ID.nl logo
Livegang van je website: teasers en countdowns
© Reshift Digital
Zekerheid & gemak

Livegang van je website: teasers en countdowns

Het live gaan van je nieuwe website is een belangrijk moment voor je bedrijf. Niet alleen omdat het je veel tijd, energie en geld heeft gekost om 'm te maken. Maar ook omdat het nieuwe functionaliteiten en waarschijnlijk een nieuwe 'look' biedt waarmee je hoopt dat jouw onderneming weer jarenlang toekomstbestendig is. Zo'n moment wil je niet ongemerkt voorbij laten gaat. Hoe haal je het maximale uit de livegang van je nieuwe website?

©PXimport

Een nieuwe website is alsof je een nieuw filiaal of een nieuw bedrijfspand opent. Het is voor je bedrijf altijd een flinke investering, maar eentje die het helemaal waard is. Alles ziet er weer lekker fris en modern uit en biedt allerlei voordelen en handigheidjes voor zowel jezelf als je klanten of relaties. Zo'n grote opening wil je natuurlijk een feestelijk tintje geven en je hoopt dat daar veel mensen op af komen. Dat doe je door al ver van tevoren aan te kondigen dat er iets staat te gebeuren. Bijvoorbeeld met een mooie, originele teaserpagina.

Voordelen ‘coming soon’ pagina

Een teaserpagina is niet alleen een goede manier om interesse en aandacht te krijgen voor je nieuwe website. Het is in het geval van een compleet nieuwe website ook een uitstekende kans om alvast iets aan je SEO te doen. Hoe langer je domeinnaam bestaat, hoe beter hij rankt in de zoekresultaten. Als je site nog lang niet af is, kun je met een ‘coming soon’ boodschap toch alvast geïndexeerd worden.

Ook biedt het alvast wat mogelijkheden om te testen welke kleuren, lettertypes of logo's meer interactie oproepen bij je bezoekers. Resultaten van dit soort testjes kunnen het verschil maken als je nieuwe site straks live is. Tot slot is dit ook een uitstekend moment om emailadressen te verzamelen van mensen die nieuwsgierig zijn. Zo kun je ze op de hoogte stellen als je site live is en daarna het contact onderhouden.

'Tease' je nieuwe site

Voor trouwe gebruikers van jouw site kan een nieuw webdesign best even slikken zijn. Alles waar ze aan gewend waren is ineens anders. Het is goed om vooraf een tipje van de sluier op te lichten. Niet alleen om de verwachtingen te managen, ook om spanning op te bouwen. Er zijn verschillende manieren om dat te doen:

Een countdown timer: Deze telt terug naar het moment dat je nieuwe site live gaat. Op die manier weten mensen wanneer ze de nieuwe site kunnen verwachten. En door vooraf flink reclame te maken kunnen trouwe gebruikers samen aftellen en erbij zijn op het exacte moment dat je nieuwe site de lucht in gaat. Wel belangrijk hierbij is dat je jezelf een keiharde deadline. Op dat exacte moment moet de nieuwe site ook klaar zijn om live te gaan.

Een teaserpagina als cadeauverpakking: treffender wordt de vergelijking niet. Een nieuwe site is een cadeautje voor je klanten. Door de teaserpagina te zien als cadeaupapier, kun je er steeds een hoekje of stukje van af scheuren. Zo wordt langzaamaan steeds meer van de nieuwe site zichtbaar. Leuk om stukje bij beetje het nieuwe design toonbaar te maken. Het is wel zaak om ver van tevoren het design van je nieuwe site dus vast te stellen.

Dit soort ‘coming soon’ pagina’s hoef je niet zelf te ontwikkelen. Als je bijvoorbeeld Wordpress gebruikt zijn er tal van opties gratis beschikbaar die elk naar eigen smaak in te richten zijn.

Terwijl de nieuwsgierigheid van je bezoekers gewekt wordt met een mooie teaser, kun jij achter de schermen alvast zorgen dat je site tip-top in orde is. Heb je bijvoorbeeld een blog, zorg dat daar op de dag van de livegang al iets te lezen is. Schrijf een stuk of tien posts die al gepubliceerd zijn tijdens de lancering. In de weken daarna kun je die vervolgens promoten op sociale media. Diensten als HootSuite of CoSchedule automatiseren dat deels voor je, zodat je er na livegang geen omkijken meer naar hebt.

Ga live met een 'big bang' op social media

Als je zoveel energie hebt gestoken in het regelen van webhosting, het bouwen en vullen van een site en het maken van een mooie teaserpagina, dan wil je natuurlijk wel dat veel mensen dat zien. Vergeet daarom niet om je website actief aan te kondigen. Om zoveel mogelijk aandacht voor en bezoekers naar je site te krijgen, kun je al ver van tevoren aankondigen dat er iets staat te gebeuren. Als je regelmatig een nieuwsbrief verstuurd is dit het ideale medium om al bestaande klanten te attenderen op de voortgang. Sociale media bieden een mooie kans om een breder publiek aan te spreken. Gebruik bijvoorbeeld een tool Postspeaker. Via deze tool kunnen jouw volgers zich inschrijven. Op een bepaald moment, in dit geval het moment dat jouw site live gaat, plaatsen ze allemaal een berichtje over jouw site. Als er in één keer tientallen, misschien wel honderden mensen iets zeggen over jouw nieuwe site, dan trekt dat zeker de aandacht.

Dit artikel is tot stand gekomen met onze Partner-redactie. Deze levert redactionele diensten aan commerciële partners van Reshift. Artikelen die door afdeling geschreven zijn, herkent u aan het lichtblauwe Partner-label. De Partner- redactie opereert gescheiden van de reguliere Reshift-redacties, zodat de redactionele onafhankelijkheid van deze laatste groep gegarandeerd blijft. De redactie is dan ook niet verantwoordelijk voor de inhoud van dit artikel.

▼ Volgende artikel
It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game
Huis

It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game

Hazelight Studios, de ontwikkelaar van de succesvolle coöperatieve games It Takes Two en Split Fiction, heeft een nieuwe game in ontwikkeling en is op dit moment bezig met de opnames ervoor.

Enige tijd geleden gaf regisseur Josef Fares al aan dat er een nieuwe game in ontwikkeling was bij de studio, maar nu heeft hij op social media een foto geplaatst waarop Fares te zien is met drie acteurs in motion capturing-pakken. Daarmee wordt dus duidelijk gemaakt dat de opnames voor de game in ieder geval al in volle gang zijn.

Overigens is de identiteit van de acteurs niet bekend. Fares houdt zijn arm voor de gezichten van de acteurs. Mogelijk zijn het dus bekende acteurs en wil hij dat nog verhullen, al is dat speculatie. Over speculatie gesproken: het feit dat er drie acteurs te zien zijn, doet sommige fans vermoeden dat de nieuwe game van Hazelight mogelijk met drie spelers tegelijk te spelen valt in plaats van twee, maar ook dat is nog alles behalve bevestigd.

View post on X

Over de games van Hazelight Studios

Hazelight Studios is gespecialiseerd in het creëren van games die coöperatief doorlopen moeten worden. No Way Out, It Takes Two en Split Fiction vergen allen twee spelers. Daarbij draait het om samenwerken, wat hun games een populaire bezigheid maakt voor gamende koppels en vrienden.

It Takes Two bleek een grote hit voor de studio. In het spel spreekt een dochter van een ruziënd stel een vloek over het tweetal uit, waardoor ze minuscuul worden. Ze zullen moeten leren communiceren en samenwerken om zich uit deze hachelijke situatie te redden, terwijl ze als kleine poppen door een uitvergrote versie van hun huis en tuin reizen.

Na het succes van It Takes Two bracht Hazelight het conceptueel vergelijkbare Split Fiction uit. Die game draait om twee schrijvers, Mio en Zoe, die worden ingehuurd om verhalen te creëren voor een technologie die deze verhalen levensecht kan simuleren. De vrouwen worden door het bedrijf achter de technologie echter gevangen in een simulatie, en in de game wordt er constant tussen de twee verhalen van Mio en Zoe geschakeld. Dat levert zowel fantasievolle als futuristische settings op.

Zowel It Takes Two als Split Fiction komen met een Friend Pass. Dat houdt in dat maar één speler de game hoeft te kopen, en de tweede speler gratis online mee kan spelen. De games zijn ook via splitscreen samen op de bank speelbaar.

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance
Huis

Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance

Apple heeft de volledige rechten op de Apple TV-serie Severance overgenomen, en gaat de serie voortaan binnenshuis produceren.

De eerste twee seizoenen van Severance staan al op Apple TV, maar de serie werd geproduceerd door Fifth Season. Apple Studios was alleen de distributeur. Daar is nu verandering gekomen: Apple heeft iets minder dan 70 miljoen dollar betaald voor de volledige rechten op de serie.

Dat betekent dat het bedrijf de productie van de serie voortaan ook zelf gaat doen, al zal Fifth Season wel als executive producer aangesteld blijven. Ook showrunner Dan Erickson en uitvoerden producent Ben Stiller (die we natuurlijk ook kunnen van vele comedyfilms) blijven hun rollen bekleden, dus aan de kwaliteit van de serie verandert als het goed is niets.

Watch on YouTube

Financiële stabiliteit

Volgens Deadline zou de overname mogelijk gedaan zijn om de productie van de show financieel stabiel te houden. In het tweede seizoen waren de productiekosten naar het schijnt zo'n 20 miljoen dollar per aflevering, en Apple kan door zijn formaat dit beter dragen.

Het plan is dat Severance in totaal vier seizoenen krijgt - al worden een vijfde seizoen en een spin-off ook niet uitgesloten. De opnames van het langverwachte derde seizoen moet aankomende zomer starten. De makers van de serie willen eerst de scripts zover mogelijk afkrijgen, zodat ze bij schrijfwerk van de laatste afleveringen van het seizoen nog relatief goedkoop terug kunnen gaan naar scripts van eerdere afleveringen om wijzigingen aan te brengen waar nodig.

Watch on YouTube

Over Severance

De Apple TV-serie Severance draait om Mark S., die een opmerkelijke kantoorbaan bij het bedrijf Lumon Industries heeft: zodra hij op kantoor komt, weet hij niets van zijn leven buiten kantoor. Wanneer hij klaar is en weer naar huis gaat, weet hij niets van zijn werk. Dat komt door een speciale procedure waardoor de herinneringen van de werkplek in het privéleven gescheiden worden.

Dit concept is de voedingsbodem voor een ingewikkelde en verrassende serie waarin Mark samen met zijn collega's langzaam maar zeker probeert te achterhalen hoe de vork precies in de steel steekt bij Lumon. Zoals gezegd zijn er inmiddels twee seizoenen uitgekomen, die beiden op streamingdienst Apple TV te zien zijn.