ID.nl logo
Dit zijn de 9 meest gemaakte klusfouten
© ajr_images - stock.adobe.com
Huis

Dit zijn de 9 meest gemaakte klusfouten

Een Oudhollands spreekwoord luidt: waar gewerkt wordt vallen spaanders. Bij het klussen gaat lang niet alles altijd helemaal goed. Dat is op zich geen probleem, zolang je maar op je eigen veiligheid let en fouten zoveel mogelijk probeert te voorkomen. Dit artikel legt uit wat de meest voorkomende fouten zijn en hoe je ze voorkomt.

Klussen is leuker wanneer je efficiënt werkt en je projecten slagen. Een plan maken is altijd een goed idee, maar klussen is soms ook gewoon improviseren. Uiteraard helpt het om georganiseerd te werk te gaan. Lees hieronder wat de meest gemaakte klusfouten zijn zodat jij ze kunt vermijden. • Veiligheid en materialen • Meten en zorgvuldig werken • Tijdsplanning en hulp vragen

Ook interessant: Het belangrijkste gereedschap voor elke hobbyklusser

1: Niet denken aan je eigen veiligheid

Professionele vakmensen moeten aan allerlei regels voldoen voor de veiligheid. Het dragen van speciale kleding en andere persoonlijke beschermingsmiddelen (PBM) zijn vaak verplicht. Hobbyklussers gaan regelmatig zomaar aan de slag. Terwijl ze minder ervaring hebben en zich daardoor minder bewust zijn van de gevaren.

Een stofmasker is bijvoorbeeld ten zeerste aangereden wanneer je gaat schuren, zagen of isolatiemateriaal aanbrengt. Let verder op het beschermen van je ogen, handen, voeten, hoofd en oren. Besteed ook aandacht aan de omgeving. Werk je in een opgeruimde en goed geventileerde ruimte?

Lees ook: Zelf klussen? Deze beschermingsmiddelen en werkkleding heb je nodig

©THP Creative

2: Niet goed voorbereid zijn

Weet je precies wat je wilt bereiken met een klus en zie je alle stappen al voor je? Als het antwoord op deze vraag Nee is, kun je beter teruggaan naar de tekentafel. Maak (vooral) bij grote projecten een helder plan. Dat hoef je niet meteen helemaal uit te schrijven, zolang je het maar voor je ziet. Heb je veel materialen en gereedschap nodig? Maak dan een lijst zodat je zeker weet dat je alles in huis hebt en niet halverwege een tocht naar de bouwmarkt hoeft te maken. Verder is het handig om je goed in te lezen, zodat je weet wat je te wachten staat.


💡Van beschadigingen aan stucwerk repareren tot zelf je badkamervloer betegelen, van plinten leggen tot deuren schuren: op ID.nl vind je heel veel handige klusartikelen en handleidingen!


3: Het verkeerde gereedschap

Goed gereedschap is niet goedkoop. Maar je haalt als klusser wel veel plezier en voordeel uit betrouwbare tools. In eerste instantie geef je meer geld uit, maar daar profiteer je wel van. Je klust efficiënter en daardoor gaat het klussen sneller én is het leuker. Bovendien gaat goed gereedschap langer mee. Daarom kan goedkoop op de lange termijn zomaar duurkoop worden. Denk je een dure machine maar één keer nodig te hebben? Dan is huren een uitstekende optie.

Lees ook: Elektrisch gereedschap dat elke doe-het-zelver moet hebben

©BillionPhotos.com

4: Onjuiste materialen gebruiken

Weet je zeker dat je het hout dat je gebruikt voor je schutting tegen de regen kan? En hebben de schroefjes die je nog op zolder hebt liggen nou wel écht de juiste lengte? Het kan aantrekkelijk zijn om wat je al in huis hebt te gebruiken voor je volgende klus. Besparen op kosten en materialen is uiteraard te prijzen. Maar we raden je aan om niet té creatief te werk te gaan. Want daarmee maak je het jezelf onnodig lastig en is de kans veel groter dat je project mislukt.

Lees ook: Schroeven, pluggen, bouten en moeren: even je kluskennis bijspijkeren!

5: Onzorgvuldige metingen

Meten is weten en Meten kun je vaker, zagen maar één keer zijn slechts twee voorbeelden van gezegdes die mensen op het hart drukken om zorgvuldige metingen te verrichten. Logisch, want juist op dit punt wil het nog weleens fout gaan. Ga daarom altijd secuur te werk als je dingen opmeet. De rest van je project is hier namelijk compleet afhankelijk van. Schrijf alles wat je nodig hebt op en controleer je metingen als je begint met zagen of boren.

Lees ook: Doe-het-zelver? Hierom is de iPhone onmisbaar gereedschap!

©Rawf8

6: Te trots om hulp te vragen

Klussers zijn doorgaans trotse mensen. Daar is niks mis mee, zolang je maar weet wanneer je hulp moet vragen. Je hoeft niet meteen bij een professional of iemand met veel ervaring aan te kloppen: vaak is even een tweede paar ogen erbij al genoeg. Bovendien zijn veel klussen gewoon makkelijker met een paar extra handen. Denk bijvoorbeeld aan fysiek zwaar werk of het vasthouden van onderdelen die aan elkaar bevestigd moeten worden. Zelfs iemand die je de schroevendraaier aangeeft terwijl je met een plafondlamp bezig bent of met een zaklamp voor extra verlichting zorgt is al erg nuttig.

Over plafondlampen gesproken ...

Steek je licht op en

7: Te weinig tijd inplannen

Klussen is het leukst wanneer je ene na het andere project voltooit. Maar erg snel willen werken leidt ook regelmatig tot problemen. Zorg dat je meer tijd inplant dan je denkt nodig te hebben. Hierdoor zit je niet veel te gehaast te werken omdat het donker wordt of meet je onzorgvuldig omdat het bijna etenstijd is. In andere woorden: zorg ervoor dat je zo min mogelijk tijdsdruk ervaart. Daardoor voorkom je fouten, boek je betere resultaten en klus je uiteindelijk met veel meer plezier.

8: Geen pauzes nemen

Lange klussen vragen om precisie en concentratie. Als je te lang aan één stuk door werkt, neemt de kans op fouten toe. Misschien wil je zo snel mogelijk klaar zijn met het project of vind je klussen gewoon erg leuk en vergeet je de tijd. We raden je hoe dan ook aan pauzes in te lassen.

Een minuut of tien kan al genoeg zijn. Je kunt even rustig bijkomen, een kop koffie drinken en iets eten. Daarna ga je weer met vernieuwd enthousiasme en meer concentratie aan de slag!

©stokkete

9: Juist té bang zijn om fouten te maken

Een klusser is ondernemend en vertrouwt op zijn of haar eigen kunnen. Bij beginners is dat lang niet altijd zo. Als je te bang bent om dingen in en rond je huis op te knappen word je natuurlijk nooit een ervaren hobbyklusser. Heb jij nog weinig kluservaring? Begin dan gewoon met een simpele klus en neem steeds meer hooi op je vork. Bedenk ook goed wat de schade is wanneer je het verkeerd doet. Leidt het tot gevaarlijke situaties of is er kans op veel materiële schade? Dan is het verstandig om hulp in te schakelen. Maar zolang je de bovenstaande veiligheidstips opvolgt en begint met een klein project kan er eigenlijk niet zoveel verkeerd gaan. Zie je klus als avontuur en laat je niet zomaar uit het veld slaan!

▼ Volgende artikel
Review Philips Café Aromis 8000-serie - Horecakoffie gewoon bij je thuis
© Philips
Huis

Review Philips Café Aromis 8000-serie - Horecakoffie gewoon bij je thuis

Thuis koffie van restaurantkwaliteit? De Philips Café Aromis 8000-serie belooft het. In deze review lees je of deze volautomaat de hype waarmaakt. Van perfect melkschuim tot minimaal onderhoud: ontdek waarom dit apparaat je lokale barista overbodig maakt, zelfs met gewone supermarktbonen!

Fantastisch
Conclusie

Dit is meer dan een keukenapparaat; het is een stukje levensgeluk. Je hoeft niet meer te kiezen tussen gemak en smaak. De Philips Café Aromis 8000 bewijst dat je dat perfecte koffiemomentje gewoon thuis kunt creëren. Zonder barista-cursus, zonder gedoe, maar mét die gelukzalige stilte na de eerste slok.

Plus- en minpunten
  • Barista-melkschuim zonder slangetjes
  • Haalt goud uit supermarktbonen
  • Stil in gebruik
  • Einde aan discussies dankzij gebruikersprofielen
  • Foolproof bediening: iedereen kan nu topkoffie zetten
  • Vakje voor gemalen koffie is wat knullig
  • Geen actieve kopjeswarmer
  • Plastic lekbak voelt goedkoop aan

Je kent het vast: je zit in je favoriete koffietentje, neemt een eerste slok van de cappuccino die je hebt besteld en valt even stil. De temperatuur, het mondgevoel, die volle smaak… alles lijkt te kloppen. En dan denk je aan de koffie thuis. Die is prima, of in elk geval best oké. Maar daar blijft het dan ook bij.

Dat dacht ik tenminste. Tot ik de Philips Café Aromis 8000-serie op mijn aanrecht installeerde en mijn keuken stante pede in een soort hippe koffiebar veranderde. De installatie van deze fraaie machine behelst niet meer dan een stekker in het stopcontact, water in het reservoir en een dosis verse koffiebonen bovenin. That’s it. Daarna kan het feest beginnen.

Hoewel de term 'restaurantkwaliteit' vaak niet meer dan een loze marketingkreet is, maakt dit apparaat dat woord opeens bizar concreet. Dat zit 'm in heel basale dingen: de koffie is direct op de juiste temperatuur (niet dat lauwe net-niet) en de smaak is vol en romig, zonder die nare bittere nasmaak. Dit apparaat lijkt bovendien precies te snappen wat jij wil; zonder dat je zelf als een bezetene aan de knoppen hoeft te draaien, staat er binnen de kortste keren een meer dan fatsoenlijke kop koffie voor je neus. Wat een topding!

©Philips

Bonen vs cups: fight!

Voor wie nog twijfelt om de overstap te maken van cups naar bonen: doe het. Het verschil is niet subtiel, het is een aardverschuiving. Waar capsules vaak toch een beetje vlak smaken, proef je hier ineens nuances die je eerder miste. Het apparaat oogt misschien intimiderend professioneel, maar de bediening is uiteindelijk net zo simpel als je gewend bent van je good old Nespresso.

Duurdoenerij niet nodig

Erg prettig is het feit dat de machine enorm vergevingsgezind is. Hippe koffiesnobs vertellen je doorgaans dat je zonder exclusieve bonen van 30 euro per kilo nergens bent. Onzin, blijkt nu. Zelfs met een zak supermarktbonen en een pak volle melk (lang houdbaar werkt het best!) tovert dit ding een resultaat tevoorschijn waar je u tegen zegt. Hij weet echt het maximale uit elke boon te persen. Luxe zonder dat je boodschappenlijstje ingewikkeld of overdreven duur wordt, ik hou ervan.

En dan de melk. Vaak is dat thuis niet meer dan een zielig laagje luchtbelletjes dat na tien seconden als sneeuw voor de zon verdwijnt. Hier niet. Dit schuim is stevig, rijk en blijft dapper overeind staan. M'n ochtendcappuccino heb ik dan ook spontaan heilig verklaard, maar de echte verrassing is wat mij betreft de optie 'Melange'. Die is gloeiend heet, heeft de ideale verhouding tussen melk en koffie (puristen verklaren me voor gek) en maakt me elke keer weer instant gelukkig. Ik was aanvankelijk wat sceptisch over dit soort voorgeprogrammeerde recepten, maar deze verhouding is zo perfect afgestemd dat het elke keer weer aanvoelt als een echte traktatie.

©Philips

'Wat willen jullie drinken?'

Bezoek over de vloer? Kom maar door met de bestellingen! Vroeger hoopte ik stiekem op de keuze voor zwart (want: geen gedoe met melk), nu draai ik mijn hand niet meer om voor een latte of espresso macchiato. Sterker nog, ik nodig mensen nu vol enthousiasme uit om een kopje koffie te komen doen, en de reacties zijn elke keer unaniem: "Wauw, lekkere koffie!" 

Het mooie is dat je specifieke voorkeuren van je bezoek niet elke keer opnieuw hoeft in te voeren. Dankzij de gebruikersprofielen heeft iedereen in huis zijn eigen 'knop'. De een wil de latte met extra melk, de ander wil 'm juist sterker: dat kun je allemaal opslaan. En de machine verrast ook in de breedte. Waar ik zelf inmiddels min of meer verslaafd ben aan de Red Eye (een pittige boost voor de korte nachten), scoor ik bij mijn dochter punten met de 'Babychino'-functie: alleen warm melkschuim. Lekker voor het slapen gaan. 

Voor de liefhebbers zitten er trouwens nog allerlei cold brew-opties in het assortiment. Niet helemaal mijn ding – koffie kan me niet heet genoeg – maar fijn dat het kan als de smaak (of het bezoek) daarom vraagt.

©Eelko Rol

Geen schoonmaak-nachtmerries

Dan het onderhoud. We kennen de horrorverhalen van schimmelende slangetjes in volautomaten en hopeloos verkalkte zetgroepen. De Café Aromis 8000 is wat dat betreft een verademing. Water bijvullen, bakje met koffiepucks legen en (belangrijk!) de melkhouder gewoon even omspoelen onder de kraan (schijnt zelfs in de vaatwasser te kunnen). Geen ingewikkeld gedoe; de machine spoelt zichzelf krachtig door bij het opstarten en afsluiten. Het ding staat er, hij werkt en zeurt verder niet om aandacht. Had ik al gezegd dat dit een topding is?

O, en er is een app. Is die noodzakelijk? Neuh. Is het lekker? Ja! Via de app kun je de machine alvast aan het werk zetten terwijl je zelf nog even je mail checkt in bed. Je weet: technologie is op zijn best als het je luiheid faciliteert, en dat heeft Philips hier goed begrepen.

©Philips

Conclusie? Dit is meer dan een keukenapparaat; het is een stukje levensgeluk. Je hoeft niet meer te kiezen tussen gemak (dag Senseo!) en smaak. De Philips Café Aromis 8000 bewijst dat je dat perfecte koffiemomentje gewoon thuis kunt creëren. Zonder barista-cursus, zonder gedoe, maar mét die gelukzalige stilte na de eerste slok.

Enige minpuntje is wellicht de prijs, want die is met 999 euro best fors. Maar reken maar uit: een cappuccino kost tegenwoordig al snel 4 euro, dus met 250 gloeiend hete geluksmomentjes thuis heb je deze machine er al uit. Dat moet je jezelf gewoon gunnen.

▼ Volgende artikel
Voormalige Assassin's Creed-baas klaagt Ubisoft aan
Huis

Voormalige Assassin's Creed-baas klaagt Ubisoft aan

Marc-Alexis Côté, die voorheen de Assassin's Creed-gamefranchise bij Ubisoft overzag, heeft dat bedrijf nu aangeklaagd.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

Afgelopen oktober werd aangekondigd dat Côté vertrokken was bij het bedrijf. Dat gebeurde rond dezelfde tijd als dat Ubisoft de Assassin's Creed-franchise onderbracht onder Vantage Studios, een nieuwe dochteronderneming die het samen met Tencent heeft opgericht. Côté heeft decennialang aan de Assassin's Creed-franchise gewerkt en stond de laatste jaren aan het hoofd van de populaire spellenreeks.

Côté zou toen Assassin's Creed naar Vantage Studios ging een aanbod van Ubisoft hebben gekregen om een andere leidende positie binnen het bedrijf aan te nemen. Côté liet kort daarna publiekelijk weten dat deze positie niet vergelijkbaar was met zijn eerdere werk.

De aanklacht

Nu klaagt Côté Ubisoft dus aan, zo meldt CBC Radio Canada. Volgens hem zou hij de rol van 'Head of Production' aangeboden hebben gekregen binnen Ubisoft nadat Assassin's Creed binnen Vantage Studios werd ondergebracht, gevolgd door een mogelijke positie als 'Creative House'.

Volgens Côté zou hij daardoor leiderschap krijgen over "tweederangs" Ubisoft-franchises. Aangezien hij daarvoor de Assassin's Creed-franchise overzag, voelde dit voor hem als een wezenlijke stap terug.

Côté nam naar eigen zeggen twee weken vrij om over deze situatie te reflecteren. Aan het einde van die periode zou Ubisoft hebben geëist dat hij een besluit moest maken en besloot Côté dat dit een onacceptabele situatie was, en een "ontslag in vermomming". Hij eiste dan ook ontslagvergoeding, waarna hij te horen kreeg dat hij niet meer op werk hoefde te komen en Ubisoft aankondigde dat hij was vertrokken.

Volgens Côté heeft Ubisoft geclaimd dat hij vrijwillig is vertrokken, zodat men geen ontslagvergoeding hoefde te betalen. Côté eist nu twee jaar aan loon als ontslagvergoeding en 75.000 dollar aan schadevergoeding vanwege machtsmisbruik en schade aan zijn reputatie. In totaal komt dat neer op meer dan 1,3 miljoen dollar. Ook wil hij dat het concurrentiebeding komt te vervallen.

Vantage Studios en Assassin's Creed

Ubisoft richtte vorig jaar samen met het Chinese Tencent de dochteronderneming Vantage Studios op. Daar zijn de drie belangrijkste Ubisoft-franchise in ondergebracht, namelijk Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six. Ook de ontwikkelteams die aan deze reeksen werken maken nu onderdeel uit van Vantage Studios.

De Assassin's Creed-franchise is al jarenlang een van de belangrijkste gamereeksen van de Franse uitgever Ubisoft. In de spellen gebruiken spelers parkour, stealth en gevechten om diverse exotische locaties uit de geschiedenis te verkennen. Het meest recente deel is het vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows.