ID.nl logo
De 10 mooiste interactieve kinderboeken voor de iPad
© Reshift Digital
Huis

De 10 mooiste interactieve kinderboeken voor de iPad

Wil je zoon of dochter graag dat je elke avond een boekje voorleest voor het slapengaan? Wellicht wil jij dan wel wat afwisseling, want elke avond hetzelfde verhaaltje is niet echt spannend. Je hoeft geen stapel nieuwe boeken te kopen, wij serveren je onze top tien van interactieve verhalen.

Kinderboeken

Prijs: Gratis (+ in-app-aankopen)

Deze boekenwinkelapp van WPG Uitgevers bundelt een uitgebreide lijst interactieve kinderboeken van bekende en minderbekende auteurs. Wij zijn erg enthousiast over Een vijver vol inkt van Annie M.G. Schmidt en Tellen met Kikker van Paul van Loon.

De app is gratis maar voor de boeken moet je een bescheiden bijdrage van 0,89 tot 1,79 euro per boek betalen. Het aanbod richt zicht op kinderen tussen 0 en 12 jaar. Via je persoonlijke boekenplank krijg je een overzicht van je gekochte verhalen.

©PXimport

Voor 1 en 2 jaar

Slaap Lekker! HD

Prijs: € 2,99 (+ in-app-aankopen)

Gaat je zoontje of dochtertje niet zo gemakkelijk slapen? Een voorleesverhaaltje waarin de dieren ook naar bed moeten, vereenvoudigt het slapengaan van je zoon of dochter misschien. De animaties van dit interactieve boek zijn grandioos.

Je kind moet de lichten op de boerderij doven zodat alle dieren kunnen slapen. Als iedereen ligt te snurken volgt er nog een mooi slaapliedje! Wil je extra dieren? Die kun je als extra in-app-aankopen verkrijgen. Wondermooi!

©PXimport

Bumba Voorleesboeken

Prijs: Gratis (+ in-app-aankopen)

Heel wat peuters zijn helemaal gek van Bumba en zijn vriendjes. Studio 100 heeft daarom een aantal bestaande verhalen gedigitaliseerd. Elk voorleesverhaal is voorzien van flapjes, grappige animaties en leuke geluidseffectjes.

Naast het boek krijg je ook nog een volledige tv-aflevering, enkele kleurplaten en een rits puzzels en spellen bij elk aangeschaft boekje. Leuke maar prijzige (4,49 euro per boekje) app voor de allerkleinsten.

©PXimport

Victor wil spelen

Prijs: € 2,69

Victor de vleermuis verveelt zich. Hij gaat op zoek naar een vriendje om mee te spelen, maar alle andere dieren willen slapen.

Zou hij toch nog iemand vinden die wakker is als het donker is? Het prentenboek is kleurrijk en interactief. Laat je zoon of dochter op zoek gaan naar de verstopte animaties. Je kunt trouwens kiezen of je het verhaal wil laten voorlezen of zelf wilt vertellen.

©PXimport

Voor 3 en 4 jaar

De wedstrijd van Schildpad en Haas HD

Prijs: € 1,79

Schildpad en haas willen een hardloopwedstrijd houden. Haas is ervan overtuigd dat hij als eerste bij de paardenbloemen aan het eind van het bospad zal zijn. Omdat de dieren uit het bos allemaal komen kijken, haalt hij nog wat gekke kunstjes uit ... schildpad kruipt gewoon rustig verder. Wie zal er winnen?

De wedstrijd van schildpad en haas is beschikbaar als voorleesboek en als tekenfilm. Mooi verhaal met een educatieve boodschap.

©PXimport

De drie biggetjes

Prijs: € 4,49

Deze app bewijst dat je van een oud sprookje ook nog iets heel aantrekkelijks kunt maken. Verbluffende prenten met flink wat animaties, coole geluidseffecten en een stevige portie interactie zorgen dat deze app zijn geld meer dan waard is.

Je kunt trouwens zelf kiezen of je het verhaal wilt laten voorlezen of liever zelf de verteller bent. Wil je het verhaal niet in één avond vertellen, dan kun je een bladwijzer gebruiken en morgen verdergaan.

©PXimport

Kinderboek - Witlof met pootjes

Prijs: € 1,79

Peter heeft een heel eigenaardige vader. Hij werkt in een laboratorium en werkt hier aan bijzonder fruit en gekke groenten: tomaatjes zo klein als besjes, een appel in de vorm van een banaan en ... witlof met pootjes. Het verhaal is erg leuk en stimuleert de fantasie van kinderen. De prenten zijn gedetailleerd en interactief.

Wedden dat je zoon of dochter elke keer iets nieuws ontdekt? Is leuk voor zowel jongens als meisjes.

©PXimport

Voor 5 jaar en ouder

Wolfie

Prijs: € 0,89

Wolfie is vijf en wil later uitvinder worden. Hij droomt over allerlei machines en als hij wakker is, probeert ie ze zelf te bouwen. Jouw zoon of dochter mag in dit verhaal allerlei keuzes maken. Op die manier kun je het verhaal blijven lezen en elke keer anders eindigen. Is je zoon of dochter geïntrigeerd door uitvinders?

Wolfie leert je ook over grote namen zoals Isaac Newton en Leonardo Da Vinci. Origineel en boeiend verhaal!

©PXimport

Jungleboek HD - SO

Prijs: € 3,99

Het verhaal van Mowgli die opgevoed wordt door een roedel wolven is je wellicht wel bekend. Deze app vertelt het verhaal op een mooie en leerzame manier. De plaatjes zijn volledig geanimeerd en tijdens het lezen lichten de woorden op om de leesvaardigheid van je zoon of dochter te verbeteren.

Elk woord kan apart uitgesproken worden en voor moeilijke woorden kun je een verklaring opvragen. Er is een modus in drukletter en geschreven letters.

©PXimport

Het avontuur van Mika

Prijs: € 1,79

Houdt je zoon of dochter van fantasierijke verhalen? Dan zit je bij Het avontuur van Mika goed. Mika mag voor het eerst met zijn oma mee op ontdekkingstocht in een onbekend bos. In het groene struikgewas beleven ze een magisch avontuur.

De wondermooie prenten, leuke animaties, speciale geluidseffecten en spannende verhaallijn zuigen je kind mee in het avontuur. Als extraatje krijg je nog enkele puzzels en een memo-spel.

©PXimport

▼ Volgende artikel
Hoe vaak moet je een wasbaar dekbed wassen?
© ID.nl
Huis

Hoe vaak moet je een wasbaar dekbed wassen?

Een wasbaar dekbed klinkt ideaal: nooit meer worstelen met een overtrek, gewoon alles in één keer in de wasmachine. Maar hoe vaak moet dat eigenlijk gebeuren? Elke week, of is dat overdreven? Het antwoord hangt af van een aantal factoren. In dit artikel lees je er meer over.

Lees ook: Wasbaar dekbed: handig of juist niet?

Bij een traditioneel dekbed vangt de losse hoes het meeste zweet en andere viezigheid op, maar bij een wasbaar dekbed vormt de buitenlaag (de tijk) samen met de vulling één geheel. Daardoor kan vuil dat normaal in de overtrek blijft sneller in het dekbed zelf trekken, wat regelmatig wassen extra belangrijk maakt.

Tegelijk is dat precies waarom zo’n dekbed in de praktijk vaak juist hygiënischer is: je doet telkens het hele dekbed, inclusief vulling, in de was. Heb je een traditioneel dekbed met een aparte hoes, dan was je die dekbedhoes waarschijnlijk eens per week of twee weken. Het dekbed zelf was je waarschijnlijk een stuk minder vaak. Dus per saldo is een dekbed zonder overtrek dus hygiënischer. Mits je het dus regelmatig wast…

Hoe vaak is regelmatig wassen?

Voor de meeste mensen volstaat het om dit dekbed eens in de één à twee weken in de wasmachine te stoppen. Slaap je in je eentje en zweet je weinig, dan kun je die twee weken aanhouden. Heb je het snel warm, deel je het bed met iemand (of een huisdier) of heb je last van allergieën, dan is wekelijks wassen beter. Zo blijft niet alleen de buitenkant schoon, maar ook de binnenkant van het dekbed.

Het is wel belangrijk dat je dat wassen op de juiste manier doet. Wasbare dekbedden kunnen best wat hebben, maar te veel draaien in de trommel kan de vezels beschadigen. Gebruik daarom een mild vloeibaar wasmiddel en sla de wasverzachter over. Zorg ook dat het dekbed genoeg ruimte heeft in de machine. Wanneer je echt moet proppen om hem erin te krijgen, schuurt de stof tegen de trommelwand en slijt het sneller.

©ID.nl

Wanneer moet je een dekbed zonder losse hoes vaker wassen?

Soms is een extra wasbeurt nodig. Ben je ziek geweest of heb je koorts gehad? Na ziekte of koorts is het verstandig het dekbed meteen te wassen op minimaal 40 graden. Kijk op het etiket om te zien of je misschien zelfs op 60 graden kunt wassen. Eet je weleens in bed en mors je koffie, thee of iets anders? Of heb je een bloedneus of een wondje? Ook dan is een extra wasbeurt geen overbodige luxe. Tot slot is het voor jezelf prettig om het dekbed in de zomer echt minimaal 1x per week te wassen. Je zweet dan nu eenmaal meer, en de nachten kunnen broeierig zijn.

Waarom je beter geen wasverzachter kunt gebruiken

De vulling van de meeste moderne wasbare dekbedden bestaat uit gesiliconiseerde holle vezels. Deze vezels hebben van nature een gladde siliconenlaag waardoor ze soepel langs elkaar heen glijden. Dit zorgt voor de luchtigheid van het dekbed. Wasverzachter brengt een wasachtig, vettig laagje aan op deze vezels. In plaats van dat de vezels langs elkaar glijden, worden ze juist een beetje plakkerig. Zodra de vezels aan elkaar kleven, verdwijnt de lucht tussen de vezels en daarmee ook de veerkracht en de warmte-isolatie van het dekbed. Het voelt dus klonterig aan. Ook verstopt de vette laag van de wasverzachter de holle ruimtes in en tussen de vezels. Hierdoor kan het dekbed minder goed vocht en warmte reguleren. Je dekbed ademt daardoor minder goed.

Wasbaar dekbed drogen

Wil je een traditioneel dekbed drogen, dan duurt dat vaak uren. Maar omdat de vulling van wasbare dekbedden bestaat uit synthetische holle vezels, is de droogtijd een stuk korter. Kijk wel goed op het wasetiket hoe heet de droger mag staan; je kunt een iets langer programma kiezen op een lagere temperatuur dan een superkort programma dat eigenlijk te heet staat. Dat is voor een synthetische vulling niet goed.

Wasbaar dekbed? 1x per week of twee weken in de was!

Zoals je ziet valt het onderhoud eigenlijk reuze mee. Door een wasbaar dekbed wekelijks of om de week te wassen en goed te laten drogen, blijft je bed schoon en fris. Vaker is alleen in een enkel uitzonderingsgeval nodig. Al met al is het dus niet zo veel werk als je misschien denkt!

▼ Volgende artikel
Clair Obscur: Expedition 33-makers geridderd in Frankrijk
Huis

Clair Obscur: Expedition 33-makers geridderd in Frankrijk

De werknemers van Sandfall Interactive, de ontwikkelaar van de vorig jaar uitgekomen game Clair Obscur: Expedition 33, zijn geridderd in Frankrijk.

De 28 Franse ontwikkelaars hebben afgelopen week de hoogst mogelijk culturele onderscheiding in Frankrijk ontvangen. Het gaat om de Orde van Kunst en Letteren. Dit vanwege hun werk aan Clair Obscur: Expedition 33.

De Franse minister van Cultuur, Rachida Dati, ridderde de werknemers. In Frankrijk worden elk jaar maximaal tweehonderd mensen geridderd voor de Orde van Kunst en Letteren. Mensen die geridderd worden moeten een significante bijdrage hebben geleverd aan de verrijking van de culturele erfgoed van het land. Eerdere mensen uit de game-industrie die ook zijn geridderd in Frankrijk, zijn Rayman-bedenker Michel Ancel en Mario-bedenker Shigeru Miyamoto.

Over Clair Obscur: Expedition 33

Clair Obscur: Expedition 33 kwam afgelopen voorjaar uit voor PlayStation 5, Xbox Series-consoles en pc. De game van Sandfall Interactive combineert traditionele turn-based rpg-gameplay met een flitsende, moderne presentatie.

In de game leeft de mensheid in een maatschappij waarin een entiteit genaamd de Paintress elk jaar de wereld opnieuw schildert. Daarbij plaatst ze een vervloekt cijfer, waardoor iedereen die de leeftijd heeft gelijk aan dat cijfer verdwijnt. In de game is het de beurt aan drieëndertigjarigen, maar een team geleid door Gustave probeert dit tegen te gaan.

Clair Obscur: Expedition 33 bleek een groot succes: het spel werd miljoenen keren verkocht en won de award voor game van het jaar tijdens The Game Awards eind vorig jaar. Dat is des te indrukwekkender wetende dat het om de debuutgame van Sandfall Interactive gaat.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.