ID.nl logo
Review Nokia 5710 XpressAudio - Dumbhone inclusief oortjes
Huis

Review Nokia 5710 XpressAudio - Dumbhone inclusief oortjes

De Nokia 5710 XpressAudio is een dumbphone die de nadruk op een muziekbeleving legt. Het toestel heeft dus een leuke gimmick die je wellicht over de streep kan trekken. Rechtenhouder HMD Global levert hier standaard een setje oordopjes bij, voor een prijs van pakweg 90 euro.

Goed
Conclusie

Al met al kan ik zeggen dat de Nokia 5710 XpressAudio veel dezelfde nadelen heeft als de Nokia 8210 4G (zoals een micro-usb-poort en een rare appsselectie) en het ontbreekt aan een aantal positieve punten van de Nokia 2660 Flip (zoals fijne knoppen en seniorenopties). De meegeleverde oordopjes klinken redelijk op z’n best, maar moeten maar net goed passen in je oren. Het is echter een leuke extra, maar gezien het gebrek aan een audiodienst (naast de radio, waardoor je dus zelf je muziek moet verzorgen) geen echte doorslaggevende factor om dit toestel boven een ander te verkiezen.

Plus- en minpunten
  • Display
  • Meegeleverde oordopjes
  • Oordopjes koppelen is zo gepiept
  • Ruimte voor twee simkaarten
  • Micro-sd-kaartondersteuning (voor muziek)
  • Micro-usb-poort
  • Te veel slimme onderdelen
  • Oordopjes stellen wat teleur
  • Geen fijne toetsen
  • Geen muziekstreamer

De Nokia 5710 XpressAudio is een leuke dumbphone. Dat is het type smartphone dat eigenlijk over weinig tot geen slimme functies beschikt. In de afgelopen weken hebben we er een aantal getest op op ID.nl, zoals de Light Phone II en Punkt MP02. Die telefoons hebben zo hun eigen sterke en zwakke punten, maar behalen één belangrijk doel: minder met je smartphone bezig zijn. Datzelfde geldt voor de Nokia 8210 4G en Nokia 2660 Flip, die je ook prima kunt geven aan de wat oudere gebruikers onder ons. Maar hoe zit het precies met de Nokia 5710 XpressAudio?

Lees ook: Smartphone-detox, hoe serieus is jouw smartphone-verslaving?

Nokia 5710: duurste van de drie

Van de drie Nokia-telefoons die we in korte tijd getest hebben, is dit het duurste model. Dat komt doordat rechtenhouder HMD Global ervoor gekozen heeft een setje oordoppen in de behuizing te verwerken. Zo vaak zien we dit soort dingen niet gebeuren, dus dat is een leuke extra. Mocht je al wat langer meelopen, dan weet je waarschijnlijk dat dit toestel een iteratie is op de Nokia 5800 XpressMusic. Dit was eveneens een telefoon die de nadruk op muziek legde. Je betaalt ongeveer 90 euro voor deze plastic smartphone. De vraag is dan: is die zijn prijs wel waard?

Watch on YouTube

Wil je meer video's zien?

Abonneer je op het YouTube-kanaal van ID.nl

Aangezien de Nokia 5710 XpressAudio werkt op hetzelfde systeem als de twee eerdergenoemde Nokia-smartphones, moeten we er opnieuw rekening mee houden dat je hier apps aantreft waar je mogelijk niet op zit te wachten. Denk dan aan Facebook, verschillende games (waar je voor moet betalen) en een webbrowser. Handige toevoegingen, zoals een navigatie-app of misschien zelfs iets als Spotify, ontbreken dan weer. Waarom zou je wel sociale media toevoegen (waar je juist aan wil ontsnappen) en geen muziekstreamingdienst, op deze telefoon? Ik begrijp het niet zo goed.

Eén van de extra apps op de Nokia 5710 XpressAudio is Oordopjes. Dat is natuurlijk handig, aangezien je die er gewoon bij krijgt. Wanneer je de app opent, zie je de accustatus staan. Ook zie je of je er verbinding mee maakt of niet. En als dat niet het geval is, kun je er met een paar keer klikken snel verbinding mee maken. Opvallend is dat je ze wel eerst handmatig moet koppelen voordat je ze kunt gebruiken. Maar aangezien het een eenmalig proces is en het redelijk pijnloos gaat, weegt dat niet te zwaar. Zodra je ze uit de houder haalt en bluetooth staat aan, maken ze meteen verbinding.

Oordopjes op de Nokia 5710 XpressAudio

De oordopjes hebben een gladde buitenkant en geen siliconen tips. Dat betekent dat ze dus redelijk gemakkelijk uit je oren glijden. Niet alleen omdat het omhulsel zo glad is, maar ook omdat het een one size fits all is. Nu mag je voor deze prijs geen uitgebreide selectie aan siliconen oordoppen verwachten die een pasvorm voor allerlei soorten gehoorgangen aanbieden, maar toch voelt het goedkoop aan. Als je echter gewoon stilzit achter een bureau of het openbaar vervoer, dan blijven ze op zich goed zitten, maar het kan zijn dat jouw ervaring, door de vorm van je oren, anders is.

De oordopjes hebben geen bedieningselementen. Je zult alles dus via je telefoon moeten regelen. Dat is geen groot probleem. Tenminste, we testen dit toestel met het idee zo min mogelijk met onze telefoons bezig te willen zijn. Muziek en volume bedienen vereist dus wederom een smartphone in de hand. Gezien de prijs ligt dat in de lijn der verwachtingen. Een groot voordeel is dat de Nokia vijf handige, extra knoppen aanbiedt (naast het scherm) waarmee je snel van nummer wisselt, muziek pauzeert en het volume bedient. Je moet het toestel daarvoor wel (gelukkig) ontgrendelen.

De audiokwaliteit van de oordopjes is… redelijk. Wanneer ze goed zitten, dan is er een duidelijke baslaag aanwezig, maar die is niet echt warm te noemen. De hogere tonen worden snel afgemeten, waardoor er niet echt sprake is van een breed bereik. De Nokia 5710 XpressAudio heeft verder geen opties binnen de software om de muziekervaring te verbeteren, dus dat is jammer. Maar goed, dan komt die prijs dus weer om de hoek kijken. Ik wil niet alles constant snel wegwuiven vanwege die lage prijs, maar je kunt nou eenmaal niet hoge kwaliteit verwachten. Het is simpelweg degelijk.

Fijne dikte, mooi scherm

Op andere fronten scoort de Nokia 5710 XpressAudio in principe ook prima. Hij heeft een mooie dikte en ligt daardoor lekker in de hand (beter dan bijvoorbeeld de Nokia 8210 4G). Sms’jes typen op deze smartphone is wat mijn fijn, omdat de knoppen redelijk klein zijn. Reden te meer om wat minder berichten te versturen gedurende de dag. Daarnaast is dit toestel minder geschikt voor senioren. Dat komt doordat – net als op de 8210 – er minder opties zijn voor mensen die wat slechter kunnen zien. Zo kun je bijvoorbeeld de icoontjes in beeld niet vergroten, maar de teksten gelukkig wel.

Aangezien het scherm iets compacter is dan op de Nokia 8210 4G en Nokia 2660 Flip, is de kwaliteit wat hoger. De resolutie op deze drie toestellen is hetzelfde, waardoor de pixeldichtheid (het aantal pixels per inch) groter is. Dergelijke verschillen vallen helaas alleen maar op wanneer je de telefoons naast elkaar zou leggen. Qua kleuren en kijkhoek scoort de XpressAudio hetzelfde als de andere twee, dus daar win je dan weer niets mee. Verder blijft het top dat HMD Global ruimte aanbiedt voor twee simkaarten (voor werk en privé, bijvoorbeeld) evenals een micro-sd-kaart, voor je muziek!

Je zult dus je eigen muziek moeten aanleveren. Ik heb er een oude harde schijf bij moeten pakken waar mijn muziekcollectie van pakweg tien jaar geleden op stond, aangezien de Nokia 5710 XpressMusic werkt met ouderwetse en betrouwbare mp3’tjes. Die heb komen van cd’s af die ik jaren geleden ingescand heb. Dit was een ware trip down memory lane. Heb je die niet, dan zul je daar zelf dus werk van moeten maken; dat kun je als een groot nadeel zien. Verder is het raar dat er geen usb-c-poort is en dat die camera niets voorstelt (maar goed, daar haal je hem ook niet voor in huis).

Conclusie: Nokia 5710 XpressAudio kopen?

Al met al kan ik zeggen dat de Nokia 5710 XpressAudio veel dezelfde nadelen heeft als de Nokia 8210 4G (zoals een micro-usb-poort en een rare appsselectie) en het ontbreekt aan een aantal positieve punten van de Nokia 2660 Flip (zoals fijne knoppen en seniorenopties). De meegeleverde oordopjes klinken redelijk op z’n best, maar moeten maar net goed passen in je oren. Het is echter een leuke extra, maar gezien het gebrek aan een audiodienst (naast de radio, waardoor je dus zelf je muziek moet verzorgen) geen echte doorslaggevende factor om dit toestel boven een ander te verkiezen.

▼ Volgende artikel
Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling
Huis

Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling

Ubisoft heeft bevestigd dat er ongeveer veertig werknemers van diens studio in Toronto, Canada worden ontslagen. Wel benadrukt het bedrijf dat de Splinter Cell-remake nog altijd in ontwikkeling is.

De veertig ontslagen werknemers beslaan ongeveer acht procent van de complete Ubisoft Toronto-studio. Dat is een van de grotere Ubisoft-studio's. "Dit besluit is niet lichtzinnig gemaakt en zegt niets over het talent, de motivatie en bijdrage van de individuen", zo stelde een woordvoerder.

Ubisoft Toronto heeft odner andere Far Cry 6, Splinter Cell: Blacklist en Watch Dogs Legion ontwikkeld. Ook werkt het al geruime tijd aan een remake van Splinter Cell. Ubisoft heeft benadrukt dat die remake in ontwikkeling blijft bij de studio.

Remake van Splinter Cell

In 2021 werd de remake van de klassieke stealthgame Splinter Cell aangekondigd. Sindsdien is er maar mondjesmaat informatie over de game naar buiten gekomen. Kort na de aankondiging werd gemeld dat het verhaal wordt herschreven voor een moderner publiek.

Eind vorig jaar bleek dat David Grivel terugkeerde naar Ubisoft Toronto om aan het spel te werken. Hij nam de regie van de remake oorspronkelijk op zich, maar vertrok in 2022. Inmiddels is hij dus weer terug op het oude nest en werkt hij weer aan het spel.

Watch on YouTube

Reorganisatie van Ubisoft

Afgelopen januari kondigde de Franse uitgever en ontwikkelaar Ubisoft al een grootschalige reorganisatie van het bedrijf aan, waarbij ook zes games werden geannuleerd - waaronder de remake van Prince of Persia: The Sands of Time.

Ubisoft noemde de reorganisatie een "grote organisatorische, operationele en portfolio-reset". Daarbij wil het bedrijf nog meer letten op de kwaliteit die het uitgeeft. Ubisofts nieuwe model gaat zich richten op verschillende 'creatieve huizen' die zich elk met andere soorten games bezighouden. Een daarvan is Vantage Studios, de vorig jaar met Tencent opgerichte dochteronderneming waar Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six nu onder vallen.

Ubisoft heeft daarnaast aangekondigd dat het thuiswerken niet meer toelaat en dat alle werknemers worden geacht om fulltime op kantoor aanwezig te zijn. Wel krijgen werknemers een "een jaarlijkse toelage bestaande uit thuiswerkdagen". Twee studio's van Ubisoft sloten daarnaast hun deuren: de studio's in Halifax en Stockholm. Gedurende de volgende twee jaren wil het bedrijf nog eens 200 miljoen euro besparen.

Ubisoft heeft de laatste jaren wisselend succes met zijn games. Zo viel de verkoop van het miljoenenproject Star Wars Outlaws tegen. Zover bekend is het begin vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows wel een verkoopsucces.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube