ID.nl logo
Oost, west, thuis best: 5 sekstoymerken van Nederlandse bodem
© Leonid Iastremskyi
Gezond leven

Oost, west, thuis best: 5 sekstoymerken van Nederlandse bodem

Satisfyer, LELO, WeVibe: het zijn allemaal leuke merken, maar ze moeten wel van ver komen. Wist je dat we in Nederland ook een aantal goede sekstoymerken rijk zijn? Wil je graag het echte ‘Dutch Design’, dan zijn dit vijf merken om in de gaten te houden. 

In dit artikel kijken we naar vijf Nederlandse merken (en één Vlaams merk) die sextoys en andere erotische artikelen maken: Biird | Rianne S | EasyToys | The Oh Collective | Aia* | Self Studies

Lees ook: Zo werkt de Satisfyer

Biird

Biird is een Nederlands merk dat opvalt omdat het sekstoys maakt die gezien mogen worden. Vooral de Namii vinden we erg leuk, omdat het een klein lampje heeft, maar er zijn meer producten die op prachtige wijze worden gepresenteerd (en ook nog eens heel effectief kunnen zijn). Biird wint regelmatig awards, zoals recent voor de Evii, een externe vibrator met twee motoren die wordt opgeladen op een soort plateau dat meteen dienst doet als plek om je sieraden op neer te leggen. Biird is enorm creatief met zijn opladers en dat alleen al is een enorm frisse wind door de sekstoy-industrie. De speeltjes zijn ook ontzettend zacht, waardoor je ze steeds even wil aanraken als je er langs loopt. Nogmaals: ze zijn zo mooi van design dat je ze gewoon, zonder blikken of blozen, op je nachtkastje kunt zetten. Hier kun je Biird vinden.

©Biird | https://www.biird.co

Rianne S

Rianne S is het merk van Rianne Swiersta, die sinds 2010 seksspeeltjes maakt. Een van de dingen die we erg leuk vinden aan dit merk is dat Rianne haar inspiratie uit onder andere films en verhalen haalt: zo maakte ze ‘Eva’s Appel’, een sekstoy die zorgt dat Eva uit het scheppingsverhaal juist een heldin is, in plaats van een schurk. Ze maakt toys met klei en door ze te tekenen, waarbij er in China 3D-modellen worden gemaakt waarvan vervolgens prototypes worden gemaakt. Een motor erin, door het testpanel heen en klaar. Natuurlijk gaat daar wel wat tijd overheen, maar inmiddels heeft Rianne S als merk een zeer indrukwekkende line-up. Eentje die je onder andere kunt vinden bij magazine Linda, want de seksspeeltjescollectie die ze daarvoor maakte, zette haar in één klap op de kaart. Onze tip? Ze heeft een erg indrukwekkende collectie Geisha-balletjes voor genot én training. Check hier haar website.

©Rianne S https://www.rianne-s.com

EasyToys

In tegenstelling tot de andere merken in dit lijstje is EasyToys niet per se op zoek naar naturel kleuren en subtiliteit: het feit dat dit Nederlandse merk (dat overigens ook buitenlandse merken verkoopt) een sekstoy in de vorm van een knalroze rookworst ontwikkelde voor de HEMA (als onderdeel van een meer uitgebreide speeltjes-collectie) zegt wel dat het juist enorm ondeugend is. En veel oer-Hollandser wordt het ook niet. EasyToys is net als de HEMA een warenhuis, maar dan online en vol met alles voor in de slaapkamer, of de bank, of waar en hoe je ook maar seks hebt. De keuze is reuze, maar het is leuk om te zien dat EasyToys ook zijn eigen producten maakt. Zeker dat het ook nog eens zo succesvol is. Je vindt de website EasyToys hier.

The Oh Collective

Dit is één van onze favoriete, Nederlandse merken, omdat het is gestart door vier leuke dames: Simona Xu, Winxi Kan, Eden Chiang en Diana Lin. Deze vriendinnen gaven elkaar een soort uitdagingen voor meer spanning in de slaapkamer en daarbij kwamen ze tot de conclusie dat veel seksspeeltjes over-de-top zijn en niet echt bij ze pasten. Ze vinden het belangrijk om taboes bespreekbaar te maken en seksspeeltjes te maken die veilig zijn en die je je goed laten voelen over jezelf: empowered zelfs. De vegan speeltjes van The Oh Collective zijn met hun verschillende schakeringen blauw erg leuk om te zien en zitten in prachtige verpakkingen. Vooral de Dream Team-box is het proberen waard: die zit vol met speeltjes om samen met een partner te ontdekken. Je vindt The Oh Collective hier.

Watch on YouTube

Aia*

Het merk Aia* maakt geen speeltjes, maar wel iets dat van pas kan komen tijdens een vrijpartij: glijmiddel. Het is opgericht door de broer en zus Hugo en Simone Kuijer, die Aia zien als een sexual wellness-merk dat zich onderscheidt van de standaard heftige glijmiddelen in hun zuurstokkerige tubes, met hun smaakjes en hun ingrediëntenlijst die vol vage spulletjes staat. Aia is natuurlijk en vegan en wordt zelfs duurzaam geproduceerd. En de bruinoranje flesjes zien er ook nog eens heel stijlvol uit. Kun je zo op je nachtkastje laten staan. Je vindt de website van Aia hier.

©Aia* | https://timeforaia.com/

Hallo Vlaanderen!

Het laatste merk waarmee we je willen laten kennismaken is Self Studies. Het is een Vlaams merk dat is gestart door twee vrouwen uit Antwerpen, Sarah Downe en Lauren Verweij. Het is iets meer gefocust op zelfliefde en gendergelijkheid. Dit merk is curator van een aantal heel vrolijke, roze gadgets, zoals een op een snoepje lijkende masturbator en de Magic Flamingo, die zowel de G-spot als de clitoris stimuleert en erg stil is. We zijn echter vooral onder de indruk van de toys met heel natuurlijke kleuren, zoals de clitvibrator Kushi, die op een soort schelp lijkt, of de witte Yuki met zijn steen-achtige vormen. Dit is de website van Self Studies.

Genoeg keuze dus, wederom in allerlei vormen, kleuren en maten. Toch leuk om een merk te kunnen ondersteunen dat van eigen (of bijna eigen) bodem komt. Veel plezier!


▼ Volgende artikel
Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling
Huis

Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling

Ubisoft heeft bevestigd dat er ongeveer veertig werknemers van diens studio in Toronto, Canada worden ontslagen. Wel benadrukt het bedrijf dat de Splinter Cell-remake nog altijd in ontwikkeling is.

De veertig ontslagen werknemers beslaan ongeveer acht procent van de complete Ubisoft Toronto-studio. Dat is een van de grotere Ubisoft-studio's. "Dit besluit is niet lichtzinnig gemaakt en zegt niets over het talent, de motivatie en bijdrage van de individuen", zo stelde een woordvoerder.

Ubisoft Toronto heeft odner andere Far Cry 6, Splinter Cell: Blacklist en Watch Dogs Legion ontwikkeld. Ook werkt het al geruime tijd aan een remake van Splinter Cell. Ubisoft heeft benadrukt dat die remake in ontwikkeling blijft bij de studio.

Remake van Splinter Cell

In 2021 werd de remake van de klassieke stealthgame Splinter Cell aangekondigd. Sindsdien is er maar mondjesmaat informatie over de game naar buiten gekomen. Kort na de aankondiging werd gemeld dat het verhaal wordt herschreven voor een moderner publiek.

Eind vorig jaar bleek dat David Grivel terugkeerde naar Ubisoft Toronto om aan het spel te werken. Hij nam de regie van de remake oorspronkelijk op zich, maar vertrok in 2022. Inmiddels is hij dus weer terug op het oude nest en werkt hij weer aan het spel.

Watch on YouTube

Reorganisatie van Ubisoft

Afgelopen januari kondigde de Franse uitgever en ontwikkelaar Ubisoft al een grootschalige reorganisatie van het bedrijf aan, waarbij ook zes games werden geannuleerd - waaronder de remake van Prince of Persia: The Sands of Time.

Ubisoft noemde de reorganisatie een "grote organisatorische, operationele en portfolio-reset". Daarbij wil het bedrijf nog meer letten op de kwaliteit die het uitgeeft. Ubisofts nieuwe model gaat zich richten op verschillende 'creatieve huizen' die zich elk met andere soorten games bezighouden. Een daarvan is Vantage Studios, de vorig jaar met Tencent opgerichte dochteronderneming waar Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six nu onder vallen.

Ubisoft heeft daarnaast aangekondigd dat het thuiswerken niet meer toelaat en dat alle werknemers worden geacht om fulltime op kantoor aanwezig te zijn. Wel krijgen werknemers een "een jaarlijkse toelage bestaande uit thuiswerkdagen". Twee studio's van Ubisoft sloten daarnaast hun deuren: de studio's in Halifax en Stockholm. Gedurende de volgende twee jaren wil het bedrijf nog eens 200 miljoen euro besparen.

Ubisoft heeft de laatste jaren wisselend succes met zijn games. Zo viel de verkoop van het miljoenenproject Star Wars Outlaws tegen. Zover bekend is het begin vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows wel een verkoopsucces.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube