ID.nl logo
Back to school: De beste koptelefoons en speakers
© Reshift Digital
Zekerheid & gemak

Back to school: De beste koptelefoons en speakers

Op dit moment lig je misschien nog lekker te zonnen op het strand of zit je met je handdoekje aan het zwembad. Toch staat het nieuwe schooljaar alweer bijna voor de deur. Ga je 'back to school'? Wij sturen je goed voorbereid op pad met deze koptelefoons, oortjes en bluetoothspeakers.

Dit is het tweede deel uit de Back to school-serie. Lees ook het eerste deel: de beste apps voor het nieuwe schooljaar.

Deel 1: Koptelefoons

JBL E55BT

De E55BT is een over-ear-koptelefoon van JBL. Hij werkt zowel met een kabel als via bluetooth. Met een batterijduur van 20 uur hoef je je niet vaak druk te maken om een lege accu als je in de trein of op de fiets terug naar huis zit. Handig is dat je meerdere apparaten tegelijk kunt verbinden, zodat je makkelijk kan switchen van je telefoon naar je pc als je thuis bent. En om alvast even op de zaken vooruit te lopen: de JBL E55BT doet mee om de bovenste plaatsen in onze grote koptelefoontest in die in Computer!Totaal 11 komt te staan. Een goede keus dus!

Sony MDRXB650BT

De Sony MDRXB650BT draait al even mee, maar staat nog steeds hoog in de lijsten met bestverkochte koptelefoons. Sony is sowieso een zekerheidje als het om audio gaat, en deze relatief goedkope over-ear laat een prima geluid horen. Met de rode kleur valt hij ook lekker op. Je kunt maar liefst 30 uur luisteren voor je hem weer moet opladen. En, niet onbelangrijk: het is de goedkoopste in ons lijstje.

Sennheiser HD 4.40 BT

Als je iets meer te besteden hebt, kun je een segment hoger gaan denken. Dan komt de Sennheiser HD 4.40 BT om de hoek kijken. Voor nog geen 150 euro heb je de on-ear in huis. Groot voordeel is de ondersteuning voor aptX, een techniek waarmee je kunt streamen in hogere kwaliteit. Iets duurder dan de andere twee, maar ook met meer opties.

Deel 2: Oordopjes

Philips SHX20/00

Heb je liever oordopjes in plaats van een koptelefoon? Deze SHX20/00 van Philips is met 30 euro goed betaalbaar, en heeft specificaties die je in een hoger segment zou verwachten. Zo is er een vorm van ruisonderdrukking door de isolerende caps op de oortjes, is er gebruik gemaakt van lichtgewicht materiaal en krijg je drie verschillende maten, zodat ze altijd goed passen. Ideaal voor een lange treinreis!

JBL Reflect Mini

De JBL Reflect Mini is de diesel van deze lijst. Hij scoort op alle punten voldoende, zonder ergens echt uit te schieten. Vooral handig is de draad die je achter je hoofd hangt, zodat je ze ook kan dragen tijdens het sporten zonder dat je bang hoeft te zijn dat je ze verliest - ja, ze zijn namelijk verder helemaal draadloos!

Sennheiser CX 300-II Precision

Het is een hele mond vol, de Sennheiser CX 300-II Precision, maar dan heb je ook wat. Een prima setje oordopjes voor alledaags gebruik. 30 euro is een goede prijs, de oordopjes zien er mooi uit en vooral het draagcomfort wordt hoog gewaardeerd.

Deel 3: Bluetooth-speakers

JBL GO

JBL komt in elk van onze lijstjes terug, en dat is geen toeval. Het bedrijf weet namelijk goed hoe je betaalbare audioapparatuur maakt die toch goed klinkt. Een goed voorbeeld daarvan is de GO, een handige oplaadbare speaker die makkelijk vijf uur meegaat. Hij is er in liefst 8 verschillende kleuren (de blauwe is de bekendste) en je kunt hem zelfs gebruiken om te telefoon op te nemen.

Sony SRS XB20

Heb je iets meer te besteden? Dan kun je in het segment van de Sony SRS-XB20 gaan denken. Sony zet hoog in op de bas, met zelfs een speciale knop om de lage tonen nog wat extra op te krikken. Leuke extra features zijn verlichting van de speaker zelf en IPX5-waterbestendigheid (hij kan tegen waterstralen). Niet alleen voor tijdens het studeren dus, maar ook voor feestjes of op het strand.

Samsung Level Box Slim

Als je twijfelt tussen de twee prijsklassen, kun je er ook tussenin gaan zitten. De Level Box Slim van Samsung heb je voor 50 euro in huis. Met een accuduur van 30 uur en een flink aantal kleuren is de Level Box een goede keuze als je net iets meer wil dan het goedkoopste model, maar niet te diep in de buidel wil tasten.

▼ Volgende artikel
CES 2026: TCL combineert smartphone en e-reader in nieuwe Nxtpaper 70 Pro
© TCL
Huis

CES 2026: TCL combineert smartphone en e-reader in nieuwe Nxtpaper 70 Pro

Zit je veel op je telefoon en krijg je weleens last van je ogen? De nieuwe TCL Nxtpaper 70 Pro combineert de snelheid van een Android-telefoon met de comfortabele leeservaring van een e-reader. Dankzij het matte scherm en een speciale 'inkt-modus' gaat de batterij bovendien dagenlang mee.

TCL heeft tijdens de CES in Las Vegas de Nxtpaper 70 Pro aangekondigd, de nieuwste toevoeging aan een lijn smartphones met papierachtige beeldschermen. Het toestel onderscheidt zich door een fysieke schakelaar waarmee gebruikers direct kunnen wisselen tussen een kleurenweergave en een energiezuinige zwart-witmodus. De smartphone is vanaf februari verkrijgbaar in Europa.

Schakelen naar monochrome leesmodus

De meest in het oog springende toevoeging aan dit model is de introductie van de zogeheten Nxtpaper Key. Dat is een fysieke knop aan de zijkant van het toestel waarmee de gebruiker direct kan schakelen tussen verschillende weergavemodi, zonder hiervoor in de softwaremenu's te hoeven duiken.

Naast de standaard kleurenmodus is er een Max Ink Mode, waarbij de interface verandert in een monochrome weergave die vergelijkbaar is met die van een e-reader. Deze stand is ontwikkeld om afleiding door notificaties te minimaliseren en het stroomverbruik drastisch te verlagen. Volgens de specificaties van de fabrikant kun je het toestel in deze modus tot zeven dagen gebruiken voor het lezen van tekst, of tot 26 dagen in stand-by blijven staan. Wanneer je weer wil browsen of video's wil bekijken, schakel je het scherm met dezelfde knop terug naar de reguliere kleurenweergave.

©TCL

Matte afwerking tegen reflecties

De Nxtpaper 70 Pro bouwt voort op de displaytechnologie die TCL in eerdere generaties heeft ontwikkeld, waarbij de focus ligt op het verminderen van oogvermoeidheid. Het scherm is voorzien van een matte coating die gebruikmaakt van nano-matrix lithografie, een techniek die reflecties van omgevingslicht en hinderlijke schitteringen moet tegengaan. Dat zorgt ervoor dat het display ook buiten in fel zonlicht leesbaar blijft zonder dat de helderheid maximaal hoeft te worden opgevoerd.

Daarnaast beschikt het paneel over hardwarematige filters die de uitstoot van blauw licht reduceren, wat volgens de fabrikant gunstig is voor het in stand houden van je biologische klok. Voor gebruik in de avonduren kan de helderheid van het scherm worden teruggebracht tot 1 nit en worden flikkeringen tegengegaan via DC-dimming, een techniek die de stroomtoevoer naar het scherm constant houdt in plaats van deze snel aan en uit te schakelen.

©TCL

Processor en camera specificaties

Het toestel wordt aangedreven door een MediaTek Dimensity 7300-chipset, een processor die gericht is op het middensegment van de markt. Standaard beschikt de smartphone over 8 GB werkgeheugen, wat via softwarematige uitbreiding tijdelijk kan worden verhoogd met 16 GB virtueel geheugen voor zwaardere taken (dus 24 GB in totaal).

Op het gebied van fotografie is de achterzijde uitgerust met een 50 megapixel hoofdcamera die is voorzien van optische beeldstabilisatie (OIS) om bewegingsonscherpte tegen te gaan. De software bevat diverse AI-toepassingen, waaronder Google Gemini voor zoekopdrachten en tools die gesproken memo's automatisch kunnen transcriberen en samenvatten. Het geheel wordt van stroom voorzien door een 5200mAh-accu, die met een vermogen van 33 watt kan worden opgeladen.

Ook nieuw: TCL Note A1 digitale notitieblok

Naast de nieuwe smartphone introduceert TCL de Note A1 Nxtpaper, een zogeheten 'E-Note' die zich richt op digitale productiviteit en creativiteit. De tablet is voorzien van de nieuwe Nxtpaper Pure-technologie: het 120Hz-scherm bootst de textuur en weerstand van papier na, maar ondersteunt wel 16,7 miljoen kleuren.

Het apparaat wordt geleverd met de T-Pen Pro, een stylus die volgens de specificaties een vertraging (latency) heeft van minder dan 5 milliseconden. De behuizing is van aluminium, is slechts 5,5 millimeter dun en herbergt een accu van 8000 mAh. Net als de smartphone beschikt de Note A1 over diverse AI-functies voor het transcriberen, vertalen en samenvatten van aantekeningen. TCL kiest voor een opvallende distributiemethode: de verkoop start direct via crowdfundingplatform Kickstarter.

©TCL

De Note A1 Nxtpaper is voorzien van een royaal 11,5-inch scherm.

Prijzen en beschikbaarheid

De TCL Nxtpaper 70 Pro is (net als de hierboven genoemde Note A1-tablet) ontworpen om samen te werken met de T-Pen stylus, waardoor het matte scherm ook als notitieblok kan fungeren. De fabrikant levert het toestel met accessoires zoals een beschermhoes die tevens dienstdoet als standaard, wat prettig is bij het lezen of kijken van video's. Vanaf februari is de smartphone beschikbaar in de Europese winkels. Consumenten hebben de keuze uit twee opslagvarianten, waarbij het model met 256 GB opslagcapaciteit een adviesprijs krijgt van 339 euro. Voor gebruikers die meer ruimte nodig hebben voor apps en media, is er een variant met 512 GB opslag beschikbaar voor een prijs van 389 euro.

▼ Volgende artikel
CES 2026: eufy S2 robotstofzuiger met ingebouwde luchtverfrisser
© eufy | Anker Innovations
Huis

CES 2026: eufy S2 robotstofzuiger met ingebouwde luchtverfrisser

Tijdens CES 2026 heeft eufy, het smart living-merk van Anker Innovations, de eufy S2 gepresenteerd. Opvallend aan deze robotstofzuiger/dweiler is dat hij een ingebouwde luchtverfrisser heeft, waarbij je kunt kiezen uit drie geuren.

De eufy S2 gebruikt de HydroJet 2.0-techniek, waarbij een langwerpige dweil zichzelf continu schoonmaakt met 360 omwentelingen per minuut. Het station gebruikt geëlektrolyseerd water, wat zorgt voor een glanzend resultaat en minder bacterievorming. De AeroTurbo 2.0-motor levert een constante zuigkracht van 30.000 pascal, terwijl een druk van 15 newton helpt om ook hardnekkig vuil los te krijgen.

Slim navigeren doet de robotstofzuiger met CleanMind AI, dat via 3D-mapping kamers en oppervlakken herkent en zo zijn route aanpast. Dankzij een uitschuifbare arm en Carpet Master-technologie reinigt de S2 ook tapijten tot 53 millimeter hoog. Opvallend is de ingebouwde geurfunctie. De robot kan drie verwisselbare geuren verspreiden: citrus-basilicum, bamboe-salie of bergamot-lychee. Je huis wordt dus niet alleen schoon, maar ruikt ook nog eens heerlijk fris.

De S2 is ontworpen voor minimaal onderhoud. De tanks voor schoon en vuil water zijn ruim bemeten, en filters reinigen zichzelf grotendeels automatisch. Zo blijft het schoonmaken beperkt tot het leegmaken van het station – de rest doet de robot zelf.

©eufy | Anker Innovations

Prijs en beschikbaarheid

De eufy S2 heeft een adviesprijs van 1499 euro en is vanaf 4 februari 2026 verkrijgbaar.

Wat doet geëlektrolyseerd water?

Geëlektrolyseerd water is eigenlijk gewoon kraanwater dat tijdelijk wordt geactiveerd met een zwakke elektrische stroom. In het basisstation wordt het water kortstondig omgezet in een mild desinfectiemiddel: door elektrolyse worden watermoleculen en mineralen gesplitst, waarbij onder meer hypochlorigzuur ontstaat. Die stof breekt bacteriën en micro-organismen af, op een manier die vergelijkbaar is met hoe het menselijk immuunsysteem ziekteverwekkers aanpakt.

Het voordeel van deze technologie in een robotstofzuiger zoals die van eufy is dat ze hygiënisch schoonmaakt zonder chemische middelen. De robot gebruikt het actieve water om de dweil voortdurend te reinigen en de vloer te dweilen, waarbij tot 99,9 procent van de bacteriën verdwijnt. Omdat de werking vanzelf verdwijnt en het water weer terugkeert naar zijn oorspronkelijke staat, blijven er geen resten of dampen achter. Dat maakt het een veilige oplossing voor huishoudens met kinderen of huisdieren.