ID.nl logo
Wat is het verschil tussen e-mails verwijderen en archiveren?
© Reshift Digital
Huis

Wat is het verschil tussen e-mails verwijderen en archiveren?

Er zijn grofweg twee manieren om een e-mail uit je inbox te krijgen, namelijk door het bericht te verwijderen of te archiveren. Maar wat is het verschil tussen e-mails verwijderen en e-mails archiveren? Dat lees je hier.

Archiveren

Bij zowel archiveren als verwijderen, is de e-mail niet meer te vinden in je inbox. Maar daar houden de gelijkenissen ook meteen op.

Een e-mail archiveren kun je zien als een minder definitieve versie van verwijderen. Het bericht verdwijnt uit je inbox en daarmee uit het zicht. Maar de mail is niet volledig verdwenen: je vindt deze altijd terug in het archief. 

Bij veel maildiensten vind je een aparte folder met gearchiveerde berichten. Bij Gmailzijn de mails wat moeilijker te vinden. Je kunt altijd op de berichten zoeken, maar er is niet een specifieke archieffolder. Wel vind je de optie Alle e-mail, naast je inbox. Hier vind je naast alle mails in je postvak, ook de berichten uit je archief.

In Gmail kun je wel mails labelen. Je zou bijvoorbeeld een label Archiveren kunnen aanmaken. Mails die je wilt archiveren kun je dan dit label meegeven.

Mails in je archief worden dus nooit automatisch verwijderd. Loopt je inbox vol, vergeet dan niet je gearchiveerde berichten door te spitten op mails die je weg kunt gooien. 

©PXimport

Verwijderen

Een e-mail verwijderen is een ietwat permanente optie om je inbox op te schonen. Als je een bericht verwijdert, dan verdwijnt deze naar de prullenbak. Na dertig dagen ben je de mail voorgoed kwijt. Je hebt dus circa een maand de tijd om je mail weer te verplaatsen naar je inbox, als je dat zou willen.

Mailtjes die je hebt verwijderd, vind je niet langer via een zoekopdracht, zoals bij geaviveerde mails, en ze duiken ook niet op onder Alle e-mail in Gmail. 

Conclusie

Wil je altijd toegang hebben tot alle mails die je in het verleden hebt gehad, dan kies je dus voor de archiefoptie. Bedenk wel dat dit ten koste gaat van de opslagruimte in je inbox. Google biedt 15 GB aan opslagruimte, verdeeld of je inbox, Google Drive en Google Foto’s. Zeker e-mails met grote bijlagen tellen gauw op.

Lees ook:Zo kun je Google Drive-opslagruimte vrijmaken

Ook Microsoft geeft je 15GB, maar dit is puur voor de opslag van mails. Maak er dus geen gewoonte van om mails altijd te archiveren. Als je weet dat je berichten nooit meer gaat openen, gooi ze dan direct weg. Dit houdt je postvak overzichtelijk.

▼ Volgende artikel
Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling
Huis

Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling

Ubisoft heeft bevestigd dat er ongeveer veertig werknemers van diens studio in Toronto, Canada worden ontslagen. Wel benadrukt het bedrijf dat de Splinter Cell-remake nog altijd in ontwikkeling is.

De veertig ontslagen werknemers beslaan ongeveer acht procent van de complete Ubisoft Toronto-studio. Dat is een van de grotere Ubisoft-studio's. "Dit besluit is niet lichtzinnig gemaakt en zegt niets over het talent, de motivatie en bijdrage van de individuen", zo stelde een woordvoerder.

Ubisoft Toronto heeft odner andere Far Cry 6, Splinter Cell: Blacklist en Watch Dogs Legion ontwikkeld. Ook werkt het al geruime tijd aan een remake van Splinter Cell. Ubisoft heeft benadrukt dat die remake in ontwikkeling blijft bij de studio.

Remake van Splinter Cell

In 2021 werd de remake van de klassieke stealthgame Splinter Cell aangekondigd. Sindsdien is er maar mondjesmaat informatie over de game naar buiten gekomen. Kort na de aankondiging werd gemeld dat het verhaal wordt herschreven voor een moderner publiek.

Eind vorig jaar bleek dat David Grivel terugkeerde naar Ubisoft Toronto om aan het spel te werken. Hij nam de regie van de remake oorspronkelijk op zich, maar vertrok in 2022. Inmiddels is hij dus weer terug op het oude nest en werkt hij weer aan het spel.

Watch on YouTube

Reorganisatie van Ubisoft

Afgelopen januari kondigde de Franse uitgever en ontwikkelaar Ubisoft al een grootschalige reorganisatie van het bedrijf aan, waarbij ook zes games werden geannuleerd - waaronder de remake van Prince of Persia: The Sands of Time.

Ubisoft noemde de reorganisatie een "grote organisatorische, operationele en portfolio-reset". Daarbij wil het bedrijf nog meer letten op de kwaliteit die het uitgeeft. Ubisofts nieuwe model gaat zich richten op verschillende 'creatieve huizen' die zich elk met andere soorten games bezighouden. Een daarvan is Vantage Studios, de vorig jaar met Tencent opgerichte dochteronderneming waar Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six nu onder vallen.

Ubisoft heeft daarnaast aangekondigd dat het thuiswerken niet meer toelaat en dat alle werknemers worden geacht om fulltime op kantoor aanwezig te zijn. Wel krijgen werknemers een "een jaarlijkse toelage bestaande uit thuiswerkdagen". Twee studio's van Ubisoft sloten daarnaast hun deuren: de studio's in Halifax en Stockholm. Gedurende de volgende twee jaren wil het bedrijf nog eens 200 miljoen euro besparen.

Ubisoft heeft de laatste jaren wisselend succes met zijn games. Zo viel de verkoop van het miljoenenproject Star Wars Outlaws tegen. Zover bekend is het begin vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows wel een verkoopsucces.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube