ID.nl logo
Microsoft aangeklaagd om misleidende Surface
© Reshift Digital
Zekerheid & gemak

Microsoft aangeklaagd om misleidende Surface

Microsoft krijgt een collectieve rechtszaak aan zijn broek omdat de Surface-tablet van 32 GB maar 16 GB opslagruimte heeft. Een advocaat is laaiend en wil dat gedupeerden hun geld terug krijgen.

Advocaat Andrew Sokolowski heeft een rechtszaak aangespannen tegen Microsoft vanwege de beschikbare ruimte op de tablet Surface. Na aftrek van het Windows RT en voorgeïnstalleerde Metro-apps blijft er van de beloofde 32 GB maar de helft over. Sokolowsi beticht Microsoft van misleidende reclame en oneerlijke handelspraktijken.

'Kleinere capaciteit logisch'

De producent begrijpt niet waar Sokolowski zich druk over maakt. Microsoft laat persbureau Associated Press weten dat klanten begrijpen dat het OS en applicaties op het interne geheugen staan en daarom de beschikbare ruimte verkleinen. Klanten kunnen volgens de Surface-maker over meer ruimte beschikken door extern geheugen in de vorm van micro-sd of usb-apparaten te gebruiken.

Het is gebruikelijk dat apparaten minder opslagruimte hebben dan op de specificaties staat vermeld, omdat het besturingssysteem een stuk van het geheugen in beslag neemt. Ter vergelijking: een iPhone van 32 GB heeft nog zo'n 29,3 GB vrij aan opslaggeheugen met iOS geïnstalleerd. Een Galaxy Note 10.1 van 16 GB houdt nog 11,7 GB over na aftrek van Android met TouchWiz.

Klanten voor kerstmiskoop behoeden

De advocaat wil een zogenoemde class action-status voor zijn ingediende zaak verkrijgen, zodat andere gedupeerde klanten zich erbij aan kunnen sluiten. Het gaat hem niet om een schadevergoeding, maar hij eist wel dat Microsoft duidelijker maakt wat het werkelijke opslaggeheugen is het aankoopbedrag vergoed.

De advocaat die Solowski bijstaat vertelt de LA Times dat de zaak is aangespannen om kopers gedurende de kerstdagen te behoeden voor de misleiding van Microsoft. Op de website van Microsoft staat vermeld dat de daadwerkelijke opslagcapaciteit lager is, maar die bijsluiter is volgens Solowski's advocaat bijna niet te vinden.

Bron: Webwereld.nl

▼ Volgende artikel
Doctor Sleep-regisseur gaat Stephen King-verhaal The Mist verfilmen
Huis

Doctor Sleep-regisseur gaat Stephen King-verhaal The Mist verfilmen

Mike Flanagan, die eerder onder andere de Stephen King-verhalen Doctor Sleep en The Life of Chuck verfilmde, gaat zich weer bezighouden met een film gebaseerd op een boek van de horrorschrijver. Ditmaal gaat het om The Mist.

Dat is opvallend, omdat The Mist in 2007 ook al verfilmd werd. Toen was het Frank Darabont die de film regisseerde, nadat hij eerder al naam maakte met Stephen King-verfilmingen The Shawshank Redemption en The Green Mile. De in 2007 uitgekomen verfilming van The Mist viel al goed in de smaak, dus sommige fans vragen zich dan ook af of het verhaal nog een verfilming nodig heeft.

Hoe dan ook is Flanagan tegenwoordig een expert op het gebied van Stephen King-films. Zoals gezegd heeft hij al bewerkingen van verhalen als The Life of Chuck, Doctor Sleep en Gerald's Game geleverd, en werkt hij ook aan een miniserie gebaseerd op Carrie. Daarnaast gaat hij de zevendelige Stephen King-epos The Dark Tower omtoveren tot een serie, al is niet bekend wanneer dat gaat gebeuren.

Over The Mist

Het in 1980 verschenen boek The Mist draait om een mysterieuze mist die een dorpje in zijn ban houdt. De mist maakt mensen niet alleen dood, er zitten ook allerlei monsters in die mist uit een andere dimensie. Overigens kwam tien jaar geleden ook een serie gebaseerd op The Mist uit, maar zonder veel succes. De eerdere verfilming uit 2007 wordt wel gezien als een succesverhaal - in ieder geval op kwalitatief gebied.

Mike Flanagan

Flanagan is overigens niet alleen bekend voor zijn verfilmingen van Stephen King-boeken. Hij heeft ook veel succes met zijn horrorseries op Netflix, waaronder The Haunting of Hill House, The Haunting of Bly Manor, Midnight Mass en The Fall of the House of Usher.

▼ Volgende artikel
Arc Raiders is meer dan 14 miljoen keer verkocht
Huis

Arc Raiders is meer dan 14 miljoen keer verkocht

De extraction shooter Arc Raiders is een groot succes: de game is sinds release 30 oktober vorig jaar meer dan 14 miljoen keer verkocht.

Dat heeft uitgever Nexon deze week aangekondigd bij het bekendmaken van de kwartaalcijfers van het bedrijf. In januari was er daarbij een piek van 960.000 gelijktijdige spelers over alle platforms waarneembaar, en sindsdien zijn er zo'n zes miljoen wekelijkse actieve spelers. Arc Raiders heeft wat Nexon betreft dan ook alle verwachtingen overtroffen.

Arc Raiders kwam zoals gezegd afgelopen oktober uit en is ontwikkeld door het in Stockholm gevestigde bedrijf Embark Studios, dat bestaat uit voormalige Battlefield-ontwikkelaars, waronder de voormalige ceo van DICE, Patrick Söderlund. Hiervoor bracht Embark al de shooter The Finals uit.

Over Arc Raiders

Toen Arc Raiders uitkwam, bleek het spel al snel een hit op Steam en consoles. Dit terwijl de markt voor multiplayershooters zeer competitief is, met franchises als Call of Duty en Battlefield waarvan afgelopen najaar ook nieuwe delen zijn uitgekomen.

De game houdt een derdepersoonsaanzicht aan en betreft een extraction shooter. Spelers gaan in Arc Raiders richting de oppervlakte van de aarde, waar buitenaardse robots genaamd Arcs voor chaos zorgen. Spelers proberen hier waardevolle materialen, wapens en medicijnen te vinden - alleen of in teamverband. Andere spelers lopen echter ook rond op het oppervlak en kunnen je team helpen of juist tegenzitten. Het doel is heelhuids weer ondergronds te geraken met de verzamelde spullen.