ID.nl logo
Review Nokia 5710 XpressAudio - Dumbhone inclusief oortjes
Huis

Review Nokia 5710 XpressAudio - Dumbhone inclusief oortjes

De Nokia 5710 XpressAudio is een dumbphone die de nadruk op een muziekbeleving legt. Het toestel heeft dus een leuke gimmick die je wellicht over de streep kan trekken. Rechtenhouder HMD Global levert hier standaard een setje oordopjes bij, voor een prijs van pakweg 90 euro.

Goed
Conclusie

Al met al kan ik zeggen dat de Nokia 5710 XpressAudio veel dezelfde nadelen heeft als de Nokia 8210 4G (zoals een micro-usb-poort en een rare appsselectie) en het ontbreekt aan een aantal positieve punten van de Nokia 2660 Flip (zoals fijne knoppen en seniorenopties). De meegeleverde oordopjes klinken redelijk op z’n best, maar moeten maar net goed passen in je oren. Het is echter een leuke extra, maar gezien het gebrek aan een audiodienst (naast de radio, waardoor je dus zelf je muziek moet verzorgen) geen echte doorslaggevende factor om dit toestel boven een ander te verkiezen.

Plus- en minpunten
  • Display
  • Meegeleverde oordopjes
  • Oordopjes koppelen is zo gepiept
  • Ruimte voor twee simkaarten
  • Micro-sd-kaartondersteuning (voor muziek)
  • Micro-usb-poort
  • Te veel slimme onderdelen
  • Oordopjes stellen wat teleur
  • Geen fijne toetsen
  • Geen muziekstreamer

De Nokia 5710 XpressAudio is een leuke dumbphone. Dat is het type smartphone dat eigenlijk over weinig tot geen slimme functies beschikt. In de afgelopen weken hebben we er een aantal getest op op ID.nl, zoals de Light Phone II en Punkt MP02. Die telefoons hebben zo hun eigen sterke en zwakke punten, maar behalen één belangrijk doel: minder met je smartphone bezig zijn. Datzelfde geldt voor de Nokia 8210 4G en Nokia 2660 Flip, die je ook prima kunt geven aan de wat oudere gebruikers onder ons. Maar hoe zit het precies met de Nokia 5710 XpressAudio?

Lees ook: Smartphone-detox, hoe serieus is jouw smartphone-verslaving?

Nokia 5710: duurste van de drie

Van de drie Nokia-telefoons die we in korte tijd getest hebben, is dit het duurste model. Dat komt doordat rechtenhouder HMD Global ervoor gekozen heeft een setje oordoppen in de behuizing te verwerken. Zo vaak zien we dit soort dingen niet gebeuren, dus dat is een leuke extra. Mocht je al wat langer meelopen, dan weet je waarschijnlijk dat dit toestel een iteratie is op de Nokia 5800 XpressMusic. Dit was eveneens een telefoon die de nadruk op muziek legde. Je betaalt ongeveer 90 euro voor deze plastic smartphone. De vraag is dan: is die zijn prijs wel waard?

Watch on YouTube

Wil je meer video's zien?

Abonneer je op het YouTube-kanaal van ID.nl

Aangezien de Nokia 5710 XpressAudio werkt op hetzelfde systeem als de twee eerdergenoemde Nokia-smartphones, moeten we er opnieuw rekening mee houden dat je hier apps aantreft waar je mogelijk niet op zit te wachten. Denk dan aan Facebook, verschillende games (waar je voor moet betalen) en een webbrowser. Handige toevoegingen, zoals een navigatie-app of misschien zelfs iets als Spotify, ontbreken dan weer. Waarom zou je wel sociale media toevoegen (waar je juist aan wil ontsnappen) en geen muziekstreamingdienst, op deze telefoon? Ik begrijp het niet zo goed.

Eén van de extra apps op de Nokia 5710 XpressAudio is Oordopjes. Dat is natuurlijk handig, aangezien je die er gewoon bij krijgt. Wanneer je de app opent, zie je de accustatus staan. Ook zie je of je er verbinding mee maakt of niet. En als dat niet het geval is, kun je er met een paar keer klikken snel verbinding mee maken. Opvallend is dat je ze wel eerst handmatig moet koppelen voordat je ze kunt gebruiken. Maar aangezien het een eenmalig proces is en het redelijk pijnloos gaat, weegt dat niet te zwaar. Zodra je ze uit de houder haalt en bluetooth staat aan, maken ze meteen verbinding.

Oordopjes op de Nokia 5710 XpressAudio

De oordopjes hebben een gladde buitenkant en geen siliconen tips. Dat betekent dat ze dus redelijk gemakkelijk uit je oren glijden. Niet alleen omdat het omhulsel zo glad is, maar ook omdat het een one size fits all is. Nu mag je voor deze prijs geen uitgebreide selectie aan siliconen oordoppen verwachten die een pasvorm voor allerlei soorten gehoorgangen aanbieden, maar toch voelt het goedkoop aan. Als je echter gewoon stilzit achter een bureau of het openbaar vervoer, dan blijven ze op zich goed zitten, maar het kan zijn dat jouw ervaring, door de vorm van je oren, anders is.

De oordopjes hebben geen bedieningselementen. Je zult alles dus via je telefoon moeten regelen. Dat is geen groot probleem. Tenminste, we testen dit toestel met het idee zo min mogelijk met onze telefoons bezig te willen zijn. Muziek en volume bedienen vereist dus wederom een smartphone in de hand. Gezien de prijs ligt dat in de lijn der verwachtingen. Een groot voordeel is dat de Nokia vijf handige, extra knoppen aanbiedt (naast het scherm) waarmee je snel van nummer wisselt, muziek pauzeert en het volume bedient. Je moet het toestel daarvoor wel (gelukkig) ontgrendelen.

De audiokwaliteit van de oordopjes is… redelijk. Wanneer ze goed zitten, dan is er een duidelijke baslaag aanwezig, maar die is niet echt warm te noemen. De hogere tonen worden snel afgemeten, waardoor er niet echt sprake is van een breed bereik. De Nokia 5710 XpressAudio heeft verder geen opties binnen de software om de muziekervaring te verbeteren, dus dat is jammer. Maar goed, dan komt die prijs dus weer om de hoek kijken. Ik wil niet alles constant snel wegwuiven vanwege die lage prijs, maar je kunt nou eenmaal niet hoge kwaliteit verwachten. Het is simpelweg degelijk.

Fijne dikte, mooi scherm

Op andere fronten scoort de Nokia 5710 XpressAudio in principe ook prima. Hij heeft een mooie dikte en ligt daardoor lekker in de hand (beter dan bijvoorbeeld de Nokia 8210 4G). Sms’jes typen op deze smartphone is wat mijn fijn, omdat de knoppen redelijk klein zijn. Reden te meer om wat minder berichten te versturen gedurende de dag. Daarnaast is dit toestel minder geschikt voor senioren. Dat komt doordat – net als op de 8210 – er minder opties zijn voor mensen die wat slechter kunnen zien. Zo kun je bijvoorbeeld de icoontjes in beeld niet vergroten, maar de teksten gelukkig wel.

Aangezien het scherm iets compacter is dan op de Nokia 8210 4G en Nokia 2660 Flip, is de kwaliteit wat hoger. De resolutie op deze drie toestellen is hetzelfde, waardoor de pixeldichtheid (het aantal pixels per inch) groter is. Dergelijke verschillen vallen helaas alleen maar op wanneer je de telefoons naast elkaar zou leggen. Qua kleuren en kijkhoek scoort de XpressAudio hetzelfde als de andere twee, dus daar win je dan weer niets mee. Verder blijft het top dat HMD Global ruimte aanbiedt voor twee simkaarten (voor werk en privé, bijvoorbeeld) evenals een micro-sd-kaart, voor je muziek!

Je zult dus je eigen muziek moeten aanleveren. Ik heb er een oude harde schijf bij moeten pakken waar mijn muziekcollectie van pakweg tien jaar geleden op stond, aangezien de Nokia 5710 XpressMusic werkt met ouderwetse en betrouwbare mp3’tjes. Die heb komen van cd’s af die ik jaren geleden ingescand heb. Dit was een ware trip down memory lane. Heb je die niet, dan zul je daar zelf dus werk van moeten maken; dat kun je als een groot nadeel zien. Verder is het raar dat er geen usb-c-poort is en dat die camera niets voorstelt (maar goed, daar haal je hem ook niet voor in huis).

Conclusie: Nokia 5710 XpressAudio kopen?

Al met al kan ik zeggen dat de Nokia 5710 XpressAudio veel dezelfde nadelen heeft als de Nokia 8210 4G (zoals een micro-usb-poort en een rare appsselectie) en het ontbreekt aan een aantal positieve punten van de Nokia 2660 Flip (zoals fijne knoppen en seniorenopties). De meegeleverde oordopjes klinken redelijk op z’n best, maar moeten maar net goed passen in je oren. Het is echter een leuke extra, maar gezien het gebrek aan een audiodienst (naast de radio, waardoor je dus zelf je muziek moet verzorgen) geen echte doorslaggevende factor om dit toestel boven een ander te verkiezen.

▼ Volgende artikel
De Highlander-reboot komt er aan: check de eerste foto's
Huis

De Highlander-reboot komt er aan: check de eerste foto's

Er wordt al enige tijd gewerkt aan een nieuwe Highlander-film. Hoofdrolspeler Henry Cavill heeft nu de eerste foto's gedeeld van de aankomende reboot.

Op social media deelde Cavill, die de hoofdrol gaat spelen in de nieuwe Highlander, de eerste twee foto's. Het zijn sfeervolle shots - eentje met een kleurrijke achtergrond en de andere in een gotische omgeving - met Cavill zelf in het middelpunt.

"Een fijne eerste blik op Highlander!", zo schrijft Cavill, die bekend is van zijn rollen in Superman en The Witcher. "Het is een flinke reis voor mij geweest, waar ik alles over vertel wanneer de tijd rijp is, maar het is een speciaal moment nu ik dit kan delen. Hopelijk genieten jullie ervan."

View post on Instagram
 

Productieproblemen

De nieuwe Highlander-film werd al vele jaren geleden aangekondigd, maar sinds 2008 kwam de film maar niet van de grond. Ook kwam er uiteindelijk flinke vertraging in de opnames. Tijdens de opnames raakte Cavill namelijk gewond, en moesten deze uitgesteld worden.

Verder bestaat de cast uit grote namen als Russell Crowe, Dave Bautista, Karen Gillan, marisa Abela, Jeremy Irons en Djimon Hounsou. De regie is in handen van Chad Stahelski, bekend van de John Wick-franchise. Het is niet bekend wanneer de film precies in de bioscoop zal draaien.

Over de Highlander-franchise

De eerste Highlander-film verscheen in 1986 en combineert fantasy met actie. De franchise draait om Connor MacLeod, een Schotse 'Highlander' die onsterfelijk is. Alleen door onthoofd te worden kunnen Highlanders sterven, en de bedoeling is dat er maar één Highlander op aarde overblijft.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Google's Project Genie genereert 3D-gamewerelden met AI
Huis

Google's Project Genie genereert 3D-gamewerelden met AI

Google heeft een nieuwe versie van zijn AI-model Project Genie uitgebracht in de Verenigde Staten, waarmee spelers driedimensionale spelwerelden voor games kunnen genereren.

Project Genie is deze week uitgekomen voor AI Ultra-abonnees (dat 250 dollar per maand kost) in de Verenigde Staten. Hiervoor was Project Genie alleen nog maar voor een selecte groep te gebruiken. Het is niet bekend wanneer de tool in Nederland beschikbaar komt.

Zo werkt Project Genie

Project Genie combineert diverse AI-tools, zoals AI-chatprogramma Gemini en de videotool Nano Banana Pro, om complete, interactieve spelwerelden te creëren. Spelers bepalen eerst het perspectief dat het personage in de spelwereld gebruikt en de manier waarop men interactie kan hebben met de spelwereld. Vervolgens kan men in realtime de spelwereld verkennen en wordt meer van de wereld automatisch gegenereerd. Daarbij kan men het uiterlijk van personages of de spelwereld aanpassen door zelf foto's te uploaden, bijvoorbeeld van mensen die men kent.

De tool is nog niet in staat om complete games te creëren. Er zitten namelijk diverse limieten aan Project Genie. Zo kan er maar zestig seconden gegenereerd worden en is er een maximum van 24 frames per seconde en een resolutie van 720p. Dat is niet afdoende om projecten als serieuze concurrentie van games te laten bestaan. In die zin is het meer een 'proof of concept' en moet het tonen hoe de toekomst van game-ontwikkeling er in combinatie met het gebruik van AI uit kan zien.

Watch on YouTube

AI in combinatie met games

Generatieve AI wordt sowieso steeds vaker ingezet bij game-ontwikkeling, bijvoorbeeld bij het creëren van artwork, in-game assets of het creëren van stemmen. Steeds meer bedrijven zetten AI in bij de dagelijkse werkzaamheden die komen kijken bij game-ontwikkeling.

Dit zorgt echter ook voor veel controverse, omdat veel gamers hier principieel tegen zijn. Zij zien liever dat games geheel door mensen worden ontwikkeld. Daarbij is werk van AI in principe gebaseerd op werk van anderen, aangezien het daar van leert. Dat zorgt er voor dat veel gamers een afkeer hebben van het gebruik van AI bij game-ontwikkeling. Wanneer gamers ontdekken dat AI is ingezet bij het maken van games, worden deze spellen dan ook vaak hevig bekritiseerd, bijvoorbeeld via gebruikersrecensies op online gamewinkels.

Hieronder zijn enkele voorbeelden te zijn van beelden die met Project Genie zijn gecreëerd, waaronder projecten die wel erg op games van andere bedrijven lijken.

View post on X
View post on X
View post on X
View post on X
Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.