ID.nl logo
Apple kondigt nieuwe Apple Watch Series 8 aan
Gezond leven

Apple kondigt nieuwe Apple Watch Series 8 aan

Apple heeft zijn nieuwe Apple Watch onthuld. De achtste generatie smartwatches van het bedrijf legt de nadruk op gezondheid en fitheid met onder andere nieuwe functies voor vrouwen, zoals een uitbreiding op de cyclusfuncties waarmee je kunt bijhouden wanneer je het meest vruchtbaar bent.

Apple Watch Series 8 heeft een net zo groot scherm als zijn voorganger, wat betekent dat hij er in 41mm en 45mm komt. Net als zijn voorganger heeft de gadget een always-on-scherm. Een van de belangrijkste dingen aan de nieuwe watch zijn de thermometers.

De menstruele cyclus kan al drie jaar worden bijgehouden op het slimme horloge van Apple, maar nu zit daar uitgebreide informatie bij over de temperatuur van je pols (en dus in veel gevallen de rest van je lichaam). Iets dat vaak veelzeggend is over de cyclus. Je kunt nu in retrospect weten wanneer je waarschijnlijk ovuleerde. Die thermometer komt overigens niet alleen: er zijn twee thermometers: één dichtbij de huid en één net onder het scherm.

Thermometer

Die thermometer kan ook handig zijn voor andere functies. Zo kun je eerder merken dat je bijvoorbeeld ziek wordt, omdat je temperatuur verandert, of als je het heel warm hebt omdat je gestrest bent. Hierover heeft Apple niet heel veel gezegd: het concentreert zich nu vooral op de vrouwengezondheidsfuncties. De temperatuur wordt ‘s nachts elke vijf minuten gemeten.

Verder doet het slimme horloge alles wat zijn voorganger ook kan, zoals je slaap bijhouden, detecteren als je valt, hartfilmpjes maken en het bloedzuurstofgehalte meten. Apple Watch series 8 kan zonder problemen worden gedragen tijdens zwemmen en is stofdicht en voorzien van materiaal waardoor het minder snel breekt. Nieuw is de crashdetectie, die kan registreren wanneer je een auto-ongeluk hebt. Zo worden de hulpdiensten en je noodcontacten ingelicht wanneer je buiten kennis bent.  

Apple Watch Series 8

Apple Watch Series 8 verschijnt in 100 procent gerecycled aluminium in de kleuren midnight, starlight, silver en product red. De roestvrijstalen variant komt in de kleuren silver, gold en graphite. Ook komen er allerlei nieuwe bandjes, waaronder nieuwe varianten van Nike en Hermes. Hetzelfde geldt voor wijzerplaten. Apple Watch Series 8 heeft een vanafprijs van 499 euro. Hij is beschikbaar vanaf 16 september.

Apple heeft een rugged Apple Watch geïntroduceerd die is gemaakt voor mensen die bijvoorbeeld graag extreme sporten doen zoals bergbeklimmen of duiken. Het apparaat heet Apple Watch Ultra en hij heeft volgens Apple de meest accurate GPS van welke smartwatch dan ook. Het horloge biedt op de normale stand maximaal 36 uur accuduur, maar als je de nieuwe batterij-optimalisatiemodus gebruikt kan dat wel 60 uur zijn. 

Apple Watch Ultra

Er komen allerlei nieuwe bandjes en wijzerplaten bij, zoals bijvoorbeeld een heel dunne, lichte band voor duursporters. Ook zit er op het horloge een nieuwe, feloranje actieknop die je zelf kunt instellen op een functie die je vaak gebruikt. De virtuele kroon krijgt een nieuw design en er zit een tweede speaker in het horloge voor een luider volume.

Er zit zelfs een sirene in van 86 decibel, zodat mensen je kunnen horen als je verdwaald of in nood bent. Het horloge is 49 millimeter groot en bevat een saffierkristallen scherm dat goed tegen een stootje kan. Apple Watch Ultra verschijnt op 23 september voor een prijs van 999 euro.  

Apple Watch SE 2

Daarnaast was er nieuws over Apple Watch SE. Die was al uit, maar nu is opvolger Apple Watch SE 2 gearriveerd met een 30 procent groter scherm. Hij is er in drie kleuren: midnight, starlight en silver. Daarnaast is het apparaat 20 procent sneller geworden, is hij gemaakt van 100 procent gerecycled aluminium en zit er crashdetectie op. Ook is het mogelijk om hartfilmpjes te maken (ECG’s) en het zuurstofgehalte van het bloed te meten. Ze zijn nu beschikbaar vanaf 299 euro.

Er is ook nieuws voor eerdere Apple Watches, want er komt een nieuwe modus naar Apple Watch Series 4 en nieuwer. Deze ‘Lower Power’-modus zorgt ervoor dat de batterijduur tot 36 uur is. Dat betekent minder laden en meer dragen.

▼ Volgende artikel
AOC brengt 260 Hz en G-SYNC-compatibiliteit naar betaalbare 24- en 27-inch schermen
© AGON by AOC
Huis

AOC brengt 260 Hz en G-SYNC-compatibiliteit naar betaalbare 24- en 27-inch schermen

AGON by AOC breidt zijn G4-serie uit met twee snelle instapmonitors voor competitieve games: de AOC GAMING 24G4ZR (23,8 inch) en 27G4ZR (27 inch). Beide modellen combineren een Fast IPS-paneel met een verversingssnelheid tot 260 Hz (240 Hz standaard) en een lage bewegingsonscherpte.

De nieuwe G4ZR-modellen richten zich op gamers die vooral snelheid zoeken, maar tegelijkertijd op hun budget willen (of moeten) letten. AOC zet de monitors standaard op 240 Hz en laat je optioneel naar 260 Hz overklokken via het OSD-menu of de G-Menu-software. De responstijden worden opgegeven als 1 ms GtG en 0,3 ms MPRT, waarbij die laatste waarde vooral iets zegt over bewegingsscherpte met backlight-strobing ingeschakeld.

Voor vloeiend beeld ondersteunen de 24G4ZR en 27G4ZR Adaptive-Sync en zijn ze volgens AOC NVIDIA G-SYNC-compatibel. Ook is er MBR Sync, waarmee variabele verversingssnelheid en backlight-strobing tegelijk gebruikt kunnen worden. Dat moet tearing en haperingen tegengaan, terwijl snelle bewegingen scherper blijven.

©AGON by AOC

Beeldkwaliteit, standaard en aansluitingen

Qua beeldkwaliteit kiest AOC voor Fast IPS, wat doorgaans snellere pixelovergangen combineert met IPS-eigenschappen zoals brede kijkhoeken. De 27-inch variant haalt volgens AOC 121,5% sRGB en 92,3% DCI-P3; de 23,8-inch versie 111,7% sRGB en 87,7% DCI-P3. De helderheid is 300 cd/m² en de kijkhoeken zijn 178 graden, zodat kleuren ook bij een schuine kijkpositie redelijk consistent blijven.

De ZR-modellen krijgen een volledig verstelbare standaard met 130 mm hoogteverstelling, plus kantelen, draaien en pivot. Handig als je je schermhoogte en -hoek precies wilt afstellen voor lange sessies. Daarnaast zijn de monitoren VESA 100x100-compatibel voor een arm- of wandmontage. Aansluiten kan via 2x HDMI 2.0 en 1x DisplayPort 1.4. Verder noemt AOC flicker-free en een hardwarematige low blue light-stand om vermoeide ogen te beperken.

©AGON by AOC

Naast de twee nieuwe modellen komen later ook varianten met een eenvoudiger voet die alleen kan kantelen: de 24G4ZRE en 27G4ZRE. Die gebruiken volgens AOC hetzelfde paneel en dezelfde snelheidsspecificaties, maar zijn bedoeld voor wie geen uitgebreide ergonomie nodig heeft.

Beschikbaarheid en prijzen

De AOC GAMING 24G4ZR, 27G4ZR, 24G4ZRE en 27G4ZRE hebben de volgende adviesprijzen: de 24G4ZR kost 149 euro en de 27G4ZR 169 euro. De tilt-only varianten zijn goedkoper: 129 euro voor de 24G4ZRE en 149 euro voor de 27G4ZRE.

Wat betekent MPRT?

MPRT staat voor 'Moving Picture Response Time' en gaat over bewegingsscherpte: hoe scherp een object blijft als het snel over het scherm beweegt. Fabrikanten halen lage MPRT-waardes vaak met backlight-strobing (de achtergrondverlichting knippert heel kort), wat bewegingen scherper kan maken. In ruil daarvoor kan het beeld wat donkerder worden en werkt het niet altijd even prettig voor iedereen.

▼ Volgende artikel
Gerucht: Nexon werkt aan Starcraft-shooter voor Blizzard
Huis

Gerucht: Nexon werkt aan Starcraft-shooter voor Blizzard

Het Zuid-Koreaanse zou een shooter gebaseerd op Starcraft in ontwikkeling hebben voor IP-eigenaar Blizzard.

Dat claimt The Korean Economic Daily. Een team binnen Nexon dat gespecialiseerd is in shooters zou zich op dit moment volledig richten op de nog onaangekondigde game. De ontwikkeling zou nog niet lang geleden zijn gestart, en dus zou de shooter nog lang op zich laten wachten.

Verdere details zijn er nog niet, behalve dat Choi Jun-ho ook bij het project betrokken zou zijn. Hij maakte eerder de populaire Shinppu-mapmod voor Starcraft.

Starcraft

Er gaan al langer geruchten over een shooter gebaseerd op Starcraft. Vorig jaar meldde Bloomberg-journalist Jason Schreier al in zijn boek 'Play Nice: The Rise, Fall and Future of Blizzard Entertainment' dat Blizzard aan een shooter zou werken. Volgens Schreier is de shooter van Nexon echter niet gerelateerd aan de shooter van Blizzard - het zouden om twee afzonderlijke projecten gaan.

De Starcraft-reeks bestaat uit real-time strategygames. De eerste verscheen in 1998, en een vervolg kwam in 2010 uit. Blizzard heeft al vaker geprobeerd shooters gebaseerd op de Starcraft-franchise te maken, maar die werden vooralsnog altijd geannuleerd.

Mogelijke onthulling op Blizzcon

Voor het eerst in enkele jaren organiseert Blizzard op 12 en 13 december de Amerikaanse beurs Blizzcon, waar alles rondom de uitgever wordt gevierd. Het is mogelijk dat één van de hierboven genoemde shooters daar wordt onthuld.