ID.nl logo
Review: Apple iPad (2020)
© Reshift Digital
Huis

Review: Apple iPad (2020)

De nieuwste instap-iPad oogt allerminst vernieuwend, maar ligt prettig in de hand en heeft een goed full-hd-scherm van 10,2 inch.

We storen ons wel elk jaar meer aan de grote randen rondom het display, waardoor de tablet groter is dan noodzakelijk. De accu gaat tien uur mee, maar laadt helaas nog steeds langzaam op via de lightning-aansluiting. Liever hadden we de overstap naar usb-c gezien.

Wel prettig is dat de iPad geschikt is voor de eerste generatie Apple Pencil-pen en Smart Keyboard-toetsenbordhoes. Deze accessoires moet u echter wel zelf aanschaffen.

Prima prestaties

De grootste vernieuwing in de iPad 2020 is de processor. Het 2019-model gebruikt een A10 Fusion-chip, en die is nu vervangen door de A12 Bionic. De A12-chip zit ook in de iPhone Xs-serie, iPad Air 2019 en nieuwste iPad Mini. In vergelijking met zijn voorganger is de iPad 2020 sneller en meer toekomstbestendig, omdat de krachtigere processor geschikter is voor toekomstige iPadOS-versies. De iPad handelt populaire apps en games vlot af en wordt geholpen door 3 GB werkgeheugen en 32 GB opslaggeheugen. Apple verkoopt ook een 128GB-model.

iPad OS

Net als andere iPads draait dit model op iPadOS, en belooft Apple vier tot vijf jaar updates. Dat is een fijne zekerheid, zeker voor zo’n betaalbare tablet. iPadOS 14 is gebruiksvriendelijk en werkt in combinatie met een toetsenbord en muis prima als eenvoudige laptopvervanger.

Handig is dat u widgets op het startscherm kan plaatsen om bijvoorbeeld uw agenda, nieuws en weer direct te bekijken. Ook fijn is dat iPadOS goed samenwerkt met andere Apple-apparatuur als AirPods en iPhone.

Conclusie

Betaalbare iPad oogt gedateerd maar is klaar voor jarenlang gebruik.

Pluspunten
Degelijk, scherm, prestaties, software.
Minpunten
Opladen duurt lang.

Adviesprijs: vanaf € 389,-

Voor meer informatie: www.apple.com/nl/ipad-10.2

▼ Volgende artikel
Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling
Huis

Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling

Ubisoft heeft bevestigd dat er ongeveer veertig werknemers van diens studio in Toronto, Canada worden ontslagen. Wel benadrukt het bedrijf dat de Splinter Cell-remake nog altijd in ontwikkeling is.

De veertig ontslagen werknemers beslaan ongeveer acht procent van de complete Ubisoft Toronto-studio. Dat is een van de grotere Ubisoft-studio's. "Dit besluit is niet lichtzinnig gemaakt en zegt niets over het talent, de motivatie en bijdrage van de individuen", zo stelde een woordvoerder.

Ubisoft Toronto heeft odner andere Far Cry 6, Splinter Cell: Blacklist en Watch Dogs Legion ontwikkeld. Ook werkt het al geruime tijd aan een remake van Splinter Cell. Ubisoft heeft benadrukt dat die remake in ontwikkeling blijft bij de studio.

Remake van Splinter Cell

In 2021 werd de remake van de klassieke stealthgame Splinter Cell aangekondigd. Sindsdien is er maar mondjesmaat informatie over de game naar buiten gekomen. Kort na de aankondiging werd gemeld dat het verhaal wordt herschreven voor een moderner publiek.

Eind vorig jaar bleek dat David Grivel terugkeerde naar Ubisoft Toronto om aan het spel te werken. Hij nam de regie van de remake oorspronkelijk op zich, maar vertrok in 2022. Inmiddels is hij dus weer terug op het oude nest en werkt hij weer aan het spel.

Watch on YouTube

Reorganisatie van Ubisoft

Afgelopen januari kondigde de Franse uitgever en ontwikkelaar Ubisoft al een grootschalige reorganisatie van het bedrijf aan, waarbij ook zes games werden geannuleerd - waaronder de remake van Prince of Persia: The Sands of Time.

Ubisoft noemde de reorganisatie een "grote organisatorische, operationele en portfolio-reset". Daarbij wil het bedrijf nog meer letten op de kwaliteit die het uitgeeft. Ubisofts nieuwe model gaat zich richten op verschillende 'creatieve huizen' die zich elk met andere soorten games bezighouden. Een daarvan is Vantage Studios, de vorig jaar met Tencent opgerichte dochteronderneming waar Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six nu onder vallen.

Ubisoft heeft daarnaast aangekondigd dat het thuiswerken niet meer toelaat en dat alle werknemers worden geacht om fulltime op kantoor aanwezig te zijn. Wel krijgen werknemers een "een jaarlijkse toelage bestaande uit thuiswerkdagen". Twee studio's van Ubisoft sloten daarnaast hun deuren: de studio's in Halifax en Stockholm. Gedurende de volgende twee jaren wil het bedrijf nog eens 200 miljoen euro besparen.

Ubisoft heeft de laatste jaren wisselend succes met zijn games. Zo viel de verkoop van het miljoenenproject Star Wars Outlaws tegen. Zover bekend is het begin vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows wel een verkoopsucces.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube