ID.nl logo
OnePlus Nord CE - Terug van weggeweest
© Reshift Digital
Huis

OnePlus Nord CE - Terug van weggeweest

De OnePlus Nord CE is de eerste OnePlus-smartphone van 2021 uit de Nord-serie. De naam CE staat niet voor het Europees keurmerk of het Chinese imitatiekeurmerk ‘China Electronics’, maar voor Core Edition. Wat de marketeers hiermee bedoelen lees je in deze OnePlus Nord CE review.

De Nord-serie van OnePlus zag in de zomer van 2020 het levenslicht met de OnePlus Nord: een betaalbare smartphone die zeker het aanbevelen waard is. Later werd de serie aangevuld met de Nord N10 en Nord N100, twee goedkopere smartphones die vanwege hun update-ondersteuningsbeleid van OnePlus absolute afraders zijn. Om de onduidelijke Nord-namensoep compleet te maken, is de opvolging in de Nord serie deze OnePlus Nord CE. Of deze Nord CE nu gezien mag worden als een opvolger van de N10, N100, gewone Nord of een nieuwe sublijn is wat onduidelijk. Het zal mij persoonlijk ook niet verbazen als OnePlus de merknaam Nord na wat meer naamsbekendheid gaat afscheiden en heel erg hard gaat doen alsof het een onafhankelijk merk is. Een beetje vergelijkbaar met hoe Xiaomi doet alsof Poco een eigen merk is en Huawei dat in het verleden deed met (het inmiddels) verkochte Honor.

©PXimport

©PXimport

©PXimport

Core Edition

Anyway. CE staat in dit geval voor Core Edition. De marketingafdeling heeft bij dit toestel het verhaal verzonnen dat ze bij OnePlus voor deze smartphone vooral gekeken hebben naar de basale, essentiële benodigdheden van een smartphone op basis van hun ‘community’. Hoewel het verhaal natuurlijk marketing-onzin is zoals alleen OnePlus dat kan verzinnen, is het best interessant om daar eens bij stil te staan voordat je een smartphone koopt. En ook is het interessant om te zien hoe OnePlus deze essentiële functies van een smartphone interpreteert.

Je zou ook kunnen stellen dat de koers van de OnePlus Nord van vorig jaar bijgestuurd moest worden. Ten opzichte van de eerste OnePlus Nord is er namelijk wel wat veranderd. Eén van de overtollige camera’s aan de achterzijde is verwijderd. Hetzelfde geldt voor een van de twee camera’s aan de voorzijde. Opvallender is dat OnePlus de audio-aansluiting terugplaatst. Hopelijk ziet OnePlus ook voor zijn andere toekomstige smartphones in dat het weglaten daarvan een fout was.

Het frame en de achterzijde van de OnePlus CE zijn van plastic. Dat valt toe te juichen, want de uitstraling is nog altijd even luxe, zonder dat de achterkant kwetsbaar is vanwege glas.

©PXimport

©PXimport

Nord vs. Nord

Toch zijn er ook veel zaken hetzelfde gebleven. Het schermformaat bijvoorbeeld is hetzelfde. En ook in dit geval is er plaats voor een fraai (full-HD) amoledscherm. Hoewel witte vlakken wat grauw ogen en de helderheid beter kan, is de kleurweergave dik in orde. Bovendien heeft deze een opgehoogde verversingssnelheid van 90 hertz. Iets wat ik persoonlijk niet als essentieel zou omschrijven, maar het is zeker een prettige toevoeging.

Ook de plaatsing van de vingerafdrukscanner onder het scherm behoort volgens OnePlus tot de core-functionaliteit. Hoewel die vanuit die benadering beter fysiek aan de achter- of zijkant had kunnen zitten, wat nog altijd nauwkeuriger en sneller werkt. Ook de frontcamera zit in het scherm verwerkt, via een gat in de linkerbovenhoek. Of zo’n oplossing essentieel is, dat is natuurlijk ook erg subjectief.

Snelheid blijft

Eén van de sterke kanten van OnePlus smartphones is altijd geweest dat ze vlot werken en dat is met deze OnePlus Nord CE niet anders. Ik stipte al eerder aan dat het scherm een hogere verversingsnelheid heeft van 90 hertz, in plaats van het standaard 60 hertz. Vloeiend lopend beeld draagt bij aan de beleving dat je een vlot presterende smartphone hebt.

Ook in de benchmarks zijn de prestaties (voor een smartphone in deze prijsklasse) in dik orde. De OnePlus Nord CE is uitgerust met een Snapdragon 750G processor en (in ons geval) 12GB aan werkgeheugen. De chipset levert ook 5G ondersteuning, wat op dit moment nog verre van essentiele functionaliteit biedt. Het zal nog minstens een jaar duren voordat 5G in Nederland écht de moeite waard is, maar met de OnePlus Nord CE ben je daar vast klaar voor.

Opladen en accuduur

Als het aankomt op snelheid, is het ook belangrijk de oplader niet te vergeten. De 30 watt-snellader is wat minder imponerend dan de dure OnePlus-smartphones, maar nog altijd rap. Vooral wanneer je net niet uit komt met je dag is het fijn zo’n lader achter de hand te hebben om in een paar minuten het accucapaciteitspercentage weer wat op te schroeven. Draadloos laden is niet mogelijk met deze Nord CE.

De accucapaciteit is met 4.500 mAh gemiddeld. De OnePlus Nord CE is daarom geen smartphone met een opvallend uithoudingsvermogen. Vooral als je gebruikmaakt van de hogere schermverversingssnelheid en 5G kan de accu snel leeglopen. Met 4G en 60 hertz moet anderhalve dag met een opgeladen accu haalbaar zijn.

Drie uitvoeringen

De OnePlus Nord CE komt in drie uitvoeringen. Wij krijgen de meest luxe uitvoering te testen met 12GB(!) werkgeheugen en 256GB opslag (€ 399,-). Goedkopere uitvoeringen van de smartphone beschikken over 6GB werkgeheugen en 128GB opslaggeheugen voor 299 euro en 8GB, 256GB voor 329 euro. Ga van tevoren goed na hoeveel opslaggeheugen je nodig denkt te hebben, ook de komende jaren. OnePlus biedt namelijk helaas niet de optie om de opslag uit te breiden met een geheugenkaartje.

©PXimport

Camera’s

OnePlus en camera’s, het is tot nu toe nooit een gelukkig huwelijk geweest. Kwalitatief hebben de foto’s en video’s altijd een slag achter gelegen op de meeste concurrenten in dezelfde prijsklasse. Ook lijkt de focus teveel te hebben gelegen op functionaliteit dan op kwaliteit, door de achterzijde van het toestel vol te behangen met lenzen en sensoren. Ook is OnePlus een samenwerking aangegaan met cameramerk Hasselblad om een inhaalslag teweeg te brengen. Op de recente OnePlus 9-smartphones helaas nog zonder resultaat. Deze OnePlus Nord CE zou eigenlijk wat meer aandacht mogen verdienen van OnePlus. Zo is er bij deze camera geen samenwerking geweest met Hasselblad en heeft OnePlus besloten dat de twee megapixel monochroomcamera essentieel genoeg is om te behouden. Wel is het positief dat OnePlus de macrocamera heeft verwijderd, op andere OnePlus-toestellen kon ik hier ook geen praktische toepassing voor bedenken omdat de foto’s steevast onscherp en gruizig waren.

Kortom, de camera’s die er toe doen op de achterzijde van de Nord CE zijn de reguliere lens (64 megapixel) en de groothoeklens (8 megapixel). De camera-app toont je drie zoomknoppen, waarbij geschakeld wordt tussen de twee camera’s. De inzoommogelijkheid is niet meer dan een digitale zoom op de primaire camera.

Voor de prijsklasse maken deze twee lenzen uitstekende foto’s. Voor kwalitatief de beste foto’s kun je beter de primaire camera blijven gebruiken. Vooral voor de prijsklasse zijn foto’s van de OnePlus Nord CE goed: kleurrijk, gedetailleerd en helder. Bij minder licht, merk je natuurlijk verschil en treedt er ruis op en valt veel weg. Voor dat soort omstandigheden ben je gewoonweg beter af met een duurdere iPhone- of Samsung-smartphone. De nachtmodus kan helpen, maar heeft wel wat bewegingsonscherpte.

©PXimport

©PXimport

©PXimport

©PXimport

©PXimport

Je krijgt drie zoomniveau's, waarbij de groothoeklens gebruikt wordt voor het uitzoomen en de zoomfunctie inzoomt op de hoofdcamera.

Android 11 met OxygenOS

De softwareschil die OnePlus over Android legt, OxygenOS, kent veel liefhebbers. Er zit nauwelijks bloatware in, alles werkt vlot en je kunt veel naar eigen wens afstellen. Nog altijd is dat de kracht van OnePlus smartphones. Maar het klad begint wel OxygenOS te raken. Hoewel het lijkt alsof OnePlus de basis van de Android-kern nauwelijks aanpast, is er op de achtergrond veel veranderd. Apps worden rigoreus afgekapt om de batterij te ontzien, waardoor achtergrondprocessen niet altijd even lekker werken (bijvoorbeeld als je via een sport-app de route met GPS wilt vastleggen) of een timer-app gebruikt. Ook treden er nu en dan bugs op.

Bovendien wordt het op softwaregebied met name voorbijgelopen door Samsung en Google zelf, die hun smartphones in dezelfde prijsklasse veel langer ondersteunen dan OnePlus belooft. De twee versie-updates die je kunt verwachten, kan en moet gewoon beter. Vooral voor een 5G-smartphone, als je qua netwerktechniek klaar bent voor de toekomst, moet dat ook met Androidfuncties.

Hoewel OxygenOS zeker prettig is om mee te werken, en fabrikanten als Xiaomi en Huawei zeker wat kunnen leren van OnePlus, is OxygenOS niet echt meer een onderscheidend kenmerk waar je een OnePlus-smartphone voor koopt.

Het klad zit een beetje in OxygenOS.

-

Alternatieven voor de OnePlus Nord CE

De OnePlus Nord CE is een zeer goede smartphone voor een scherpe prijs. Concurrenten kunnen deze smartphone niet bijbenen als het aankomt op een combinatie van specificaties en ontwerp. Toch zijn er enkele belangrijke eigenschappen waarin een beter alternatief zich aandient. Ondersteuningsbeleid en camera (dan kun je beter naar de Pixel 4A 5G of Samsung Galaxy A52 5G). Vind je accuduur belangrijk, dan is de Xiaomi Poco X3 Pro een goedkoper alternatief.

Conclusie: OnePlus Nord CE kopen?

De OnePlus Nord CE laat zien wat OnePlus belangrijk vindt in een smartphone en als dit ook belangrijke eigenschappen zijn voor jouw betaalbare smartphone, dan weet je dat je met deze smartphone een goede keus maakt. Met de OnePlus CE heb je een smartphone die in zijn prijsklasse voorop loopt met een snel scherm, schone software en een gelikt ontwerp. Ook de primaire camera is dik in orde en eindelijk telt OnePlus weer mee voor de muziekliefhebber en mobiele gamer dankzij de audio-aansluiting. Toch zijn er verbeterpunten, zo is de monochroomcamera volkomen overbodig en moet het updatebeleid aangescherpt worden.

Ons oordeel

8Score

OnePlus Nord CE

Adviesprijs vanaf € 299,-
Kleuren Blauw, zwart, zilver
OS Android 11 (OxygenOS)
Scherm 6,4 inch oled (2400 x 1080, 90 Hz)
Processor 2,2 GHz octacore (Snapdragon 750G)
RAM 6-12 GB
Opslag 128 of 256 GB
Batterij 4.500 mAh
Camera 64, 8, 2 megapixel (achter), 16 megapixel (voor)
Connectiviteit 5G, Bluetooth 5.1, wifi, gps, nfc, 3,5mm jack
Formaat 15,9 x 7,4 x 0,8 cm
Gewicht 170 gram
Websitewww.oneplus.com

  • Pluspunten

  • Scherm

  • Primaire camera

  • Snel

  • Prijs-kwaliteitsverhouding

  • Minpunten

  • Updatebeleid kan nog altijd beter

  • Overbodige monochroomcamera

▼ Volgende artikel
Review Motorola Moto G57 Power – Praktisch werkpaard
© Wesley Akkerman
Huis

Review Motorola Moto G57 Power – Praktisch werkpaard

De Motorola G57 Power valt op in het segment van betaalbare smartphones, vooral vanwege zijn grote uithoudingsvermogen. De adviesprijs is 250 euro en dat betekent dat je wel wat consessies doet - maar níet op batterijduur en robuustheid.

Goed
Conclusie

Ben je op zoek naar een smartphone met een maximale accuduur, dan is de Motorola Moto G57 Power een uitstekende keuze. Met zijn gigantische 7000 mAh-batterij en de efficiënte Snapdragon-chipset zet het toestel een fijne standaard in het budgetsegment. De camera en het beperkte updatebeleid zijn duidelijk zwakkere punten, maar het robuuste ontwerp en de schone Android-ervaring maken veel goed. Al met al is de G57 Power een nuchtere, betrouwbare smartphone voor wie niet telkens naar de oplader wil grijpen.

Plus- en minpunten
  • Onverslaanbare accuduur
  • Robuust gebouwd
  • Schone software
  • Praktische extra's
  • Betrouwbare hoofdcamera
  • Beperkte updates
  • Wat forser formaat
  • Oplaadtijd kan korter
CategorieSpecificatie
Display6,72 inch Full HD+ LCD, 120Hz verversingssnelheid, tot 1050 nits helderheid
ProcessorQualcomm Snapdragon 6s Gen 4 (4nm)
Geheugen8 GB LPDDR4X (uitbreidbaar tot 24 GB via RAM Boost)
Opslag128 GB ingebouwd (uitbreidbaar)
Batterij7000 mAh met 33W TurboPower snelladen
Camera's achter50 MP hoofdcamera (Sony LYTIA 600, f/1.8), 8 MP ultragroothoek (119.5°)
Camera voor8 MP selfiecamera (f/2.2)
VideoTot 2K op 30 fps (voor en achter), Full HD tot 60 fps
SoftwareAndroid 16
BouwVegan leather achterzijde, Gorilla Glass 7i, IP64-gecertificeerd, MIL-STD 810H
Connectiviteit5G, wifi, bluetooth 5.1, GPS, NFC
AudioStereo luidsprekers met Dolby Atmos, Hi-Res Audio, 3,5mm headset jack

Om met dat laatste te beginnen: de Motorola Moto G57 Power beschikt namelijk over een riante batterij van 7.000 mAh. Hoewel het toestel met 210 gram en een dikte van 8,6 mm iets zwaarder aanvoelt dan concurrenten, blijft het ontwerp dankzij de afwerking van veganistisch leer prettig hanteerbaar. Motorola kiest daarnaast voor een vertrouwde ontwerptaal met opvallende Pantone-kleuren zoals Regatta en Corsair. Ondanks de kunststof behuizing blijft de bouwkwaliteit robuust; het beschikt over een MIL-STD-810H-certificering en IP64-classificatie, wat bescherming biedt tegen vallen, stof en waterspatten.

Het 6,72-inch lcd-scherm levert met zijn Full HD-resolutie en 120Hz-beeldverversing een vloeiende ervaring en een fijne piekhelderheid van 1.050 nits. De kleuren ogen bovendien levendig genoeg voor films, series en games. Verder is het display beschermd met Gorilla Glass 7i en kun je het met natte vingers blijven bedienen door de Water Touch-technologie. De Moto G57 beschikt tot slot over een audiojack (wow!), usb-c-poort en ondersteuning voor Dolby Atmos. De dikke onderrand is eigenlijk het enige visuele minpunt aan het design.

©Wesley Akkerman

©Wesley Akkerman

Onderscheidende batterijduur

De Moto G57 Power onderscheidt zich zoals gezegd door een enorme 7.000 mAh-batterij, die bij gemiddeld gebruik moeiteloos drie dagen meegaat. Zelfs bij intensief gebruik, zoals streamen en gamen, blijft er na een volle dag vaak nog zo'n veertig procent over (maar ook dat is natuurlijk afhankelijk van hoeveel je verder doet, maar toch). En dankzij de redelijke oplaadsnelheid van 33 watt kun je het toestel in principe met iets meer dan een uur volledig opladen. Hecht je dus waarde aan een smartphone die lang meegaat, dan zal deze specialisatie je bevallen.

Onder de motorkap zit de nieuwe Snapdragon 6s Gen 4-processor, een zuinige chip die vlot genoeg is voor dagelijks gebruik en multitasking. Met 8 GB werkgeheugen loopt alles soepel, en ook een aantal populaire games draaien prima op gemiddelde instellingen zonder dat het toestel warm wordt. In combinatie met de forse accu en 128 GB uitbreidbare opslag voelt de Motorola Moto G57 Power aan als een nuchter, praktisch toestel dat doet wat het moet doen.

©Wesley Akkerman

©Wesley Akkerman

Prima software en camera's, maar…

De Motorola Moto G57 Power draait verder op Android 16 (nu de meest recente versie) met de verfijnde Hello UI. Het is een schone en opgeruimde ervaring met handige extra's zoals de voor velen bekende Moto-gebaren voor de zaklamp en camera. Qua ervaring heeft Motorola de animaties wat verbeterd (die zijn nu wat soepeler), maar het updatebeleid laat nog wat wensen over. Voor 250 euro kun je niet alles verwachten, maar één enkele Android-upgrade is wel karig. Daardoor is de kans groot dat je sneller dan gehoopt weer aan een nieuwe telefoon toe bent..

De cameraopstelling tot slot wordt geleid door een 50 MP Sony-hoofdsensor die bij goed daglicht verrassend natuurlijke kleuren en details vastlegt. Hoewel de 8 MP ultragroothoeklens minder presteert en foto's bij weinig licht wat zachter worden, zijn de resultaten voor deze prijsklasse best te pruimen. De selfiecamera blinkt uit in realistische huidtinten. Het camerasysteem is desondanks geen hoogvlieger, maar ook hier moeten we rekening houden met de prijs en het marktsegment. De camera's zijn duidelijk niet de prioriteit bij dit toestel.

0,5x
1x
2x

Motorola Moto G57 Power kopen?

Ben je op zoek naar een smartphone met een maximale accuduur, dan is de Motorola Moto G57 Power een uitstekende keuze. Met zijn gigantische 7000 mAh-batterij en de efficiënte Snapdragon-chipset zet het toestel een fijne standaard in het budgetsegment. De camera en het beperkte updatebeleid zijn duidelijk zwakkere punten, maar het robuuste ontwerp en de schone Android-ervaring maken veel goed. Al met al is de G57 Power een nuchtere, betrouwbare smartphone voor wie niet telkens naar de oplader wil grijpen.

▼ Volgende artikel
Streamtips: nieuwe films en series – Wonder Man, Ponies en The Death of Bunny Munro
© Marvel Entertainment
Huis

Streamtips: nieuwe films en series – Wonder Man, Ponies en The Death of Bunny Munro

Er valt deze week weer een boel te streamen en of je nu zin hebt in superheldenactie, sciencefiction of drama: er is voor ieder wat wils. Wij hebben de beste tips van het nieuwe aanbod voor je op een rijtje gezet, zodat jij precies weet wat je deze week niet mag missen.

Wonder Man (seizoen 1) | Disney+ | 28 januari

De nieuwste toevoeging aan het MCU, de gloednieuwe serie Wonder Man, is vanaf deze woensdag te zien op Disney+. De serie volgt Simon Williams (Yahya Abdul-Mateen II), een acteur die nogal worstelt om zijn carrière van de grond te krijgen. Wanneer hij medeacteur Trevor Slattery (Ben Kingsley) ontmoet, komt hij erachter dat de legendarische regisseur Von Kovak (Zlatko Burić) de superheldenfilm ‘Wonder Man’ opnieuw verfilmt. Terwijl Simon een levensveranderende rol achterna jaagt, blijkt dat hij zelf echt superkrachten heeft. Hij gebruikt ze echter liever niet en wil zich vooral graag richten op zijn carrière. De serie wordt tot nu toe uitstekend ontvangen, iets wat Marvel-fanaten wel konden gebruiken.

Watch on YouTube

Bridgerton (Seizoen 4 - Deel 1) | Netflix | 29 januari

Het geliefde kostuumdrama Bridgerton keert deze week terug, ditmaal met een focus op Benedict Bridgerton (Luke Thompson). Nadat hij in eerdere seizoenen wat aan de zijlijnen heeft gestaan, pakt ‘ie nu zijn eigen moment in de schijnwerpers. Naast terugkerende castleden als Jonathan Bailey en Simone Ashley - respectievelijk als Anthony en Kate Bridgerton - zijn er ook nieuwe namen van de partij. Bijvoorbeeld Katie Leung - die ook de stem van Caitlyn uit Arcane inspreekt - als Lady Araminta Gun. Zoals steeds vaker voorkomt bij Netflix wordt dit seizoen wel opgebroken: de eerste vier afleveringen zijn vanaf 29 januari te bekijken, waarna de laatste vier volgen op 26 februari.

Watch on YouTube

PONIES (seizoen 1) | SkyShowtime | 30 januari

De buddy-spyserie PONIES volgt Bea (Emilia Clarke) en Twila (Haley Lu Richardson), twee gewone vrouwen die in 1977 als secretaresse werken op de Amerikaanse ambassade in Moskou. Hun rustige leven wordt abrupt op zijn kop gezet wanneer hun echtgenoten, beiden CIA-agenten, onder mysterieuze omstandigheden om het leven komen. Vastbesloten om de waarheid te achterhalen, laten Bea en Twila hun vertrouwde kantoorbanen achter en worden ze zelf CIA-spionnen.

Watch on YouTube

The Death of Bunny Munro | SkyShowtime | 30 januari

The Death of Bunny Munro is gebaseerd op het gelijknamige boek van Nick Cave en volgt titulaire hoofdpersoon Bunny Munro (Matt Smith), een losbandige huis-aan-huisverkoper van schoonheidsproducten. Na de plotselinge dood van zijn vrouw, moet hij ineens alleen voor zijn jonge zoontje zorgen, die hij meeneemt terwijl hij voor zijn werk door het zuiden van Engeland reist. Bunny is alleen maar bezig met het vervullen van zijn eigen behoeftes, maar tijdens hun chaotische roadtrip realiseert hij zich dat hij zijn levensstijl zal moeten aanpassen.

Watch on YouTube

Mad Max: Fury Road | HBO Max | 1 februari

De eerste vier delen van de western-achtige sciencefictionfilms Mad Max zijn vanaf deze zondag te zien op HBO Max. Het vierde deel, Fury Road, is wat mij betreft de grootste aanrader. In een post-apocalyptische woestijn waar benzine en water schaars zijn, bundelt hoofdpersoon Max (Tom Hardy) de krachten met een groep rebellen om in opstand te komen tegen een meedogenloze dictator. Je hebt trouwens niet per se voorkennis nodig om van Mad Max: Fury Road te kunnen genieten, de keiharde actie en geweldige setting maken deze film sowieso de moeite al waard.

Watch on YouTube

Ocean's Eleven | HBO Max | 1 februari

Mocht je deze week zin hebben in een lekkere heistfilm, dan ben je bij HBO Max aan het juiste adres. Danny Ocean (George Clooney) is de gevangenis nog niet uit of hij is zijn volgende misdaad al aan het bekokstoven. Hij verzamelt een team van tien doorgewinterde criminelen om drie grote casino’s in Las Vegas te beroven en doopt de groep ‘Ocean’s Eleven’. De film is een remake van de gelijknamige Rat Pack-klassieker uit 1960 en zit met onder anderen Clooney, Brad Pitt, Andy Garcia, Don Cheadle en Julia Roberts, net zo boordevol sterren als het origineel.

Watch on YouTube