ID.nl logo
Consumenten testen: Philips 5000 Series blender - Absolute gamechanger
© philips
Huis

Consumenten testen: Philips 5000 Series blender - Absolute gamechanger

Tussen alle huishoudelijke en medische apparaten zou je haast vergeten dat Philips ook nog een brede selecte aan keukenapparatuur in het assortiment heeft. Een van die apparaten is de Philips 5000 Series Blender HR303000, een blender waarmee je in een handomdraai de perfecte smoothie maakt. Hoog tijd om de 5000 Series eens aan een test te onderwerpen. Daarvoor schakelden we de hulp in van het Review.nl Testpanel, dat de blender een aantal weken uitprobeerde. Hun bevinden lees je hieronder.

Partnerbijdrage - In samenwerking met Philips

Eerst even over het apparaat zelf. De 5000 Series is een blender die speciaal gericht is op het maken van smoothies, sauzen en soepen. Op het oog is het een eenvoudig apparaat, en eigenlijk is dat in de praktijk ook zo: er is geen overbodige poespas en alles in de machine is zo gemaakt om de beste smoothies te maken.

Dat dat steeds weer lukt, komt voor een deel door de ProBlend Plus-technologie. Door die techniek kan de motor tot wel 50 procent meer vermogen leveren dan oudere modellen. De motor zelf levert maar liefst 1200 watt, waarmee je zelfs de hardste, grofste etenswaren met een druk op de knop fijn maalt.

©Philips

Ook de messen zijn vernieuwd. De ProBlend-messen zijn langer en dikker dan voorheen, om ook lastig te snijden ingrediënten fijn te krijgen. En zelfs de bekers zijn geribbeld, waardoor je groente, fruit, noten en zaden altijd goed door de beker worden verdeeld.

Of het nu een simpele fruitsmoothie is, een zomerse mix van bevroren vruchten of een uitgebreide maaltijdsoep, met de Philips 5000 Series-blender krijg je altijd het resultaat waar je naar op zoek bent.

Tot zover de feiten. Laten we snel kijken wat het Review.nl Testpanel van de 5000 Series vindt. Alle testers hebben het product een aantal weken in huis gehad en gebruikt. 

Eerste indruk

Een eerste indruk is altijd belangrijk, en dat is bij keukenapparatuur niet anders. De testers waren zeer te spreken over het uiterlijk van de blender, en geen van hen had problemen met het in gebruik nemen van het apparaat. "De blender staat heel mooi op ons aanrecht, met zijn fraaie, luxueuze uitstraling", verwoordt een van hen het.

De drie verschillende standen werden ook goed ontvangen door het panel, net als het feit dat de blender goed stabiel blijft staan dankzij de zuignappen aan de onderzijde – zelfs op de hoogste stand. De glazen kan die wordt bijgeleverd zorgde in eerste instantie voor wat nervositeit bij een aantal testers, maar is gelukkig zeer stevig. Een enkeling had liever een iets stillere blender gehad, maar over het algemeen is de eerste indruk zeer goed.

Gebruik

Maar uiteindelijk draait alles natuurlijk om het gebruik. Wat de testers meteen opviel, is hoe snel de 5000 Series zijn werk doet. "Het schillen van het fruit duurt langer dan het blenden in de machine", zegt een van hen. Een ander zegt: "Smoothies en soepen worden binnen enkele seconden zijdezacht." Of, zoals een derde tester zegt: "Ik had nog nooit een smoothie zonder stukjes gemaakt, maar met de 5000 Series wordt het echt mooi glad."

Ook de functie voor het vermalen van bevroren fruit viel erg in de smaak. "De blender maalt bevroren fruit in no-time tot een lekkere smoothie", zegt een van de testers. De messen zijn zeer scherp en ook ingrediënten als noten en zaden worden lekker snel gemalen.

Dat de 5000 Series een flinke verbetering is ten opzichte van eerdere modellen, zelfs die van Philips zelf, viel ook een aantal mensen op. "De 5000 Series is nóg fijner dan de Philips-blender die ik eerder heb gehad, en waar ik ook al zeer tevreden over was", zegt een tester.

Extra handig is de bijgeleverde staaf om de ingrediënten wat in elkaar te drukken zonder dat je bang hoeft te zijn dat je je hand openhaalt aan de scherpe messen, al moest een enkeling daar nog wel even aan wennen. "Ik begreep het nut er eerst niet van", zegt een van de testers. "Maar ik kwam er tijdens het gebruik achter dat het toch wel erg handig is." De andere leden van het testpanel waren meteen lyrisch: "Bevroren vruchten en yoghurt gaan ook goed samen door de handige roerstaaf waarmee alles goed verdeeld wordt."

Onderhoud en extra's

Omdat de 5000 Series zo'n simpel apparaat is, is ook het schoonmaken en schoon houden geen enkel probleem. Alle losse onderdelen kunnen gewoon in de vaatwasser, zelfs de messen, en dat vinden we terug in de reviews. "Het schoonmaken is een fluitje van een cent dankzij de vaatwasserbestendige onderdelen", aldus een van de testers.

Bovendien beschikt de blender over een reinigingsstand, een functie die het testpanel ook erg kon waarderen. "De zelfreinigingsfunctie werkt verbazend goed", vindt een van de testers. Een extra toevoeging die een aantal testers noemde, was de handige app. "Een app waarin leuke recepten staan en fijne tips om de blender te gebruiken", zegt een tester. 

Conclusie

De ene blender is de andere niet, zo veel is duidelijk. Philips heeft met de 5000 Series Blender HR303000 een aantal veranderingen doorgevoerd ten opzichte van oudere modellen, en dat is het testpanel goed bevallen. De motor is krachtig en de messen zijn vlijmscherp, waardoor je binnen enkele seconden een perfect gladde smoothie maakt, zelfs als je er bevroren vruchten of ijsblokjes aan toevoegt.

De machine is handig in gebruik, maakt niet overdreven veel geluid en is ruim genoeg voor het hele gezin. Bovendien is het apparaat makkelijk schoon te maken, zowel met de hand als in de vaatwasser en via de ingebouwde schoonmaakfunctie.

Al deze voordelen zorgen ervoor dat de Philips 5000 Series Blender HR303000 een van de populairste blenders op de markt is, en dat begrepen de testers maar al te goed. Het is dan ook niet voor niets dat het Review.nl Testpanel de 5000 Series waardeert met een 8,5 als gemiddeld eindcijfer. Of, zoals een van de testers het verwoordt: "De Philips 5000 Series Blender HR303000 is een absolute gamechanger in mijn keuken."

Lees de uitgebreide reviews van de Philips 5000 Series blender

op Kieskeurig.nl
▼ Volgende artikel
Review Philips Café Aromis 8000-serie - Horecakoffie gewoon bij je thuis
© Philips
Huis

Review Philips Café Aromis 8000-serie - Horecakoffie gewoon bij je thuis

Thuis koffie van restaurantkwaliteit? De Philips Café Aromis 8000-serie belooft het. In deze review lees je of deze volautomaat de hype waarmaakt. Van perfect melkschuim tot minimaal onderhoud: ontdek waarom dit apparaat je lokale barista overbodig maakt, zelfs met gewone supermarktbonen!

Fantastisch
Conclusie

Dit is meer dan een keukenapparaat; het is een stukje levensgeluk. Je hoeft niet meer te kiezen tussen gemak en smaak. De Philips Café Aromis 8000 bewijst dat je dat perfecte koffiemomentje gewoon thuis kunt creëren. Zonder barista-cursus, zonder gedoe, maar mét die gelukzalige stilte na de eerste slok.

Plus- en minpunten
  • Barista-melkschuim zonder slangetjes
  • Haalt goud uit supermarktbonen
  • Stil in gebruik
  • Einde aan discussies dankzij gebruikersprofielen
  • Foolproof bediening: iedereen kan nu topkoffie zetten
  • Vakje voor gemalen koffie is wat knullig
  • Geen actieve kopjeswarmer
  • Plastic lekbak voelt goedkoop aan

Je kent het vast: je zit in je favoriete koffietentje, neemt een eerste slok van de cappuccino die je hebt besteld en valt even stil. De temperatuur, het mondgevoel, die volle smaak… alles lijkt te kloppen. En dan denk je aan de koffie thuis. Die is prima, of in elk geval best oké. Maar daar blijft het dan ook bij.

Dat dacht ik tenminste. Tot ik de Philips Café Aromis 8000-serie op mijn aanrecht installeerde en mijn keuken stante pede in een soort hippe koffiebar veranderde. De installatie van deze fraaie machine behelst niet meer dan een stekker in het stopcontact, water in het reservoir en een dosis verse koffiebonen bovenin. That’s it. Daarna kan het feest beginnen.

Hoewel de term 'restaurantkwaliteit' vaak niet meer dan een loze marketingkreet is, maakt dit apparaat dat woord opeens bizar concreet. Dat zit 'm in heel basale dingen: de koffie is direct op de juiste temperatuur (niet dat lauwe net-niet) en de smaak is vol en romig, zonder die nare bittere nasmaak. Dit apparaat lijkt bovendien precies te snappen wat jij wil; zonder dat je zelf als een bezetene aan de knoppen hoeft te draaien, staat er binnen de kortste keren een meer dan fatsoenlijke kop koffie voor je neus. Wat een topding!

©Philips

Bonen vs cups: fight!

Voor wie nog twijfelt om de overstap te maken van cups naar bonen: doe het. Het verschil is niet subtiel, het is een aardverschuiving. Waar capsules vaak toch een beetje vlak smaken, proef je hier ineens nuances die je eerder miste. Het apparaat oogt misschien intimiderend professioneel, maar de bediening is uiteindelijk net zo simpel als je gewend bent van je good old Nespresso.

Duurdoenerij niet nodig

Erg prettig is het feit dat de machine enorm vergevingsgezind is. Hippe koffiesnobs vertellen je doorgaans dat je zonder exclusieve bonen van 30 euro per kilo nergens bent. Onzin, blijkt nu. Zelfs met een zak supermarktbonen en een pak volle melk (lang houdbaar werkt het best!) tovert dit ding een resultaat tevoorschijn waar je u tegen zegt. Hij weet echt het maximale uit elke boon te persen. Luxe zonder dat je boodschappenlijstje ingewikkeld of overdreven duur wordt, ik hou ervan.

En dan de melk. Vaak is dat thuis niet meer dan een zielig laagje luchtbelletjes dat na tien seconden als sneeuw voor de zon verdwijnt. Hier niet. Dit schuim is stevig, rijk en blijft dapper overeind staan. M'n ochtendcappuccino heb ik dan ook spontaan heilig verklaard, maar de echte verrassing is wat mij betreft de optie 'Melange'. Die is gloeiend heet, heeft de ideale verhouding tussen melk en koffie (puristen verklaren me voor gek) en maakt me elke keer weer instant gelukkig. Ik was aanvankelijk wat sceptisch over dit soort voorgeprogrammeerde recepten, maar deze verhouding is zo perfect afgestemd dat het elke keer weer aanvoelt als een echte traktatie.

©Philips

'Wat willen jullie drinken?'

Bezoek over de vloer? Kom maar door met de bestellingen! Vroeger hoopte ik stiekem op de keuze voor zwart (want: geen gedoe met melk), nu draai ik mijn hand niet meer om voor een latte of espresso macchiato. Sterker nog, ik nodig mensen nu vol enthousiasme uit om een kopje koffie te komen doen, en de reacties zijn elke keer unaniem: "Wauw, lekkere koffie!" 

Het mooie is dat je specifieke voorkeuren van je bezoek niet elke keer opnieuw hoeft in te voeren. Dankzij de gebruikersprofielen heeft iedereen in huis zijn eigen 'knop'. De een wil de latte met extra melk, de ander wil 'm juist sterker: dat kun je allemaal opslaan. En de machine verrast ook in de breedte. Waar ik zelf inmiddels min of meer verslaafd ben aan de Red Eye (een pittige boost voor de korte nachten), scoor ik bij mijn dochter punten met de 'Babychino'-functie: alleen warm melkschuim. Lekker voor het slapen gaan. 

Voor de liefhebbers zitten er trouwens nog allerlei cold brew-opties in het assortiment. Niet helemaal mijn ding – koffie kan me niet heet genoeg – maar fijn dat het kan als de smaak (of het bezoek) daarom vraagt.

©Eelko Rol

Geen schoonmaak-nachtmerries

Dan het onderhoud. We kennen de horrorverhalen van schimmelende slangetjes in volautomaten en hopeloos verkalkte zetgroepen. De Café Aromis 8000 is wat dat betreft een verademing. Water bijvullen, bakje met koffiepucks legen en (belangrijk!) de melkhouder gewoon even omspoelen onder de kraan (schijnt zelfs in de vaatwasser te kunnen). Geen ingewikkeld gedoe; de machine spoelt zichzelf krachtig door bij het opstarten en afsluiten. Het ding staat er, hij werkt en zeurt verder niet om aandacht. Had ik al gezegd dat dit een topding is?

O, en er is een app. Is die noodzakelijk? Neuh. Is het lekker? Ja! Via de app kun je de machine alvast aan het werk zetten terwijl je zelf nog even je mail checkt in bed. Je weet: technologie is op zijn best als het je luiheid faciliteert, en dat heeft Philips hier goed begrepen.

©Philips

Conclusie? Dit is meer dan een keukenapparaat; het is een stukje levensgeluk. Je hoeft niet meer te kiezen tussen gemak (dag Senseo!) en smaak. De Philips Café Aromis 8000 bewijst dat je dat perfecte koffiemomentje gewoon thuis kunt creëren. Zonder barista-cursus, zonder gedoe, maar mét die gelukzalige stilte na de eerste slok.

Enige minpuntje is wellicht de prijs, want die is met 999 euro best fors. Maar reken maar uit: een cappuccino kost tegenwoordig al snel 4 euro, dus met 250 gloeiend hete geluksmomentjes thuis heb je deze machine er al uit. Dat moet je jezelf gewoon gunnen.

▼ Volgende artikel
Voormalige Assassin's Creed-baas klaagt Ubisoft aan
Huis

Voormalige Assassin's Creed-baas klaagt Ubisoft aan

Marc-Alexis Côté, die voorheen de Assassin's Creed-gamefranchise bij Ubisoft overzag, heeft dat bedrijf nu aangeklaagd.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

Afgelopen oktober werd aangekondigd dat Côté vertrokken was bij het bedrijf. Dat gebeurde rond dezelfde tijd als dat Ubisoft de Assassin's Creed-franchise onderbracht onder Vantage Studios, een nieuwe dochteronderneming die het samen met Tencent heeft opgericht. Côté heeft decennialang aan de Assassin's Creed-franchise gewerkt en stond de laatste jaren aan het hoofd van de populaire spellenreeks.

Côté zou toen Assassin's Creed naar Vantage Studios ging een aanbod van Ubisoft hebben gekregen om een andere leidende positie binnen het bedrijf aan te nemen. Côté liet kort daarna publiekelijk weten dat deze positie niet vergelijkbaar was met zijn eerdere werk.

De aanklacht

Nu klaagt Côté Ubisoft dus aan, zo meldt CBC Radio Canada. Volgens hem zou hij de rol van 'Head of Production' aangeboden hebben gekregen binnen Ubisoft nadat Assassin's Creed binnen Vantage Studios werd ondergebracht, gevolgd door een mogelijke positie als 'Creative House'.

Volgens Côté zou hij daardoor leiderschap krijgen over "tweederangs" Ubisoft-franchises. Aangezien hij daarvoor de Assassin's Creed-franchise overzag, voelde dit voor hem als een wezenlijke stap terug.

Côté nam naar eigen zeggen twee weken vrij om over deze situatie te reflecteren. Aan het einde van die periode zou Ubisoft hebben geëist dat hij een besluit moest maken en besloot Côté dat dit een onacceptabele situatie was, en een "ontslag in vermomming". Hij eiste dan ook ontslagvergoeding, waarna hij te horen kreeg dat hij niet meer op werk hoefde te komen en Ubisoft aankondigde dat hij was vertrokken.

Volgens Côté heeft Ubisoft geclaimd dat hij vrijwillig is vertrokken, zodat men geen ontslagvergoeding hoefde te betalen. Côté eist nu twee jaar aan loon als ontslagvergoeding en 75.000 dollar aan schadevergoeding vanwege machtsmisbruik en schade aan zijn reputatie. In totaal komt dat neer op meer dan 1,3 miljoen dollar. Ook wil hij dat het concurrentiebeding komt te vervallen.

Vantage Studios en Assassin's Creed

Ubisoft richtte vorig jaar samen met het Chinese Tencent de dochteronderneming Vantage Studios op. Daar zijn de drie belangrijkste Ubisoft-franchise in ondergebracht, namelijk Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six. Ook de ontwikkelteams die aan deze reeksen werken maken nu onderdeel uit van Vantage Studios.

De Assassin's Creed-franchise is al jarenlang een van de belangrijkste gamereeksen van de Franse uitgever Ubisoft. In de spellen gebruiken spelers parkour, stealth en gevechten om diverse exotische locaties uit de geschiedenis te verkennen. Het meest recente deel is het vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows.