ID.nl logo
Je iPhone als Sonos-intercom instellen
© Reshift Digital
Huis

Je iPhone als Sonos-intercom instellen

Sonos-speakers hebben ons leven een stuk makkelijker gemaakt. Geen kilometers draad meer, goede geluidskwaliteit en volledig aan te sturen met je smartphone. Zou het dan niet handig zijn als je af en toe, in plaats van muziek, ook je stem kon laten horen via de Sonos? Bijvoorbeeld op een feestje, om even iets aan te kondigen? Sonos biedt die optie niet, maar er bestaat wel een app voor.

Voice Intercom downloaden

De app die je nodig hebt om je Sonos als intercom te gebruiken, is Voice Intercom. Dit is helaas geen gratis app, je betaalt er, op het moment van schrijven, 2,29 euro voor in de App Store. Dat is natuurlijk een behoorlijke prijs voor een app, maar in alle eerlijkheid, als het ervoor zorgt dat je geen intercom of dure microfoon hoeft aan te schaffen, is het natuurlijk maar een schijntje. Helaas is deze app alleen beschikbaar in de Apple App Store, we hebben geen versie gevonden voor Android, ook niet eentje die hierop lijkt.

Sonos detecteren

Om je Sonos als intercom te kunnen gebruiken, moet de app de Sonos-speakers eerst detecteren. We zeggen het maar even ten overvloede (ook omdat we hier zelf ook nog regelmatig de mist mee ingaan): als de app je Sonos-luidspreker niet kan vinden, dan komt dat waarschijnlijk omdat je wifi uitgeschakeld staat. Zowel je smartphone als de Sonos moeten deel uitmaken van hetzelfde draadloze netwerk om elkaar te kunnen vinden. Een handig foefje van de app is dat het meer dan een apparaat kan aansturen. Zodra je Sonos(sen) zijn gevonden, zie je bovenin een uitklapmenu. Daarin kun je aangeven op welke luidsprekers je je stem wilt laten klinken.

©CIDimport

Voice Intercom gebruiken

Het enige wat je nu nog rest om via de Sonos luidspreker(s) te spreken, is de knop Hold to talk ingedrukt houden en zeggen wat je te zeggen hebt. We raden je wel aan om het volume in eerste instantie heel zacht te zetten om te voorkomen dat je, zoals wij, de rest van de bewoners van het huis de stuipen op het lijf jaagt met je stem die plotseling uit het niets door de kamer schalt. Weet dat je wel even moet oefenen, want omdat er wat vertraging op de lijn kan zijn, kan de situatie ontstaan waarin je gaat wachten tot de digitale versie van jezelf is uitgesproken. Dat werkt niet. Om die vertraging te minimaliseren, kun je de buffergrootte aanpassen. Druk daarvoor in de app op Settings en vervolgens nog een keer op Settings in het venster dat verschijnt. We kunnen geen ideale buffersize aangeven, dat is simpelweg een kwestie van experimenteren.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
De Legende van Zelda - 40 jaar-retrospective - Bonuslevel
Huis

De Legende van Zelda - 40 jaar-retrospective - Bonuslevel