ID.nl logo
Review Nokia 5710 XpressAudio - Dumbhone inclusief oortjes
Huis

Review Nokia 5710 XpressAudio - Dumbhone inclusief oortjes

De Nokia 5710 XpressAudio is een dumbphone die de nadruk op een muziekbeleving legt. Het toestel heeft dus een leuke gimmick die je wellicht over de streep kan trekken. Rechtenhouder HMD Global levert hier standaard een setje oordopjes bij, voor een prijs van pakweg 90 euro.

Goed
Conclusie

Al met al kan ik zeggen dat de Nokia 5710 XpressAudio veel dezelfde nadelen heeft als de Nokia 8210 4G (zoals een micro-usb-poort en een rare appsselectie) en het ontbreekt aan een aantal positieve punten van de Nokia 2660 Flip (zoals fijne knoppen en seniorenopties). De meegeleverde oordopjes klinken redelijk op z’n best, maar moeten maar net goed passen in je oren. Het is echter een leuke extra, maar gezien het gebrek aan een audiodienst (naast de radio, waardoor je dus zelf je muziek moet verzorgen) geen echte doorslaggevende factor om dit toestel boven een ander te verkiezen.

Plus- en minpunten
  • Display
  • Meegeleverde oordopjes
  • Oordopjes koppelen is zo gepiept
  • Ruimte voor twee simkaarten
  • Micro-sd-kaartondersteuning (voor muziek)
  • Micro-usb-poort
  • Te veel slimme onderdelen
  • Oordopjes stellen wat teleur
  • Geen fijne toetsen
  • Geen muziekstreamer

De Nokia 5710 XpressAudio is een leuke dumbphone. Dat is het type smartphone dat eigenlijk over weinig tot geen slimme functies beschikt. In de afgelopen weken hebben we er een aantal getest op op ID.nl, zoals de Light Phone II en Punkt MP02. Die telefoons hebben zo hun eigen sterke en zwakke punten, maar behalen één belangrijk doel: minder met je smartphone bezig zijn. Datzelfde geldt voor de Nokia 8210 4G en Nokia 2660 Flip, die je ook prima kunt geven aan de wat oudere gebruikers onder ons. Maar hoe zit het precies met de Nokia 5710 XpressAudio?

Lees ook: Smartphone-detox, hoe serieus is jouw smartphone-verslaving?

Nokia 5710: duurste van de drie

Van de drie Nokia-telefoons die we in korte tijd getest hebben, is dit het duurste model. Dat komt doordat rechtenhouder HMD Global ervoor gekozen heeft een setje oordoppen in de behuizing te verwerken. Zo vaak zien we dit soort dingen niet gebeuren, dus dat is een leuke extra. Mocht je al wat langer meelopen, dan weet je waarschijnlijk dat dit toestel een iteratie is op de Nokia 5800 XpressMusic. Dit was eveneens een telefoon die de nadruk op muziek legde. Je betaalt ongeveer 90 euro voor deze plastic smartphone. De vraag is dan: is die zijn prijs wel waard?

Watch on YouTube

Wil je meer video's zien?

Abonneer je op het YouTube-kanaal van ID.nl

Aangezien de Nokia 5710 XpressAudio werkt op hetzelfde systeem als de twee eerdergenoemde Nokia-smartphones, moeten we er opnieuw rekening mee houden dat je hier apps aantreft waar je mogelijk niet op zit te wachten. Denk dan aan Facebook, verschillende games (waar je voor moet betalen) en een webbrowser. Handige toevoegingen, zoals een navigatie-app of misschien zelfs iets als Spotify, ontbreken dan weer. Waarom zou je wel sociale media toevoegen (waar je juist aan wil ontsnappen) en geen muziekstreamingdienst, op deze telefoon? Ik begrijp het niet zo goed.

Eén van de extra apps op de Nokia 5710 XpressAudio is Oordopjes. Dat is natuurlijk handig, aangezien je die er gewoon bij krijgt. Wanneer je de app opent, zie je de accustatus staan. Ook zie je of je er verbinding mee maakt of niet. En als dat niet het geval is, kun je er met een paar keer klikken snel verbinding mee maken. Opvallend is dat je ze wel eerst handmatig moet koppelen voordat je ze kunt gebruiken. Maar aangezien het een eenmalig proces is en het redelijk pijnloos gaat, weegt dat niet te zwaar. Zodra je ze uit de houder haalt en bluetooth staat aan, maken ze meteen verbinding.

Oordopjes op de Nokia 5710 XpressAudio

De oordopjes hebben een gladde buitenkant en geen siliconen tips. Dat betekent dat ze dus redelijk gemakkelijk uit je oren glijden. Niet alleen omdat het omhulsel zo glad is, maar ook omdat het een one size fits all is. Nu mag je voor deze prijs geen uitgebreide selectie aan siliconen oordoppen verwachten die een pasvorm voor allerlei soorten gehoorgangen aanbieden, maar toch voelt het goedkoop aan. Als je echter gewoon stilzit achter een bureau of het openbaar vervoer, dan blijven ze op zich goed zitten, maar het kan zijn dat jouw ervaring, door de vorm van je oren, anders is.

De oordopjes hebben geen bedieningselementen. Je zult alles dus via je telefoon moeten regelen. Dat is geen groot probleem. Tenminste, we testen dit toestel met het idee zo min mogelijk met onze telefoons bezig te willen zijn. Muziek en volume bedienen vereist dus wederom een smartphone in de hand. Gezien de prijs ligt dat in de lijn der verwachtingen. Een groot voordeel is dat de Nokia vijf handige, extra knoppen aanbiedt (naast het scherm) waarmee je snel van nummer wisselt, muziek pauzeert en het volume bedient. Je moet het toestel daarvoor wel (gelukkig) ontgrendelen.

De audiokwaliteit van de oordopjes is… redelijk. Wanneer ze goed zitten, dan is er een duidelijke baslaag aanwezig, maar die is niet echt warm te noemen. De hogere tonen worden snel afgemeten, waardoor er niet echt sprake is van een breed bereik. De Nokia 5710 XpressAudio heeft verder geen opties binnen de software om de muziekervaring te verbeteren, dus dat is jammer. Maar goed, dan komt die prijs dus weer om de hoek kijken. Ik wil niet alles constant snel wegwuiven vanwege die lage prijs, maar je kunt nou eenmaal niet hoge kwaliteit verwachten. Het is simpelweg degelijk.

Fijne dikte, mooi scherm

Op andere fronten scoort de Nokia 5710 XpressAudio in principe ook prima. Hij heeft een mooie dikte en ligt daardoor lekker in de hand (beter dan bijvoorbeeld de Nokia 8210 4G). Sms’jes typen op deze smartphone is wat mijn fijn, omdat de knoppen redelijk klein zijn. Reden te meer om wat minder berichten te versturen gedurende de dag. Daarnaast is dit toestel minder geschikt voor senioren. Dat komt doordat – net als op de 8210 – er minder opties zijn voor mensen die wat slechter kunnen zien. Zo kun je bijvoorbeeld de icoontjes in beeld niet vergroten, maar de teksten gelukkig wel.

Aangezien het scherm iets compacter is dan op de Nokia 8210 4G en Nokia 2660 Flip, is de kwaliteit wat hoger. De resolutie op deze drie toestellen is hetzelfde, waardoor de pixeldichtheid (het aantal pixels per inch) groter is. Dergelijke verschillen vallen helaas alleen maar op wanneer je de telefoons naast elkaar zou leggen. Qua kleuren en kijkhoek scoort de XpressAudio hetzelfde als de andere twee, dus daar win je dan weer niets mee. Verder blijft het top dat HMD Global ruimte aanbiedt voor twee simkaarten (voor werk en privé, bijvoorbeeld) evenals een micro-sd-kaart, voor je muziek!

Je zult dus je eigen muziek moeten aanleveren. Ik heb er een oude harde schijf bij moeten pakken waar mijn muziekcollectie van pakweg tien jaar geleden op stond, aangezien de Nokia 5710 XpressMusic werkt met ouderwetse en betrouwbare mp3’tjes. Die heb komen van cd’s af die ik jaren geleden ingescand heb. Dit was een ware trip down memory lane. Heb je die niet, dan zul je daar zelf dus werk van moeten maken; dat kun je als een groot nadeel zien. Verder is het raar dat er geen usb-c-poort is en dat die camera niets voorstelt (maar goed, daar haal je hem ook niet voor in huis).

Conclusie: Nokia 5710 XpressAudio kopen?

Al met al kan ik zeggen dat de Nokia 5710 XpressAudio veel dezelfde nadelen heeft als de Nokia 8210 4G (zoals een micro-usb-poort en een rare appsselectie) en het ontbreekt aan een aantal positieve punten van de Nokia 2660 Flip (zoals fijne knoppen en seniorenopties). De meegeleverde oordopjes klinken redelijk op z’n best, maar moeten maar net goed passen in je oren. Het is echter een leuke extra, maar gezien het gebrek aan een audiodienst (naast de radio, waardoor je dus zelf je muziek moet verzorgen) geen echte doorslaggevende factor om dit toestel boven een ander te verkiezen.

▼ Volgende artikel
AMD maakt adviesprijs van Ryzen 7 9850X3D bekend
Huis

AMD maakt adviesprijs van Ryzen 7 9850X3D bekend

AMD heeft de Europese adviesprijs van de snelste game-cpu tot nu toe - Ryzen 7 9850X3D - aangekondigd.

De Ryzen 7 9850X3D krijgt in Europa een adviesprijs van 514,75 euro, zo schrijft Tweakers. Dat is opvallend, omdat de Europese adviesprijs van voorganger 9800X3D op release 539 euro was - iets duurder dus. Inmiddels is die laatstgenoemde kaart wel voor 449 euro te koop.

De lagere adviesprijs voor de nieuwe 9850X3D komt omdat de dollar zwakker is geworden. AMD rekent de Europese adviesprijs voor hun cpu's altijd uit door de Amerikaanse prijs letterlijk door te rekenen en er btw bij op te tellen. In de VS gaat de 9850X3D 500 dollar kosten.

Snelste processor voor games tot nu toe

AMD deed de Ryzen 7 9850X3D begin dit jaar uit de doeken, en claimde toen dat het de snelste processor tot nu toe voor games ter wereld wordt. Dat was altijd de 9800X3D van AMD. De 9850X3D lijkt op die cpu, met zestien threads en acht cores.

Nieuw aan de 9850X3D is echter een hogere boostsnelheid van 5.6GHz op één core. Dat is een verhoging van 400MHz ten opzichte van de 9800X3D. Het maakt de cpu naar schatting 7,7% sneller dan diens voorganger.

Officieel komt de AMD Ryzen 7 9850X3D volgende week uit, al hebben sommige winkeliers in Europa de kaart al in de verkoop gegooid.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Oscarnominaties 2026 bekend: Sinners breekt records
Huis

Oscarnominaties 2026 bekend: Sinners breekt records

De Oscarnominaties voor dit jaar zijn gisteren bekendgemaakt. Sinners heeft de meeste nominaties te pakken, namelijk zestien stuks.

Het gaat om de 98e editie van de Academy Awards, waarbij in de nacht van 15 op 16 maart weer de prestigieuze Oscars worden uitgedeeld aan films en hun makers.

Zoals gezegd heeft de horrorfilm Sinners van regisseur Ryan Coogler (met een dubbelrol van Michael B. Jordan) de meeste nominaties dit jaar gekregen: namelijk zestien nominaties. Dat is een record: de vorige recordhouder waren de films Titanic, La La Land en All About Eve met veertien nominaties. De film is overigens te zien via HBO Max en Pathé Thuis.

Ook One Battle After Another, de meest recente film van Paul Thomas Anderson, maakt kans op veel Oscarbeeldjes, namelijk dertien. Daarnaast zet Timothée Chalamet voor zijn rol in Marty Supreme zijn derde Oscarnominatie op zijn naam: ook een record voor iemand van zijn leeftijd.

Hieronder zijn alle genomineerden in de verschillende categorieën te zien.

Beste film:

  • Bugonia

  • F1

  • Frankenstein

  • Hamnet

  • Marty Supreme

  • One Battle After Another

  • The Secret Agent

  • Sentimental Value

  • Sinners

  • Train Dreams

Beste regisseur:

  • Chloé Zhao - Hamnet

  • Josh Safdie - Marty Supreme

  • Paul Thomas Anderson - One Battle After Another

  • Joachim Trier - Sentimental Value

  • Ryan Coogler - Sinners

Beste actrice in een hoofdrol:

  • Jessie Buckley - Hamnet

  • Rose Byrne - If I Had Legs I'd Kick You

  • Kate Hudson - Song Sung Blue

  • Renate Reinsve - Sentimental Value

  • Emma Stone - Bugonia

Beste acteur in een hoofdrol:

  • Beste Acteur in een Hoofdrol

  • Timothée Chalamet - Marty Supreme

  • Leonardo DiCaprio - One Battle After Another

  • Ethan Hawke - Blue Moon

  • Michael B. Jordan - Sinners

  • Wagner Moura - The Secret Agent

Beste actrice in een bijrol:

  • Elle Fanning - Sentimental Value

  • Inga Ibsdotter Lilleaas - Sentimental Value

  • Amy Madigan - Weapons

  • Wunmi Mosaku - Sinners

  • Teyana Taylor - One Battle After Another

Beste acteur in een bijrol:

  • Benicio Del Toro - One Battle After Another

  • Jacob Elordi - Frankenstein

  • Delroy Lindo - Sinners

  • Sean Penn - One Battle After Another

  • Stellan Skarsgård - Sentimental Value

Beste scenario (gebaseerd op bestaand verhaal):

  • Bugonia

  • Frankenstein

  • Hamnet

  • One Battle After Another

  • Train Dreams

Beste scenario (origineel verhaal):

  • Blue Moon

  • It Was Just an Accident

  • Marty Supreme

  • Sentimental Value

  • Sinners

Beste internationale film:

  • The Secret Agent (Brazilië)

  • It Was Just an Accident (Frankrijk)

  • Sentimental Value (Noorwegen)

  • Sirat (Spanje)

  • The Voice of Hind Rajab (Tunesië)

Beste animatiefilm:

  • Arco

  • Elio

  • KPop Demon Hunters

  • Little Amélie or the Character of Rain

  • Zootopia 2

Beste cinematografie:

  • Frankenstein

  • Marty Supreme

  • One Battle After Another

  • Sinners

  • Train Dreams

Beste originele score:

  • Bugonia

  • Frankenstein

  • Hamnet

  • One Battle After Another

  • Sinners

Beste nummer:

  • Dear Me - Diane Warren: Relentless

  • Golden - KPop Demon Hunters

  • I Lied To You - Sinners

  • Sweet Dreams of Joy - Viva Verdi!

  • Train Dreams - Train Dreams

Beste make-up en styling:

  • Frankenstein

  • Kokuho

  • Sinners

  • The Smashing Machine

  • The Ugly Stepsister

Beste kostuums:

  • Avatar: Fire and Ash

  • Frankenstein

  • Hamnet

  • Marty Supreme

  • Sinners

Beste casting:

  • Hamnet

  • Marty Supreme

  • One Battle After Another

  • The Secret Agent

  • Sinners

Beste montage:

  • F1

  • Marty Supreme

  • One Battle After Another

  • Sentimental Value

  • Sinners

Beste productiedesign:

  • Frankenstein

  • Hamnet

  • Marty Supreme

  • One Battle After Another

  • Sinners

Beste geluid:

  • F1

  • Frankenstein

  • One Battle After Another

  • Sinners

  • Sirat

Beste visuele effecten:

  • Avatar: Fire and Ash

  • F1

  • Jurassic World Rebirth

  • The Lost Bus

  • Sinners

Beste korte animatiefilm:

  • Butterfly

  • Forevergreen

  • The Girl Who Cried Pearls

  • Retirement Plan

  • The Three Sisters

Beste korte live-action film:

  • Butcher's Stain

  • A Friend of Dorothy

  • Jane Austen's Period Drama

  • The Singers

  • Two People Exchanging Saliva

Beste lange documentaire:

  • The Alabama Solution

  • Come See Me in the Good Light

  • Cutting Through Rocks

  • Mr. Nobody Against Putin

  • The Perfect Neighbor

Beste korte documentaire:

  • All the Empty Rooms

  • Armed Only With a Camera: The Life and Death of Brent Renaud

  • Children No More: Were and Are Gone

  • The Devil Is Busy

  • Perfectly a Strangeness

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.