ID.nl logo
NEC MultiSync EA234WMi - Fraai allroundscherm
© Reshift Digital
Zekerheid & gemak

NEC MultiSync EA234WMi - Fraai allroundscherm

NEC staat bekend om het leveren van beeldschermen van goede kwaliteit en solide bouw. Dit geldt ook weer voor de nieuwe MultiSync EA234WMi. Het is een 23inch-beeldscherm voorzien van een IPS-paneel. Dit type paneel zorgt er voor dat het scherm een goede inkijkhoek en kleurreproductie heeft.

Het scherm is hierdoor een goede keuze voor foto- of videobewerking. Direct uit de doos is de kleurreproductie al goed, standaard meten we een Delta E van 1,1. Dit is een erg lage kleurafwijking voor een niet gekalibreerd scherm.

Uiteraard blijft het ideaal om het scherm zelf nog te kalibreren, maar je kunt in principe direct al aan de slag. Het contrast van de EA234WMi is redelijk goed, we meten een waarde van 670:1. Voor een IPS-paneel is dat goed, als je een nog hoger contrast wenst, zal je voor een scherm met MVA-paneel moeten kiezen.

Energiezuinig

Het scherm van NEC scoort hoog als we het beoordelen op energieverbruik en beschikt daarbij over een aantal ecofuncties. Bijvoorbeeld een sensor die controleert of er iemand achter het scherm aanwezig is. Als je wegloopt, zal het scherm zichzelf dimmen of stand-by gaan. De EA234WMi kan zichzelf ook dimmen op basis van de hoeveelheid omgevingslicht. Met de 'carbon savings meter' kan zelfs worden berekend hoeveel energie en geld je bespaart. Je kunt deze ecofuncties eenvoudig in- en uitschakelen.

Het scherm is voorzien van alle wenselijke beeldaansluitingen. VGA, HDMI, DVI en DP zijn aanwezig. Er is ook een usb2.0-hub met vier aansluitingen, anno 2013 zien wij alleen liever een usb3.0-hub. Het scherm van NEC is van alle ergonomische functies voorzien. De solide voet kan het scherm 13 cm in hoogte verstellen. Door middel van de pivotfunctie kan het paneel van landschap- naar portretstand draaien. Tot slot kan het scherm draaien op de voet en uiteraard kantelen.

©PXimport

Door middel van ControlSync is het mogelijk om tot zes NEC EA234WMi schermen aan elkaar te koppelen, vervolgens te synchroniseren en vanuit één beeldscherm te bedienen.

Conclusie

De NEC MultiSync E234WMi is een prima allroundbeeldscherm. Geschikt voor dagelijks gebruik op kantoor of thuis. Foto- en videobewerking zijn geen enkel probleem. Het scherm heeft bijna alle wenselijke aansluitingen, behalve usb 3.0. Het ontbreken hiervan en de prijs zijn de enige nadelen. Voor 100 euro minder heb je al een 23 inch scherm met nagenoeg dezelfde eigenschappen. Dit prijsverschil is zelfs met het lage energieverbruik niet snel terugverdiend.

Uitstekend
Conclusie

NEC MultiSync EA234WMi ---------------------- **Straatprijs:** € 270,- **Garantie:** 3 jaar **Beelddiagonaal:** 23 inch (1920 x 1080) **Type panel:** AH-IPS **Aansluitingen:** VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, 4x usb 2.0 **Omvang incl. voet (BxDxH):** 54,4 x 21,8 x 38 t/m 51 cm **Pivot / Hoogte instelbaar:** Ja / Ja (13 cm) **Gewicht:** 6,4 kg **Energieverbruik gemeten:** 22,9 watt (18,2 watt ecostand 1 of 15 watt ecostand 2) **Meer informatie:** [http://www.nec-display-solutions.com](http://www.nec-display-solutions.com/)

Plus- en minpunten
  • Kleurreproductie
  • Inkijkhoek
  • Ergonomische functies
  • Milieuvriendelijk
  • Prijs
▼ Volgende artikel
Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling
Huis

Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling

Ubisoft heeft bevestigd dat er ongeveer veertig werknemers van diens studio in Toronto, Canada worden ontslagen. Wel benadrukt het bedrijf dat de Splinter Cell-remake nog altijd in ontwikkeling is.

De veertig ontslagen werknemers beslaan ongeveer acht procent van de complete Ubisoft Toronto-studio. Dat is een van de grotere Ubisoft-studio's. "Dit besluit is niet lichtzinnig gemaakt en zegt niets over het talent, de motivatie en bijdrage van de individuen", zo stelde een woordvoerder.

Ubisoft Toronto heeft odner andere Far Cry 6, Splinter Cell: Blacklist en Watch Dogs Legion ontwikkeld. Ook werkt het al geruime tijd aan een remake van Splinter Cell. Ubisoft heeft benadrukt dat die remake in ontwikkeling blijft bij de studio.

Remake van Splinter Cell

In 2021 werd de remake van de klassieke stealthgame Splinter Cell aangekondigd. Sindsdien is er maar mondjesmaat informatie over de game naar buiten gekomen. Kort na de aankondiging werd gemeld dat het verhaal wordt herschreven voor een moderner publiek.

Eind vorig jaar bleek dat David Grivel terugkeerde naar Ubisoft Toronto om aan het spel te werken. Hij nam de regie van de remake oorspronkelijk op zich, maar vertrok in 2022. Inmiddels is hij dus weer terug op het oude nest en werkt hij weer aan het spel.

Watch on YouTube

Reorganisatie van Ubisoft

Afgelopen januari kondigde de Franse uitgever en ontwikkelaar Ubisoft al een grootschalige reorganisatie van het bedrijf aan, waarbij ook zes games werden geannuleerd - waaronder de remake van Prince of Persia: The Sands of Time.

Ubisoft noemde de reorganisatie een "grote organisatorische, operationele en portfolio-reset". Daarbij wil het bedrijf nog meer letten op de kwaliteit die het uitgeeft. Ubisofts nieuwe model gaat zich richten op verschillende 'creatieve huizen' die zich elk met andere soorten games bezighouden. Een daarvan is Vantage Studios, de vorig jaar met Tencent opgerichte dochteronderneming waar Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six nu onder vallen.

Ubisoft heeft daarnaast aangekondigd dat het thuiswerken niet meer toelaat en dat alle werknemers worden geacht om fulltime op kantoor aanwezig te zijn. Wel krijgen werknemers een "een jaarlijkse toelage bestaande uit thuiswerkdagen". Twee studio's van Ubisoft sloten daarnaast hun deuren: de studio's in Halifax en Stockholm. Gedurende de volgende twee jaren wil het bedrijf nog eens 200 miljoen euro besparen.

Ubisoft heeft de laatste jaren wisselend succes met zijn games. Zo viel de verkoop van het miljoenenproject Star Wars Outlaws tegen. Zover bekend is het begin vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows wel een verkoopsucces.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube