Nederlands hifi-merk brengt platenspeler met ingebouwde speaker en subwoofer uit

Een Nederlands merk met een achtergrond in de hifi-wereld brengt een nieuwe platenspeler uit onder de naam Aulo. Het apparaat heeft een tijdloos ontwerp met moderne functies als Bluetooth en ingebouwde speakers, en is volgens het merk bedoeld voor mensen die muziek luisteren willen beleven als een bewust moment.
Aulo is opgericht door muziekliefhebbers met ervaring in de Nederlandse hi-fi-branche. Het idee achter het merk is dat luisteren naar muziek meer aandacht verdient dan het doorgaans krijgt in een wereld vol achtergrondgeluid en streamingdiensten. De platenspeler is volgens het merk ontworpen als een object dat zijn omgeving niet visueel overneemt, maar er juist rust aan toevoegt. Zo zijn er geen aparte kabels of losse componenten. De speler heeft een speaker en subwoofer ingebouwd.
De verkoop van vinyl groeit al jaren wereldwijd. In Nederland steeg de omzet uit vinylplaten volgens brancheorganisatie NVPI met 21 procent ten opzichte van een jaar eerder.
De platenspeler speelt lp's af op 33 en 45 toeren per minuut en beschikt over Bluetooth 5.4 voor draadloos afspelen. Via een line-in kunnen externe apparaten zoals een audiostreamer of telefoon worden aangesloten; via een line-out is verbinding mogelijk met een versterker, losse speakers of een soundbar.
"Die paar seconden stilte, als je de naald op de plaat legt en wacht tot de muziek begint. Dat is een ritueel, dan heb je aandacht voor het moment", zegt Paul Haex, medeoprichter van Aulo. "Even vertragen en echt luisteren, dat gunnen we iedereen."
Beschikbaarheid en prijzen
De Aulo platenspeler is verkrijgbaar in donker hout of zwart voor een adviesprijs van 479 euro. Het apparaat is te koop via Aulo.Audio en Alternate.


