ID.nl logo
Review Nothing Phone (2): Onbekend, maar het kennen waard
© ID.nl
Huis

Review Nothing Phone (2): Onbekend, maar het kennen waard

De Engelse startup Nothing lanceert met de Phone (2) zijn tweede smartphone. Die is dus lang niet zo bekend als een telefoon van Apple of Samsung, maar wel degelijk interessant. Waarom? Dat lees je in deze Nothing Phone (2)-review.

Dit artikel in het kort:

  • Wat heeft de Nothing Phone (2) te bieden.
  • Waarin onderscheidt het toestel zich van telefoons in hetzelfde segment?
  • Wat zijn de plus- en minpunten?
  • En natuurlijk: is hij het geld waard?

Lees ook: Nothing Phone(1) - Opvallend onopvallend

De afgelopen twee weken heb ik (Rens Blom) de Nothing Phone (2) gebruikt, een telefoon die in Nederland te koop is vanaf 699 euro. Voor dat geld krijg je een versie met 12 GB werkgeheugen en 256 GB opslagcapaciteit. De Phone (2) is hiermee flink duurder dan de Phone (1) die vorig jaar uitkwam vanaf 469 euro en positief beoordeeld werd.

Uniek ontwerp

Het ontwerp van de Phone (2) valt op. Net als zijn voorganger is het toestel gemaakt van glas met een semitransparante achterkant die gebruikte onderdelen toont. Je ziet onder meer de oplaadspoel voor de draadloze oplader.

©Rens Blom

De Nothing Phone (2) heeft een semitransparante achterkant.

Interessanter zijn de led-stripjes. Dat zijn er meer en met meer zones dan in de Phone (1), waardoor de telefoon meer verlichtingsfuncties heeft. Je kunt de led-lampjes laten oplichten voor meldingen, om een aflopende timer of opladende accu te volgen en nog veel meer. Ik ben fan van deze unieke functie op een smartphone, die overigens ook uit te zetten is.

©Rens Blom

Een timer zie je via de ledstrip aflopen

Prettige gebruikservaring

Belangrijker dan een verfrissend ontwerp is de gebruikservaring van de smartphone. Die is gelukkig dik in orde. De Phone (2) is met zijn krachtige processor (Qualcomm Snapdragon 8 Gen1+) erg snel, geholpen door 12 GB werkgeheugen. Zware games spelen soepel af en alle bekende apps openen vliegensvlug. Al die apps, games en foto’s bewaar je op een ruime 256 GB opslagcapaciteit. Voor honderd euro meer koop je een 512GB-model.

De accuduur van de smartphone is dik in orde. Het is mij bij normaal gebruik niet gelukt om de accu in één dag leeg te krijgen. Een oplaadadapter moet je zelf regelen, en kies dan het liefst een 45watt-model. Zo laad je de accu het snelst op, namelijk in net geen uur. Je kunt de Nothing Phone (2) ook draadloos opladen (met 15 watt) en geschikte oordopjes of elektrische tandenborstel opladen door ze op de achterkant van de telefoon te leggen.

©Rens Blom

Deze cirkel is de spoel om de smartphone draadloos op te laden

Niet de beste camera's

De camera’s van de Phone (2) zijn goed, maar geen reden om juist deze smartphone te kopen. Voor hetzelfde geld koop je namelijk de Google Pixel 7 Pro, die veelzijdigere en betere camera’s heeft. Op de Phone (2) vind je een 50megapixel-hoofdcamera en een 50megapixel-groothoekcamera voor extra brede beelden. Met beide camera’s schiet je bij voldoende (dag)licht scherpe en kleurrijke foto’s. In een donkere omgeving heeft de Phone (2) het lastiger, wat deels komt omdat de camera-app geen speciale nachtmodus heeft.

©Rens Blom

Een foto gemaakt met de Nothing Phone (2)

©Rens Blom

Kleuren worden realistisch vastgelegd, ook met een blauwe lucht op de achtergrond

Een ander punt waarop de Phone (2) het aflegt tegen de Pixel 7 Pro en toestellen van Samsung en Apple is zoomen. De Nothing-telefoon mist namelijk een aparte zoomcamera. De Phone (2) zoomt dus niet, maar maakt een uitsnede van het beeld. Die bevat minder details dan een echte zoomfoto.  

©Rens Blom

De kop van de kat had hier iets minder donker mogen zijn

©Rens Blom

Met de groothoeklens zie je een groter deel van de omgeving. De kop van de kat is nog steeds nogal donker.

©Rens Blom

Op deze 2x-zoomfoto blijft de kop wat donker.

Toch echt een goede zoomfunctie nodig?

Met een losse lens haal je onderwerpen van veraf naar dichtbij!

Interessante software

Prettig aan de Nothing Phone (2) is de schone software-ervaring met verfrissende elementen. De telefoon draait op Android 13 en Nothing heeft hier weinig extra apps toegevoegd, wel handige functies. Zo kun je veel app-icoontjes een monochroom uiterlijk geven om ze minder aantrekkelijk te maken – handig als je vindt dat je te veel op je toestel zit. Genoeg app-icoontjes kunnen echter niet monochrome worden. Tof is dat gekoppelde Apple AirPods hun accustatus en die van het oplaaddoosje netjes in de bluetooth-instellingen tonen. Op andere Android-smartphones heb je daar een extra app voor nodig. Snel verbinden met je Tesla – als je die hebt, uiteraard – is ook mogelijk door deze experimentele functie op de Nothing Phone (2) te activeren.

Lees ook: Dit zijn de 10 beste smartphones van het jaar

©Rens Blom

De interface is opvallend, met standaard monochrome icoontjes.

©Rens Blom

Maar niet alle apps krijgen een monochroom icoontje.

©Rens Blom

Instellingen voor de verlichting op de achterkant.

Het updatebeleid van Nothing is gemiddeld, maar niet bovengemiddeld. De fabrikant geeft de Phone (2) drie versie-updates (Android 14, 15 en 16) en vier jaar lang beveiligingsupdates. Google belooft drie om vijf, Samsung zelfs vier om vijf. Een Apple iPhone krijgt vijf tot zes jaar updates.

Conclusie: Nothing Phone (2) kopen?

De Nothing Phone (2) is qua ontwerp een bijzondere smartphone en ik vind het lovenswaardig dat een merk zich op deze manier durf te onderscheiden in een markt waarin de meeste toestellen veel op elkaar lijken. Als telefoon zelf is de Phone (2) een degelijk premium model: erg snel, met een mooi scherm, lange accuduur en prettige software. Een interessante keuze in dit prijssegment dus, met de Google Pixel 7 Pro, Apple iPhone 13 en Samsung Galaxy S23 als serieuze alternatieven.


▼ Volgende artikel
Logitech geeft instap-gamingheadset een flinke update
Huis

Logitech geeft instap-gamingheadset een flinke update

De Logitech G325 Lightspeed Wireless, de nieuwe instap-gamingheadset van het bedrijf, is vanaf vandaag beschikbaar.

Volgens Logitech is de headset gericht op zowel comfort als een luxe game-ervaring. Zo weegt de G325 Lightspeed Wireless 212 gram en heeft het ontwerp een modernere uitstraling om ook buiten het gamen te dragen. Daarmee is ook de microfoonarm vervangen voor een beamforming microfoon, die met behulp van AI-ruisonderdrukking en spraakversterking de stem van spelers opvangt.

Ook ondersteunt de headset 24-bit audio, moet de batterij tot 24 uur meegaan kent het Lightspeed- en bluetoothverbindingen voor verbindingen met consoles en pc. Zoals gebruikelijk kunnen spelers ook een flink aantal instellingen aanpassen, zoals het geluid met een equalizer en game-presets, in de mobiele app of G Hub-software op pc.

De G325 heeft een adviesprijs van 79,99 euro is vanaf vandaag beschikbaar Logitech en andere winkels in de kleuren zwart, wit en lila.

Slide
Slide
Slide
Slide
Column AColumn B
Koptelefoon32 mm drivers, frequentierespons ~20 kHz
MicrofoonOmni‑patroon, dual beamforming, optionele AI‑ruisonderdrukking, frequentierespons 100 Hz–7 kHz
VerbindingenLIGHTSPEED 24‑bit/48 kHz, bereik tot 30 m, Bluetooth 5.3
Afmetingen194 mm hoog, 187 mm breed, 81 mm diep
Gewicht212 gram
BatterijOplaadbaar, tot 24 uur gebruik
Systeemvereisten (LIGHTSPEED)Windows, macOS, Switch 1/2, PS4/PS5, USB 2.0
Systeemvereisten (Bluetooth)Apparaten met Bluetooth 5.0 of hoger
SoftwareLogitech G HUB (logitechG.com/ghub)
DuurzaamheidGerecycled plastic, plasticvrije verpakking, geoptimaliseerde PCB, lichtgewicht ontwerp, optionele 80% laadlimiet, tot 46% PCR‑plastic
▼ Volgende artikel
HBO’s Harry Potter-serie verschijnt begin 2027
Huis

HBO’s Harry Potter-serie verschijnt begin 2027

De langverwachte HBO Max-serie gebaseerd op de Harry Potter-boeken zal ergens in het begin van 2027 uitkomen.

De langverwachte HBO Max-serie gebaseerd op de Harry Potter-boeken zal ergens in het begin Dat heeft HBO-baas Casey Bloys laten weten aan Deadline. Het was al bekend dat de serie ergens in 2027 uit zou komen op de streamingdienst, maar nu is dus duidelijk dat dit ergens begin volgend jaar wordt. Een specifiekere datum is er vooralsnog niet.

Over de Harry Potter-serie

Net zoals dat de filmreeks de Harry Potter-boeken verfilmde, zal de nieuwe HBO-serie dat ook doen. Elk seizoen moet daarbij de gebeurtenissen uit een boek behandelen. Er zouden bij succes dus zeven seizoenen kunnen verschijnen.

De opnames zijn al een aantal maanden bezig in het Verenigd Koninkrijk. Vorig jaar werden al diverse acteurs die de rollen op zich nemen onthuld. Zo zullen Dominic McLaughlin en Nick Frost (Hot Fuzz) te zien zijn als respectievelijk Harry Potter en Hagrid. Daarnaast zullen Arabella Stanton de rol van Hermione Granger (Hermelien Griffel) en Alastair Stout de rol van Ron Weasley (Ron Wemel) vertolken.

De showrunner van de serie is Francesca Gardiner, die eerder al aan The Man in the High Castle en His Dark Materials werkte. Eerder liet Gardiner weten dat het de bedoeling is dat ze haar eigen draai aan het verhaal geeft. Ook de geprezen regisseur Mark Mylod – bekend van Succession en The Last of Us – werkt aan de serie.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.