ID.nl logo
Huis

‘Auction House Diablo III was een fout’

De voormalig hoofdontwerper van Diablo III heeft aangegeven dat het achteraf gezien geen goed idee was om het Auction House te introduceren in het spel. Het zou de spelervaring echt beschadigd hebben, omdat spelers nu zelf vaak niet meer op zoek gaan naar items.

Diablo III is redelijk goed ontvangen, hoewel de meningen over het spel verdeeld zijn. Een veel gehoord punt van kritiek op het spel is dat de kans om een goed item (wapen, schild, harnas etc.) te vinden tijdens het spelen veel kleiner is dan dat je er eentje vindt in het Auction House. In het Auction House kun je namelijk simpelweg invullen welke statistieken een item moet hebben en deze vervolgens kopen als hij binnen je budget past. De kans dat je een dergelijk item in het spel vindt met stats die specifiek voor jou gunstig zijn is bijzonder klein. En dat was nou juist de charme van het vinden van ‘loot’, vinden diverse Diablo III-spelers. Nu hopen veel spelers slechts dat ze items vinden die veel geld waard zijn, die ze dan kunnen verkopen om iets aan te schaffen dat goed bij hun character past.

Auction House was fout

Nu heeft de voormalig lead designer van Diablo III Jay Wilson toegegeven dat het een slecht plan was om het Auction House in te bouwen. Hij zei dit op de Game Developers Conference in San Francisco die tot vandaag duurde. Er leek volgens Wilson behoefte aan een dergelijk systeem, omdat er bij Diablo II veel werd gehandeld. Daar was echter geen officiële mogelijkheid voor. Volgens Wilson is het idee van het spel ten onder gegaan aan het Auction House, omdat spelers nu niet meer de moeite doen om zelf op zoek te gaan naar goede items. Auction House maakt het veel makkelijker om goede items te vinden.

Wilson zegt dat Blizzard het Auction House waarschijnlijk zou uitzetten als dat mogelijk was, maar dat het helaas niet zo eenvoudig is. Blizzard zou niet weten hoe populair het Auction House is en wil geen onderdelen schrappen die gewaardeerd worden door een groot deel van de spelers. Wel zou er gewerkt worden aan een oplossing die voor elke speler positief zou zijn. Wat die oplossing inhoudt is niet bekend.

▼ Volgende artikel
Review Teufel Airy Sports TWS 2 – Perfect zittende oordopjes voor actievelingen
© Maikel Dijkhuizen
Huis

Review Teufel Airy Sports TWS 2 – Perfect zittende oordopjes voor actievelingen

Teufel komt met een nieuwe generatie van zijn Airy Sports TWS. Deze tweede versie is beschikbaar in meerdere kleuren en voorzien van een hogere IP-classificatie (IPx4). Een andere verbetering is dat je in een mobiele app naar eigen wens de audio-instellingen kunt aanpassen. Maar de opvallendste vernieuwing is de toevoeging van noise cancelling. Tijd voor een praktijktest.

Uitstekend
Conclusie

Als je van de noise cancelling-functie geen wonderen verwacht, is de Teufel Airy Sports TWS 2 een interessant product voor actievelingen. Tijdens het wandelen, hardlopen, fitnessen en fietsen blijven de oordopjes goed zitten. Fijn is dat je tijdens al die activiteiten muziek, podcasts en luisterboeken makkelijk kunt bedienen via de aanraakpaneeltjes. Ten slotte is ook de audiokwaliteit dik in orde. Al met al vinden we de adviesprijs van 119,99 euro voor dit kwalitatieve setje in-ears gerechtvaardigd.

Plus- en minpunten
  • Diverse maten oordopjes
  • In-ears blijven goed zitten
  • Hoog draagcomfort
  • Spatwaterbestendig
  • Prettige bediening
  • Duidelijke handleiding
  • Prima audiokwaliteit
  • Equalizerinstellingen aanpassen in app
  • Goede prijs-kwaliteitverhouding
  • Korte usb-c-kabel
  • Matige noise cancelling-functie
CategorieSpecificatie
Formaat audiodrivers10 millimeter (fullrange driver)
AccucapaciteitIn-ears 2× 60 mAh, oplaadcase 750 mAh
IP-classificatieIPx4 (spatwaterdicht)
Beschikbare kleurenZwart, grijs, groen, blauw
Inbegrepen accessoiresOplaadcase, usb-c-oplaadkabel, 5 maten oordopjes

De Berlijnse audiospecialist heeft aan het uiterlijk van de Teufel Airy Sports TWS 2 niet veel veranderd. Het door ons geteste zwarte model bevat aan de buitenzijde van elk oordopje een iets onopvallender Teufel-logo. Daarnaast zijn de oorhaken iets korter en zitten de magneetpunten op een andere plek. Via deze magneetpunten laden de ingebouwde accu's op. De opbergcase heeft zelf ook een accu met een capaciteit van 750 mAh. Die kun je met de inbegrepen usb-c-kabel bijladen. Helaas is dit snoertje met een lengte van nog geen dertig centimeter erg kort.

©Maikel Dijkhuizen

Naast de in-ears levert de fabrikant een oplaadcase, usb-c-kabel, handleiding en vijf maten oordopjes mee.

Draagcomfort

Elk oor is anders en dat begrijpt Teufel maar al te goed. Het merk levert maar liefst vijf setjes siliconen oordoppen mee. Je verwisselt ze eenvoudig, waardoor iedere persoon de juiste pasvorm kan kiezen. Nadat je de Airy Sports TWS 2 aan een bluetooth-bron hebt gekoppeld, haal je de in-ears uit de oplaadcase. Dankzij de flexibele oorhaken blijven de oordoppen prima op hun plek zitten. Ook tijdens het sporten zitten de luisterapparaatjes als gegoten, want de in-ears gaan bij lichamelijke inspanning niet wiebelen. Wegens de prettige pasvorm en het lichte gewicht voel je amper dat je ze in hebt.

©Maikel Dijkhuizen

Dankzij de IPx4-gecertificeerde behuizing kun je de Airy Sports TWS 2 ook bij slecht weer gebruiken.

Bediening

Voor de bediening beschikken beide in-ears aan de buitenzijde over een aanraakpaneeltje. De werking is even wennen, want de linker- en rechterkant herbergen verschillende functies. Tik bijvoorbeeld aan de rechterkant tweemaal om een liedje te skippen en tik links twee keer om naar het vorige liedje te gaan. Je drukt tijdelijk op de behuizing om het volume te wijzigen. Met driemaal tikken kun je de transparantiemodus (links) of noise cancelling (rechts) activeren. Tot slot neem je simpel inkomende gesprekken aan, waarna je handsfree kunt bellen. Zodra je alle functies eenmaal onder de knie hebt, voelt de bediening intuïtief aan. De bijgevoegde handleiding bevat voor alle beschikbare opties duidelijke instructies.

Geluidskwaliteit

De Airy Sports TWS 2 levert zowel op lage als hoge volumes een helder geluid. Muziek klinkt erg levendig waarbij luisteraars een duidelijk stereobeeld kunnen horen. Vrouwelijke en mannelijke stemmen zijn duidelijk te verstaan, waardoor je podcasts, audioboeken en radio-uitzendingen moeiteloos kunt volgen. De in-ears sluiten je oren namelijk goed af van de omgeving. Daarnaast kun je natuurlijk noise cancelling inschakelen, maar deze functie zorgt slechts voor een bescheiden demping van de lage tonen in jouw omgeving. Je hoort omringende geluiden hierdoor een fractie zachter.

Met de standaardinstellingen laten de bassen zich niet zo nadrukkelijk gelden. Vind je een diepere laagweergave prettig, dan loont het de moeite om de Teufel Go-app te installeren. Kies vervolgens de geluidsinstelling Bass Boost en ervaar een steviger geluid. Overigens zijn er nog meer audio-opties beschikbaar, namelijk Podcast, Techno, Pop, Treble boost, Rock en Klassiek. Bovendien pas je de equalizerinstellingen eventueel handmatig aan. Kortom, genoeg mogelijkheden om het geluid naar je hand te zetten.

Gebruikers kunnen in de app ook nog noise cancelling of de transparantiemodus activeren. Laatstgenoemde functie laat geluid van buitenaf door, zodat je tijdens het luisteren soepel een gesprek kunt voeren. Verder toont de app de resterende batterijcapaciteit van elk oordopje en de huidige firmware-versie. Als er een nieuwe software-update verschijnt, kun je die meteen installeren.

©Maikel Dijkhuizen

Pas in de Teufel Go-app het geluid naar eigen smaak aan.

Teufel Airy Sports TWS 2 kopen?

Als je van de noise cancelling-functie geen wonderen verwacht, is de Teufel Airy Sports TWS 2 een interessant product voor actievelingen. Tijdens het wandelen, hardlopen, fitnessen en fietsen blijven de oordopjes goed zitten. Fijn is dat je tijdens al die activiteiten muziek, podcasts en luisterboeken makkelijk kunt bedienen via de aanraakpaneeltjes. Ten slotte is ook de audiokwaliteit dik in orde. Al met al vinden we de adviesprijs van 119,99 euro voor dit kwalitatieve setje in-ears gerechtvaardigd.

▼ Volgende artikel
Home Alone- en The Last of Us-actrice Catherine O'Hara overleden
Huis

Home Alone- en The Last of Us-actrice Catherine O'Hara overleden

Catherine O'Hara, de actrice die onder andere bekend is van haar rol in de eerste twee Home Alone-films, is op 71-jarige leeftijd overleden.

Ze kwam in haar huis te Los Angeles te overlijden na een korte ziekte. Het internet stond gisteren vol met mooie herinneringen aan O'Hara van collega-acteurs en anderen uit het acteervak.

De Canadees-Amerikaanse actrice was vooral bekend om haar rol als moeder van hoofdpersonage Kevin McCallister in de eerste twee Home Alone-films. Ook haar rol als Delia Deetz in de gotische Tim Burton-film Beetlejuice was bekend.

De laatste jaren kreeg O'Hara's carrière een tweede leven dankzij haar rol in de sitcom Schitt's Creek, alsmede in het vervolg op Beetlejuice. Daarnaast had ze rollen in recente series als The Last of Us en The Studio.

View post on X
Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.