ID.nl logo
Zo maak je een back-up van je iPhone of iPad
© Reshift Digital
Huis

Zo maak je een back-up van je iPhone of iPad

Het is verstandig om regelmatig back-ups te maken van je Apple-devices. Apple noemt een back-up een "reservekopie" en zo'n kopie is op twee manieren te maken. We laten je zien hoe je een back-up maakt via iCloud of via iTunes.

Een back-up maken is verstandig omdat het kan gebeuren dat je Apple-device hersteld moet worden naar de fabrieksinstellingen, of dat je overstapt naar een nieuw device. In beide gevallen zijn de bestanden, instellingen en apps van je iPhone, iPad of iPod Touch verdwenen. Door een reservekopie van je device te maken kun je die in één keer terugzetten zodat je dat niet allemaal zelf hoeft te doen. Voorwaarde is wel dat je dan ook een reservekopie hebt gemaakt van je device, maar hoe gaat dat in zijn werk? Lees ook: Help: mijn reservekopie wordt niet gemaakt, wat nu?

Back-up via iCloud

De makkelijkste manier om een back-up te maken is via iCloud. Het enige dat je dan nodig hebt is een goede WiFi-verbinding en genoeg opslagruimte in de cloud. Heb je dat, dan kun je een reservekopie maken door op devices met iOS 8 en hoger naar Instellingen > iCloud > Reservekopie te gaan.

Heb je een device waarop iOS 7 of lager staat dan ga je naar Instellingen > iCloud > Opslag en reservekopie. In beide gevallen kun je tikken op Maak nu reservekopie. Door het schuifje bovenaan naast iCloud-reservekopie op groen te zetten, maakt je device automatisch een reservekopie als die oplaadt, verbonden is met een wifi-netwerk en vergrendeld is.

©PXimport

Het maken van een reservekopie via iCloud is vrij eenvoudig.

Back-up via iTunes

Je kunt ook een back-up maken via iTunes. Dan moet je wel de beschikking hebben over een pc met internet en waarop iTunes is geïnstalleerd. Als je je device hebt verbonden met je pc en iTunes hebt opgestart zie je bovenin een icoontje verschijnen van je device als de verbinding is gemaakt. Klik je op dat icoontje dan kom je in een overzicht van het device. Onder de kop Reservekopieën vind je alle opties terug om een back-up te maken. Rechts kun je handmatig een reservekopie maken door op Maak reservekopie te klikken. Die kopie wordt bewaard op je pc.

Aan de linkerkant zie je Maak automatisch reservekopieën. Daaronder kun je kiezen voor iCloud en Deze computer. Kies je voor 'Deze computer' dan wordt de reservekopie opgeslagen op je computer als je device is verbonden met de pc. Kies je voor iCloud dan wordt de kopie opgeslagen in de cloud.

Een reservekopie van de Apple Watch wordt automatisch gemaakt in de reservekopie van de iPhone. Lees ook: Reservekopie Apple Watch terugzetten

©PXimport

Als je device is verbonden met je pc kun je in iTunes een reservekopie maken.

Genoeg opslagruimte

Het is in beide gevallen noodzakelijk om genoeg opslagruimte vrij te hebben. Vooral op iCloud kan het zijn dat je niet genoeg ruimte hebt. In dat geval kun je meer opslagruimte kopen door onder Instellingen > iCloud op Opslag te tikken en daarna op Koop meer opslag. Standaard heb je 5GB aan opslagruimte zonder dat je daarvoor iets hoeft te betalen. De opslagruimte kan nog worden uitgebreid naar 20GB, 200GB, 500GB of 1TB. Dit kost je wel een maandelijks bedrag van minimaal 0,99 euro tot maximaal 19,99 euro.

▼ Volgende artikel
🍕 Effe wachten… Met deze oven staat er in tweeënhalve minuut een verse pizza op tafel!
© sonyakamoz - stock.adobe.com
Huis

🍕 Effe wachten… Met deze oven staat er in tweeënhalve minuut een verse pizza op tafel!

Niks zo lekker als een verse pizza. Jammer alleen dat het altijd zo lang duurt voordat-ie klaar is. Dat probleem is nu opgelost: AEG komt met een inbouw combi-stoomoven die een speciale pizzastand heeft. Pizza erin en 2,5 minuut* later is het genieten geblazen. Mangiare!

*Om het even in perspectief te zetten: 2,5 minuut, dat is net lang genoeg om de vaatwasser uit te ruimen, je tanden goed te poetsen of één gemiddelde track op Spotify te beluisteren. Helemaal niks dus.

View post on Instagram
 

In een gewone oven duurt het bakken van een verse pizza al gauw 10 tot 12 minuten. De AEG TX7PB62FSB is dus echt supersnel. Dat komt omdat er een speciale pizzastand op zit met een indrukwekkende maximale temperatuur van 340°C. Dankzij deze enorme hitte bak je in slechts 150 seconden een pizza met een perfecte, luchtige en krokante korst. Het is dan ook niet voor niets dat deze oven officieel is goedgekeurd door de Scuola Italiana Pizzaioli, de Italiaanse Pizza Academy.

En het mooie is: ook wie geen principe della cucina (inderdaad, keukenprins) is maakt hiermee de lekkerste pizza's. Het EXCite Touch Display fungeert als je persoonlijke assistent in de keuken. Het scherm vertelt je exact wanneer je de pizza in de oven moet schuiven en wanneer hij er weer uit mag. Voor de voorbereiding kun je rekenen op de AEG-app, die je helpt bij het kneden van authentiek Napolitaans deeg, het bereiden van de perfecte tomatensaus én de nodige inspiratie biedt. Bovendien krijg je er een speciale bakplaat en pizzaschep bij. Succes gegarandeerd dus.

©AEG

Na afloop van een legendarische pizza-avond hoef je niet op te zien tegen het schoonmaken. De pyrolytische zelfreinigingsfunctie brandt vet en resten op hoge temperatuur weg tot as, waardoor je alleen nog maar een vochtig doekje over de binnenkant van de oven hoeft te halen.

Behalve voor die legendarische pizza-avonden is deze ruime oven van 72 liter ook handig voor allerlei andere gerechten. Je wisselt makkelijk tussen de broodbakfunctie met deegrijsfunctie en technieken zoals garen op lage temperatuur of het dehydrateren van fruit en kruiden. Wil je een ovenschotel gratineren, een quichebodem krokant krijgen met alleen onderwarmte of snel iets ontdooien, dan kies je simpelweg de stand die daarbij past. Zelfs aan de details is gedacht, met functies voor het voorverwarmen van borden, het warmhouden van maaltijden en een slimme stand voor inmaken.

Hebben? Effe wachten… effe wachten… zoals het er nu naar uitziet is de AEG TX7PB62FSB vanaf maart bij alle bekende aanbieders verkrijgbaar.

Bekijk alle inbouwovens van AEG op Kieskeurig.nl

▼ Volgende artikel
Gerucht: Resident Evil: Code Veronica-remake verschijnt volgend jaar
Huis

Gerucht: Resident Evil: Code Veronica-remake verschijnt volgend jaar

Het ziet er naar uit dat een remake van Resident Evil: Code Veronica ergens in de eerste helft van 2027 uitkomt.

Er gaan al geruime tijd geruchten over een remake van Resident Evil: Code Veronica. Resident Evil-insider Dusk Golem meldt al geruime tijd dat Capcom aan een remake van de game werkt, alsmede een remake van Resident Evil 0.

Nu heeft de betrouwbare insider NateTheHate zich ook uitgesproken over de remake. Hij claimt ook dat de remake ergens in de eerste helft van 2027 verschijnt. Het is dan ook waarschijnlijk dat de game ergens dit jaar wordt aangekondigd.

De meest recente remake van een Resident Evil-game is de remake van Resident Evil 4. Die game werd zeer goed ontvangen. Hoewel veel fans vermoedden dat de volgende remake die van Resident Evil 5 zou betreffen, lijkt het er op dat mensen hier voorlopig nog op moeten wachten, omdat Code Veronica - en mogelijk ook Resident Evil 0 - eerst aan de beurt zijn.

View post on X

Over Resident Evil: Code Veronica

Resident Evil: Code Veronica kwam in 2000 uit op Sega's laatste console, de Dreamcast, en later ook naar andere platforms. De game speelt zich ongeveer drie maanden na de gebeurtenissen uit Resident Evil 2 en 3 af. In het spel proberen Claire Redfield en haar broer Chris een uitbraak van het zombievirus op een afgelegen eiland en een onderzoeksfaciliteit in Antarctica te overleven.

De oorspronkelijke game bevatte de traditionele, ietwat ouderwetse besturing van de eerdere Resident Evil-delen voordat Resident Evil 4 een modernere besturing introduceerde. Wel werden de voorgerenderde achtergronden uit eerdere delen vervangen voor 3D-omgevingen en een dynamische camera.

Nog meer Resident Evil

Hoewel de Resident Evil-reeks in de jaren negentig ontstond, blijft de gamefranchise erg relevant, mede dankzij de remakes en nieuwe delen. Op 27 februari verschijnt het negende hoofddeel in de serie, genaamd Resident Evil: Requiem.

In Requiem besturen spelers twee personages: Grace Ashcroft en Leon S. Kennedy. Beide personages bieden een verschillende speelstijl. De segmenten met Leon - onder andere bekend uit Resident Evil 2 en Resident Evil 4 - zijn erg op actievolle schietgevechten gericht. Leon kan daarnaast ook de kelen van vijanden doorsnijden. Hij heeft ook een bijl waarmee hij aanvallen kan afweren. Grace's segmenten zijn juist erg gericht op spanning en horror en draaien vooral om het vermijden van intense gevechten.

Onlangs werden er nog nieuwe beelden van de game getoond, die hier zijn te bekijken. Resident Evil Requiem verschijnt op 27 februari (pre-orderen kan nu al) voor PlayStation 5Xbox Series X en S, Nintendo Switch 2 en pc. Op 27 februari zullen ook Resident Evil 7 en Resident Evil Village (het achtste deel) op Nintendo Switch 2 uitkomen.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.