ID.nl logo
Oppo Find X2 Pro - Klaar voor de toekomst
© Reshift Digital
Huis

Oppo Find X2 Pro - Klaar voor de toekomst

De eerste smartphones met 5G verschijnen langzaam maar zeker in de winkels, ondanks dat 5G op z’n vroegst pas (in beperkte mate) deze zomer beschikbaar is in Nederland. Met de Oppo Find X2 Pro heb je het beste dat Oppo te bieden heeft in handen en ben je klaar voor 5G. Maar rechtvaardigt dat het prijskaartje van 1200 euro?

Al eerder testte ik de Oppo Find X2, de iets minder luxe variant uit de Find X2-serie. Het toestel kwam positief uit de test, maar de prijs rond de duizend euro kon niet waargemaakt worden. Deze luxere Oppo Find X2 Pro is nog iets uitgebreider, maar ook nog eens 200 euro duurder. Voor dat geld krijg je een (eveneens waterdichte) behuizing terug van zwart keramiek, of zalmroze-achtig kunstleer (Oppo noemt het zelf oranje). Het geeft net even een wat meer luxe uitstraling. Zoals overduidelijk op de foto’s te zien is, krijgen wij de laatstgenoemde variant in bruikleen voor deze review. Tevens beschikt de Pro-uitvoering over een periscoopcamera, die geavanceerde zoomfuncties biedt en twee keer zoveel opslaggeheugen: 512GB.

Verder zijn de Oppo Find X2 Pro en de reguliere uitvoering hetzelfde gebleven. Hetzelfde indrukwekkende 120 hertz oledscherm, 12GB werkgeheugen en een waanzinnige 65 watt snellader. De krachtige Snapdragon 865 chipset met 5G modem is ook aanwezig. Maar of 5G nu al de investering waard is, dat valt nog te bezien. Op z’n vroegst zal 5G in Nederland in beperkte mate (de 700mHz-band) deze zomer pas beschikbaar zijn. Tegen die tijd zullen er meer 5G-smartphones op de markt verschijnen, die hopelijk wat interessanter geprijsd zijn.

©PXimport

©PXimport

©PXimport

Beeldscherm

Het beeldscherm van de Oppo Find X2 Pro is een van de beste die je kunt vinden op een smartphone. Het scherm is groot. Heel groot. Met z’n 6,7 inch in doorsnee is het niet geschikt voor iedere broekzak of eenvoudig gebruik met één hand. Dat is echter niet vreemd voor smartphones in deze prijsklasse. Kun je daarmee omgaan, dan heb je oledpaneel dat qua kleurweergave en helderheid zich met de beste kan meten. De QHD-resolutie (3168x1440) is misschien hoger dan nodig, maar zorgt er wel voor dat alles haarscherp wordt weergegeven.

Maar natuurlijk springt de verversingssnelheid met name in het oog, de 120 hertz zorgt ervoor dat alles enorm soepel en ‘snappy’ wordt weergegeven. Reguliere smartphones beschikken over een scherm met een verversingssnelheid van 60 hertz. Dat verschil merk je vooral bij scrollen, bladeren en sommige games. Hoewel het op papier een klein voordeel lijkt, is dat een fijn pluspunt waar je snel aan went.

Zo’n enorm scherm en al die rekenkracht vergen veel energie. Een grote accu is daardoor absolute noodzaak

-

Prestaties

Maar natuurlijk heb je ook onder de motorkap indrukwekkende specificaties nodig om alles zo vloeiend mogelijk te kunnen laten weergeven op het scherm met de snelle verversingssnelheid. Dankzij de krachtigste Snapdragon-processor en overdreven veel werkgeheugen (12GB) zit het wat dat betreft (meer dan) goed.

Zo’n enorm scherm en al die rekenkracht vergen veel energie. Een grote accu is daardoor absolute noodzaak. Een capaciteit van 4260 MaH is redelijk. Je merkt in gebruik dat de accu redelijk snel leeg kan lopen. Gelukkig heeft Oppo de optimalisatie redelijk op orde, bij gewoon gebruik kom je met een opgeladen accu de dag goed door. Het houdt echter niet over. In praktijk schakelde ik de scherminstellingen ook liever terug naar 60 hertz en een Full HD-resolutie, om de accu te ontzien.

Als verzachtende omstandigheid kan aangedragen worden dat de bijgeleverde oplader de krachtigste is die je kunt krijgen. Binnen enkele minuten heb je de accu van de Find X2 Pro al aardig wat procentjes omhoog. Nadeel is natuurlijk wel dat je die snelheid alleen bereikt met de bijgeleverde accu en dat de mogelijkheid om draadloos op te laden ontbreekt. Bij smartphones in deze prijsklasse zou eigenlijk niks mogen ontbreken.

©PXimport

©PXimport

Camera’s

De Oppo Find X2 Pro verschilt ten opzichte van de reguliere variant ook in de camera. De telelens heeft plaatsgemaakt voor periscooplens, die dankzij spiegeltjes met een hoek van 90 graden in de behuizing geplaatst is en daarmee diepe zoom mogelijk maakt. Tot 5x optische zoom, 10x hybride zoom en tot 60x digitale zoom. Hoewel je merkt dat de periscooplens kwalitatief wat minder indrukwekkend is qua dynamisch bereik en meer moeite heeft met weinig licht, biedt deze lens enorm veel meerwaarde voor wie graag met fotografie bezig is.

De zoomfunctie tot 10 keer levert redelijk gedetailleerde plaatjes op. Boven de 10x zoom merk je wel dat de digitale zoom behoorlijk invloed heeft op de kwaliteit. Je merkt ruis en wat blokkerige details op. Daarentegen, het feit dat je zover kunt inzoomen is redelijk uniek. De optische stabilisatie wordt ook uitstekend toegepast om foto’s onbewogen te houden.

De reguliere camera en de groothoeklens van de Find X2 Pro is hetzelfde als de gewone Find X2. Qua veelzijdigheid heeft de Oppo Find X2 Pro veel te bieden: de hoofdlens schiet indrukwekkende foto’s, maar moet wel zijn meerdere erkennen in een iPhone 11 Pro of Huawei P40 Pro. Qua functionaliteit heb je naast de inzoommogelijkheid ook veel aan de portret- en nachtmodus.

©PXimport

©PXimport

©PXimport

©PXimport

Van links naar rechts: reguliere camera, 2x zoom, 5x zoom en 10x zoom.

Android 10 met ColorOS

Oppo smartphones draaien de ColorOS-skin, die over Android 10 is uitgerold. Deze is, net als bij veel andere Chinese smartphone-fabrikanten, behoorlijk ingrijpend. Er is aardig wat kritiek geweest op ColorOS, waar Oppo gelukkig wat mee lijkt te doen. Alles werkt stabieler en ook heeft Oppo besloten minder bloatware mee te leveren. Geen Facebook-app, geen misleidende virusscanner… Een paar voorgeïnstalleerde apps, met name uit de koker van Oppo zelf zijn op de smartphone te vinden.

Toch biedt ColorOS nog niet de ervaring die je verwacht van een smartphone in deze prijsklasse. Het oogt wat te kinderlijk kleurrijk en je loopt net even te vaak tegen slecht uitgelijnde woorden en vertalingen aan. Het is nog altijd geen verbetering ten opzichte van de Android-basis.

©PXimport

©PXimport

©PXimport

Alternatieven voor de Oppo Find X2 Pro

Net als bij de reguliere Oppo Find X2 is het vooral de prijs waar ik tegenaan hik. Ja, de smartphone heeft veel te bieden qua prestaties, camera, beeldscherm, luxe waterbestendige behuizing en razendsnelle oplader. Je moet genoegen nemen met ColorOS, het ontbreken van een 3,5mm jack en een draadloze oplaadmogelijkheid. En dus het prijskaartje, wat mogelijk zo hoog is vanwege de ondersteuning van 5G. Enerzijds maakt dat je smartphone toekomstbestendig. Op het moment van schrijven is 5G echter nog niet beschikbaar en het zal nog wel een paar jaar duren voordat we echt de grote meerwaarde van 5G kunnen benutten zodra de hoge frequentiebanden in gebruik worden genomen.

Als je dan toch al bereid bent zoveel geld voor een smartphone te betalen, dan kun je ook een iPhone 11 Pro overwegen. Hoewel deze geen 5G ondersteunt en niet over een periscoopcamera beschikt, heb je wel veel betere software-ondersteuning en een (minder veelzijdige, doch) betere camera. De Galaxy S20 Ultra valt in dezelfde prijsklasse en biedt ongeveer dezelfde ervaring als deze Oppo Find X2 Pro.

Natuurlijk is ook de reguliere Oppo Find X2 een prima alternatief. De meerwaarde van de Pro-uitvoering zit vooral in de periscoopcamera en de extra opslagruimte. Waar je wel rekening mee moet houden, want hoewel 256GB (of 512GB) ruim voldoende zou moeten zijn, is er geen geheugenkaartslot in het toestel.

Ook kun je voor minder geld alternatieven shoppen. De OnePlus 7T (circa 500 euro op het moment van schrijven) beschikt ook over een fraai scherm met hogere verversingssnelheid, betere software en update-ondersteuning, maar een wat minder presterende camera.

De prijs is niet in verhouding. Met name omdat je betaalt voor een 5G-chipset, die je nog niet kunt gebruiken

-

Conclusie

De Oppo Find X2 Pro is een uitstekende all-round smartphone. De beste specs, veelzijdige camera (waarbij met name de periscooplens van meerwaarde is) en het fantastische beeldscherm maken het toestel echt de moeite waard. Toch is de prijs niet in verhouding. Met name omdat je betaalt voor een 5G-chipset, die op het moment van schrijven niet benut kan worden. Je verwacht simpelweg een smartphone die meer uitblinkt voor 1200 euro.

Uitstekend
Conclusie

**Prijs** € 1199,- **Kleur** Zwart (keramiek), oranje/roze (kunstleder) **OS** Android 10 (ColorOS) **Scherm** 6,7 inch oled (3168 x 1440, 120hz) **Processor** 2,8 Ghz octacore (Snapdragon 865) **RAM** 12GB **Opslag** 512GB **Batterij** 4.260 mAh **Camera** 48, 48, 13 megapixel (achter), 32 megapixel (voor) **Connectiviteit** 4G (LTE), 5G, Bluetooth 5.0, wifi, gps, nfc **Formaat** 16,5 x 7,5 x 0,9 cm **Gewicht** 200 gram **Website** [www.oppo.com/nl](https://www.oppo.com/nl/smartphone-find-x2-pro/)

Plus- en minpunten
  • Scherm
  • Specs
  • Veelzijdige camera
  • Snellader
  • Geen 3,5mm jack
  • ColorOS nog niet goed genoeg
  • Prijs
▼ Volgende artikel
Wanneer komt Zootopia 2 naar Disney+?
© Disney
Huis

Wanneer komt Zootopia 2 naar Disney+?

Vanaf vandaag is Zootopia 2 digitaal te bekijken als je de film koopt of huurt op verschillende platformen, en een Disney+-release laat waarschijnlijk niet al te lang op zich wachten.

De meest recente film van Disney Animation kwam op 26 november uit in de bioscoop. Hoewel je in Nederland nog een voorstelling kunt bijwonen, is Zootopia 2 inmiddels ook digitaal te huren of kopen, zodat je de film thuis op de bank, in bed of op het dak kunt kijken - waar je maar zin in hebt. Dit kost je op Pathé Thuis bijvoorbeeld 14,99 euro. Dvd’s, blu-rays en 4k-schijfjes van de film zijn vanaf 3 maart verkrijgbaar.

Maar goed, voor de prijs van een dvd of de digitale versie scoor je ook een maandje Disney+, al is Zootopia 2 dus nog niet beschikbaar op de streamingdienst. Disney houdt geen specifiek stramien aan met het overhevelen van bioscoopfilms naar het platform, maar we verwachten dat de film ook ergens begin maart op Disney+ te kijken is.

Watch on YouTube

De meest recente blockbuster van Disney die op de streamingdienst is verschenen, is Tron: Ares. Die film kwam op 10 oktober uit, en werd op 7 januari beschikbaar op Disney+. Ongeveer drie maanden na de release dus, en samenhangend met het moment dat ook de dvd’s in de schappen lagen - dat was op 6 januari. 

Het is te verwachten dat Disney een vergelijkbaar schema aanhoudt met Zootopia 2, al is het benoemen waard dat de Disney Animation-film een gigantisch succes is in de bioscoop. De film is inmiddels de meest opbrengende Amerikaanse animatiefilm ooit geworden, met een geschatte 1,76 miljard dollar aan inkomsten - via The Wall Street Journal. Tron: Ares was dit - met een geschatte wereldwijde opbrengst van 142 miljoen dollar - allerminst. Wellicht wacht de House of Mouse dus nog iets langer met de Disney+-release van hun kaskraker.

▼ Volgende artikel
Microsoft gaat grote datacenters bouwen in Amsterdam
© AdobeStock
Huis

Microsoft gaat grote datacenters bouwen in Amsterdam

Microsoft heeft toestemming gekregen om in Amsterdam drie grote datacenters te bouwen. Dat is opvallend, omdat dergelijke grote gebouwen met dit doel eigenlijk niet mogen in de stad.

In Nederland hebben we strenge wetten rondom de bouw van grote datacenters. De drie gebouwen van elk 85 meter hoog die Microsoft in Amsterdam gaat bouwen, verbruiken samen ongeveer evenveel stroom als een stad als Haarlem.

Regels omzeilen

Dergelijke datacenters van dit formaat mogen eigenlijk alleen nog maar in Eemshaven en Wieringermeer gebouwd worden. Microsoft heeft deze regels omzeild door de de gebouwen hoog te maken in plaats van breed, waardoor de oppervlakte per gebouw niet boven de tien hectare uitkomt

Ook het opsplitsen in drie gebouwen is expres gedaan. Elke toren zal 26 MW gebruiken. We noemen een gebouw een hyperscaler-datacenter wanneer deze 70 MW of meer gebruikt. De drie losse torens komen daar niet aan, waardoor de provincie Noord-Holland de gebouwen niet als hyperscalers ziet.

De komst van datacenters an sich levert veel kritiek op in dit land, mede door het forse stroomverbruik dat druk legt op het stroomnet. Ook het feit dat Microsoft als Amerikaans bedrijf nog meer datacenters in handen krijgt in Nederland, is omstreden.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.