ID.nl logo
Het beste mobiele toetsenbord: Android, iOS of Windows Phone?
© Reshift Digital
Zekerheid & gemak

Het beste mobiele toetsenbord: Android, iOS of Windows Phone?

Je denkt misschien dat je behendige en vlugge vingers hebt, maar het toetsenbord van je telefoon speelt toch echt een grote rol bij de snelheid waarmee je al die WhatsApp-berichte typt. Elk mobiel besturingssysteem heeft een ander toetsenbord, en met Android kun je zelfs het standaardtoetsenbord vervangen door een alternatief van derden. Maar wel OS biedt nou het allerbeste toetsenbord? Wij gingen op onderzoek uit.

Dit is een vrij vertaald artikel van onze zustersite TechHive.com, geschreven door

Armando Rodriguez (@megapenguinx). De mening van de auteur komt niet per definitie overeen met die van ComputerTotaal.nl, en sommige woorden zijn (ter volledigheid) niet naar het Nederlands vertaald.

Ik heb in samenwerking met het TechHive Lab een test ontwikkeld om vast te stellen hoe snel en accuraat mensen kunnen typen op touchscreen-toetsenborden van de belangrijkste mobiele besturingssystemen: Android, iOS, en Windows Phone 8. We hebben verder twee populaire Android-toetsenborden van derden toegevoegd – Swype en SwiftKey – om te zien of deze van invloed zijn op de prestaties van onze proefkonijnen.

De test bestond uit twee delen: In het eerste segment gebruikten onze deelnemers elk mobiele toetsenbord om binnen 60 seconden een zo groot mogelijk deel van een vooraf geschreven passage tekst te typen. In het tweede gedeelte vroegen we de deelnemers een beschrijving van hun favoriete eten of bezigheden in te typen, om een realistische typsituatie te simuleren.

We hebben 13 mensen overgehaald om aan de typtest deel te nemen. Het TechHive Lab heeft vervolgens de resultaten verzameld en verwerkt. Onderstaande grafieken geven een samenvatting van onze bevindingen. Elk toetsenbord werd beoordeeld op basis van de gemiddelde typsnelheid van de deelnemers (aantal woorden per minuut) en de hoeveelheid fouten die er tijdens het typen werden gemaakt.

Snelheidstest

©PXimport

Als je waarde hecht aan snelheid bij het typen op een telefoon, dan is het iOS-toetsenbord waarschijnlijk iets voor jou. Met een gemiddelde typsnelheid van 36,5 woorden per minuut deed het iOS-toetsenbord het net iets beter dan haar rivalen op Android en Windows Phone. Het scheelde met een verschil van slechts 5,2 woorden per minuut niet veel tussen de winnaar (iOS) en de verliezer (Windows Phone). Het verschil was voor ons niet significant genoeg om iOS als definitieve winnaar uit te roepen in de categorie snelheid.

Accuraatheidstest

©PXimport

Maar snelheid is niet de enige factor om in overweging te nemen bij het beoordelen van een toetsenbord. Een goed softwaretoetsenbord moet ook je fouten kunnen onderscheppen en helpen voorkomen dat het lijkt alsof je dronken bent wanneer je iets intypt. Alle vijf geteste toetsenborden gingen verschillend met fouten om, hoewel het standaard Android-toetsenbord het minst goed kon uitvogelen dat je toch echt “hello” bedoelde te typen in plaats van “goat”.

Het Windows Phone 8-toetsenbord deed het in dit onderdeel van de test iets beter dan het standaard Android-toetsenbord, maar zowel Swype als SwiftKey presteerden beter. En hoewel men graag klaagt over de agressieve autocorrectie van iOS, leek dit het aantal fouten van onze deelnemers bij het typen op het kleine iPhone-scherm prima te verminderen.

De winnaar: Apple

Al met al lijkt het iOS-toetsenbord het beste als je snel wilt kunnen typen zonder als een complete idioot over te komen. Het Windows Phone-toetsenbord en de standaard Android-toetsenborden zijn trager en hebben een minder effectieve vorm van autocorrectie, maar de kans is groot dat je snel aan hun eigenaardigheden gewend raakt als je ze wat langer gebruikt. Ook Swype en SwiftKey profiteren van veelvuldig gebruik omdat hun geavanceerde tekstvoorspellingsmogelijkheden volledige zinnen kunnen voorspellen op basis van dingen die je eerder geschreven hebt.

Alle testen terzijde raad ik aan dat je het besturingssysteem (of toetsenbord) gebruikt dat jou het beste bevalt. Maar het mag duidelijk zijn dat je een iPhone-gebruiker nooit moet uitdagen voor een typrace.

▼ Volgende artikel
Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling
Huis

Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling

Ubisoft heeft bevestigd dat er ongeveer veertig werknemers van diens studio in Toronto, Canada worden ontslagen. Wel benadrukt het bedrijf dat de Splinter Cell-remake nog altijd in ontwikkeling is.

De veertig ontslagen werknemers beslaan ongeveer acht procent van de complete Ubisoft Toronto-studio. Dat is een van de grotere Ubisoft-studio's. "Dit besluit is niet lichtzinnig gemaakt en zegt niets over het talent, de motivatie en bijdrage van de individuen", zo stelde een woordvoerder.

Ubisoft Toronto heeft odner andere Far Cry 6, Splinter Cell: Blacklist en Watch Dogs Legion ontwikkeld. Ook werkt het al geruime tijd aan een remake van Splinter Cell. Ubisoft heeft benadrukt dat die remake in ontwikkeling blijft bij de studio.

Remake van Splinter Cell

In 2021 werd de remake van de klassieke stealthgame Splinter Cell aangekondigd. Sindsdien is er maar mondjesmaat informatie over de game naar buiten gekomen. Kort na de aankondiging werd gemeld dat het verhaal wordt herschreven voor een moderner publiek.

Eind vorig jaar bleek dat David Grivel terugkeerde naar Ubisoft Toronto om aan het spel te werken. Hij nam de regie van de remake oorspronkelijk op zich, maar vertrok in 2022. Inmiddels is hij dus weer terug op het oude nest en werkt hij weer aan het spel.

Watch on YouTube

Reorganisatie van Ubisoft

Afgelopen januari kondigde de Franse uitgever en ontwikkelaar Ubisoft al een grootschalige reorganisatie van het bedrijf aan, waarbij ook zes games werden geannuleerd - waaronder de remake van Prince of Persia: The Sands of Time.

Ubisoft noemde de reorganisatie een "grote organisatorische, operationele en portfolio-reset". Daarbij wil het bedrijf nog meer letten op de kwaliteit die het uitgeeft. Ubisofts nieuwe model gaat zich richten op verschillende 'creatieve huizen' die zich elk met andere soorten games bezighouden. Een daarvan is Vantage Studios, de vorig jaar met Tencent opgerichte dochteronderneming waar Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six nu onder vallen.

Ubisoft heeft daarnaast aangekondigd dat het thuiswerken niet meer toelaat en dat alle werknemers worden geacht om fulltime op kantoor aanwezig te zijn. Wel krijgen werknemers een "een jaarlijkse toelage bestaande uit thuiswerkdagen". Twee studio's van Ubisoft sloten daarnaast hun deuren: de studio's in Halifax en Stockholm. Gedurende de volgende twee jaren wil het bedrijf nog eens 200 miljoen euro besparen.

Ubisoft heeft de laatste jaren wisselend succes met zijn games. Zo viel de verkoop van het miljoenenproject Star Wars Outlaws tegen. Zover bekend is het begin vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows wel een verkoopsucces.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube