ID.nl logo
7 handige trucjes voor Google Chrome
© Reshift Digital
Huis

7 handige trucjes voor Google Chrome

Google Chrome is een handige browser en hoe je ermee werkt wijst zich vanzelf. Maar er zijn ook functies die niet zo voor de hand liggen en die daarom niet bij iedereen bekend zijn. Hier zijn 7 handige Chrome-tips en trucjes die de browser vele malen prettiger in het gebruik maken als je ervan weet.

01 Taakbeheer

Dat Windows een optie Taakbeheer bevat waarmee je de prestaties van (en belasting door) programma's kunt bekijken, was je waarschijnlijk wel bekend. Maar wist je dat Google Chrome ook z'n eigen Taakbeheer heeft? Lees ook: De 15 beste extensies voor Google Chrome.

Niet alleen de titel is hetzelfde als het Windows-onderdeel, de functie is ook identiek, namelijk met Taakbeheer in Google Chrome, kun je zien hoeveel geheugen en processorkracht bepaalde webpagina's en extensies gebruiken. Op die manier kun je dus heel eenvoudig identificeren welke extensie of webpagina je systeem buitensporig belast. Je kunt dat proces, net als in Taakbeheer in Windows, direct vanuit dit scherm beëindigen. Je komt in Chrome Taakbeheer via de sneltoets Shift+Esc.

©PXimport

02 Snel zoeken

Soms kom je een woord of zin tegen in een webpagina waarvan je de betekenis wilt weten of waarover je meer informatie wilt. Dan kun je uiteraard een extensie installeren om de betekenis van het woord direct op te zoeken door erop te klikken, maar ook zonder extensie kun je heel snel zoeken.

Selecteer het woord (of de groep woorden) selecteert waarmee je een zoekopdracht wilt uitvoeren. Sleept die selectie vervolgens naar het pictogram voor een nieuw tabblad bovenin, dan wordt automatisch een zoekopdracht uitgevoerd met je selectie.

©PXimport

03 Snel zoeken in de Omnibox

Stel: je zoekt iets, en wilt weten of het beschikbaar is op je favoriete site (dat is natuurlijk ComputerTotaal.nl), maar je wilt niet eerst helemaal naar die site navigeren en daar de zoekopdracht uitvoeren. Dan is het goed om te weten dat je die opdracht rechtstreeks vanuit de Omnibox (de adresbalk die tevens dienst doet als zoekmachine) kunt opgeven.

Hiervoor dien je de betreffende site wel eerst toe te voegen aan je zoekmachines. De manier waarop je dit doet is tegenwoordig wat veranderd (lees: dieper verstopt), maar als je het truce even weet, is het simpel. Ga via Instellingen onder het kopje Zoeken naar Zoekmachines beheren. Scroll tot helemaal onderaan de lijst, tot je de invulvelden ziet. Vul de naam in van de zoekmachine en de letter of het woord dat je als trigger wil gebruiken. In de rechterkolom voeg je de url toe. Die vind je het snelst door een zoekopdracht uit te voeren op de betreffende site en de url van de resultatenpagina te kopiëren. Verander de zoekterm binnen de url vervolgens in %s en druk op Gereed. Zoeken doe je nu door de trigger in je zoekbalk te typen, op tab of spatie te drukken en vervolgens de zoekterm in de voeren en op Enter te drukken.

©PXimport

04 Slepen om te zoeken

Een heel klein en eenvoudig trucje dat je uiteindelijk heel veel tijd zal besparen. Stel, je ziet iets op een webpagina en je wilt daarop zoeken in de Omnibox. Dan kun je de tekst selecteren, drukken op Ctrl + C, klikken in de Omnibox en vervolgens drukken op Ctrl + V. Maar erg efficiënt is dit niet. Zeker als je weet dat je ook gewoon de tekst kunt selecteren en naar de Omnibox kunt slepen. Dat scheelt je weer drie handelingen.

©PXimport

05 Experimentele functies

Google zou Google niet zijn als het bedrijf niet ook wat experimentele functies zou hebben inbegrepen in z'n browser. Omdat die functies ook echt experimenteel zijn en eventueel problemen kunnen veroorzaken, zijn ze door Google standaard verborgen.

Je kunt ze tevoorschijn halen door in de Omnibar (de adresbalk van Chrome) te typen: chrome://flags. Je komt dan op een pagina terecht vol experimentele functies. Een groot deel hiervan zal je waarschijnlijk niets zeggen, maar er zitten zeker wat interessante tussen, zoals het hervatten van afgebroken downloads, het stapelen van tabbladen als er niet voldoende ruimte is, enzovoort.

©PXimport

06 Meerdere accounts

Google staat bekend om zijn verre integratie van jouw gegevens in de browser, deels voor eigen gewin, maar ook wel degelijk om het leven voor jou een stukje makkelijker te maken. Het probeem is dat je, hoe langer je Chrome gebruikt, steeds dieper in je eigen bubble komt te zitten. Het is heel fijn als zoekresultaten op jou worden toegespitst, maar soms wíl je gewoon even buiten je bubble zoeken. Reizen boeken of kortingsacties kunnen zo veel voordeliger uitpakken.

Er zijn een paar dingen die je dan kunt doen. Ten eerste is er de Incognito-modus, die je bereikt met Ctrl+Shift+N. Google slaat dan geen cookies en browsegeschiedenis op, maar laadt ook geen oude data in. Handiger is misschien nog wel het aanmaken van een nieuw account, bijvoorbeeld voor je werk. Als je een tweede Google-account hebt gemaakt, rechtsklik je rechtsbovenin je browservenster op je naam. Klik op Mensen beheren en op Persoon toevoegen en volg de stappen. Je kunt nu snel switchen tussen accounts (en dus ook tussen cookiegegevens, browsegeschiedenis en downloaddata) door weer op je naam te rechtsklikken en het andere account te selecteren.

©PXimport

07 Refreshen

Een pagina refreshen doe je met F5, dat weet iedereen wel. Maar er zijn nog een paar trucjes die je kunt uitvoeren om een snellere of hardere refresh van een pagina uit te voeren. De eerste is het simpelst: probeer in plaats van F5 eens Ctrl+F5. Je kunt ook eerst je cache legen, maar veel pagina's laten in plaats daarvan ook een ander trucje toe: ga achter de url staan en tik /?willekeurigeletters achter de url. Druk op Enter en de pagina wordt ververst zonder het cachegeheugen aan te spreken.

Nog geen geluk? Dan zijn er extensies als Cache Killer, die de cache van die specifieke pagina voor je leegmaken. De meest rigoureuze manier is echter misschien wel de beste. Zorg dat je in de Inspectie-modus komt (Ctrl+Shift+I), druk met je muis op de refresh-knop in de browserbalk (niet loslaten), zet je muis op Cache wissen en geforceerd opnieuw laden en laat de muis los. Als de pagina nu niet goed ververst wordt, moet je je afvragen of er wel echt iets is veranderd.

©PXimport

▼ Volgende artikel
Korte nieuwe The Super Mario Galaxy Movie-trailer te zien
Huis

Korte nieuwe The Super Mario Galaxy Movie-trailer te zien

Er is een korte nieuwe trailer uitgekomen van de aankomende animatiefilm The Super Mario Galaxy Movie.

In de 30 seconden durende spot heeft Yoshi wederom een prominente rol - in de vorige Mario-animatiefilm ontbrak dit personage nog. Er zitten ook een aantal beelden in die al in vorige trailers van de film voorbij kwamen, maar ook compleet nieuwe beelden - waaronder Princes Peach en Toad in een relatief futuristisch ogende omgeving.

Watch on YouTube

Over The Super Mario Galaxy Movie

Nadat enkele jaren geleden de uiterst succesvolle animatiefilm The Super Mario Bros. Movie uitkwam - logischerwijs gebaseerd op de langlopende Mario-reeks van Nintendo - werkt het bedrijf samen met Illumination al enige tijd aan het vervolg, The Super Mario Galaxy Movie.

Net zoals The Super Mario Bros. Movie lijkt ook het vervolg elementen uit allerlei verschillende Mario-games te pakken, al gebruikt deze nieuwe film de insteek van de twee Super Mario Galaxy-games, waarin Mario het universum afreist.

Diverse acteurs uit de eerste film keren terug in dit vervolg. Mario en Luigi worden wederom ingesproken door Chris Pratt en Charlie Day, en Jack Black vertolkt wederom de stem van Bowser. Ook acteurs als Keegan-Michael Key en Anya Taylor-Joy keren terug. De stem van Bowser Jr. zal in deze film ingesproken worden door Benny Safdie - vooral bekend voor zijn regiewerk - en het personage Rosalina krijgt een stem via Oscar-winnares Brie Larson.

The Super Mario Galaxy Movie gaat wereldwijd - op sommige markten na - op 1 april dit jaar in première.

Nintendo-films

Nintendo zet steeds meer in op het uitbrengen van films gebaseerd op IP van het bedrijf. Naast deze Mario-films werkt Nintendo ook aan een live-action verfilming van The Legend of Zelda-reeks, die in 2027 in de bioscoop zal draaien en daarna naar Netflix komt. Volgens geruchten gaat het bedrijf ook werken aan een spin-off-animatiefilm rondom Donkey Kong, die in de Mario-films wordt ingesproken door Seth Rogen.

Nintendo gaf onlangs in een gesprek met investeerders aan dat ze de verfilmingen niet maken om op korte termijn winst te maken, maar om de franchises van het bedrijf bij een nog groter publiek vanzelfsprekend te maken - wat op de lange termijn de games van het bedrijf nog populairder moet maken.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Wordt Netflix na Warner Bros.-overname te duur? 'Zeg dan maar op'
© ink drop - stock.adobe.com
Huis

Wordt Netflix na Warner Bros.-overname te duur? 'Zeg dan maar op'

Wat Netflix betreft hebben consumenten die Netflix na de overname van Warner Bros. (en dus HBO Max) te duur vinden worden een simpele oplossing: hun abonnement opzeggen.

Netflix en Warner Bros. hebben vorig jaar een overeenkomst gesloten waarbij eerstgenoemde streamingbedrijf het filmproductiebedrijf overneemt. Als dit allemaal doorgaat, zal Netflix dus niet alleen de films van Warner Bros. in handen krijgen, maar ook concurrerende streamingdienst HBO Max, dat van Warner Bros. is.

Onder sommige abonnees bestaat dan ook de angst dat een Netflix-abonnement veel duurder gaat worden, bijvoorbeeld wanneer er Warner Bros.-films die nog maar net uit zijn in de bioscoop op zullen verschijnen, of als HBO Max eventueel met Netflix wordt samengevoegd.

Die angst bestaat ook bij Amerikaanse waakhonden die controleren of de overname wel door kan gaan, en in een verhoor van de senaat onlangs werd een van Netflix' ceo's, Ted Sarandos, daarover aan de tand gevoeld.

Eén klik

Aldus Sarandos: "Netflix en Warner Bros. hebben beiden streamingdiensten, maar ze complementeren elkaar enorm. Sterker nog: 80% van alle HBO Max-leden hebben ook een abonnement op Netflix. We zullen consumenten meer content voor minder geld geven."

Daarna werd gevraagd of Netflix hun abonnementen "betaalbaar" zou houden na de overname. Daarop had Sanandos een duidelijk antwoord: "Je kunt ons abonnement met één klik opzeggen. Als de consument het teveel geld vindt voor wat ze krijgen, kunnen ze hun abonnement met één klik opzeggen."

Klare taal dus, al wordt hieruit niet duidelijk of prijzen na de overname daadwerkelijk zullen stijgen. Het is ook mogelijk dat Netflix beide streamingdiensten gescheiden houdt, of dat het een allesomvattend abonnement voor beide streamingdiensten aan gaat bieden. Op moment van schrijven is dit niet bekend.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.