ID.nl logo
7 tips om te fotograferen met je smartphone
© Reshift Digital
Huis

7 tips om te fotograferen met je smartphone

Natuurlijk, voor het echte werk ga je aan de slag met je camera. Maar stiekem pakken we er steeds vaker onze smartphone bij. Die hebben we immers altijd bij de hand. Maar hoe zorg je nu dat die foto's echt mooi worden? Wij geven je 7 handige tips!

1. zorg voor goed licht

De sensor van je smartphone is vele malen kleiner dan die van een gewone camera. Dit betekent dat je ook sneller last hebt van ruis bij weinig licht. De mooiste foto's maak je dan ook in het daglicht, het liefst op een beetje zonnige dag. Ben je binnen, zet dan alle lichten aan. Hoe meer licht, hoe beter de kans dat de foto er goed uit komt te zien. Lees ook: Slimme camera-trucs voor je iPhone.

Met daglicht vergroot je kans op een mooie foto. foto: olafkramer

2. Flits nooit

Vooral in de donkere dagen is de verleiding groot om nog meer licht in te zetten en de flits van je smartphone te gebruiken. Zet deze echt altijd uit! De flitser op je smartphone is geen flitser maar een lampje. Het lijkt oogverblindend fel, maar het licht reikt niet ver en veroorzaakt vooral lelijke rode ogen en uitgebleekte gezichten. Deze led-lampje is maar voor één ding goed: om in het donker je sleutels terug te vinden. Neem liever een los zaklampje mee als hulplicht. Hiermee kun je wel een beetje bijlichten.

Gebruik al het licht wat je hebt. Is een opkomende nog zacht zon, fotografeer dan recht tegen de zon in voor een mooie silhouetfoto. foto: mvanrooij

3. Gebruik apps

De camera van je smartphone is vaak erg beperkt. De apps die bij je telefoon worden geleverd breiden de mogelijkheden al iets uit maar kijk vooral verder in de App Store. Lichtstrepen in het donker, hdr, onscherpe achtergrond, glamourhuid? Bijna overal is een app voor. Ze zullen niet allemaal even goed werken dus probeer vooral uit.

Met bewerkingsapps zoals Snapseed kun je elke foto tot een waar kunstwerk maken. foto: theop

4. Lenzen wisselen

Lenzen wisselen? Dat kan toch niet? Jawel! Ook voor je smartphone zijn steeds meer opzetlenzen te vinden. Je kunt ze krijgen voor een paar euro tot het veelvoud daarvan. Ook daarin is het beste te experimenteren. Begin met een goedkoop setje zoals een universele 3 in 1 kit. Vind je het leuk kun je altijd uitwijken naar de creatievere en ook prijzigere modellen zoals een speciale Lensbaby.

Deze foto's zijn gemaakt met de Lensbaby LM-10 voor een bijzondere soort onscherpte in foto's. foto: andrea66

5. Zoomen doe je met je voeten

Waar je met je camera misschien gewend bent aan de zoomlens te draaien, ben je met je smartphone aangewezen op je voeten. Ja, je kunt met een smartphone ook inzoomen met bijvoorbeeld de volumeknoppen maar doe dit niet! Je bent dan aan het digitaal zoomen, wat betekent dat je beeld digitaal uitvergroot en dat gaat altijd ten koste van de fotokwaliteit. Zie het zoomen met je voeten ook als een uitdaging. Je gaat beter nadenken over je standpunt en misschien wordt je foto zelfs nog beter als je een beetje door je knieeën zakt of juist op een bankje staat. Zo worden je foto's nog beter.

Een smartphone is klein en handzaam dus ideaal voor foto's uit unieke hoeken. foto: hermantje

6. Stabiliseer je camera

Met je smartphone kun je trillingen voorkomen door het toestel stevig met beide handen vast te houden, je ellebogen tegen je lichaam te drukken en de foto te maken terwijl je heel even je adem inhoudt. Steun zoeken op een tafel of tegen een muurtje kan ook. Er zijn speciale smartphone-statieven als je echt geen trilling wilt. Een goedkopere optie is een elastiekje. Daarmee maak je smartphone bijvoorbeeld vast aan een blik drinken of paal van een bankje. Wees daar voorzichtig mee, je zou uiteraard niet willen dat je telefoon zo van paal in het water glijdt.

Sommige smartphones hebben al een stabilisator, daarmee kun je langer uit de hand fotograferen. foto: alicevankempen

7. Neem de tijd

Terwijl je met je gewone camera lang nadenkt over je compositie, je inleest in je onderwerp en de foto's rustig nabewerkt, zijn we met de smartphone veel meer geneigd een snel kiekje te maken. Probeer met je smartphone net zo veel aandacht te besteden aan je fotografie als met je grote camera. Je zult zien dat je al snel uitstijgt boven de gemiddelde smartphonefoto.

Je zou toch niet zeggen dat dit met een telefoon is gemaakt. foto: burry

▼ Volgende artikel
Bandai Namco onthult dlc-personages van derde Tekken-seizoen
Huis

Bandai Namco onthult dlc-personages van derde Tekken-seizoen

Bandai Namco heeft de inhoud van het derde seizoen van Tekken 8 aangekondigd, waaronder de komst van vier nieuwe personages.

Het vechtspel, dat verkrijgbaar is voor PlayStation 5, Xbox Series-consoles en pc, kwam enkele jaren geleden al uit. Sindsdien kunnen spelers verschillende seizoenen kopen met daarin onder andere nieuwe personages en arena's om in te vechten.

De inhoud van seizoen 3

Van het aankomende derde seizoen is nu de inhoud aangekondigd. Zo zal verderop in de lente van dit jaar Kunimitsu worden toegevoegd, volgt Bob in de zomer en kunnen spelers aankomend najaar Roger Jr. verwachten. Aankomende winter staat er nog een onaangekondigd personage op stapel, alsmede een nieuwe arena waar nog niets over bekend is. Hieronder is een trailer van het derde seizoen te zien.

Vanaf 9 februari kunnen mensen de pass voor seizoen 3 aanschaffen. Dan komt er ook een speciale campagne beschikbaar voor iedereen om het tweejarige jubileum van de game te vieren. Op 16 maart zal daarnaast een gratis update uitkomen waarmee de balans van het spel verder verbeterd wordt.

Over Tekken

De Tekken-reeks is al sinds de jaren negentig een van de populairste vechtspellenreeksen die er bestaat. De franchise kwam geruime tijd alleen op PlayStation uit, maar is al jaren multiplatform. Eerdere dlc-personages die voor de game verschenen zijn onder andere Anna Williams, Miary Zo en Armor King.

Overigens is eind vorig jaar Katsuhiro Haraada bij Bandai Namco vertrokken. Hij heeft al sinds het ontstaan van de reeks aan Tekken gewerkt, waaronder de regie van Tekken 3. Hij heeft naar eigen zeggen zijn verantwoordelijkheden geleidelijk aan het ontwikkelteam overgedragen, zodat de reeks als het goed is in goede handen blijft.

Watch on YouTube
Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Derde The Last of Us-seizoen is mogelijk de laatste
Huis

Derde The Last of Us-seizoen is mogelijk de laatste

De baas van HBO Max lijkt te suggereren dat het aankomende derde seizoen van de serie The Last of Us de laatste wordt.

In een interview met Deadline werd HBO-baas Casey Bloys gevraagd naar de mogelijkheid dat het derde seizoen van de live-action verfilming van de gamereeks de laatste wordt. Daarop antwoordde hij dat "het er wel op lijkt". Hij voegde echter wel toe dat de showrunners dit uiteindelijk beslissen.

Mogelijk toch een vierde seizoen?

Eerder suggereerde showrunner Craig Mazin al dat de serie mogelijk vier seizoenen zou tellen, en dat er geen manier was om het verhaal uit de tweede game in een derde seizoen te concluderen. Het is niet duidelijk of dat nog steeds het geval is, of dat de plannen misschien zijn gewijzigd.

Wel heeft Mazin altijd gezegd dat hij alleen het verhaal uit de games zou verfilmen, en dat er niet meer bij verzonnen zou worden om de serie langer te laten lopen. Het eerste seizoen van de serie behandelt de gebeurtenissen uit de eerste game, en het vorig jaar verschenen tweede seizoen een gedeelte van de gebeurtenissen uit de tweede game.

Over The Last of Us

De The Last of Us-reeks draait om een wereld waarin een schimmel zich via mensen verspreid, en waardoor de geïnfecteerde mensen zich als een soort gewelddadige zombies op nog gezonde mensen storten. In deze wereld volgen gamers en kijkers Joel, een man die zijn kind heeft verloren en het meisje Ellie door de Verenigde Staten moet vervoeren.

Fans hopen al geruime tijd dat ontwikkelaar Naughty Dog een derde game binnen de reeks maakt, maar dat is vooralsnog niet bevestigd. Wel was er een multiplayergame gesitueerd in de The Last of Us-wereld in ontwikkeling, maar die game werd geannuleerd.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.