ID.nl logo
Zo kun je Google Drive-opslagruimte vrijmaken
© Reshift Digital
Huis

Zo kun je Google Drive-opslagruimte vrijmaken

Google Drive is de ideale plek om je foto’s, video’s en bestanden te bewaren. Helemaal voor Android-gebruikers is Google Drive ideaal, omdat al je data automatisch een back-up krijgt in je Drive. Dat zorgt er echter wel voor dat de boel snel volloopt. Zo kun je Google Drive-opslagruimte vrijmaken zodat je weer ruimte hebt voor nieuwe bestanden.

Gratis of betaald? 

Standaard krijg je bij je Google-account 15GB gratis opslagruimte. Die vrije ruimte wordt verdeeld over Google Foto’s, Gmail en Google Drive. 15GB is een hoop, maar als je een fervent smartphonefotograaf bent, veel bestanden heen en weer mailt of je Drive-map gebruikt als dienst voor bestandsoverdracht, kan de boel snel vollopen. Voor 2 euro per maand krijg je 100GB opslagruimte van Google. Je kunt ook nog meer betalen voor nog meer extra opslagruimte, tot wel 30 terrabyte. 

Opslagruimte 

Heb je geen zin om (extra) te betalen? Dan loont het zeker de moeite eens te kijken of je je opslagruimte wel optimaal benut. De place to be is de overzichtspagina van Google One, zeg maar het overkoepelende Google-systeem. Daar vind je een overzicht van de ruimte die je op dit moment gebruikt, verdeeld over Foto’s, Drive en Gmail, en hoeveel ruimte je nog over hebt. 

©PXimport

Wil je opslagruimte vrijmaken? Dat kan op twee manieren. De eerste manier is om Google het zelf te laten doen. Klik daarvoor onder je opslagoverzicht op Maak opslagruimte vrij in je account. Google geeft je suggesties voor bestanden die je zou kunnen verwijderen: bestanden in de prullenbak en spammails. Daaronder vind je een lijst met grote bestanden die je misschien niet meer nodig hebt. Let goed op dat je geen bestanden verwijdert die je nog gebruikt.

Liever handmatig de boel leegmaken? Ga naar je Google Drive en klik op Opslag aan de linkerkant. Nu krijg je een lijst voorgeschoteld, gesorteerd op bestandsgrootte. Loop er van boven naar beneden doorheen, en bekijk welke bestanden je misschien kwijt kunt. Hoe groter het verwijderde bestand, hoe meer ruimte je vrijmaakt. 

©CIDimport

Automatische back-ups? 

De foto’s van Android-gebruikers worden standaard geüpload naar Google Foto’s. Handig, want dan kun je er altijd bij, ook als je je telefoon niet bij de hand hebt. Dat kost echter wel flink wat opslagruimte, helemaal als je vaak fotografeert met je smartphone

Om dat uit te zetten, open je de Foto’s-app op je telefoon. Tik op je profielfoto en daarna op Instellingen voor Foto’s. Bovenaan tik je op Back-up en synchronisatie. Zet nu de slider bij Back-up en synchronisatie uit, en je foto’s worden niet meer automatisch naar de cloud geüpload. 

▼ Volgende artikel
Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling
Huis

Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling

Ubisoft heeft bevestigd dat er ongeveer veertig werknemers van diens studio in Toronto, Canada worden ontslagen. Wel benadrukt het bedrijf dat de Splinter Cell-remake nog altijd in ontwikkeling is.

De veertig ontslagen werknemers beslaan ongeveer acht procent van de complete Ubisoft Toronto-studio. Dat is een van de grotere Ubisoft-studio's. "Dit besluit is niet lichtzinnig gemaakt en zegt niets over het talent, de motivatie en bijdrage van de individuen", zo stelde een woordvoerder.

Ubisoft Toronto heeft odner andere Far Cry 6, Splinter Cell: Blacklist en Watch Dogs Legion ontwikkeld. Ook werkt het al geruime tijd aan een remake van Splinter Cell. Ubisoft heeft benadrukt dat die remake in ontwikkeling blijft bij de studio.

Remake van Splinter Cell

In 2021 werd de remake van de klassieke stealthgame Splinter Cell aangekondigd. Sindsdien is er maar mondjesmaat informatie over de game naar buiten gekomen. Kort na de aankondiging werd gemeld dat het verhaal wordt herschreven voor een moderner publiek.

Eind vorig jaar bleek dat David Grivel terugkeerde naar Ubisoft Toronto om aan het spel te werken. Hij nam de regie van de remake oorspronkelijk op zich, maar vertrok in 2022. Inmiddels is hij dus weer terug op het oude nest en werkt hij weer aan het spel.

Watch on YouTube

Reorganisatie van Ubisoft

Afgelopen januari kondigde de Franse uitgever en ontwikkelaar Ubisoft al een grootschalige reorganisatie van het bedrijf aan, waarbij ook zes games werden geannuleerd - waaronder de remake van Prince of Persia: The Sands of Time.

Ubisoft noemde de reorganisatie een "grote organisatorische, operationele en portfolio-reset". Daarbij wil het bedrijf nog meer letten op de kwaliteit die het uitgeeft. Ubisofts nieuwe model gaat zich richten op verschillende 'creatieve huizen' die zich elk met andere soorten games bezighouden. Een daarvan is Vantage Studios, de vorig jaar met Tencent opgerichte dochteronderneming waar Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six nu onder vallen.

Ubisoft heeft daarnaast aangekondigd dat het thuiswerken niet meer toelaat en dat alle werknemers worden geacht om fulltime op kantoor aanwezig te zijn. Wel krijgen werknemers een "een jaarlijkse toelage bestaande uit thuiswerkdagen". Twee studio's van Ubisoft sloten daarnaast hun deuren: de studio's in Halifax en Stockholm. Gedurende de volgende twee jaren wil het bedrijf nog eens 200 miljoen euro besparen.

Ubisoft heeft de laatste jaren wisselend succes met zijn games. Zo viel de verkoop van het miljoenenproject Star Wars Outlaws tegen. Zover bekend is het begin vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows wel een verkoopsucces.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube