Epic werkt al enige tijd aan de opvolger van de populaire Unreal Engine 3, waarvan het resultaat eind 2012 dus aan het publiek gepresenteerd zal worden. Volgens programmeur Tim Sweeney zullen de eerste Unreal Engine 4-games echter pas in 2014 speelbaar zijn.
"Mensen zullen schrikken wanneer ze de Unreal Engine 4 later dit jaar in actie zien. Ze zullen zich dan realiseren hoe groot het effect hiervan wordt", aldus Rein, die verder overigens geen technische details over de nieuwe game-engine vrijgaf.
Next-gen consoles
Epic lanceerde de Unreal Engine 3 vlak voor de introductie van de Xbox 360 en de PlayStation 3, waarna het een van de meest gebruikte game-engines van deze consolegeneratie werd. Verwacht wordt dan ook dat Epic de Unreal Engine 4 op tijd klaar wil hebben, zodat ontwikkelaars hiermee aan de slag kunnen voor de eerste games op de Xbox 720 en de PlayStation 4.
















