ID.nl logo
Handleiding: Laat de Mac bestanden niet langer standaard in iCloud opslaan
© Reshift Digital
Huis

Handleiding: Laat de Mac bestanden niet langer standaard in iCloud opslaan

Apple's clouddienst iCloud is nauw geïntegreerd in OS X Mountain Lion. Zo stelt OS X automatisch voor nieuwe bestanden in iCloud op te slaan. Wil jij echter geen gebruik maken van iCloud of niet al je documenten in de clouddienst slaan? Dan kan deze nieuwe feature flink vervelend zijn. Met een paar simpele stappen kan je er echter voor zorgen dat OS X bestanden niet langer automatisch in iCloud probeert op te slaan.

De manier waarop je bestanden opslaat is in OS X Mountain Lion veranderd. Voorheen kreeg je direct een venster te zien waarin je kon aangeven op welke locatie je een bestand wilde opslaan. OS X stelde hierbij voor het bestand op te slaan in de map waar jij ook het vorige bestand hebt opgeslagen. Deze werkwijze is in OS X Mountain Lion op de schop gegaan. OS X Mountain Lion stelt standaard voor bestanden in iCloud op te slaan en toont niet direct andere mappen. Apple wil je hiermee uiteraard motiveren zoveel mogelijk gebruik te maken van iCloud.

Bestanden op je Mac opslaan

Wil je het bestand toch ergens anders opslaan? Dan kan je op de locatie klikken om een lijst te bekijken met de mappen die jij het meest gebruikt. Wil je map op een 'exotische' locatie opslaan? Dan moet je eerst op het pijltje naast de bestandsnaam klikken om door je Mac te kunnen bladeren. De nieuwe werkwijze wordt in nagenoeg alle apps die ondersteuning bieden voor iCloud gehanteerd. Denk hierbij aan apps van Apple zoals Teksteditor, Voorvertoning en Pages, maar ook aan Office for Mac van Microsoft.

©PXimport

OS X Mountain Lion stelt standaard voor bestanden op te slaan in iCloud

Maak jij echter helemaal geen gebruik van iCloud of wil je niet alle bestanden die je maakt opslaan in Apple's clouddienst? Dan moet je continu een andere map selecteren, waardoor de nieuwe werkwijze flink vervelend kan zijn. Een anonieme tipgever heeft echter een handige tip die uitkomst kan bieden. Door slechts enkele stappen uit te voeren is het mogelijk OS X niet langer voor te laten stellen documenten in iCloud op te slaan en je de mogelijkheid te laten bieden direct zelf een locatie te kiezen.

Ouderwetse werkwijze herstellen

Je kunt de ouderwetse werkwijze herstellen door gebruik te maken van de Terminal op je Mac. Open allereerst de map Programma's in het dock of via de Finder. Ga naar de map Hulpprogramma's. Open vervolgens de app Terminal, die herkenbaar is aan een zwart icoon met de tekens >_. De Terminal is een tool waarmee je op de Mac allerlei acties uit kunt laten voeren of wijzigingen kunt doorvoeren door commando's in te voeren. De commando's die je moet invoeren zijn vaak ingewikkeld en lang. Gelukkig is het mogelijk de commando simpelweg in de Terminal te kopiëren, wat voorkomt dat je typefouten maakt.

Kopieer de volgende regel in de Terminal om te zorgen dat OS X je direct een locatie laat kiezen bij het opslaan van bestanden:

defaults write NSGlobalDomain NSDocumentSaveNewDocumentsToCloud -bool false

Druk op de Enter-toets om je invoer te bevestigen. De Terminal geeft geen enkele reactie en lijkt dus geen actie te ondernemen. Start daarom de app Teksteditor via de map Programma's om te controleren of wijziging goed is doorgevoerd. Heb jij Teksteditor al open staan? Sluit de app dan volledig af en start deze opnieuw op. Open een nieuw document door in de menubalk het menu Archief te selecteren en de optie Nieuw te kiezen. Sla het document vervolgens op door via het menu Archief op de optie Bewaar te klikken. Teksteditor biedt je nu direct de mogelijkheid aan te geven op welke locatie je het bestand wilt opslaan.

©PXimport

Na de wijziging kan je weer direct aangeven waar je bestanden wilt opslaan

Bestanden weer automatisch opslaan in iCloud

Wil je de wijziging weer ongedaan maken en OS X dus weer automatisch voor laten stellen bestanden op te slaan in iCloud? Ook dit kan via de Terminal. Start dus opnieuw de app Terminal via de map Hulpprogramma's in de map Programma's. Kopieer nu de onderstaande regel in de Terminal om de wijziging ongedaan te maken:

defaults write NSGlobalDomain NSDocumentSaveNewDocumentsToCloud -bool true

De Terminal geeft opnieuw geen enkele reactie, maar maakt de wijziging wel ongedaan. OS X stelt nu dus weer standaard voor bestanden op te slaan in iCloud.

▼ Volgende artikel
Nieuwe Philips Airfryer Dual Stacked 4000 bespaart bijna de helft aan ruimte op het aanrecht
© Philips
Huis

Nieuwe Philips Airfryer Dual Stacked 4000 bespaart bijna de helft aan ruimte op het aanrecht

Philips breidt zijn assortiment heteluchtfriteuses uit met de Airfryer Dual Stacked 4000-serie. Je ziet meteen waar de naam vandaan komt: de twee bakmanden zijn gestapeld (stacked). Hierdoor neemt het apparaat tot 45 procent minder ruimte in op het aanrecht dan traditionele dubbele airfryers, terwijl de totale inhoud met 10 liter gelijk blijft aan grotere modellen.

Philips is niet de eerste die met een verticaal ontwerp komt. Merken als Ninja (met de Double Stack) en Princess hebben al soortgelijke modellen. Het is een duidelijke trend in de keukenmarkt: consumenten willen wel de voordelen van twee mandjes, maar hebben geen zin in een apparaat dat het halve aanrecht in beslag neemt.

De Philips Airfryer Dual Stacked 4000-serie richt zich vooral op huishoudens met kleine(re) keukens. De twee manden hebben elk een capaciteit van 5 liter, zodat je bijvoorbeeld vlees in de ene mand en groenten in de andere kunt bereiden. De synchronisatiefunctie zorgt ervoor dat beide zones op precies hetzelfde moment klaar zijn, ook als de bereidingstijden verschillen.

©Philips

Voor de bereiding leunt Philips op de bekende RapidAir-technologie, waarbij hete lucht met hoge snelheid door de manden circuleert. Volgens de fabrikant zorgt dat voor een gelijkmatige garing met weinig of geen olie. Handig zijn de kijkvensters: je houdt het bakproces in de gaten zonder dat je de laden hoeft te openen. Zo ontsnapt er niet onnodig warme lucht.

Je bedient de airfryer via een digitaal touchscreen met dertien voorgeprogrammeerde instellingen voor bekende gerechten. Wil je meer controle, dan kun je de temperatuur en tijd ook handmatig per mand instellen.

Ook handig: na afloop kunnen de losse onderdelen in de vaatwasser, wat het schoonmaken na het koken makkelijker maakt.

©Philips

Beschikbaarheid

De Philips Airfryer Dual Stacked 4000-serie is per direct verkrijgbaar bij diverse elektronicaspeciaalzaken en online winkels. Het apparaat heeft een adviesprijs van 229,99 euro.

Wat is RapidAir-technologie?

De meeste airfryers werken als een kleine heteluchtoven, maar de RapidAir-techniek van Philips onderscheidt zich door de vorm van de bodem in de bakmand. Deze heeft vaak een stervormig profiel (de 'zeespiegelbodem'). Hierdoor wordt de opstijgende hete lucht krachtig teruggekaatst en ontstaat er een werveling. Dit zorgt ervoor dat het voedsel van alle kanten direct wordt geraakt door de hitte, wat resulteert in een krokantere buitenkant zonder dat het product uitdroogt.

▼ Volgende artikel
Nieuwe State of Play en Nintendo Direct mogelijk in februari te zien
Huis

Nieuwe State of Play en Nintendo Direct mogelijk in februari te zien

In februari worden er mogelijk een nieuwe State of Play van Sony PlayStation en Nintendo Direct uitgezonden.

Dat claimt de zeer betrouwbare insider Nate the Hate, die eerder al correct de komst van Nintendo Directs en State of Plays heeft voorspeld. Op X werd aan hem gevraagd of er een State of Play in februari wordt uitgezonden, waarop hij positief antwoordde.

Nu is dat geen risicovolle voorspelling: de afgelopen vijf jaar werd er vier keer in februari een State of Play uitgezonden. Toch zal het voor veel PlayStation-gamers een fijne 'bevestiging' zijn dat de betrouwbare insider de komst van de State of Play beaamt.

In een recente video meldt Nate the Hate daarnaast ook dat hij heeft gehoord over de komst van een algemene Nintendo Direct. Daarbij claimt hij zelfs dat de Direct-uitzending specifiek op 5 februari wordt uitgezonden. Concrete informatie over de inhoud had hij niet.

State of Plays en Nintendo Directs

Consolebedrijven zenden al jarenlang hun eigen presentaties uit waarin ze nieuwe games aankondigen en nieuwe beelden van reeds aangekondigde games vertonen. Nintendo doet dit in de Nintendo Direct-uitzendingen, terwijl Sony daar State of Play-livestreams voor gebruikt. Dergelijke presentaties kunnen altijd rekenen op miljoenen kijkers die meer te weten willen komen over wat er zoal uitkomt op de Nintendo Switch (2) en PlayStation 5.

Nintendo heeft dit jaar games als Pokémon Pokopia, Fire Emblem: Fortune's Weave en Yoshi's and the Mysterious Book op de planning staan. Het zou dan ook in de lijn der verwachting liggen dat deze games in een Direct worden getoond. Sony komt dit jaar in ieder geval met Saros, Marathon en Marvel's Wolverine.

Aankomende Tomodachi Life Direct

Overigens wordt er deze week sowieso al een Nintendo Direct uitgezonden, maar dan gericht op één game. Aanstaande donderdag om 15:00 uur Nederlandse tijd zendt Nintendo een Direct uit die geheel draait om Tomodachi Life: Waar Dromen Uitkomen, een aankomende Switch 2-game. De Direct zal ongeveer 20 minuten duren en via YouTube te zien zijn.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.