ID.nl logo
Huis

Diablo frustreert met Error 37

Als gehypte titel heb je het niet gemakkelijk en dat geldt zeker voor Diablo III. De game is meer dan 10 jaar in de maak geweest, maar in plaats van gelukkige gamers, hebben we te maken met zwaar gefrustreerde gamers die het spel 2 dagen na release gewoonweg niet kunnen spelen. Tijd voor een nieuwe hype: de Error 37 hype.

De grootste oorzaak dat Diablo III niet gespeeld kan worden, zijn de server problemen waardoor het niet mogelijk is om in te loggen bij de game. En laat online inloggen nu wel noodzakelijk zijn, zelfs als je de single player campagne wilt spelen. Het resultaat: duizenden gefrustreerde gamers die hun teleurstelling en verontwaardiging het internet op schieten.

Error 37 en andere fouten

De grootste problemen achter Error 37 zijn de server problemen waardoor mensen niet in staat zijn in te loggen. Het Error 37 venster blijft deze mensen plagen tot grote frustratie van de spelers. Maar naast Error 37 is er ook Error 3003. Net zo vaag en in feite komt het op hetzelfde neer: inloggen is onmogelijk en mensen worden nog gefrustreerder. Error 3003? Hoeveel fouten zijn er wel niet? Daarnaast was er ook nog een bug met een schild dat niet vroegtijdig aan een tempelier gegeven mocht worden, omdat je anders uit het spel geschopt werd. Al met al een genante vertoning voor Blizzard.

Diablo III om zeep

Diablo III is hier weer typisch een voorbeeld van een game die om zeep wordt geholpen door allerlei beveiligingsmaatregelen tegen mogelijke piraterij en online vals spelen. Eigenlijk vinden we dat Blizzard zich hier moet schamen. Je mag toch verwachten dat zij ruime ervaring hebben met online games en servercapaciteit. Ze hebben niet voor niets de grootste MMO ter wereld in hun bezit: World of Warcraft. Daarnaast is de keuze voor online inloggen en een actieve internetverbinding vereisen zelfs de sinlge player game op zijn zachtst gezegd ongelukkig. Waarom koos Blizzard er niet voor ook een offline modus te bieden waarmee je niet online kan game, maar op zijn minst wél kan gamen?

Hooglopende Error 37 frustraties

De frustraties op internet lopen ondertussen hoog op en de wraak van de consument op internet is zoet. De website Metacritic toont gemiddelde cijfers die gegeven zijn door reviewers en gebruikers. Opvallend is dat er nog geen professionele review-scores op de site staan. Daarentegen staan er ondertussen wel 1725 user-reviews en die liegen er niet om. Gemiddeld scoort de game 3,5 van de 10. Echter is het lastig dit cijfer serieus te nemen, omdat mensen de review-mogelijkheid vooral gebruiken om hun frustratie te uiten. Website Kotaku heeft een lijst samengesteld van de meest extreme reacties op Blizzard’s falen. Zeer vermakelijk leesvoer als je het met een korrel zout kan nemen.

Facebook reactie van Blizzard op Error 37

Blizzard heeft middels Facebook een reactie gegeven op de klachtenstroom, maar op veel sympathie hoeven ze niet te rekenen. Blizzard zegt:

Welcome to Diablo III! The fight for Sanctuary has begun.

Please note that due to a high volume of traffic, login and character creation may be slower than normal. If you're unable to login to the game or create characters, please wait and try again. We've temporarily taken our Battle.net websites offline and launched more servers to accomodate for the traffic. We hope to resolve these issues as soon as possible and appreciate your patience.

De reacties eronder zeggen genoeg.

Diablo III: uiteindelijk komt het goed

Laten we eerlijk zijn. Deze gebeurtenissen omtrent Diablo III zijn alles behalve verrassend. Wanneer games zo ontzettend gehyped worden dat iedereen op de wereld de game tegelijkertijd gaat kopen en (online) spelen, kun je er donder op zeggen dat er problemen komen. Over een week is iedereen waarschijnlijk gewoon lekker Diablo III aan het spelen en is de hele Error 37 Hype weer overgevlogen. Wel vragen wij ons af of game-uitgevers zichzelf niet eens flink achter de oren moeten krabben en wellicht niet blind moeten inzetten op online afhankelijkheid. Ubisoft, om een voorbeeld te noemen, heeft ondertussen ook zijn les geleerd en is gestopt met haar ‘altijd online’-eis bij games.

We sluiten af met een filmpje dat te leuk is om niet te delen. Het is helaas ook wel typerend voor de hardcore game-scene.

▼ Volgende artikel
It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game
Huis

It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game

Hazelight Studios, de ontwikkelaar van de succesvolle coöperatieve games It Takes Two en Split Fiction, heeft een nieuwe game in ontwikkeling en is op dit moment bezig met de opnames ervoor.

Enige tijd geleden gaf regisseur Josef Fares al aan dat er een nieuwe game in ontwikkeling was bij de studio, maar nu heeft hij op social media een foto geplaatst waarop Fares te zien is met drie acteurs in motion capturing-pakken. Daarmee wordt dus duidelijk gemaakt dat de opnames voor de game in ieder geval al in volle gang zijn.

Overigens is de identiteit van de acteurs niet bekend. Fares houdt zijn arm voor de gezichten van de acteurs. Mogelijk zijn het dus bekende acteurs en wil hij dat nog verhullen, al is dat speculatie. Over speculatie gesproken: het feit dat er drie acteurs te zien zijn, doet sommige fans vermoeden dat de nieuwe game van Hazelight mogelijk met drie spelers tegelijk te spelen valt in plaats van twee, maar ook dat is nog alles behalve bevestigd.

View post on X

Over de games van Hazelight Studios

Hazelight Studios is gespecialiseerd in het creëren van games die coöperatief doorlopen moeten worden. No Way Out, It Takes Two en Split Fiction vergen allen twee spelers. Daarbij draait het om samenwerken, wat hun games een populaire bezigheid maakt voor gamende koppels en vrienden.

It Takes Two bleek een grote hit voor de studio. In het spel spreekt een dochter van een ruziënd stel een vloek over het tweetal uit, waardoor ze minuscuul worden. Ze zullen moeten leren communiceren en samenwerken om zich uit deze hachelijke situatie te redden, terwijl ze als kleine poppen door een uitvergrote versie van hun huis en tuin reizen.

Na het succes van It Takes Two bracht Hazelight het conceptueel vergelijkbare Split Fiction uit. Die game draait om twee schrijvers, Mio en Zoe, die worden ingehuurd om verhalen te creëren voor een technologie die deze verhalen levensecht kan simuleren. De vrouwen worden door het bedrijf achter de technologie echter gevangen in een simulatie, en in de game wordt er constant tussen de twee verhalen van Mio en Zoe geschakeld. Dat levert zowel fantasievolle als futuristische settings op.

Zowel It Takes Two als Split Fiction komen met een Friend Pass. Dat houdt in dat maar één speler de game hoeft te kopen, en de tweede speler gratis online mee kan spelen. De games zijn ook via splitscreen samen op de bank speelbaar.

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance
Huis

Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance

Apple heeft de volledige rechten op de Apple TV-serie Severance overgenomen, en gaat de serie voortaan binnenshuis produceren.

De eerste twee seizoenen van Severance staan al op Apple TV, maar de serie werd geproduceerd door Fifth Season. Apple Studios was alleen de distributeur. Daar is nu verandering gekomen: Apple heeft iets minder dan 70 miljoen dollar betaald voor de volledige rechten op de serie.

Dat betekent dat het bedrijf de productie van de serie voortaan ook zelf gaat doen, al zal Fifth Season wel als executive producer aangesteld blijven. Ook showrunner Dan Erickson en uitvoerden producent Ben Stiller (die we natuurlijk ook kunnen van vele comedyfilms) blijven hun rollen bekleden, dus aan de kwaliteit van de serie verandert als het goed is niets.

Watch on YouTube

Financiële stabiliteit

Volgens Deadline zou de overname mogelijk gedaan zijn om de productie van de show financieel stabiel te houden. In het tweede seizoen waren de productiekosten naar het schijnt zo'n 20 miljoen dollar per aflevering, en Apple kan door zijn formaat dit beter dragen.

Het plan is dat Severance in totaal vier seizoenen krijgt - al worden een vijfde seizoen en een spin-off ook niet uitgesloten. De opnames van het langverwachte derde seizoen moet aankomende zomer starten. De makers van de serie willen eerst de scripts zover mogelijk afkrijgen, zodat ze bij schrijfwerk van de laatste afleveringen van het seizoen nog relatief goedkoop terug kunnen gaan naar scripts van eerdere afleveringen om wijzigingen aan te brengen waar nodig.

Watch on YouTube

Over Severance

De Apple TV-serie Severance draait om Mark S., die een opmerkelijke kantoorbaan bij het bedrijf Lumon Industries heeft: zodra hij op kantoor komt, weet hij niets van zijn leven buiten kantoor. Wanneer hij klaar is en weer naar huis gaat, weet hij niets van zijn werk. Dat komt door een speciale procedure waardoor de herinneringen van de werkplek in het privéleven gescheiden worden.

Dit concept is de voedingsbodem voor een ingewikkelde en verrassende serie waarin Mark samen met zijn collega's langzaam maar zeker probeert te achterhalen hoe de vork precies in de steel steekt bij Lumon. Zoals gezegd zijn er inmiddels twee seizoenen uitgekomen, die beiden op streamingdienst Apple TV te zien zijn.