ID.nl logo
Regelnummers regelen in Word doe je zo
© Reshift Digital
Huis

Regelnummers regelen in Word doe je zo

Wanneer je met anderen samenwerkt aan een Word-document kan het handig zijn om regelnummers toe te voegen aan de tekst, zodat je eenvoudig kunt verwijzen naar regels waar je de aandacht op wilt vestigen. Deze nummering kun je weer verbergen wanneer het document klaar is voor gebruik.

Stap 1: Nummering

In een geopend Word-document zie je in het tabblad Indeling de knop Regelnummers. Standaard staat deze ingesteld op Geen. Kies je voor Doorlopend, dan begint Word met nummeren vanaf de eerste regel en voorziet het ook de witregels van een nummer. In lange teksten kan die nummering daardoor behoorlijk oplopen. Kies je in het drop-downmenu voor Elke pagina opnieuw beginnen of Elke sectie opnieuw beginnen, dan wordt het wat overzichtelijker, omdat iedere pagina of sectie dus met regel 1 begint. Met de optie Onderdrukken voor huidige alinea zal Word de alinea waar de muisaanwijzers staat overslaan als het de regels gaat nummeren.

©PXimport

Basiscursus Word

Om meer te leren over de mogelijkheden van Word, bieden wij de Tech Academy basiscursus Word aan.

Stap 2: Tellen per

Onderaan in het uitklapmenu Regelnummers vind je de functie Regelnummeropties. Hiermee kom je in het venster Pagina-instelling terecht. Klik daarin rechtsonder op de knop Regelnummers om aan te kunnen geven bij welk getal de nummering moet starten. Hier bepaal je ook – tot op de millimeter nauwkeurig – de afstand van de nummers tot het begin van de tekst. Ook interessant is de optie Tellen per. Als je daar bijvoorbeeld de waarde 5 ingeeft, zal niet iedere regel genummerd worden, maar alleen de vijfde, tiende, vijftiende enzovoort.

©PXimport

Stap 3: Stijlen

Standaard heeft de nummering dezelfde stijl als de gewone tekst, maar je kunt dit aanpassen. In het tabblad Start klik je rechtsonder in de groep Stijlen op het kleine pijltje dat schuin naar beneden wijst. In het deelvenster dat opent, klik je rechts onderaan op de knop Opties zodat je bovenaan een vakje Selecteer weer te geven stijlen te zien krijgt. Kies daar voor Alle stijlen en klik op OK. Hiermee maak je het onderdeel Regelnummers zichtbaar. Via Stijl wijzigen kun je nu een ander lettertype, andere lettergrootte of andere kleur vastleggen.

©PXimport

▼ Volgende artikel
Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling
Huis

Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling

Ubisoft heeft bevestigd dat er ongeveer veertig werknemers van diens studio in Toronto, Canada worden ontslagen. Wel benadrukt het bedrijf dat de Splinter Cell-remake nog altijd in ontwikkeling is.

De veertig ontslagen werknemers beslaan ongeveer acht procent van de complete Ubisoft Toronto-studio. Dat is een van de grotere Ubisoft-studio's. "Dit besluit is niet lichtzinnig gemaakt en zegt niets over het talent, de motivatie en bijdrage van de individuen", zo stelde een woordvoerder.

Ubisoft Toronto heeft odner andere Far Cry 6, Splinter Cell: Blacklist en Watch Dogs Legion ontwikkeld. Ook werkt het al geruime tijd aan een remake van Splinter Cell. Ubisoft heeft benadrukt dat die remake in ontwikkeling blijft bij de studio.

Remake van Splinter Cell

In 2021 werd de remake van de klassieke stealthgame Splinter Cell aangekondigd. Sindsdien is er maar mondjesmaat informatie over de game naar buiten gekomen. Kort na de aankondiging werd gemeld dat het verhaal wordt herschreven voor een moderner publiek.

Eind vorig jaar bleek dat David Grivel terugkeerde naar Ubisoft Toronto om aan het spel te werken. Hij nam de regie van de remake oorspronkelijk op zich, maar vertrok in 2022. Inmiddels is hij dus weer terug op het oude nest en werkt hij weer aan het spel.

Watch on YouTube

Reorganisatie van Ubisoft

Afgelopen januari kondigde de Franse uitgever en ontwikkelaar Ubisoft al een grootschalige reorganisatie van het bedrijf aan, waarbij ook zes games werden geannuleerd - waaronder de remake van Prince of Persia: The Sands of Time.

Ubisoft noemde de reorganisatie een "grote organisatorische, operationele en portfolio-reset". Daarbij wil het bedrijf nog meer letten op de kwaliteit die het uitgeeft. Ubisofts nieuwe model gaat zich richten op verschillende 'creatieve huizen' die zich elk met andere soorten games bezighouden. Een daarvan is Vantage Studios, de vorig jaar met Tencent opgerichte dochteronderneming waar Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six nu onder vallen.

Ubisoft heeft daarnaast aangekondigd dat het thuiswerken niet meer toelaat en dat alle werknemers worden geacht om fulltime op kantoor aanwezig te zijn. Wel krijgen werknemers een "een jaarlijkse toelage bestaande uit thuiswerkdagen". Twee studio's van Ubisoft sloten daarnaast hun deuren: de studio's in Halifax en Stockholm. Gedurende de volgende twee jaren wil het bedrijf nog eens 200 miljoen euro besparen.

Ubisoft heeft de laatste jaren wisselend succes met zijn games. Zo viel de verkoop van het miljoenenproject Star Wars Outlaws tegen. Zover bekend is het begin vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows wel een verkoopsucces.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube