ID.nl logo
Dit zijn de bestbetaalde IT-banen en hun salarisindicaties
© Reshift Digital
Huis

Dit zijn de bestbetaalde IT-banen en hun salarisindicaties

Het is momenteel in veel branches vrij makkelijk om een baan te vinden, maar er is één branche waarin al jaren meer vacatures zijn dan mensen: de IT. Dat zal ook nog wel even blijven. De bestbetaalde IT-banen fluctueren uiteraard wel eens, want ook dat is een kwestie van vraag en aanbod, toch kunnen we nu zeggen dat deze banen redelijk rijkdomvast zijn.

Cloud architect

Met 5.605 euro salaris per maand is de rol van cloud architect een gewilde voor medewerkers, maar qua functie is het ook een zeer gewenste rol door bedrijven. Zeker in deze periode waarin thuiswerken essentieel is geworden voor de voortgang van de operatie, is een cloud architect belangrijk. Hij zorgt voor een plan voor hoe het bedrijf werkt in de cloud en hoe meer er in de cloud is, hoe meer er moet worden gekeken naar hoe het beter of anders kan en wat er nog meer kan meeverhuizen. Verstand hebben van netwerktechnologie is erg belangrijk voor de cloud architect, net als de kennis en kunde om snel met oplossingen te komen wanneer er netwerkproblemen ontstaan. 

Enterprise architect

Het hangt van het bedrijf af in hoeverre deze functie vooral strategisch is of ook IT-gericht, maar in veel bedrijven kom je niet onder IT uit als je wil innoveren. Deze rol kan enorm veelzijdig zijn en bijvoorbeeld die van applications architect en data architect combineren, omdat de enterprise architect het hele plaatje moet zien om een IT-strategie uit te werken voor het bedrijf. Geen wonder dus dat dit een zeer goedbetaalde baan is à gemiddeld 5.430 euro per maand.

©PXimport

Security-manager 

Het gaat hier uiteraard om de beveiliging van de informatiesystemen, niet van het pand of de medewerkers: een security-manager heeft als taak om te zorgen dat de data die binnen het bedrijf rondgaat en wordt opgeslagen veilig blijft. Analytisch zijn is belangrijk, naast kennis op het gebied van netwerkbeveiliging. Een cybersecurity-opleiding is een goede om aan het werk te komen in dit veld. Lukt het je, dan kun je rekenen op een maandsalaris van ongeveer 4.530 euro per maand.

Big Data-engineer 

Het recruitmentbureau Robert Half heeft onderzoek gedaan naar de bestbetaalde IT-banen en kwam tot de conclusie dat je ook als Big Data-engineer kunt rekenen op een flink salaris. Een Big Data-engineer heeft als taak om bedrijven te helpen om de architectuur op te bouwen van systemen die grote massa’s aan data moeten verwerken. Soms gaat dat alleen om een softwarematig systeem, maar het kan zelfs met hardware te maken hebben. De opleiding die veelal voor dit vakgebied van toepassing is, dat is computerwetenschappen met een specialisatie in databases. Op jaarbasis kun je rekenen op gemiddeld zo’n 4.160 euro per maand.

©PXimport

DevOps-engineer  

Een DevOps-engineer is iemand die de brug slaat tussen de business en de IT’ers. Het is een cliché, maar vaak vinden ontwikkelaars het fijn om zich op hun developmentwerk te richten, in plaats van meetings af te lopen. Tegelijkertijd heeft de business vaak moeite om goed naar de IT-afdeling te vertalen wat ze precies willen. Daarvoor is een DevOps-engineer zeer geschikt. Deze mensen moeten goed kunnen analyseren, maar ook de nodige kennis hebben van coderen en beveiliging. Een alleskunner dus, die er vaak goed aan doet een development-opleiding te doen. Het maandsalaris is zo’n 4.045 euro bruto per maand.

Data Scientist 

Een data scientist maakt goed gebruik van zijn kennis over statistieken om zo uit verschillende bronnen conclusies te kunnen trekken, gebaseerd op de data die hier vandaan komt. Ook in deze rol zijn communicatievaardigheden belangrijk, omdat je niet alleen in de data moet duiken, maar deze ook moet vertalen naar de mensen in de business. Het is een veelgevraagde rol binnen bedrijven en er zijn in grote bedrijven veel mensen nodig die dit werk doen. Het gemiddelde brutomaandsalaris is 3.485 euro. De vooropleiding kan bijvoorbeeld een Bachelor Business Analytics zijn.

©PXimport

Webdeveloper 

Het is moeilijk om een salaris te hangen aan de rol van webdeveloper, omdat hier het verschil tussen junior en senior enorm groot kan zijn. Gemiddeld genomen verdient een webdeveloper 3.125 euro per maand. Voor dit werk is het belangrijk om applicaties voor het web te kunnen maken, maar ook technische assistentie te leveren wanneer er problemen ontstaan. 

Het hangt er erg vanaf in welke taal je ontwikkelt of bereid bent om te ontwikkelen, wat je salaris is, net als de ervaring die je hebt. Het wordt vaak wel gezien als een prettige baan waarin je werkt met veel andere webdevelopers en waarbij bedrijven vaak met leuke extra’s komen om het werk leuker te maken, zoals pizza- en Mario Kartavonden of een auto van de zaak. 

Salarissen in de IT

Er zijn een legio aan verschillende rollen binnen de IT en het is erg bedrijfsafhankelijk en ervaringsafhankelijk op welk salaris je mag rekenen. Het is dan ook altijd aan te raden om met mensen binnen het bedrijf te praten over hun ervaringen en op basis daarvan een beeld te krijgen van salaris- en groeimogelijkheden. De salarisindicaties in dit artikel zijn gebaseerd op informatie vanuit Werkzoeken.nl.

▼ Volgende artikel
Nieuwe Philips Airfryer Dual Stacked 4000 bespaart bijna de helft aan ruimte op het aanrecht
© Philips
Huis

Nieuwe Philips Airfryer Dual Stacked 4000 bespaart bijna de helft aan ruimte op het aanrecht

Philips breidt zijn assortiment heteluchtfriteuses uit met de Airfryer Dual Stacked 4000-serie. Je ziet meteen waar de naam vandaan komt: de twee bakmanden zijn gestapeld (stacked). Hierdoor neemt het apparaat tot 45 procent minder ruimte in op het aanrecht dan traditionele dubbele airfryers, terwijl de totale inhoud met 10 liter gelijk blijft aan grotere modellen.

Philips is niet de eerste die met een verticaal ontwerp komt. Merken als Ninja (met de Double Stack) en Princess hebben al soortgelijke modellen. Het is een duidelijke trend in de keukenmarkt: consumenten willen wel de voordelen van twee mandjes, maar hebben geen zin in een apparaat dat het halve aanrecht in beslag neemt.

De Philips Airfryer Dual Stacked 4000-serie richt zich vooral op huishoudens met kleine(re) keukens. De twee manden hebben elk een capaciteit van 5 liter, zodat je bijvoorbeeld vlees in de ene mand en groenten in de andere kunt bereiden. De synchronisatiefunctie zorgt ervoor dat beide zones op precies hetzelfde moment klaar zijn, ook als de bereidingstijden verschillen.

©Philips

Voor de bereiding leunt Philips op de bekende RapidAir-technologie, waarbij hete lucht met hoge snelheid door de manden circuleert. Volgens de fabrikant zorgt dat voor een gelijkmatige garing met weinig of geen olie. Handig zijn de kijkvensters: je houdt het bakproces in de gaten zonder dat je de laden hoeft te openen. Zo ontsnapt er niet onnodig warme lucht.

Je bedient de airfryer via een digitaal touchscreen met dertien voorgeprogrammeerde instellingen voor bekende gerechten. Wil je meer controle, dan kun je de temperatuur en tijd ook handmatig per mand instellen.

Ook handig: na afloop kunnen de losse onderdelen in de vaatwasser, wat het schoonmaken na het koken makkelijker maakt.

©Philips

Beschikbaarheid

De Philips Airfryer Dual Stacked 4000-serie is per direct verkrijgbaar bij diverse elektronicaspeciaalzaken en online winkels. Het apparaat heeft een adviesprijs van 229,99 euro.

Wat is RapidAir-technologie?

De meeste airfryers werken als een kleine heteluchtoven, maar de RapidAir-techniek van Philips onderscheidt zich door de vorm van de bodem in de bakmand. Deze heeft vaak een stervormig profiel (de 'zeespiegelbodem'). Hierdoor wordt de opstijgende hete lucht krachtig teruggekaatst en ontstaat er een werveling. Dit zorgt ervoor dat het voedsel van alle kanten direct wordt geraakt door de hitte, wat resulteert in een krokantere buitenkant zonder dat het product uitdroogt.

▼ Volgende artikel
Nieuwe State of Play en Nintendo Direct mogelijk in februari te zien
Huis

Nieuwe State of Play en Nintendo Direct mogelijk in februari te zien

In februari worden er mogelijk een nieuwe State of Play van Sony PlayStation en Nintendo Direct uitgezonden.

Dat claimt de zeer betrouwbare insider Nate the Hate, die eerder al correct de komst van Nintendo Directs en State of Plays heeft voorspeld. Op X werd aan hem gevraagd of er een State of Play in februari wordt uitgezonden, waarop hij positief antwoordde.

Nu is dat geen risicovolle voorspelling: de afgelopen vijf jaar werd er vier keer in februari een State of Play uitgezonden. Toch zal het voor veel PlayStation-gamers een fijne 'bevestiging' zijn dat de betrouwbare insider de komst van de State of Play beaamt.

In een recente video meldt Nate the Hate daarnaast ook dat hij heeft gehoord over de komst van een algemene Nintendo Direct. Daarbij claimt hij zelfs dat de Direct-uitzending specifiek op 5 februari wordt uitgezonden. Concrete informatie over de inhoud had hij niet.

State of Plays en Nintendo Directs

Consolebedrijven zenden al jarenlang hun eigen presentaties uit waarin ze nieuwe games aankondigen en nieuwe beelden van reeds aangekondigde games vertonen. Nintendo doet dit in de Nintendo Direct-uitzendingen, terwijl Sony daar State of Play-livestreams voor gebruikt. Dergelijke presentaties kunnen altijd rekenen op miljoenen kijkers die meer te weten willen komen over wat er zoal uitkomt op de Nintendo Switch (2) en PlayStation 5.

Nintendo heeft dit jaar games als Pokémon Pokopia, Fire Emblem: Fortune's Weave en Yoshi's and the Mysterious Book op de planning staan. Het zou dan ook in de lijn der verwachting liggen dat deze games in een Direct worden getoond. Sony komt dit jaar in ieder geval met Saros, Marathon en Marvel's Wolverine.

Aankomende Tomodachi Life Direct

Overigens wordt er deze week sowieso al een Nintendo Direct uitgezonden, maar dan gericht op één game. Aanstaande donderdag om 15:00 uur Nederlandse tijd zendt Nintendo een Direct uit die geheel draait om Tomodachi Life: Waar Dromen Uitkomen, een aankomende Switch 2-game. De Direct zal ongeveer 20 minuten duren en via YouTube te zien zijn.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.