ID.nl logo
Zo werkt de Berichtenbox-app van de overheid
© Postmodern Studio - stock.adobe.com
Huis

Zo werkt de Berichtenbox-app van de overheid

Met de Berichtenbox-app op je telefoon heb je altijd je post van de Belastingdienst, DUO of de gemeente bij de hand. Je moet je wel eerst even aanmelden bij MijnOverheid. Zo werkt het.

Na het lezen van dit artikel heb je antwoord op de volgende vragen.

  • Waarom is de Berichtenbox-app handig?
  • Hoe neem je de Berichtenbox-app in gebruik?
  • Wat kun je verder doen in de app?

Ook interessant voor jou: Zo werkt de DigiD-appZo werkt de DigiD-app

Post van de overheid

Berichtenbox is een veilige online mailbox waarin je alleen post van de overheid ontvangt. Je weet daardoor zeker dat de post echt van de overheid komt en je loopt niet het risico dat je mailprogramma berichten doorsluist naar je spambox. Als je de Berichtenbox-app toestemming geeft meldingen te sturen naar je telefoon, mis je nooit een belangrijk bericht van de overheid.

©Google Play

Van wie krijg je post?

Steeds meer overheidsorganisaties sluiten zich aan bij Berichtenbox. Een paar voorbeelden en toepassingen.

  • Belastingdienst – Aanslagen inkomstenbelasting

  • Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO) – Nieuws over je studiebeurs

  • Gemeente – Verlenging Paspoort of Identiteitskaart

  • Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW) – Verlenging Rijbewijs

  • Centraal Justitieel IncassoBureau (CJIB) – Verkeersboetes

Begin met MijnOverheid

Berichtenbox is een onderdeel van MijnOverheid. Als je de Berichtenbox-app wilt gebruiken, moet je eerst met je DigiD inloggen op mijn.overheid.nl en je account activeren. Vul hiervoor je mailadres in en bevestig dit met een code die je via mail krijgt toegestuurd.

Vervolgens kun je kiezen van welke organisaties je post in je Berichtenbox wilt ontvangen. Je kunt deze organisaties alleen via MijnOverheid kiezen en wijzigen. Alleen als er nieuwe organisaties bij Berichtenbox zijn aangesloten, kun je deze zien en aanvinken in de app.

Op MijnOverheid kun je er ook voor kiezen om meldingen via mail te ontvangen als er een nieuw bericht is.

©Google Play

Begin met de Berichtenbox-app

Download de Berichtenbox-app via Google Play of de App Store. Je kunt de app zowel op je telefoon als tablet downloaden. Download klaar? Dan kun je inloggen met behulp van de DigiD-app, die op hetzelfde apparaat moet staan. Je gebruikt de pincode van de DigiD-app ook voor de Berichtenbox-app.

Als je de Berichtenbox-app voor het eerst gebruikt, kun je aangeven of je meldingen wilt ontvangen van de app. Dit kun je later wijzigen via Instellingen (het tandwieltje rechtsboven).

In de Berichtenbox-app zie je de berichten die je hebt ontvangen van de overheidsinstanties die je hebt aangevinkt.

Moeite om alle wachtwoorden te onthouden?

Schrijf ze dan op in een boekje en berg dat zorgvuldig op

De Berichtenbox-app gebruiken

De Berichtenbox-app heeft maar weinig toeters en bellen. De Berichtenbox kent drie mappen: de Inbox, het Archief en de Prullenbak. Deze mappen zijn in de app in en in MijnOverheid gelijk.

Je kunt berichten verplaatsen naar een naar een andere map door in het geopende bericht onderaan een andere map te kiezen.

Voor Android: als je de map met berichten voor je hebt, kun je rechts onderin tikken op Wijzig, berichten aanvinken en tikken op Verplaatsen.

Voor iOS: scrol naar beneden en tik op de map waar het bericht naartoe moet: Naar archief of Naar prullenbak.

Bijlage openen

Zit er een bijlage bij een bericht? Deze kun je openen door erop te tikken. Vervolgens kun je bijlage opslaan en eventueel doorsturen.

Voor Android: tik hiervoor op de drie puntjes rechtsboven. Je hebt dan de keuze tussen Openen met en Bijlage delen.

Voor iOS: tik rechtsboven op het pictogram naast Gereed en kies hoe je het bestand wilt delen.

Meer mogelijkheden heeft de Berichtenbox-app niet. Je kunt er dus geen berichten mee beantwoorden. Ook kun je de inhoud van het bericht niet doorsturen (bijlagen wel.

©Google Play


👇🏻De Berichtenbox werkt op een tablet maar natuurlijk ook op telefoons
▼ Volgende artikel
Fortnite-makers moeten in Nederland miljoenenboetes betalen
Huis

Fortnite-makers moeten in Nederland miljoenenboetes betalen

Epic Games, de ontwikkelaar en uitgever van Fortnite, moet in Nederland twee boetes van in totaal 1,125 miljoen euro betalen. Dit omdat het bedrijf kinderen op een oneerlijke manier aanzet om aankopen te doen in het populaire battle royale-spel.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

De Autoriteit Consument & Markt (ACM) legde Epic Games in 2024 al de boetes op. Epic Games ging in hoger beroep, maar de rechtbank in Rotterdam heeft eerder deze week besloten dat de boetes blijven staan en de aanklacht van de ACM dus correct is.

Redenen voor de boetes

Epic heeft met Fortnite volgens de rechtszaak op drie punten de wet overtreden. Zo bevat het spel de Item Shop, waarbij items elke 24 uur worden vervangen. Hiermee wordt volgens het oordeel kunstmatig schaarste gecreëerd en worden kinderen onder tijdsdruk gemotiveerd om snelle en dus mogelijk ondoordachte aankopen te doen. Dit is overigens een vrij vaak voorkomende verkoopstrategie in diverse multiplayergames.

Daarnaast worden Fortnite-spelers - en dus ook kinderen - gebombardeerd met verschillende beelden, video's en berichten die tot aankoop aanzetten. Op die manier wordt het voor hen verleidelijker gemaakt om items en zogeheten Battle Passes te kopen. Volgens Epic Games zetten deze advertenties niet rechtstreeks aan tot aanschaf, omdat men na het klikken op zo'n bericht nog meer stappen moet zetten, maar de rechtbank wuift dat weg.

Tot slot staan er bij sommige items in de Item Shop timers die aflopen. Daarmee wordt gesuggereerd dat sommige items spoedig uit de verkoop gehaald worden, terwijl dat niet altijd het geval is. Ook dit probeerde Epic Games te weerleggen - zonder succes.

Naast de boete moet Epic Games Fortnite aanpassen om jongere spelers te beschermen. Dat zal het bedrijf mogelijk meer geld en moeite kosten dan de daadwerkelijke boetes betalen. Epic heeft de timer inmiddels al uit de Item Shop gehaald, en spelers onder de 16 jaar kunnen geen aankopen met echt geld meer doen zonder ouderlijke toestemming. Daarbij kan er ook ouderlijk toezicht worden ingesteld

Kritische kijk op games

Nederland is niet het enige land waar met een vergrootglas naar Fortnite wordt gekeken: in de Verenigde Staten werden ook al boetes uitgedeeld voor soortgelijke zaken. Sowieso wordt er wereldwijd steeds kritischer gekeken naar de manier waarop met name videogames met een online component met jeugdige spelers omgaan. Een ander bekend voorbeeld is Roblox, dat volgens critici door sommige spelers met kwade bedoelingen als platform wordt gebruikt om kinderen te lokken.

Fortnite is speelbaar op alle moderne platforms, waaronder PlayStation, Switch-consoles, Xbox, pc en smartphones. Het is een van de populairste games van deze tijd. In het spel landen honderd spelers op een eiland en vechten ze het uit tot er maar één speler overblijft. De game is in de loop der jaren echter uitgegroeid tot meer dan dat: er zijn festivals met echte artiesten die optreden, spelers kunnen het uiterlijk van uiteenlopende personages uit allerlei franchises ontgrendelen voor hun eigen personage - van Marvel tot South Park - en er zijn zelfs een racegame en een Lego-versie binnen het platform beschikbaar.

▼ Volgende artikel
Vertrokken Lucasfilm-baas geeft update over aankomende Star Wars-films
Huis

Vertrokken Lucasfilm-baas geeft update over aankomende Star Wars-films

Kathleen Kennedy, de voorzitter van Lucasfilm die eerder deze week aankondigde te vertrekken bij het bedrijf, heeft een update gegeven over verschillende Star Wars-films die er aan zitten te komen.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

Dat deed ze in een interview met Deadline, waarin ze ook terugblikt op haar tijd bij Lucasfilm. We wisten al van het bestaan van de aankomende films die ze vervolgens aanhaalde, maar op deze manier wordt er iets meer duidelijkheid gecreëerd over de status van deze projecten.

Mogelijke projecten

Zo werken James Mangold en Beau Willimon aan een script voor een film over het ontstaan van de Jedi - mogelijk genaamd Dawn of the Jedi. Volgens Kennedy heeft het duo een geweldig script geschreven, maar ligt de progressie rondom de film nu tijdelijk stil.

Daarnaast heeft ook Taika Waititi - bekend van de moderne Thor-films, What We Do in the Shadows en Jojo Rabbit - een script ingeleverd die blijkbaar "hilarisch" is. "Het is alleen niet mijn besluit (wat ermee gebeurt), zeker nu ik wegga." Steve Soderbergh en (acteur) Adam Driver willen daarnaast een script van Scott Burns verfilmen. Eerder werd er al een film rondom Drivers personage Ben Solo afgeschoten.

Tot slot is er nog de mogelijkheid dat Rian Johnson, de maker van The Last Jedi, terugkeert. Kennedy legt uit dat Johnson het erg druk heeft met de Knives Out-films, en dat hij ook bang is geworden van de kritiek die online werd geplaatst rondom zijn meest recente Star Wars-film. In eerste instantie zou Johnson een geheel nieuwe Star Wars-trilogie regisseren, maar dat lijkt nu dus onwaarschijnlijk. Kennedy kon dan ook geen uitsluitsel geven.

Aankomende bevestigde Star Wars-films

Er is in ieder geval veel onduidelijk over de staat van de toekomstige Star Wars-films, maar gelukkig weten we van enkele films dat ze sowieso uitkomen - mede omdat ze al zijn opgenomen.

Zo is daar de Mandalorian-film - The mandalorian and Grogu - geregisseerd door Jon Favreau - die in mei uitkomt - en volgend jaar Star Wars: Starfighter. In die film hebben onder andere Ryan Gosling, Flynn Gray en Matt Smith rollen. Fans kunnen zich de komende jaren dus nog opmaken voor meer dan genoeg Star Wars.

Het vertrek van Kathleen Kennedy

Zoals gezegd treedt Kathleen Kennedy dus af als voorzitter van Lucasfilm. Zij speelde zo'n veertien jaar lang een belangrijke rol binnen deze gigantische franchise. Ze zal wel deels betrokken blijven bij de reeks, onder andere als producent van The Mandalorian and Grogu en Starfighter.

Dave Filoni en Lynwen Brennan nemen het stokje van Kennedy over. Filoni gaat zich richten op de creatieve koers van Lucasfilm en Star Wars, terwijl Brennan de zakelijke kant op zich neemt. Beiden zullen onder leiding staan van Disney-voorzitter Alan Bergman.