ID.nl logo
Notificaties in iOS 12
© Reshift Digital
Huis

Notificaties in iOS 12

iOS kent al sinds jaar en dag meldingen (of notificaties, net hoe je ze wilt noemen). In iOS 12 krijg je meer controle over de berichtgeving. Altijd handig!

Meldingen in iOS kunnen door heel wat apps worden gegenereerd. Denk aan bijvoorbeeld Facebook dat een melding kan tonen zodra iemand op een post reageert. Of een nieuwsapp die bij binnenkomend nieuws een melding laat zien. In iOS 12 is ten eerste de weergave van meldingen aangepast. In tegenstelling tot eerdere versies van Apple's mobiele besturingssysteem worden meldingen nu per 'afzender' (ofwel de genererende app) gegroepeerd en niet meer in een eindeloos lange rij op het meldingenscherm gedumpt. Om alle meldingen in een groep te zien, tik je simpelweg op de laatste melding van die app. Als er meer meldingen klaar staan, dan is dat te zien aan het stapeleffect. Heb je zo'n stapel eenmaal geopend, dan vouw je alles weer samen via een tik op Toon minder. Of tik op het afsluitkruisje en dan Wis, waarna alle meldingen van de betreffende app gewist worden en het spel - voor deze app - weer opnieuw begint.

Beheren

We zijn er echter nog niet wat nieuwe meldingsfuncties betreft in iOS 12. Roep bijvoorbeeld de meldingen eens op, door helemaal vanaf de bovenrand van je scherm naar beneden te vegen. Veeg vervolgens een melding (of groep meldingen) naar links. Je ziet nu een drietal 'knoppen': Beheer, Bekijk en Wis alles. Tik op Beheer en je ziet een ballon openen. Ten eerste kan je daarin kiezen voor Lever stil af. De functie spreekt voor zich: voortaan worden berichten van deze app zonder bliepjes geplaatst. Schakel uit spreekt ook voor zich: doei meldingen van deze app. Tot slot is er nog de knop (link) Instellingen. De app Instellingen opent nu, met de berichteninstellingen voor de app waarvan het 'geveegde' bericht afkomstig is. De opties zijn overigens per app vergelijkbaar. Nieuw in iOS 12 is in ieder geval de optie Meldingen groeperen. Standaard staat dit op Automatisch ingesteld. Tik je hierop, dan verschijnen drie opties: Automatisch, Op app of Uit. Kies je voor de laatste mogelijkheid, dan worden de berichten weer op de oude pre-iOS 12 manier getoond. Alles kan dus helemaal naar wens ingesteld worden.

©PXimport

©PXimport

▼ Volgende artikel
Meerdere Assassin's Creed- en Far Cry-games in ontwikkeling
Huis

Meerdere Assassin's Creed- en Far Cry-games in ontwikkeling

De Franse uitgever Ubisoft heeft meerdere games in de Assassin's Creed- en Far Cry-reeksen in ontwikkeling.

Dat liet ceo Yves Guillemot weten in een interview met Variety, dat vooral draaide om de herstructurering van het bedrijf. De Assassin's Creed-, Far Cry- en Rainbow Six-franchises vallen tegenwoordig onder Vantage Studios, een dochteronderneming die Ubisoft samen met Tencent heeft opgericht.

"We hebben een solide planning op de rit bij Vantage Studios", aldus Guillemot. "We ontwikkelen meerdere games in de Assassin's Creed-franchise. Het gaat daarbij zowel om singleplayer- en multiplayerervaringen, met een ambitie om de spelersaantallen te laten groeien. Vorig jaar had de franchise al meer dan dertig miljoen spelers."

Over Far Cry: "Mensen wachten met smart (op nieuwe delen). We hebben op dit moment twee erg veelbelovende projecten in ontwikkeling." Hij gaf niets prijs over deze projecten, maar er gaan al langere tijd geruchten over twee Far Cry-games: een nieuwe singleplayerervaring en een losstaande multiplayergame - mogelijk een extraction shooter - waarbij beide games mogelijk een deel van de spelwereld of spelmechanismen delen.

Ubisoft op de schop

De herstructurering van Ubisoft zorgt er ook voor dat er diverse ontslagen vallen, studio's worden gesloten en games zijn geannuleerd. Eerder deze week bleek al dat er ontslagen vallen bij Ubisoft Toronto, al werd daarbij wel gecommuniceerd dat de Splinter Cell-remake in ontwikkeling blijft. De herstructurering en ontslagen leveren ook protesten op bij werknemers en vakbonden.

Over die protesten zei Guillemot in het interview: "Ik begrijp volledig de legitieme zorgen van onze teams in Frankrijk en de rest van de wereld. Ubisoft ondergaat op dit moment een grote transformatie, dat invloed heeft op onze organisatie, werkzaamheden en cultuur. Veranderingen op deze schaal wekken logischerwijs vragen op en zorgen voor spanning, zeker wanneer ze impact hebben op de routines van mensen. Ik wil luisteren, met verantwoording leiden en onze teams blijven betrekken. Maar ik kan niet negeren dat we onderdeel uitmaken van een industrie die competitiever en veeleisender is dan ooit tevoren."

▼ Volgende artikel
Check de eerste trailer van de Peaky Blinders-film
Huis

Check de eerste trailer van de Peaky Blinders-film

De eerste trailer van Peaky Blinders: The Immortal Man - de film die de Peaky Blinders-serie opvolgt - is online gedeeld.

Eind vorig jaar kwam er al een korte teaser online, maar nu is de eerste volledige trailer te zien, die meer dan tweeënhalve minuut lang is.

Peaky Blinders: The Immortal Man speelt zich af in 1940, net zoals de serie in Birmingham. Daarin speelt de Tweede Wereldoorlog een grote rol. Hoofdpersonage Tommy Shelby heeft gedurende de serie die zich voor de film afspeelt immers last van zijn ervaringen met de Eerste Wereldoorlog, dus de Tweede Wereldoorlog zal ook een grote impact op hem maken.

Tegelijkertijd worstelt hij ook met zijn verleden als leider van de gevreesde Peaky Blinders-bende. Zeker wanneer hij verneemt dat zijn zoon de bende nieuw leven in wil blazen, moet hij uit zijn isolement komen om daar een stokje voor te steken.

Watch on YouTube

Natuurlijk speelt Cillian Murphy weer de rol van Tommy Shelby. Verder zijn ook acteurs als Tim Roth, Barry Keoghan, Rebecca Ferguson en Sophie Rundle te zien. Peaky Blinders: The Immortal Man draait vanaf 6 maart in selecte bioscopen, en is vanaf 20 maart te zien op Netflix.

Vorig jaar werd ook aangekondigd dat Netflix met een nieuwe Peaky Blinders-serie komt, die verdergaat waar de serie eindigt. Om precies te zijn gaat die serie zich in 1953 afspelen, rondom een nieuwe generatie van de Shelby-familie.