ID.nl logo
Touch ID te laat klaar voor iPhone 8 / iPhone X / iPhone Edition
© Reshift Digital
Huis

Touch ID te laat klaar voor iPhone 8 / iPhone X / iPhone Edition

Het is inmiddels natuurlijk veel meer dan een gerucht: de jubilieumeditie van de iPhone (iPhone 8 / iPhone X / iPhone Edition), die naar verluidt 1200 dollar gaat kosten, moet het doen zonder Touch ID en krijgt in plaats daarvan Face ID, oftewel, de mogelijkheid om de iPhone te unlocken (en wellicht betalingen te verrichten) met behulp van gezichtsherkenning. Maar een nieuw uitgelekt patent van Apple doet vermoeden dat dit slechts een tijdelijke noodgreep is.

Gedacht werd dat Apple met de komst van Face ID definitief afscheid wilde nemen van Touch ID, omdat een vingerafdruksensor niet mogelijk is in het display, dat vrijwel de gehele voorkant van het toestel beslaat. In werkelijkheid blijkt Apple nog altijd hard te werken aan een nieuwe variant van Touch ID, maar zou het deze technologie simpelweg niet op tijd gereed hebben kunnen krijgen voor de aankondiging van de nieuwe iPhone op 12 september.

©PXimport

Patent

AppleInsider heeft namelijk een patent ontdekt dat door Apple is ingediend, dat Touch ID mogelijk zou moeten maken in combinatie met een display, met behulp van nieuwe technologie. Het patent omschrijft een methode waarbij een vingerafdruk gelezen kan worden met behulp van ultrasone detectie. Dat klinkt ingewikkeld, maar het komt erop neer dat er een akoestische puls wordt verzonden die door een tweede laag kan dringen, waarna dit signaal wordt teruggekaatst naar piëzo-elektrische omvormers (dat hebben wij ook moeten Googlen) die vervolgens vaststellen hoe het object dat de ondergrond heeft aangeraakt eruitziet. In het geval van een vingerafdruk, zorgen de ribbels en het verschil in reliëf voor unieke akoestische grenzen, waardoor ze geïdentificeerd kunnen worden.

Niet op tijd

De technologie klinkt indrukwekkend en veelbelovend, maar is dus helaas niet op tijd klaar voor de iPhone 8 / iPhone X. Een groot probleem is dat natuurlijk niet, aangezien Touch ID een waardige vervanger lijkt te zijn, de vraag is alleen hoeveel toekomst Apple daadwerkelijk ziet in Touch ID, als het vooral geïmplementeerd wordt omdat Touch ID niet op tijd gereed is. Dat is iets dat we helaas ook op 12 september nog niet zullen weten, maar pas in september 2018, als de opvolger van de iPhone 8 / X wordt aangekondigd.

Wil je weten wat je allemaal kunt verwachten van de iPhone 8? Je leest het hier.

▼ Volgende artikel
Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling
Huis

Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling

Ubisoft heeft bevestigd dat er ongeveer veertig werknemers van diens studio in Toronto, Canada worden ontslagen. Wel benadrukt het bedrijf dat de Splinter Cell-remake nog altijd in ontwikkeling is.

De veertig ontslagen werknemers beslaan ongeveer acht procent van de complete Ubisoft Toronto-studio. Dat is een van de grotere Ubisoft-studio's. "Dit besluit is niet lichtzinnig gemaakt en zegt niets over het talent, de motivatie en bijdrage van de individuen", zo stelde een woordvoerder.

Ubisoft Toronto heeft odner andere Far Cry 6, Splinter Cell: Blacklist en Watch Dogs Legion ontwikkeld. Ook werkt het al geruime tijd aan een remake van Splinter Cell. Ubisoft heeft benadrukt dat die remake in ontwikkeling blijft bij de studio.

Remake van Splinter Cell

In 2021 werd de remake van de klassieke stealthgame Splinter Cell aangekondigd. Sindsdien is er maar mondjesmaat informatie over de game naar buiten gekomen. Kort na de aankondiging werd gemeld dat het verhaal wordt herschreven voor een moderner publiek.

Eind vorig jaar bleek dat David Grivel terugkeerde naar Ubisoft Toronto om aan het spel te werken. Hij nam de regie van de remake oorspronkelijk op zich, maar vertrok in 2022. Inmiddels is hij dus weer terug op het oude nest en werkt hij weer aan het spel.

Watch on YouTube

Reorganisatie van Ubisoft

Afgelopen januari kondigde de Franse uitgever en ontwikkelaar Ubisoft al een grootschalige reorganisatie van het bedrijf aan, waarbij ook zes games werden geannuleerd - waaronder de remake van Prince of Persia: The Sands of Time.

Ubisoft noemde de reorganisatie een "grote organisatorische, operationele en portfolio-reset". Daarbij wil het bedrijf nog meer letten op de kwaliteit die het uitgeeft. Ubisofts nieuwe model gaat zich richten op verschillende 'creatieve huizen' die zich elk met andere soorten games bezighouden. Een daarvan is Vantage Studios, de vorig jaar met Tencent opgerichte dochteronderneming waar Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six nu onder vallen.

Ubisoft heeft daarnaast aangekondigd dat het thuiswerken niet meer toelaat en dat alle werknemers worden geacht om fulltime op kantoor aanwezig te zijn. Wel krijgen werknemers een "een jaarlijkse toelage bestaande uit thuiswerkdagen". Twee studio's van Ubisoft sloten daarnaast hun deuren: de studio's in Halifax en Stockholm. Gedurende de volgende twee jaren wil het bedrijf nog eens 200 miljoen euro besparen.

Ubisoft heeft de laatste jaren wisselend succes met zijn games. Zo viel de verkoop van het miljoenenproject Star Wars Outlaws tegen. Zover bekend is het begin vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows wel een verkoopsucces.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube