ID.nl logo
Huis

‘Auction House Diablo III was een fout’

De voormalig hoofdontwerper van Diablo III heeft aangegeven dat het achteraf gezien geen goed idee was om het Auction House te introduceren in het spel. Het zou de spelervaring echt beschadigd hebben, omdat spelers nu zelf vaak niet meer op zoek gaan naar items.

Diablo III is redelijk goed ontvangen, hoewel de meningen over het spel verdeeld zijn. Een veel gehoord punt van kritiek op het spel is dat de kans om een goed item (wapen, schild, harnas etc.) te vinden tijdens het spelen veel kleiner is dan dat je er eentje vindt in het Auction House. In het Auction House kun je namelijk simpelweg invullen welke statistieken een item moet hebben en deze vervolgens kopen als hij binnen je budget past. De kans dat je een dergelijk item in het spel vindt met stats die specifiek voor jou gunstig zijn is bijzonder klein. En dat was nou juist de charme van het vinden van ‘loot’, vinden diverse Diablo III-spelers. Nu hopen veel spelers slechts dat ze items vinden die veel geld waard zijn, die ze dan kunnen verkopen om iets aan te schaffen dat goed bij hun character past.

Auction House was fout

Nu heeft de voormalig lead designer van Diablo III Jay Wilson toegegeven dat het een slecht plan was om het Auction House in te bouwen. Hij zei dit op de Game Developers Conference in San Francisco die tot vandaag duurde. Er leek volgens Wilson behoefte aan een dergelijk systeem, omdat er bij Diablo II veel werd gehandeld. Daar was echter geen officiële mogelijkheid voor. Volgens Wilson is het idee van het spel ten onder gegaan aan het Auction House, omdat spelers nu niet meer de moeite doen om zelf op zoek te gaan naar goede items. Auction House maakt het veel makkelijker om goede items te vinden.

Wilson zegt dat Blizzard het Auction House waarschijnlijk zou uitzetten als dat mogelijk was, maar dat het helaas niet zo eenvoudig is. Blizzard zou niet weten hoe populair het Auction House is en wil geen onderdelen schrappen die gewaardeerd worden door een groot deel van de spelers. Wel zou er gewerkt worden aan een oplossing die voor elke speler positief zou zijn. Wat die oplossing inhoudt is niet bekend.

▼ Volgende artikel
Threads populairder dan X op mobiel
© gguy - stock.adobe.com
Huis

Threads populairder dan X op mobiel

Volgens een onderzoeksbureau heeft Threads inmiddels meer dagelijkse gebruikers op mobiel dan X, het platform dat voorheen bekendstond als Twitter.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

Dat meldt onderzoeksbureau Similarweb (via TechCrunch). Volgens hen maken 141,5 miljoen mensen dagelijks actief gebruik van Threads via de iOS- en Android-apps. Dit terwijl de apps van X op dezelfde platforms 125 miljoen dagelijkse gebruikers aantrekken.

Daarmee heeft Threads, dat door Facebook-maker Meta is gelanceerd als concurrent op X, dus diens inspiratiebron ingehaald. Daarbij moet wel gezegd worden dat X via browsers met 145,4 miljoen dagelijkse gebruikers nog altijd populairder is dan Threads met 8,5 miljoen dagelijkse gebruikers via de browser.

De groeiende populariteit van Threads heeft deels mogelijk te maken met de toevoeging van diverse nieuwe features door eigenaar Meta. Zo kan men inmiddels ook privéberichten via Threads sturen en kan men ook AI-samenvattingen laten maken. Daarbij kan men zijn of haar gehele vriendenlijst uit Instagram meenemen naar Threads.

▼ Volgende artikel
Review OnePlus Pad Go 2 – Sterk iPad-alternatief
© Rens Blom
Huis

Review OnePlus Pad Go 2 – Sterk iPad-alternatief

De OnePlus Pad Go 2 is een betaalbare Android-tablet die duidelijk wil concurreren met Apples iPad. Ze kosten bijna evenveel en de iPad is voor veel mensen een hele fijne keuze. De OnePlus Pad Go 2 laat echter ook een erg goede indruk achter, zoals je kunt lezen in deze review.

Uitstekend
Conclusie

De OnePlus Pad Go 2 is een betaalbare Android-tablet met een groot scherm, fijne gebruikservaring en jarenlange softwareondersteuning. Dat maakt hem absoluut aan te raden als je ongeveer 300 euro wilt uitgeven aan een tablet en niet per se een (of juist helemaal geen) Apple iPad wil.

Plus- en minpunten
  • Goed scherm
  • Lange accuduur
  • Multitasken en updatebeleid
  • Geen vingerafdrukscanner
  • Geen officiële toetsenbordhoes beschikbaar
specificaties

Scherm: 12,1 inch lcd (2800 × 1980), 120 Hz, tot 900 nits

Processor: MediaTek Dimensity 7300-Ultra

Geheugen: 8 GB RAM, 128 of 256 GB opslag

Batterij: 10.050 mAh, 33W snelladen (usb-c)

Audio: Vier speakers, ondersteuning voor aptX HD en LDAC

Connectiviteit: Wifi 6, bluetooth 5.4, optioneel 5G

Camera’s: 8 MP voor en achter

Besturingssysteem: OxygenOS 16

Gewicht: 600 gram

Pak je de OnePlus Pad Go 2 op, dan merk je direct dat je een goede tablet in handen hebt. De bouwkwaliteit is dik in orde en de tablet is lichter en dunner (6,8 millimeter) dan je zou denken. Het scherm van 12,1 inch is erg groot, waardoor foto’s, video’s, games en apps goed tot hun recht komen. Interessant is de 7:5-schermverhouding, die aangeeft dat het scherm bijna het formaat van een A4’tje heeft. Veel tabletschermen hebben een smaller 16:10-scherm. Het meer vierkante scherm van de OnePlus-tablet is prettig als je e-mails tikt of nieuws leest, maar heeft niet echt meerwaarde bij het kijken van Netflix-video’s. Je krijgt dan hogere balken boven en onder je video te zien. Het lcd-scherm oogt fel genoeg, scherp en lekker soepel dankzij de 120Hz-verversingssnelheid.

©Rens Blom

Een gemiste kans aan deze tablet vinden we het ontbreken van een officieel toetsenbordje, eventueel verwerkt in een beschermhoes. Met zo’n toetsenbordje hadden we productiever kunnen werken op deze tablet. OnePlus verkoopt wel een eigen beschermhoes en styluspen, die weliswaar prima zijn maar niet opvallen qua prijs-kwaliteitverhouding. Wat we ook missen, is een vingerafdrukscanner op de tablet. We moeten hem nu steeds ontgrendelen met een pincode of (onveiliger) een scan van ons gezicht.

©Rens Blom

De OnePlus Pad Go 2 is verkrijgbaar in het zwart of lavendelpaars. Die tweede kleur is erg vriendelijk. Grote vraag is wel of je merkt welke kleur tablet je in handen hebt als je een hoes om het apparaat bevestigt om hem beter te beschermen.

Fijne hardware

In een betaalbare Android-tablet mag je tegenwoordig prima specificaties verwachten. OnePlus voldoet aan die verwachting. De Pad Go 2 is lekker snel dankzij de MediaTek Dimensity 7300 Ultra-processor en 8 GB werkgeheugen. In de versie die alleen wifi ondersteunt zit 128 GB opslagcapaciteit (voor velen genoeg) en in de variant die ook 5G aankan, vind je 256 GB opslagcapaciteit. Die versie is wel duurder en wij denken dat veel mensen het best af zijn met de wifi-uitvoering.

Een groot pluspunt van de OnePlus Pad Go 2 is zijn accuduur. Daar hadden we stiekem al een beetje op gerekend, want de tablet is voorzien van een opvallend grote 10.050mAh-batterij. Bij intensiever gebruik kunnen we de Pad Go 2 anderhalve werkdag gebruiken. Pakken we hem minder vaak en meer voor entertainmentdoeleinden, dan is twee tot drie dagen gebruik mogelijk. Een mooie score.

Opladen doet de tablet via zijn usb-c-poort. Het laden kan met maximaal 33 watt, maar je moet zelf een adapter regelen. In de doos zit alleen een usb-c-kabel. Kies bij voorkeur een krachtige adapter, anders duurt het vele uren om de accu op te laden.

©Rens Blom

Nog even over de camera’s, voor zover je die (niet) gebruikt op een uit de kluiten gewassen tablet. De Pad Go 2 heeft een aardige webcam en een redelijke camera op de achterkant.

Lekker multitasken

De OnePlus Pad Go 2 draait op Android 16 met de OxygenOS-softwareschil van OnePlus. Deze softwarelaag werkt erg fijn, met name omdat je op het grote scherm makkelijk twee apps naast elkaar kunt gebruiken. OnePlus noemt deze functie Open Canvas. We zijn ook gecharmeerd van het updatebeleid. De tablet krijgt vijf Android-upgrades en beveiligingsupdates tot eind 2031. Tegen die tijd is de Pad Go 2 ook wel toe aan pensioen, vermoeden we zo.

©Rens Blom

iPad-alternatief

Apples iPad (2025) is ook een fijne tablet, draaiend op iPadOS dat uiteraard anders is dan Android. De iPad met 128 GB opslagcapaciteit kost in Nederland vanaf 369 euro. De OnePlus Pad Go 2 heeft een adviesprijs van 349 euro, maar is regelmatig in de aanbieding voor 299 euro plus gratis draadloze oordopjes. Een scherpe prijs die de Pad Go 2 een nog boeiender iPad-alternatief maakt.

OnePlus Pad Go 2 kopen?

De OnePlus Pad Go 2 is een betaalbare Android-tablet met een groot scherm, fijne gebruikservaring en jarenlange softwareondersteuning. Dat maakt hem absoluut aan te raden als je ongeveer 300 euro wilt uitgeven aan een tablet en niet per se een (of juist helemaal geen) Apple iPad wil.