ID.nl logo
Notities in iOS maken met je iPad en de Apple Pencil
© Reshift Digital
Huis

Notities in iOS maken met je iPad en de Apple Pencil

Notities in iOS lijkt zo'n klein appje waar je behalve notities mee maken niet veel meer mee kunt. Niets is echter minder waar. Het is feitelijk inzetbaar als een compleet digitaal notitieblok, uitstekend bruikbaar voor bijvoorbeeld (school)projecten en andere meer complexe zaken.

Eigenlijk is de app Notities qua functionaliteit vergelijkbaar met OneNote of Evernote. Zelfs real-time delen van notitieblokken is mogelijk via iCloud. Inderdaad: je kunt in de app gewoon tekst tikken, bijvoorbeeld een boodschappenlijstje. Maar het kan veel meer. Start de app en tik om te beginnen op het knopje voor het maken van een nieuwe notitie, helemaal rechtsboven in beeld. Je hebt nu een maagdelijk lege pagina voor je staan. Inclusief (meestal) een virtueel toetsenbord onder in beeld.

Tik wat tekst en de basisfunctionaliteit van Notities heb je al in de vingers. Let op, want boven het toetsenbord zit een klein balkje met knoppen. Aan de linkerkant onder meer knoppen voor ongedaan maken, kopiëren, plakken enzovoort. Maar ook een tabelknop, waarmee je in een handomdraai een tabel invoegt. Om daarin een kolom toe te voegen tik je op het tabje met de drie puntjes bovenaan de eerste cel helemaal linksboven. Om rijen toe te voegen tik je op het tabje aan de linkerkant van diezelfde cel. Met een tabel zijn bijvoorbeeld keurig geordende lijstjes te maken. Pas verder het opmaakprofiel (of de opmaak) alsmede uitlijning van een tekst aan met de knop Aa. Keuze genoeg hier.

Slepen van content

Dankzij multitasking op de iPad is het supersimpel om content vanaf een website te slepen naar een aantekening in Notities. Kwestie van (bijvoorbeeld) een afbeelding beet pakken en vanuit een browser naar notities te slepen. Ook geselecteerde tekst is op die manier razendsnel over te hevelen. Dit soort trucjes komt uitstekend van pas bij het verzamelen van 'snippets' aan informatie. Zo zorg je voor een gedegen pakket aan achtergrondinformatie van bijvoorbeeld een lopend school- of werkproject.

©PXimport

Tekenen

Verder is het mogelijk om schetsen of handgeschreven aantekeningen aan een notitie toe te voegen. Dat kan gewoon met je vinger, of - mooiere natuurlijk - met de Apple Pencil. Tik voor de tekenmodus op de knop met het pennetje helemaal rechtsboven het (virtuele) toetsenbord. Onder in beeld kan je nu kiezen uit een aantal tekengereedschappen, zoals een pen, markeerstift, potlood en gummetje. Via de kleurenknoppen kies je uit een setje basiskleuren. Met de lasso zijn selecties te maken. Al met al een simpele maar praktische set aan schrijfgereedschappen.

Let op: als je ooit een keer een Pencil hebt gekoppeld en gebruikt in Notities, dan is het niet mogelijk om daarna nog met vingers te schrijven of tekenen. Om die 'blokkering' op te heffen, start je de app Instellingen. Tik daarin op Notities en zet de schakelaar achter Teken alleen met Apple Pencil uit. Dat je het weet voor als je onderweg eens een keer zonder Pencil zit.

Afstrepen

Praktisch is verder ook de mogelijkheid om afstreepbare lijstjes te maken, to do-listst zeg maar. Om een selectiebolletje in te voegen tik je op het balletje met het vinkje bovenaan het virtuele toetsenbord. Tik er een tekst achter en maak op die manier een lijstje. Om een activiteit af te vinken tik je op het balletje, waarna er een vinkje in verschijnt. Zo houd je orde in de chaos! Blijft over het feit dat je Notities kunt delen met andere iOS-apparaten. Kwestie van de app Instellingen starten. Tik vervolgens helemaal bovenaan op je naam. Tik op iCloud en zet de schakelaar achter Notities aan. Doe dat ook op je andere Apple-apparaten en alles wordt netjes gesynchroniseerd.

▼ Volgende artikel
Switch 2-editie van Xenoblade Chronicles X uitgebracht
Huis

Switch 2-editie van Xenoblade Chronicles X uitgebracht

Nintendo heeft geheel onverwachts een Switch 2-upgrade voor Xenoblade Chronicles X: Definitive Edition aangekondigd en uitgebracht.

De rpg van Monolith Soft kwam oorspronkelijk uit in 2015 op Wii U, maar vorig jaar werd het spel al overgezet naar de Nintendo Switch in de vorm van een 'Definitive Edition'. Nu is daar dus een Switch 2-editie bijgekomen.

Mensen kunnen deze editie los kopen op Switch 2, of - als ze de Switch-versie al hebben - een upgrade van (naar schatting) 5 euro aanschaffen om te upgraden naar de Switch 2-versie. Op 16 april komt er ook een fysieke versie in de winkels te liggen.

De Switch 2-upgrade laat het spel in 4K en 60 frames per seconde op televisie draaien, en in 1080p en 60 fps in handheldvorm. Verdere wijzigingen zijn er voor zover bekend niet. De Switch-versie was al een upgrade ten opzichte van het origineel, met verbeterde graphics en meer verhaal.

Watch on YouTube

Over Xenoblade Chronicles X

Xenoblade Chronicles X maakt deel uit van de Xenoblade Chronicles-franchise van Monolith Soft, dat tegenwoordig onderdeel uitmaakt van Nintendo. Er zijn drie hoofddelen in de rpg-serie verschenen, en Xenoblade Chronicles X staat daar los van.

De game speelt zich af in het jaar 2054, waarin de aarde is verwoest. Een kleine groep overlevenden is met een ruimteschip ontsnapt en neergestort op de planeet Mira. In een grote, open spelwereld kunnen spelers op verkenning gaan, en gebruikmaken van een Skell - een soort mech die in een voertuig kan transformeren en kan vliegen.

▼ Volgende artikel
''Deze God of War stelt teleur!'' - Power-Up Podcast #5
Huis

''Deze God of War stelt teleur!'' - Power-Up Podcast #5

Met de PlayStation State of Play nog vers in het geheugen, de aanloop naar Resident Evil Requiem, recente releases én gloednieuwe aankondigingen is er weer genoeg te bespreken! Simon en Jacco hebben een hartig woordje over voor God of War: Sons of Sparta, maar ook voor de aangekondigde trilogie-remake. Martin is ondertussen in High on Life 2 gedoken, en de jongens duiken ook nog in hun favoriete interviews ooit. Benieuwd welke dat zijn? Check dan snel de aflevering, baklap!

Watch on YouTube

00:00 Intro
01:05 Simon zijn ‘spannende’ carnaval
04:30 E-sportopleiding
10:25 Denis Dyack-interview
14:10 Layers of Fear 3-aankondiging
17:25 Aanloop naar Resident Evil Requiem
25:50 High on Life 2
29:50 Death Howl
39:20 God of War: Sons of Sparta
53:45 Twijfels over God of War-trilogie-remake
57:10 Favoriete interviews
01:07:25 Gecancelde Ubisoft-games
01:11:00 Outro

Je kan ook de podcast beluisteren hieronder of via deze link!