ID.nl logo
Spotify Greenroom: alles over de Clubhouse-achtige app
© Reshift Digital
Huis

Spotify Greenroom: alles over de Clubhouse-achtige app

Spotify heeft onlangs een applicatie gelanceerd waarmee het bedrijf de concurrentie aangaat met Clubhouse. Dat is een audio-only applicatie waarmee je naar gesprekken van andere mensen luistert. Je kunt het zien als een soort exclusieve podcast of exclusief radio-interview.

Heel veel socialmediabedrijven hebben gezien dat Clubhouse furore maakt met het concept. Daarom is menig techbedrijf aan het kopiëren geslagen. Twitter, Facebook en zelfs LinkedIn hebben inmiddels al hun eigen versie van het Clubhouse-idee gelanceerd. Soms als losstaande app, maar meestal als onderdeel van de hoofdapplicatie van zo’n bedrijf. En nu mengt Spotify, ’s werelds grootste muziekstreamingdienst, zich ook in die strijd.

De app heet Spotify Greenroom. Met de app kunnen mensen eigen gesprekken hosten, waar andere mensen dan weer naar kunnen luisteren. Dat is waar het in de basis op neerkomt. Greenroom is momenteel als bèta-applicatie beschikbaar voor Android en iOS. Het bedrijf heeft de losstaande app zonder al te veel bombarie aangekondigd en schrijft er alleen een blogpost over.

©PXimport

Spotify Greenroom

De app beschikt over de Spotify-kleurenindeling van groen en zwart en is gebouwd op de app Locker Room. Die app werd gemaakt door ontwikkelaar Betty Labs, dat Spotify in de lente van 2021 overgenomen heeft. Locker Room was een audio-app die de nadruk legde op sport, maar Greenroom trekt het interessegebied veel breder. Je kunt het ook gewoon over cultuur of kunst hebben, bijvoorbeeld.

Binnen Spotify Greenroom kun je zoeken naar kamers om gesprekken in te volgen, kamers binnenkomen en een eigen kamer aanmaken waar mensen binnen kunnen komen. Opnames die je deelt binnen Greenroom kun je ook extern opslaan, zodat je die gesprekken elders kunt publiceren als een podcast, bijvoorbeeld. Tot slot zijn er ook chatmogelijkheden beschikbaar.

Mocht je interesse hebben, dan kun je de app gebruiken door gebruik te maken van je inloggegevens van Spotify. Maar dat is niet verplicht om de app te kunnen gebruiken. Wanneer je je aanmeldt, dan word je gevraagd naar je interesses. Zo kun je aangeven waar je geïnteresseerd in bent, zodat de app mettertijd relevante kamers kan voorschotelen aan gebruikers.

Fonds voor makers

Spotify heeft tevens laten weten dat er ook een fonds voor makers beschikbaar is. Echter, momenteel zijn daar weinig details over naar buiten gekomen. Waarschijnlijk worden mensen die Greenroom gebruiken als platform betaald wanneer blijkt dat hun content erg populair is. Het is nog niet duidelijk hoe veel je krijgt als maker, maar bij interesse kun je je hier aanmelden

▼ Volgende artikel
It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game
Huis

It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game

Hazelight Studios, de ontwikkelaar van de succesvolle coöperatieve games It Takes Two en Split Fiction, heeft een nieuwe game in ontwikkeling en is op dit moment bezig met de opnames ervoor.

Enige tijd geleden gaf regisseur Josef Fares al aan dat er een nieuwe game in ontwikkeling was bij de studio, maar nu heeft hij op social media een foto geplaatst waarop Fares te zien is met drie acteurs in motion capturing-pakken. Daarmee wordt dus duidelijk gemaakt dat de opnames voor de game in ieder geval al in volle gang zijn.

Overigens is de identiteit van de acteurs niet bekend. Fares houdt zijn arm voor de gezichten van de acteurs. Mogelijk zijn het dus bekende acteurs en wil hij dat nog verhullen, al is dat speculatie. Over speculatie gesproken: het feit dat er drie acteurs te zien zijn, doet sommige fans vermoeden dat de nieuwe game van Hazelight mogelijk met drie spelers tegelijk te spelen valt in plaats van twee, maar ook dat is nog alles behalve bevestigd.

View post on X

Over de games van Hazelight Studios

Hazelight Studios is gespecialiseerd in het creëren van games die coöperatief doorlopen moeten worden. No Way Out, It Takes Two en Split Fiction vergen allen twee spelers. Daarbij draait het om samenwerken, wat hun games een populaire bezigheid maakt voor gamende koppels en vrienden.

It Takes Two bleek een grote hit voor de studio. In het spel spreekt een dochter van een ruziënd stel een vloek over het tweetal uit, waardoor ze minuscuul worden. Ze zullen moeten leren communiceren en samenwerken om zich uit deze hachelijke situatie te redden, terwijl ze als kleine poppen door een uitvergrote versie van hun huis en tuin reizen.

Na het succes van It Takes Two bracht Hazelight het conceptueel vergelijkbare Split Fiction uit. Die game draait om twee schrijvers, Mio en Zoe, die worden ingehuurd om verhalen te creëren voor een technologie die deze verhalen levensecht kan simuleren. De vrouwen worden door het bedrijf achter de technologie echter gevangen in een simulatie, en in de game wordt er constant tussen de twee verhalen van Mio en Zoe geschakeld. Dat levert zowel fantasievolle als futuristische settings op.

Zowel It Takes Two als Split Fiction komen met een Friend Pass. Dat houdt in dat maar één speler de game hoeft te kopen, en de tweede speler gratis online mee kan spelen. De games zijn ook via splitscreen samen op de bank speelbaar.

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance
Huis

Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance

Apple heeft de volledige rechten op de Apple TV-serie Severance overgenomen, en gaat de serie voortaan binnenshuis produceren.

De eerste twee seizoenen van Severance staan al op Apple TV, maar de serie werd geproduceerd door Fifth Season. Apple Studios was alleen de distributeur. Daar is nu verandering gekomen: Apple heeft iets minder dan 70 miljoen dollar betaald voor de volledige rechten op de serie.

Dat betekent dat het bedrijf de productie van de serie voortaan ook zelf gaat doen, al zal Fifth Season wel als executive producer aangesteld blijven. Ook showrunner Dan Erickson en uitvoerden producent Ben Stiller (die we natuurlijk ook kunnen van vele comedyfilms) blijven hun rollen bekleden, dus aan de kwaliteit van de serie verandert als het goed is niets.

Watch on YouTube

Financiële stabiliteit

Volgens Deadline zou de overname mogelijk gedaan zijn om de productie van de show financieel stabiel te houden. In het tweede seizoen waren de productiekosten naar het schijnt zo'n 20 miljoen dollar per aflevering, en Apple kan door zijn formaat dit beter dragen.

Het plan is dat Severance in totaal vier seizoenen krijgt - al worden een vijfde seizoen en een spin-off ook niet uitgesloten. De opnames van het langverwachte derde seizoen moet aankomende zomer starten. De makers van de serie willen eerst de scripts zover mogelijk afkrijgen, zodat ze bij schrijfwerk van de laatste afleveringen van het seizoen nog relatief goedkoop terug kunnen gaan naar scripts van eerdere afleveringen om wijzigingen aan te brengen waar nodig.

Watch on YouTube

Over Severance

De Apple TV-serie Severance draait om Mark S., die een opmerkelijke kantoorbaan bij het bedrijf Lumon Industries heeft: zodra hij op kantoor komt, weet hij niets van zijn leven buiten kantoor. Wanneer hij klaar is en weer naar huis gaat, weet hij niets van zijn werk. Dat komt door een speciale procedure waardoor de herinneringen van de werkplek in het privéleven gescheiden worden.

Dit concept is de voedingsbodem voor een ingewikkelde en verrassende serie waarin Mark samen met zijn collega's langzaam maar zeker probeert te achterhalen hoe de vork precies in de steel steekt bij Lumon. Zoals gezegd zijn er inmiddels twee seizoenen uitgekomen, die beiden op streamingdienst Apple TV te zien zijn.