ID.nl logo
Huis

Hands-on: De Huawei MateBook is een prima hybride alternatief voor de iPad en Surface Pro

Huawei stapt voor het eerst in de pc-markt met de MateBook, een hybride tablet die met een hoes met toetsenbord is om te toveren tot een licht Windows 10-apparaat. De MateBook moet de concurrentie aangaan met onder andere de Surface van Microsoft.

De naam MateBook is niet helemaal uniek. Het apparaat ligt namelijk qua design grotendeels in lijn met de Mate-telefoons van het bedrijf, die dunne maar stevig zijn. Dat lijkt ook het geval met de MateBook, want die is met zijn 6,9 mm ook niet erg dik.

Bovendien is het apparaat erg licht. De tablet zelf weegt slechts 640 gram, een heel stuk minder dan de grotere iPad Pro of de dikke (maar krachtige) Surface Pro's van Microsoft.

©PXimport

Goed mobiel apparaat

Het is de eerste keer dat Huawei in de pc-markt stapt, waarbij het bedrijf voor het gemak door laptop-fase heeft overgeslagen die de meeste fabrikanten 5 jaar geleden nog even doorliepen. Huawei is goed in het maken van mobiele apparaten, en dat is ook wel te zien. De MateBook is een prima tablet, die via de dock snel om te toveren is tot laptop.
 

Handig Windows 10

Huawei heeft voor Windows 10 gekozen als besturingssysteem voor de MateBook, en dat is een slimme keus. Door Android (of een custom OS) links te laten liggen is de MateBook in de eerste plaats een laptop, waarop je goed kunt multitasken en die je goed kunt gebruiken om bijvoorbeeld met meerdere bestanden te werken - iets dat ons erg tegenstond van de iPad Pro, waarbij iOS je toch erg tegenhoudt in je productiviteit.

©CIDimport

Snelle vingerafdrukscanner

Huawei heeft zijn apparaat een aantal andere handige foefjes gegeven, zoals een vingerafdrukscanner. En, zoals we ook al in het kleine broerte de Mate S zagen, durft Huawei die op een aparte plek te zetten. In de MateBook zit de vingerafdrukscanner in de aan-knop aan de zijkant - volgens Huawei genoeg om het apparaat meteen aan te zetten met slechts één korte druk. In onze korte demonstratie met het apparaat leek de afdrukscanner inderdaad ook erg snel, maar daar hebben we na de scanner in de Mate S ook wel vertrouwen in.
 

Beeldscherm

Met zijn beeldscherm van 12" is de MateBook net zo groot als de iPad Pro, al heeft het apparaat dunnere bezels zodat hij uiteindelijk alsnog een stuk kleiner is. Zeker met het lagere gewicht is het apparaat zo een stuk handzamer, en voelt het veel fijner aan om 'em vast te houden. Waar je de iPad Pro en zeker de Surface niet even snel op de bank erbij pakt, lijkt dat met de MateBook een stuk fijner te zijn. Heeft Huawei daarmee de gouden combinatie te pakken?
 

Accessoires

De vergelijkingen met andere tablet/laptops houdt overigens niet op met de afmetingen of specificaties, maar zijn ook terug te zien in de accessoires. Met name de stylus is interessant, want daarmee hoopt Huawei mee te kunnen doen met Apple en Microsoft. De Chinese stylus heeft iets meer dan 2,000 drukpunten, maar wat 'em vooral interessant maakt is de laserpen en de knoppen voor 'Volgende' en 'Vorige' die de pen handig maken voor bij presentaties.

©PXimport



De MateBook is dan ook makkelijk aan te sluiten op een tv met de speciale dock, die niet alleen als powerbank fungeert maar ook als output voor hdmi en zelfs VGA. Daarnaast is de dock bedoeld om extra usb-poorten te leveren en zelfs om voor een vaste ethernet-verbinding te zorgen.

©PXimport

©PXimport

Duur

Qua prijs is de MateBook een klein beetje goedkoper dan de concurrenten, maar de tablet is niet helemaal de Chinese prijzen-killer die je misschien zou verwachten. Het basismodel, met 128 GB en de M3-processor, kost 799 euro. De prijzen lopen op tot maximaal 1799 euro voor het duurste model (met M7-processor en 512 GB geheugen), een prijs waarvan zelfs de iPad Pro-bezitters de neus op durven halen.

©PXimport



Tel daarbij nog de prijzen op die je voor de accessoires betaalt (149 euro voor het toetsenboard, 69 euro voor de stylus en 99 euro voor het dock) en de MateBook is een duur grapje. Maar je krijgt er ook wel een prima apparaat voor terug.

▼ Volgende artikel
Microsofts Xbox Developer Direct heeft de code gekraakt
Huis

Microsofts Xbox Developer Direct heeft de code gekraakt

Het is ergens in 2025 als Fable voor het eerst, een soort van, getoond wordt. Beelden volgen elkaar in rap tempo op. We zien de dame die de hoofdrol lijkt te spelen, geen HUD en vooral heel veel mooie filmpjes. Daarna begint het wild speculeren, de klachten over het hoofdpersonage, de vraagtekens over de gameplay. Gelukkig was daar gister de Xbox Developer Direct, waar Microsoft eens te meer bewees de code gekraakt te hebben.

Vóór de pandemie, toen de Electronic Entertainment Expo (E3) nog bestond en online showcases, Directs en State of Plays nog niet echt een ding waren, wisten gameboeren hun spellen prima te verkopen. Ontwikkelaars verschenen op het podium tijdens liveshows, praatten over hun games, speelden live een demo (wat net zo vaak goed als faliekant misging) en dergelijke presentaties werden afgewisseld met teasers, hypetrailers en (nog verder terug) zelfs weleens grafieken en verkoopcijfers. Hoe anders is de wereld anno nu.

Watch on YouTube

Trailers vol trailers

Klaar zitten voor The Game Awards, een gemiddelde Direct, Showcase of Summer Game Fest is leuk, maar niet hetzelfde als ‘toen’. Want de formule is inmiddels bekend. Een half uur, een uurtje, een paar uur lang wordt er de ene na de andere trailer op je hersenen afgevuurd. Wat is ‘reclame’ en wat niet? Geen idee. Standaard zijn de animegames die elkaar zo rap opvolgen dat de gemiddelde kijker niet eens meer weet waar de ene game begint en de ander ophoudt. Meestal zit er een klapper aan het begin, waarna het grote wachten op de klapper aan het einde begint.

Vraag iemand een week later wat ie gezien heeft, en meer dan de helft van de getoonde games is waarschijnlijk uit het geheugen verdwenen.  En al die flarden van beelden zonder fatsoenlijke uitleg leiden vaker wel dan niet tot hetzelfde als die ene soort van trailer van Fable: speculaties, wild geroep en vraagtekens. Het komt de online discussie rondom games niet ten goede.

©Playground Games

Hoe anders was de inmiddels traditionele Xbox Developer Direct. Langer dan een uur, voor maar vier games. Die games kregen zodoende alle tijd, net als de ontwikkelaars. Gameplaybeelden zijn niet aan te slepen, verscheidene modi worden uitgebreid besproken en zelfs de kleinste details krijgen meer dan genoeg ademruimte. Zo horen we tijdens de Forza Horizon 6-presentatie dat het nummer van je eigen hangar (78) gekozen is omdat de game zich afspeelt in Japan, en die cijfers daar een positieve lading hebben. Fijn om te horen hoe scherp het oog voor detail van een ontwikkelaar is. Dat zegt iets over het project. En het is ook iets wat je never nooit in een hypetrailer van anderhalve minuut langs had zien komen.

Trailers vol trailers

En dus zit ik gisteravond te genieten. Niet eens per se van de games, want ze vallen net niet in mijn straatje. Forza Horizon 6 vind ik héél indrukwekkend en de game zal ongetwijfeld miljoenen spelers perfect bedienen, maar ik ben niet zo van het racen. Game Freak - de makers van Pokémon die eindelijk hun vleugels uitslaan met graphics uit dit decennium - komen met Beast of Reincarnation. Het ziet er oké uit. Double Fine vindt in mij ook geen fan en een multiplayer-pottenbakgame (Kiln) is niet iets wat hoog op mijn lijstje stond. Zelfs afsluiter Fable wist me met z’n levenssimulaties ook niet te overtuigen. Maar, nogmaals, wat heb ik genoten. Van ontwikkelaars die ruim de tijd kregen. Van de games, die van alle kanten belicht werden. Van de antwoorden die we kregen.

©Playground Games

Want wat ik nou precies van die games vond, is niet eens zo heel belangrijk. Veel belangrijker is dat iedereen dit keer in ieder geval een uitgebreid beeld kreeg van wat deze games nu precies worden. Een Xbox Developer Direct creëert geen valse hype. Van die vier getoonde games, weten we nu eigenlijk alles wat we redelijkerwijs moeten weten. Zoals bijvoorbeeld dat Fable een character creation-modus heeft, om maar iets te noemen. En plots zie je de discussies rondom de games gaan om… de inhoud. En niet op wilde speculaties rondom hoofdpersonages die helemaal niet vast blijken te staan. Love it.

▼ Volgende artikel
Xbox-presentatie toont Beast of Reincarnation en Kiln
Huis

Xbox-presentatie toont Beast of Reincarnation en Kiln

Tijdens de Xbox Developer Direct gisteren werden er naast Fable en Forza Horizon 6 ook twee andere games getoond: Game Freaks actie-rpg Beast of Reincarnation en de nieuwe Double Fine-game Kiln.

De Xbox Developer Direct werd gisterenavond uitgezonden en richt zich zoals elk jaar op het aan het woord laten van diverse ontwikkelaars. Daarbij lag de focus vooral op de studio Playground Games, en toonden zij de aankomende spellen Fable en Forza Horizon 6. Maar er werd meer getoond.

Beast of Reincarnation

Eén van de games die de revue passeerden, was Beast of Reincarnation. Deze actie-rpg speelt zich af in een post-apocalyptische versie van Japan. Daar gaan spelers op avontuur met Emma en Koo. Laatstgenoemde is een wolf die Emma vergezelt.

Het Japan in deze game wordt geteisterd door de 'Blight', en Emma en Koo moeten dit tegengaan door het op te nemen tegen krachtige vijanden genaamd Nushi en vervolgens hun krachten absorberen. Daarbij delen Emma en Koo een speciale connectie: wanneer Emma bijvoorbeeld een vijandelijke aanval tegenhoudt, zullen Koo's krachten zich opbouwen tot ze zogeheten Blooming Arts kan inzetten als aanval.

Beast of Reincarnation komt in de loop van aankomende zomer uit voor Xbox Series X en S, pc en PlayStation 5. Ook zal het spel meteen op Xbox Game Pass komen te staan. Opvallend daarbij is dat de game ontwikkeld wordt door Game Freak, dat vooral bekend is van de Pokémon-games. Game Freak zelf is echter onafhankelijk van Nintendo.

Watch on YouTube

Kiln

De andere game die tijdens de Xbox Developer Direct gisteravond werd getoond, is Kiln. Deze nieuwe game van Double Fine Productions - een studio bekend om zijn unieke spellen zoals Psychonauts, Keeper en Broken Age - betreft een online multiplayergame waarin spelers aardewerk creëren met klei om een kleine geest uitrusting te geven.

Spelers bepalen daarbij zelf het uiterlijk van het harnas van dit wezen. De potten waarin hij plaats kan nemen kunnen vervolgens ook gedecoreerd worden naar smaak. Wanneer de uitrusting af is, vecht men het uit in 4v4-gevechten. Daarbij moet wel gelet worden op de vorm van het aardewerk, want een grotere creatie maakt de speler logischerwijs ook langzamer.

Kiln komt ergens aankomend voorjaar uit voor Xbox Series-consoles, PlayStation 5 en pc, en zal op release ook meteen op Xbox Game Pass komen te staan. Geïnteresseerden kunnen zich alvast aanmelden voor een bètatest. Na de release van de game is het de bedoeling dat er nieuwe maps en modi aan het spel worden toegevoegd.

Watch on YouTube
Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.