ID.nl logo
Huis

Apple TV: 11 geheime functies van de afstandsbediening

De afstandsbediening van de Apple TV heeft weinig knoppen maar biedt toch een toegankelijke bediening. Met de verborgen functies haal je nog meer uit het apparaat.

Met deze verborgen functies van de afstandsbediening van de Apple TV kun je nog meer regelen met slechts een paar knoppen. Wij zetten hier elf functies voor je op een rij die je waarschijnlijk nog niet kent. Lees ook: Gebruik je iPhone als afstandsbediening voor Apple TV.

1. Koppelen

Druk vijf seconden de menu-knop en de select-knop naar rechts om een afstandsbediening aan een Apple TV te koppelen. Wil je hem juist loskoppelen, houd dan vijf seconden de menu-knop en de select-knop naar links ingedrukt.

2. Instellingen tijdens video

Druk tijdens het afspelen van een iTunes-video drie seconden op de select-knop om instellingen zoals de ondertiteling weer te geven

3. Terugspoelen

Houd de select-knop ingedrukt naar lins om 30 seconden terug te spoelen. Als je hem ingedrukt houdt, blijft hij terugspoelen totdat je hem weer loslaat. Wil je de snelheid van het terugspoelen instellen, druk dan meerdere keren op de select-knop naar links tijdens het terugspoelen.

4. Vooruitspoelen

Net als terugspoelen kun je ook vooruitspoelen door de select-knop ingedrukt te houden, maar nu naar rechts.

5. Slow-motion

Wil je langzaam afspelen? Zet de video dan op pauze en druk naar rechts op de select-knop. Als je naar links drukt, speelt de video in slow-motion terug.

6. Hoofdstukken

Druk tijdens het afspelen van een iTunes-video naar beneden op de select-knop om een hoofdstuk te kiezen of 30 seconden vooruit te spoelen.

7. Vastloper

Loopt je Apple TV vast? Je kunt de stoom er even afhalen of een reset geven via de afstandsbediening. Houd de menu-knop en de select-knop naar beneden zes seconden ingedrukt, zodat de Apple TV vanzelf herstart.

8. Snel naar het hoofdmenu

Druk drie seconden op de menu-knop om meteen naar het hoofdmenu te gaan

9. Pictogrammen rangschikken

Druk drie seconden op de select-knop om de pictogrammen te rangschikken, net als de home-knop op de iPhone. Met de play/pause-knop verberg je een pictogram.

10. Andere tekens

Als je de afstandsbediening gebruikt om tekst in te voeren in bijvoorbeeld een zoekopdracht, dan kun je door de play/pause-knop in te drukken of de select-knop ingedrukt te houden wisselen tussen de verschillende toetsenborden en accenttekens.

11. Sluimerstand

Druk vijf seconden op de play/pause-knop om in de sluimerstand te gaan.

▼ Volgende artikel
It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game
Huis

It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game

Hazelight Studios, de ontwikkelaar van de succesvolle coöperatieve games It Takes Two en Split Fiction, heeft een nieuwe game in ontwikkeling en is op dit moment bezig met de opnames ervoor.

Enige tijd geleden gaf regisseur Josef Fares al aan dat er een nieuwe game in ontwikkeling was bij de studio, maar nu heeft hij op social media een foto geplaatst waarop Fares te zien is met drie acteurs in motion capturing-pakken. Daarmee wordt dus duidelijk gemaakt dat de opnames voor de game in ieder geval al in volle gang zijn.

Overigens is de identiteit van de acteurs niet bekend. Fares houdt zijn arm voor de gezichten van de acteurs. Mogelijk zijn het dus bekende acteurs en wil hij dat nog verhullen, al is dat speculatie. Over speculatie gesproken: het feit dat er drie acteurs te zien zijn, doet sommige fans vermoeden dat de nieuwe game van Hazelight mogelijk met drie spelers tegelijk te spelen valt in plaats van twee, maar ook dat is nog alles behalve bevestigd.

View post on X

Over de games van Hazelight Studios

Hazelight Studios is gespecialiseerd in het creëren van games die coöperatief doorlopen moeten worden. No Way Out, It Takes Two en Split Fiction vergen allen twee spelers. Daarbij draait het om samenwerken, wat hun games een populaire bezigheid maakt voor gamende koppels en vrienden.

It Takes Two bleek een grote hit voor de studio. In het spel spreekt een dochter van een ruziënd stel een vloek over het tweetal uit, waardoor ze minuscuul worden. Ze zullen moeten leren communiceren en samenwerken om zich uit deze hachelijke situatie te redden, terwijl ze als kleine poppen door een uitvergrote versie van hun huis en tuin reizen.

Na het succes van It Takes Two bracht Hazelight het conceptueel vergelijkbare Split Fiction uit. Die game draait om twee schrijvers, Mio en Zoe, die worden ingehuurd om verhalen te creëren voor een technologie die deze verhalen levensecht kan simuleren. De vrouwen worden door het bedrijf achter de technologie echter gevangen in een simulatie, en in de game wordt er constant tussen de twee verhalen van Mio en Zoe geschakeld. Dat levert zowel fantasievolle als futuristische settings op.

Zowel It Takes Two als Split Fiction komen met een Friend Pass. Dat houdt in dat maar één speler de game hoeft te kopen, en de tweede speler gratis online mee kan spelen. De games zijn ook via splitscreen samen op de bank speelbaar.

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance
Huis

Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance

Apple heeft de volledige rechten op de Apple TV-serie Severance overgenomen, en gaat de serie voortaan binnenshuis produceren.

De eerste twee seizoenen van Severance staan al op Apple TV, maar de serie werd geproduceerd door Fifth Season. Apple Studios was alleen de distributeur. Daar is nu verandering gekomen: Apple heeft iets minder dan 70 miljoen dollar betaald voor de volledige rechten op de serie.

Dat betekent dat het bedrijf de productie van de serie voortaan ook zelf gaat doen, al zal Fifth Season wel als executive producer aangesteld blijven. Ook showrunner Dan Erickson en uitvoerden producent Ben Stiller (die we natuurlijk ook kunnen van vele comedyfilms) blijven hun rollen bekleden, dus aan de kwaliteit van de serie verandert als het goed is niets.

Watch on YouTube

Financiële stabiliteit

Volgens Deadline zou de overname mogelijk gedaan zijn om de productie van de show financieel stabiel te houden. In het tweede seizoen waren de productiekosten naar het schijnt zo'n 20 miljoen dollar per aflevering, en Apple kan door zijn formaat dit beter dragen.

Het plan is dat Severance in totaal vier seizoenen krijgt - al worden een vijfde seizoen en een spin-off ook niet uitgesloten. De opnames van het langverwachte derde seizoen moet aankomende zomer starten. De makers van de serie willen eerst de scripts zover mogelijk afkrijgen, zodat ze bij schrijfwerk van de laatste afleveringen van het seizoen nog relatief goedkoop terug kunnen gaan naar scripts van eerdere afleveringen om wijzigingen aan te brengen waar nodig.

Watch on YouTube

Over Severance

De Apple TV-serie Severance draait om Mark S., die een opmerkelijke kantoorbaan bij het bedrijf Lumon Industries heeft: zodra hij op kantoor komt, weet hij niets van zijn leven buiten kantoor. Wanneer hij klaar is en weer naar huis gaat, weet hij niets van zijn werk. Dat komt door een speciale procedure waardoor de herinneringen van de werkplek in het privéleven gescheiden worden.

Dit concept is de voedingsbodem voor een ingewikkelde en verrassende serie waarin Mark samen met zijn collega's langzaam maar zeker probeert te achterhalen hoe de vork precies in de steel steekt bij Lumon. Zoals gezegd zijn er inmiddels twee seizoenen uitgekomen, die beiden op streamingdienst Apple TV te zien zijn.