ID.nl logo
7 tips om te fotograferen met je smartphone
© Reshift Digital
Huis

7 tips om te fotograferen met je smartphone

Natuurlijk, voor het echte werk ga je aan de slag met je camera. Maar stiekem pakken we er steeds vaker onze smartphone bij. Die hebben we immers altijd bij de hand. Maar hoe zorg je nu dat die foto's echt mooi worden? Wij geven je 7 handige tips!

1. zorg voor goed licht

De sensor van je smartphone is vele malen kleiner dan die van een gewone camera. Dit betekent dat je ook sneller last hebt van ruis bij weinig licht. De mooiste foto's maak je dan ook in het daglicht, het liefst op een beetje zonnige dag. Ben je binnen, zet dan alle lichten aan. Hoe meer licht, hoe beter de kans dat de foto er goed uit komt te zien. Lees ook: Slimme camera-trucs voor je iPhone.

Met daglicht vergroot je kans op een mooie foto. foto: olafkramer

2. Flits nooit

Vooral in de donkere dagen is de verleiding groot om nog meer licht in te zetten en de flits van je smartphone te gebruiken. Zet deze echt altijd uit! De flitser op je smartphone is geen flitser maar een lampje. Het lijkt oogverblindend fel, maar het licht reikt niet ver en veroorzaakt vooral lelijke rode ogen en uitgebleekte gezichten. Deze led-lampje is maar voor één ding goed: om in het donker je sleutels terug te vinden. Neem liever een los zaklampje mee als hulplicht. Hiermee kun je wel een beetje bijlichten.

Gebruik al het licht wat je hebt. Is een opkomende nog zacht zon, fotografeer dan recht tegen de zon in voor een mooie silhouetfoto. foto: mvanrooij

3. Gebruik apps

De camera van je smartphone is vaak erg beperkt. De apps die bij je telefoon worden geleverd breiden de mogelijkheden al iets uit maar kijk vooral verder in de App Store. Lichtstrepen in het donker, hdr, onscherpe achtergrond, glamourhuid? Bijna overal is een app voor. Ze zullen niet allemaal even goed werken dus probeer vooral uit.

Met bewerkingsapps zoals Snapseed kun je elke foto tot een waar kunstwerk maken. foto: theop

4. Lenzen wisselen

Lenzen wisselen? Dat kan toch niet? Jawel! Ook voor je smartphone zijn steeds meer opzetlenzen te vinden. Je kunt ze krijgen voor een paar euro tot het veelvoud daarvan. Ook daarin is het beste te experimenteren. Begin met een goedkoop setje zoals een universele 3 in 1 kit. Vind je het leuk kun je altijd uitwijken naar de creatievere en ook prijzigere modellen zoals een speciale Lensbaby.

Deze foto's zijn gemaakt met de Lensbaby LM-10 voor een bijzondere soort onscherpte in foto's. foto: andrea66

5. Zoomen doe je met je voeten

Waar je met je camera misschien gewend bent aan de zoomlens te draaien, ben je met je smartphone aangewezen op je voeten. Ja, je kunt met een smartphone ook inzoomen met bijvoorbeeld de volumeknoppen maar doe dit niet! Je bent dan aan het digitaal zoomen, wat betekent dat je beeld digitaal uitvergroot en dat gaat altijd ten koste van de fotokwaliteit. Zie het zoomen met je voeten ook als een uitdaging. Je gaat beter nadenken over je standpunt en misschien wordt je foto zelfs nog beter als je een beetje door je knieeën zakt of juist op een bankje staat. Zo worden je foto's nog beter.

Een smartphone is klein en handzaam dus ideaal voor foto's uit unieke hoeken. foto: hermantje

6. Stabiliseer je camera

Met je smartphone kun je trillingen voorkomen door het toestel stevig met beide handen vast te houden, je ellebogen tegen je lichaam te drukken en de foto te maken terwijl je heel even je adem inhoudt. Steun zoeken op een tafel of tegen een muurtje kan ook. Er zijn speciale smartphone-statieven als je echt geen trilling wilt. Een goedkopere optie is een elastiekje. Daarmee maak je smartphone bijvoorbeeld vast aan een blik drinken of paal van een bankje. Wees daar voorzichtig mee, je zou uiteraard niet willen dat je telefoon zo van paal in het water glijdt.

Sommige smartphones hebben al een stabilisator, daarmee kun je langer uit de hand fotograferen. foto: alicevankempen

7. Neem de tijd

Terwijl je met je gewone camera lang nadenkt over je compositie, je inleest in je onderwerp en de foto's rustig nabewerkt, zijn we met de smartphone veel meer geneigd een snel kiekje te maken. Probeer met je smartphone net zo veel aandacht te besteden aan je fotografie als met je grote camera. Je zult zien dat je al snel uitstijgt boven de gemiddelde smartphonefoto.

Je zou toch niet zeggen dat dit met een telefoon is gemaakt. foto: burry

▼ Volgende artikel
De verschillen tussen Pokémon FireRed en LeafGreen: welke moet je kiezen?
Huis

De verschillen tussen Pokémon FireRed en LeafGreen: welke moet je kiezen?

Vorige week verraste The Pokémon Company ons met de aankondiging dat Pokémon FireRed en LeafGreen naar de Nintendo Switch komen. Deze remakes van de allereerste Pokémon-games komen op Pokémon Day - 27 februari - uit, maar velen vragen zich af wat nou de verschillen tussen de twee titels zijn. Geen paniek: wij leggen het haarfijn voor je uit.

Pokémon FireRed en LeafGreen kwamen in 2004 uit voor de Game Boy Advance, en keren nu dus terug op de Nintendo Switch en de Switch 2. De games zijn los verkrijgbaar voor 19,99 euro per stuk in de Nintendo eShop, maar voordat je dukaten op de virtuele toonbank smijt is het handig om op de hoogte te zijn van de verschillen tussen de twee.

Gelukkig zijn het verhaal en de content van beide games identiek aan elkaar. Er is dus geen uniek gebied in beide games, of een verhaal dat je misloopt wanneer je één van de spellen koopt. Het enige verschil tussen de twee is welke pokémon je tegenkomt en dus in je team kunt stoppen. Hieronder zie je de lijst met welke Pokémon exclusief zijn in hun respectievelijke game.

FireRed

  • Ekans

  • Arbok

  • Oddish

  • Gloom

  • Vileplume

  • Psyduck

  • Golduck

  • Growlithe

  • Arcanine

  • Shellder

  • Cloyster

  • Scyther

  • Electabuzz

  • Bellossom

  • Wooper

  • Quagsire

  • Murkrow

  • Qwilfish

  • Scizor

  • Delibird

  • Skarmory

  • Elekid

  • Deoxys (Attack Form)

LeafGreen

  • Sandshrew

  • Sandslash

  • Vulpix

  • Ninetales

  • Bellsprout

  • Weepinbell

  • Victreebel

  • Slowpoke

  • Slowbro

  • Staryu

  • Starmie

  • Magmar

  • Pinsir

  • Marill

  • Azumarill

  • Slowking

  • Misdreavus

  • Sneasel

  • Remoraid

  • Octillery

  • Mantine

  • Magby

  • Azurill

  • Deoxys (Defense Form)

Watch on YouTube

Dat je bovenstaande Pokémon alleen in die game tegen kunt komen betekent overigens niet dat je de Pokédex nooit gevuld gaat krijgen. Het is namelijk mogelijk om te ruilen met andere spelers die de andere versie van Pokémon FireRed en LeafGreen hebben, en zo de lijst compleet te maken. Het is bevestigd dat de Nintendo Switch-versies van de spellen ondersteuning krijgen voor online multiplayer.

Dat The Pokémon Company deze ports vorige week al uit de doeken heeft gedaan is opvallend, gezien het bedrijf ook direct aankondigde een Pokémon Presents-livestream uit te zenden op Pokémon Day. Volgens veel fans had de aankondiging van FireRed en LeafGreen daarvoor bewaard kunnen worden, maar wellicht wil het bedrijf niet afleiden van een mogelijke grote aankondiging.

▼ Volgende artikel
Streamtips: nieuwe films en series – Monarch: Legacy of Monsters, Paradise en Lord of the Rings: The War of the Rohirrim
Huis

Streamtips: nieuwe films en series – Monarch: Legacy of Monsters, Paradise en Lord of the Rings: The War of the Rohirrim

Het is maandag en dat betekent dat er weer een gloednieuwe portie streamtips voor je klaarstaat! Of je nu zin hebt in piraten, thrillers of fantasy, er is voor ieder wat wils. Wij hebben de beste tips van het nieuwe aanbod voor je op een rij gezet, zodat je precies weet wat je deze week niet mag missen.

Paradise (seizoen 2) | Disney+ | 23 februari

De post-apocalyptische politieke thriller Paradise speelt zich af in een ondergrondse bunker ter grootte van een stad in Colorado, drie jaar na ‘doomsday’. De serie volgt Xavier Collins (Sterling K. Brown), een agent van de Amerikaanse geheime dienst, die wordt verdacht wordt van de dood van de president. Om zijn eigen naam te zuiveren en de waarheid te achterhalen, gaat hij op zoek naar antwoorden over wat er werkelijk is gebeurd. Sterling K. Brown is zoals altijd fantastisch en maakt Paradise eigenhandig het kijken waard.

Watch on YouTube

The Bluff | Amazon Prime Video | 25 februari

The Bluff speelt zich af in de late negentiende eeuw in de Caraïben. Ercell Bodden (Priyanka Chopra Jonas) heeft haar piratenleven achter zich gelaten en leidt een rustig gezinsleven op een afgelegen plek op de Kaaimaneilanden. Wanneer haar voormalige, moordlustige bemanning haar opspoort om gestolen goud terug te eisen onder leiding van de wraakzuchtige Captain Connor (Karl Urban), wordt ze genoodzaakt haar oude trukendoos tevoorschijn te halen om haar familie te beschermen.

Watch on YouTube

Bridgerton (seizoen 4 - deel 2) | Netflix | 26 februari

Het blijft een ietwat gekke trend, dat uitbrengen van nieuwe seizoenen in 'delen'. Enfin, de conclusie van Bridgerton seizoen 4 waltst deze week onze levens in. Het verhaal over Benedict en zijn relatie met de huishoudster Sophie, terwijl hij de mysterieuze 'Lady in Silver' eigenlijk ook zeer interessant vindt, wordt voortgezet. Zet je dus maar weer schrap voor een flinke dosis drama.

Watch on YouTube

Girl Taken (seizoen 1) | SkyShowtime | 26 februari

Tiener Lily (Tallulah Evans) loopt op een avond weg van huis en neemt een lift aan van haar ogenschijnlijk charmante leraar Rick Hansen (Alfie Allen). Hansen kidnapt haar en weet haar vijf jaar gevangen te houden. Haar moeder Eve (Jill Halfpenny) en tweelingzus Abby (Delphi Evans) zijn na een eindeloze zoektocht radeloos geworden. Geen zorgen, dat is geen spoiler, de serie richt zich namelijk vooral op de naweeën van Lily’s kidnapping en volgt haar terwijl ze moet leren omgaan met haar trauma’s en moet wennen aan een wereld die jarenlang zonder haar is doorgegaan.

Watch on YouTube

Monarch: Legacy of Monsters (seizoen 2) | Apple TV+ | 27 februari

Zeg nou even eerlijk: er is praktisch niets *cooler* dan een kaiju, toch? Dat snappen ze bij Apple TV dondersgoed, dus deze week kunnen we zowel de King of Monsters als zijn primatische aardsrivaal weer zien. Godzilla én Kong zijn van de partij in het tweede seizoen van Monarch: Legacy of Monsters, waarin ook Kurt Russell en zijn zoon Wyatt Russell terugkeren. De serie volgt mensen door de geschiedenis van onze wereld die te maken krijgen met de titanische monsters. Wie teleurgesteld was in de hoeveelheid schermtijd die de kaiju's in het eerste seizoen ontvingen kan gerust een klein sprongetje maken: de wezens komen in dit vervolg namelijk nog vaker aan bod. Als je het aantal kaiju verdubbeld, moet de schermtijd dat ook, niet? Dat is simpele wiskunde.

Watch on YouTube

The ‘Burbs (seizoen 1) | SkyShowtime | 27 februari

The ‘Burbs is een gemoderniseerde versie van de gelijknamige cultklassieker met Tom Hanks uit de jaren tachtig en speelt zich af in de idyllische buitenwijk Hinkley Hills. Een jong koppel Rob (Jack Whitehall) en Samira Fisher (Keke Palmer) verhuizen naar Robs ouderlijk huis. Hun rustige leven wordt al snel op zijn kop gezet wanneer een mysterieuze man intrekt in het huis aan de overkant van de straat. Tijdens haar zwangerschapsverlof, wanneer ze veel tijd alleen thuis doorbrengt, raakt Samira bevriend met een bont gezelschap excentrieke buren. Samen gaan ze op onderzoek uit en komen ze steeds dichter bij de duistere waarheden over hun buurman en hun stad. 

Watch on YouTube

Lord of the Rings: The War of the Rohirrim | Netflix | 28 februari

The War of the Rohirrim is gebaseerd op een van de appendices van The Lord of the Rings en speelt zich zo’n tweehonderd jaar voor de gebeurtenissen van de boeken af. De film volgt Héra, de dochter van de legendarische koning van Rohan, Helm Hammerhand. Een adellijke Dunlending biedt zijn zoon Wulf aan als huwelijkskandidaat voor Héra. Haar afwijzing leidt tot een gevecht tussen hem en Helm, dat onbedoeld uitmondt in een moord. Om zijn vader te wreken begint Wulf een oorlog en worden Helm, Héra en haar broers geforceerd hun koninkrijk te verdedigen. The War of the Rohirrim is een vermakelijke toevoeging aan de verfilmingen van Tolkiens werk en is voor Lord of the Rings-fans zeker het kijken waard, al is hij met een speeltijd van twee uur en een kwartier wel een tikkeltje aan de lange kant.

Watch on YouTube