ID.nl logo
Review OnePlus Pad 2 – Grote tablet is ook productief te gebruiken
© ID.nl
Huis

Review OnePlus Pad 2 – Grote tablet is ook productief te gebruiken

Wie aan een tablet denkt, denkt waarschijnlijk aan een Apple iPad. Maar er zijn meer merken die tablets verkopen. OnePlus doet dat pas sinds kort en lanceert zijn derde model: de OnePlus Pad 2. Die kost 549 euro en in deze OnePlus Pad 2-review lees je voor wie de tablet een goede keuze is.

Uitstekend
Conclusie

De OnePlus Pad 2 is een fraaie tablet met een goed scherm, uitstekende hardware en software die laptopgebruik mogelijk wil maken. Als jij de Pad 2 productief wilt gebruiken, raden we je ook de toetsenbordhoes aan. OnePlus had de tablet vooral een langer updatebeleid mogen geven.

Plus- en minpunten
  • Groot, uitstekend scherm
  • Krachtige specificaties
  • Prettige, optionele toetsenbordhoes
  • Multitasken dankzij slimme software
  • Snellaadadapter niet meegeleverd
  • Mist een vingerafdrukscanner
  • Updatebeleid had beter gekund

Ontwerp

De tablet voelt dankzij zijn metalen behuizing premium aan, is relatief dun en heeft meerdere luidsprekers die prima geluid produceren. We missen wel een vingerafdrukscanner. Ontgrendelen kan via de selfiecamera (minder veilig) of door een pincode of wachtwoord in te toetsen.

©Rens Blom

De tablet oogt en voelt luxe.

Scherm en styluspen

De OnePlus Pad 2 kruipt met zijn 12,1inch-scherm meer richting een laptop dan een tablet, al vinden wij dat niet erg. Het grote scherm is handig als je productief wilt zijn, laat je Netflix-film in het vliegtuig beter tot zijn recht komen en toont ook in andere situaties simpelweg meer dan op een kleiner scherm.

Wat helpt is de afwijkende 7:5-schermverhouding, waardoor het beeldscherm vergelijkbaar is met een A4-blad. Wij zijn enthousiast, al is de tablet door zijn bredere scherm dan gebruikelijk wel moeilijker om verticaal vast te houden. Bij het kijken van films zie je bovendien flinke zwarte balken in beeld.

©Rens Blom

Het grote scherm oogt lekker scherp.

Het scherm zelf is een LCD-display dat lekker helder kan en erg soepel oogt dankzij de maximale verversingssnelheid van 144 Hz. De hoge resolutie van 3000 x 2120 pixels maakt het beeld erg scherp.

Met de optionele styluspen (99 euro) kun je nauwkeurig (aan)tekeningen maken. De pen houdt prettig vast, werkt naar behoren en klikt na gebruik magnetisch vast aan de bovenkant van de tablet. Zo laadt hij ook op.

©Rens Blom

De los verkrijgbare styluspen klikt magnetisch aan de tablet vast, ook om op te laden.

De eveneens optionele toetsenbordhoes (149 euro) vinden we erg comfortabel. De toetsen zijn van prima formaat, tikken lekker weg en de extra rij met functietoetsen laat je onder meer de schermhelderheid en het geluid bedienen. Het touchpad onderaan is ruim en werkt soepel.   

©Rens Blom

De eveneens los verkrijgbare toetsenbordhoes aan de tablet.

©Rens Blom

De toetsen tikken prettig en het touchpad is van groot formaat.

Krachtige prestaties

Een sterk punt van de OnePlus Pad 2 zijn de prestaties. Het is – in Europa – de eerste tablet met een Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3-processor, de snelste chip van nu die daarom ook in premium smartphones van duizend euro zit. OnePlus stopt er bovendien een royale 12 GB werkgeheugen bij, waardoor de tablet alle apps en games probleemloos draait. Op de 256 GB opslagcapaciteit kun je veel bestanden kwijt, al is op ons testmodel slechts 179 GB beschikbaar.

©Rens Blom

Bij het installeren van de tablet is er maar 179 GB van de 256 GB opslagcapaciteit te gebruiken.

Lange accuduur

OnePlus scoort een pluspunt met de lange accuduur van de Pad 2. De ingebouwde 9510mAh-accu gaat bij gemengd gebruik, waaronder typen in Office, internetten en een Netflix-film kijken, zeker zeven uur mee.

In de doos zit alleen een usb-c-kabel. Een oplaadadapter heb je thuis wel, maar waarschijnlijk niet de 67W OnePlus-adapter. Die is nodig om de tablet zo snel mogelijk op te laden. Je kunt de adapter los kopen of genoegen nemen met langzamer laden.

©Rens Blom

OnePlus levert de 549 euro kostende tablet met een usb-c-kabel maar zonder de handige snellaadadapter.

Prettig multitasken

De OnePlus Pad 2 draait op Android 14, waar OnePlus zijn OxygenOS-schil overheen gelegd heeft. Die is geoptimaliseerd voor het grote scherm. Zo kun je eenvoudig twee of zelfs drie apps tegelijk op het scherm gebruiken, wat fijn werkt.

In de – los verkrijgbare – toetsenbordhoes zit een NFC-chip om verbinding te maken met een OnePlus-telefoon. Zo kun je onder meer snel bestanden uitwisselen, telefoongesprekken voeren en het scherm van je telefoon spiegelen op de tablet. Die laatste functie werkte goed, maar veel andere functies komen pas via een update in het najaar beschikbaar en waren nu dus nog niet te testen.

©Rens Blom

Je kunt het scherm van een geschikte OnePlus-smartphone draadloos spiegelen én gebruiken op de tablet.

Het updatebeleid is met drie Android-upgrades en vier jaar beveiligingsupdates aardig, maar niet meer dan dat. Samsung en Apple updaten hun tablets langer. Raar is dat OnePlus de Nord 4-smartphone, die eveneens nieuw is en even duur is als de Pad 2, vier Android-upgrades en zes jaar beveiligingsupdates geeft.

Conclusie: OnePlus Pad 2 kopen?

De OnePlus Pad 2 is een fraaie tablet met een goed scherm, uitstekende hardware en software die laptopgebruik mogelijk wil maken. Als jij de Pad 2 productief wilt gebruiken, raden we je ook de toetsenbordhoes aan. OnePlus had de tablet vooral een langer updatebeleid mogen geven.

▼ Volgende artikel
Coöpgame Horizon Hunters Gathering van Guerrilla Games onthuld
Huis

Coöpgame Horizon Hunters Gathering van Guerrilla Games onthuld

Guerrilla Games en Sony hebben vanmiddag de coöperatieve actiegame Horizon Hunters Gathering aangekondigd, een nieuwe game binnen de Horizon-reeks.

Het spel, dat op een nog onbekend moment op PlayStation 5 en pc uitkomt, was enkele jaren geleden al deels gelekt. Toen was al bekend dat de game een speelser uiterlijk zou krijgen dan de wat volwassener vormgegeven Horizon-hoofddelen.

Op PlayStation Blog wordt gemeld dat spelers met z'n drieën een team kunnen vormen en als Hunters de wereld kunnen beschermen van dodelijke machines. De setting blijft daarbij gelijk aan eerdere games uit de reeks van de Amsterdamse ontwikkelaar. Het is daarnaast ook mogelijk om de game alleen te spelen, of om een team met computergestuurde personages samen te stellen.

Verschillende modi en Hunters

Er zijn twee verschillende modi onthuld. In Machine Incursion is het de bedoeling dat spelers het opnemen tegen golven aan machines, gevolgd door een eindbaas, terwijl Cauldron Descent langere potjes omslaat met constant veranderende ruimtes die het uiterste van spelers vragen.

Watch on YouTube

Spelers kunnen kiezen uit een uniek aantal Hunters, elk met hun eigen speelstijl, zoals mêlee of van een afstand aanvallen. Tussen missies waarbij er gejaagd wordt op machines door kan men socializen in de Hunters Gathering, waar men ook hun personages kan aanpassen, aankopen kan doen en gear kan upgraden.

Aankomende februari wordt een kleinschalige speeltest gehouden, waarvoor mensen zich kunnen aanmelden via het PlayStation Beta Program. In deze test zal het overigens alleen mogelijk zijn om in teamverband te spelen. Een releasedatum voor de uiteindelijke versie van het spel is nog niet bekend.

Over de Horizon-reeks

Horizon Zero Dawn verscheen in 2017 en is zoals gezegd ontwikkeld door het in Amsterdam gevestigde Guerrilla Games. Sindsdien is ook vervolg Horizon Forbidden West uitgekomen, alsmede vr-spel Horizon: Call of the Mountain en Lego Horizon Adventures. Voor het origineel is ook een remaster op de PS5 en pc verschenen.

Ondertussen werkt NCSoft in samenwerking met Sony ook aan Horizon Steel Frontiers, een mmorpg gebaseerd op de franchise die op een nog onbekend moment naar pc, iOS en Android komt.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Nintendo Direct Partner Showcase: alle aankondigingen en trailers
Huis

Nintendo Direct Partner Showcase: alle aankondigingen en trailers

Nintendo heeft vanmiddag een Nintendo Direct Partner Showcase uitgezonden. In dit artikel kun je de belangrijkste aankondigingen en trailers vinden voor games die naar Nintendo Switch en Nintendo Switch 2 komen.

Een nieuwe Resident Evil Requiem-trailer

Capcom greep de Partner Showcase aan om een nieuwe trailer van hun aankomende horrorgame Resident Evil Requiem te tonen, specifiek gericht op de Switch 2-versie (het spel komt ook naar PlayStation 5, Xbox Series-consoles en pc). In de game besturen spelers zowel Leon als Grace, waarbij beide personages unieke gameplay met zich meebrengen. Het spel komt op 27 februari uit. Op die dag verschijnen Resident Evil 7: Biohazard en Resident Evil Village ook voor de Switch 2.

Watch on YouTube

Switch 2-versies van The Elder Scrolls 4: Oblivion, Fallout 4 en Indiana Jones

Er werden ook releasedata gegeven voor de Switch 2-versies van Indiana Jones and the Great Circle en Fallout 4: Anniversary Edition. Die games verschijnen respectievelijk op 12 mei en 24 februari. Daarnaast werd er een Switch 2-versie van The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered aangekondigd, die in de loop van dit jaar moet uitkomen. Lees hier meer over de drie games.

Watch on YouTube

Switch 2-editie van Hollow Knight

Tijdens de presentatie werd bevestigd dat er later vandaag een Switch 2-versie van Hollow Knight uitkomt. Deze nieuwe versie van de geprezen metroidvania - die vorig jaar een vervolg kreeg in de vorm van Hollow Knight: Silksong - zal op Switch 2 in een hogere resolutie en verbeterde framerate draaien. Mensen die de Switch-versie van Hollow Knight al hebben gekocht, kunnen de Switch 2-verbeteringen via een gratis update downloaden.

Watch on YouTube

Turok: Origins komt ook naar Switch 2

De shooter Turok: Origins was al aangekondigd voor PlayStation 5, Xbox Series-consoles en pc, maar komt ook naar Nintendo Switch 2. In dit spel nemen spelers het op tegen bloeddorstige dinosaurussen en een buitenaardse bedreiging. De Turok-reeks vond vooral op de Nintendo 64 een publiek met enkele geprezen shooters. De game komt aankomend najaar uit.

Watch on YouTube

Final Fantasy 7 Rebirth verschijnt op 3 juni voor Switch 2

Final Fantasy 7 Rebirth, het tweede deel in de Final Fantasy 7 Remake-trilogie, is vanaf 3 juni voor Nintendo Switch 2 verkrijgbaar. Het eerste deel, Final Fantasy 7 Remake, kwam enkele weken geleden al uit voor Switch 2 en Xbox Series-consoles, nadat de game jarenlang alleen op PlayStation-consoles en later ook pc verkrijgbaar was. Daarbij werden de eerste beelden van het spel op Switch 2 getoond in een trailer. Lees hier meer over de aankondiging.

Watch on YouTube

Nieuwe trailer van Pragmata

Capcom heeft tijdens de Direct een nieuwe trailer van de Switch 2-versie van Pragmata uitgezonden. In de game, die zich afspeelt op een ruimtestation die het contact met de mensheid heeft verloren, besturen spelers astronaut Hugh en het meisje Diana, die telekinetische krachten heeft. De game komt op 24 april uit - niet alleen op Switch 2, maar ook op PlayStation 5, Xbox Series-consoles en pc. Een demo van de game komt later vandaag naar de Switch 2 eShop.

Watch on YouTube

Orbitals komt deze zomer uit

Er werd een nieuwe trailer uitgezonden van Orbitals, een uniek ogende actiegame die aankomede zomer exclusief naar Nintendo Switch 2 komt. In de game besturen spelers Maki en Omura. Het spel is namelijk alleen in coöp te spelen, dus twee spelers moeten samen door de ruimte vliegen of een ruimteschip besturen. Daarbij houdt de game een klassiek anime-uiterlijk aan, en kan men kiezen tussen Engelse of Japanse voice-overs.

Watch on YouTube

Super Bomberman Collection aangekondigd

Tijdens de presentatie werd Super Bomberman Collection aangekondigd voor Switch en Switch 2, een collectie met zeven klassieke Bomberman-spellen, namelijk Bomberman, Bomberman 2, Super Bomberman, Super Bomberman 2, Super Bomberman 3, Super Bomberman 4 en Super Bomberman 5. In totaal zijn er twaalf versies van de games beschikbaar, waaronder voorheen onuitgebrachte gelokaliseerde versies van Super Bomberman 4 en 5. De collectie is vanaf vandaag digitaal verkrijgbaar, maar in augustus moet er ook een fysieke editie uitkomen.

Watch on YouTube

Monster Hunter Stories 3: Twisted Reflection-demo komt vandaag uit

In de loop van vandaag verschijnt er een demo van Monster Hunter Stories 3: Twisted Reflection op de eShop. Daarnaast werd er een nieuwe trailer van de aankomende turn-based rpg getoond. Spelers kunnen hierin vrienden sluiten met zogeheten Monsties en zo krachtige vaardigheden vrijspelen. De game komt op 13 maart uit, ook op andere consoles en pc.

Watch on YouTube

Valheim voor Switch-consoles

Valheim komt naar Switch-consoles, zo werd aangekondigd. De game kwam eerder al op andere platforms uit, zoals pc, PlayStation en Xbox, en zal dit jaar dus ook naar Switch 2 en Switch komen. In deze survivalgame kan men in de huid kruipen van Vikingen, die samen moeten werken om vijanden te verslaan en te overleven in een grote, procedureel gegenereerde spelwereld.

Watch on YouTube

Digimon Story Time Stranger komt naar Switch 2 en Switch

Digimon Story Time Stranger verscheen vorig jaar al voor andere platforms, en is vanaf 10 juli ook op Switch-consoles beschikbaar. Spelers worden hierin meegesleept in een wereldwijde ramp waarbij zowel de menselijke als de digitale wereld op de rand van de ondergang komen te staan. Om beide werelden te redden moeten spelers in turn-based gevechten samenwerken met 450 Digimon met non-lineaire evolutiepaden.

Watch on YouTube

En verder...

Hieronder zijn nog meer trailers die vandaag tijdens de Nintendo Direct Partner Showcase werden uitgezonden te zien, met games als eFootball Kick-Off!, Granblue Fantasy: Relink - Endless Ragnarok, The Adventures of Elliot: The Millennium Tales, Tokyo Scramble, Kyoto Xanadu en meer.

Watch on YouTube
Watch on YouTube
Watch on YouTube
Watch on YouTube
Watch on YouTube
Watch on YouTube
Watch on YouTube
Watch on YouTube
Watch on YouTube
Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.