ID.nl logo
PrintScreen Deluxe - Snelle schermafbeeldingen
© PXimport
Huis

PrintScreen Deluxe - Snelle schermafbeeldingen

Maak je nog schermafbeeldingen met PrintScreen? Niets mis mee, maar dat kan beter! Met wat slimme uitbreidingen – deels ingebouwd in Windows, deels met wat hulp van buitenaf – maak je voortaan nóg sneller screenshots. Ook geef je ze extra elementen mee en deel je ze eenvoudig met anderen.

We beginnen bij het begin: voor het maken van een schermafbeelding kun je in Windows gebruikmaken van PrintScreen. Standaard maakt Windows daarmee een screenshot van het volledige scherm, of van alle schermen als je meerdere beeldschermen gebruikt. Voor een schermafbeelding van het huidige venster, gebruik je de toetsencombinatie Alt+PrintScreen. De afbeelding wordt tijdelijk opgeslagen op het klembord. Het klembord is een tijdelijke opslagplaats van Windows.

Om te zien wat er op het Klembord is opgeslagen, gebruik je de toetsencombinatie Windows-toets+V. De afbeelding kun je vervolgens plakken in een ander programma, zoals Paint of Word. De methode is omslachtig: de afbeelding wordt immers niet standaard bewaard, maar moet via een ander programma worden opgeslagen. Met de toetsencombinatie Windows-toets+PrintScreen gaat dat een stuk vlotter: hierbij maakt Windows een schermafbeelding die direct wordt opgeslagen in de map Afbeeldingen \ Schermopnamen. Deze manier is alleen beschikbaar voor het maken van een schermopname van het volledige scherm. Losse vensters worden helaas niet ondersteund.

©PXimport

Knipprogramma

Met het ingebouwde Knipprogramma van Windows verloopt het maken van schermafbeeldingen een stuk vlotter. Open het startmenu en typ Knip. Klik op Knipprogramma. Hoewel Microsoft al enige tijd probeert om gebruikers naar een ander programma over te zetten (waarover verderop meer), blijft Knipprogramma nog altijd een degelijke app.

Klik op Modus om te bepalen van welk onderdeel een afbeelding moet worden gemaakt: Vrije vorm, Rechthoekig, Venster en Volledig scherm. Klik hierna op Nieuw om de afbeelding te maken. De afbeelding wordt gemaakt en in de bewerker van Knipprogramma getoond.

Hier kun je eenvoudige bewerkingen toevoegen. Klik op de knop Pen of Markeerstift om aantekeningen op de afbeelding te maken. Via Knipsel opslaan als (herkenbaar aan de diskette) bewaar je de afbeelding. Je kunt de afbeelding onder meer bewaren als jpg-, png- of gif-bestand. Ook kun je de afbeelding direct per e-mail delen: klik op de knop Knipsel verzenden.

©PXimport

Alles fotograferen

Sommige onderdelen lijken op het eerste gezicht lastig om te fotograferen. Bijvoorbeeld als je een afbeelding wilt maken van het menu van de rechtermuisknop: met het activeren van het Knipprogramma wordt het geopende venster uit ons voorbeeld immers direct weer gesloten. Via de uitstelfunctie in Knipprogramma lukt het alsnog.

Klik op het pijltje naast Uitstellen en bepaal hier hoeveel tijd mag verlopen tussen het aanklikken van de knop Nieuw en het daadwerkelijk maken van het screenshot. In de tussentijd open je het betreffende onderdeel en wacht je op het uitgestelde fotomoment. Je kunt kiezen voor een pauze van één tot vijf seconden.

Opties aanpassen

In het hoofdmenu van het Knipprogramma vind je de knop Opties, waarmee je de werking verder naar je hand zet. Wil je niet dat de schermafbeelding naar het Klembord wordt gekopieerd, omdat je deze al direct bewaart via het Knipprogramma? Verwijder dan het vinkje bij Knipsels altijd naar het Klembord kopiëren.

Standaard neemt het Knipprogramma ook het webadres mee wanneer je een schermafbeelding van een website maakt. Gelukkig kun je dat ook uitschakelen: verwijder het vinkje bij URL onder knipsels invoegen. Wil je dat het Knipprogramma altijd zichtbaar is en niet automatisch onzichtbaar wordt zodra je een screenshot wilt maken? Verwijder dan ook het vinkje bij Overlappend scherm weergeven als het knipprogramma actief is.

Tot slot kun je de standaardkleur voor het maken van selecties aanpassen (via de optie Inktkleur). Om te zien wat er binnen een selectie valt, kun je de optie activeren Selectiekader weergeven na het maken van knipsels.

©PXimport

Knippen en aantekenen

Binnen Windows heeft het Knipprogramma concurrentie van een ander programma: Knippen en aantekenen. Open het startmenu, typ Knippen en kies voor Knippen en aantekenen. De opbouw is eenvoudiger dan het Knipprogramma. Klik op de knop Nieuw om een afbeelding te maken. Via het pijltje ernaast kun je het screenshot uitstellen met drie tot tien seconden. Nadat de schermafbeelding is gemaakt, kun je die in het programma bewerken. De knoppen hiervoor, zoals een markeerstift en pen, vind je in de werkbalk bovenin.

Handig aan Knippen en aantekenen is de mogelijkheid om meerdere vensters van het programma te openen, zodat je de knipsels in afzonderlijke vensters kunt openen en bewerken. Klik op de knop Meer informatie (uiterst rechtsboven in het venster) en kies Instellingen. Zet de schuif op Aan bij Meerdere vensters. Hier vind je ook de mogelijkheid om een selectierand aan de afbeeldingen toe te voegen (via de optie Knipselcontour) en een bijbehorende kleur te kiezen (via Kleur).

Meer mogelijkheden

De toetsencombinatie Shift+Windows-toets+S geeft je meer mogelijkheden. Je kunt hiermee direct een screenshot maken en aangeven op welke manier dit gebeurt. Via de werkbalk bovenin het scherm kies je bijvoorbeeld voor een aangepaste vorm (waarbij je de afdruk zelf bepaalt) of voor een afdruk van een specifiek venster. Prettig is dat je dit vooraf niet hoeft te bepalen, in tegenstelling tot het eerder besproken Knipprogramma. Ben je tevreden over Knippen en aantekenen, dan kun je hiervan het standaardprogramma maken. Dat opent voortaan wanneer je op PrintScreen drukt. Open het Windows-instellingenvenster (Windows-toets+I) en ga naar Toegankelijkheid. Kies Toetsenbord en zet de schuif op Aan bij de optie Gebruik de knop PrtScn om schermknipsels te maken.

©PXimport

Game Bar

Windows 10 beschikt ook over de Game Bar. Die roep je op via de toetsencombinatie Windows-toets+G. Interessant aan de balk is de ingebouwde functie voor het maken van schermopnamen. Zo kun je ook opnamen van bewegend beeld maken en ben je niet gebonden aan statische afbeeldingen.

In het venster Opname vind je de knop om een schermafbeelding te maken. Deze wordt geplaatst binnen Galerie die automatisch opent zodra je een afbeelding hebt gemaakt. De afbeeldingen komen in de gebruikersmap Video’s \ Opnames. Kies voor Bestandslocatie openen om de bijbehorende map te openen. Verder kun je via het bewerkingsvenster van Game Bar de afbeelding of video naar het Klembord kopiëren, zodat je die verder kunt bewerken in andere programma’s.

Hulp van buitenaf

Soms heb je behoefte aan meer functionaliteit, bijvoorbeeld als je niet een statische schermafbeelding wilt maken, maar een gedeelte van een video wilt vastleggen. Een gratis programma is ShareX, waarvan je de nieuwste versie vindt op www.getsharex.com.

Het programma heeft een flinke set volwassen mogelijkheden. Aan de linkerkant van het hoofdvenster vind je de opties. Klik op Vastleggen voor een overzicht van elementen waarvan je een schermafbeelding of -opname kunt maken. Zo kun je kiezen voor de vertrouwde rechthoek, maar er is ook de optie voor een opname, dus met bewegend beeld.

Wil je een schermopname maken die langer is dan wat er op het beeld wordt getoond, bijvoorbeeld een website? Dan kun je kiezen voor de optie Scrollopname. Hierbij wordt een screenshot gemaakt, terwijl je omlaag scrolt op de pagina.

Je kunt zelf de sneltoetsen bepalen die je wilt gebruiken voor het maken van de schermafbeeldingen. De actuele toetsencombinaties worden in de tabel in het hoofdvenster getoond. Kies Instellingen sneltoetsen. Via de knop Voeg toe stel je de nieuwe toetsencombinaties vast. Als je wilt zien welke afbeeldingen je voorheen hebt gemaakt, kies je voor Geschiedenis afbeeldingen.

©PXimport

Andere zaken vastleggen

In tegenstelling tot de knipprogramma’s van Windows, kun je met ShareX ook bewegende beelden vastleggen. In het menu Vastleggen kies je voor Schermopname (FFmpeg). Hiermee kun je een video maken van bewegende objecten op het scherm. In plaats van een video, is het ook mogelijk om een gif te maken. Dat is handig voor situaties waarin je compacte bestanden wilt delen of de afbeelding online wilt plaatsen.

In het menu Vastleggen kies je voor Schermopname (GIF). ShareX beschikt ook over een OCR-onderdeel. Hiermee kun je een screenshot maken van een afbeelding met tekst, waarna ShareX een onlinedienst inzet die de letters op het scherm omzet naar getypte tekst. Dat komt goed van pas bij het vastleggen van afbeeldingen met tekst die je niet handmatig wilt overtypen.

Taken automatiseren

In ShareX kun je automatisch vaste taken uitvoeren zodra je een schermafbeelding hebt gemaakt. Zo kun je automatisch een watermerk toevoegen of een thumbnail van de opname genereren. Ook kun je afbeeldingen direct uploaden naar de cloud of afdrukken op de standaardprinter. Kies voor Taken na vastleggen en geef op wat er met het gemaakte screenshot moet gebeuren.

Vooral op het gebied van nabewerking heeft ShareX de nodige opties in huis. Je vindt ze in het menu Hulpmiddelen. Zo kun je onder meer miniatuurweergaven van afbeeldingen maken (kies voor Image Thumbnailer). Bepaal de breedte, hoogte en kwaliteit en geef aan onder welke bestandsnaam en op welke locatie de miniatuurweergaven mogen worden opgeslagen.

Ook kun je via ShareX meerdere afbeeldingen combineren tot één afbeelding. Kies in het menu van Hulpmiddelen voor Combineer afbeeldingen. Een venster verschijnt waarin je kunt opgeven welke afbeeldingen met elkaar mogen worden gecombineerd.

©PXimport

In de cloud

Maak je gebruik van OneDrive, dan kun je je schermafbeelding daarin automatisch bewaren. Klik op het pictogram van OneDrive in de Windows-taakbalk (je vindt het bij de klok). Kies Help en instellingen en klik op Instellingen. Kies voor de tab Back-up maken.

In de sectie Schermopnamen plaats je een vinkje bij Schermopnamen die ik maak automatisch opslaan in OneDrive. Klik op OK. Wanneer je nu een schermafbeelding maakt, wordt deze nog opgeslagen in het Klembord, maar ook bewaard in de map OneDrive / Afbeeldingen / Schermopnamen. Er wordt maximaal 10 GB aan schermafbeeldingen bewaard.

©PXimport

▼ Volgende artikel
MediaMonkey: jouw digitale jukebox
© Mr.Pancho Store - stock-adobe.com
Huis

MediaMonkey: jouw digitale jukebox

Bezit je veel audiobestanden van uiteenlopende artiesten? Het is dan een hele uitdaging om de boel enigszins netjes te ordenen. De gratis versie van MediaMonkey helpt je hierbij. Maak met dit Windows-programma een overzichtelijke muziekbibliotheek en speel je favoriete liedjes op de computer af.

In dit artikel laten we zien hoe je eenvoudig je muziekcollectie kunt beheren met MediaMonkey:

  • Installeer en configureer MediaMonkey
  • Voeg muziek toe vanuit je computer, NAS of cloudopslag
  • Gebruik slimme zoekfuncties om snel je favoriete nummers te vinden
  • Maak en personaliseer afspeellijsten
  • Rip en brand cd’s
  • Pas metadata aan voor een overzichtelijke bibliotheek
  • Stream muziek binnen je thuisnetwerk naar andere apparaten

Lees ook: De beste apparatuur om in huis lekker naar muziek te luisteren

Tip 1 Digitale jukebox

MediaMonkey is eigenlijk een digitale jukebox. Het programma ondersteunt nagenoeg alle gangbare audioformaten, zoals flac, ogg, wma, ape en natuurlijk mp3. Alle liedjes die je aan dit programma toevoegt, belanden in een overzichtelijke catalogus. Het maakt niet uit of je nou honderden, duizenden of honderdduizenden nummers toevoegt, want MediaMonkey ordent zorgvuldig alle bestanden.

Om MediaMonkey te downloaden, klik onder Standard Version op DOWNLOAD [versienummer]. Dubbelklik op het exe-bestand en selecteer de Nederlandse taal, waarna je bevestigt met OK. Je klikt nu telkens op Volgende om de installatie te doorlopen. Accepteer hierbij de licentieovereenkomst. Klik als laatste op Installeren / Voltooien.

Download de gratis Windows-versie van MediaMonkey naar je computer.

Tip 2 Liedjes toevoegen

Misschien heb je op de computer of NAS flink wat muziek opgeslagen. In de tijd dat downloaden voor eigen gebruik nog min of meer gedoogd werd, lagen de audiobestanden immers voor het oprapen. Wellicht kun je omstreden downloadnetwerken als Napster, Kazaa, LimeWire, bittorrent en usenet (nieuwsgroepen) nog herinneren. Daarnaast kun je natuurlijk ook kopieën van cd’s op de computer bewaren (zie tip 6).

MediaMonkey wil eerst weten waar jouw digitale audiocollectie zich bevindt. Hierbij selecteert het programma automatisch de standaard muziek- en video-map in Windows. Staan daar geen liedjes in, dan haal je de vinkjes voor deze bestandslocaties weg. Klik rechtsboven op LOCATIE TOEVOEGEN en kies Lokale opslag. Zodra je de juiste map met muziek hebt gevonden, zet je hier een vinkje voor. Je kunt zo meerdere bestandslocaties selecteren. Klik daarna op OK.

Naast lokale mappen voeg je net zo eenvoudig muziek van andere apparaten toe, zoals een NAS of pc. Kies in dat geval LOCATIE TOEVOEGEN / Netwerk of Mediaserver, waarna je de juiste map of server selecteert. Klik daarna op OK.

Via VOLGENDE / VOLGENDE / VOLTOOIEN importeert MediaMonkey alle nummers in de bibliotheek. Dit proces kan even duren. Klik tot slot op SLUITEN.

Geef aan in welke (netwerk)map de muziek staat opgeslagen.

Tip 3 Eerste blik

Het hoofdvenster van MediaMonkey opent eerst met een welkomstscherm. Klik linksboven op Home om je muziekcollectie te tonen. Als het goed is, zie je verschillende albumhoesjes. Met de standaardinstellingen staan de secties Artiesten en Albums op alfabetische volgorde gerangschikt. Klik achter een sectie op alles weergeven om een volledig overzicht te tonen. Gebruik als alternatief bovenaan de knoppen Alle bestanden, Albums en Genres om binnen jouw muziekverzameling te snuffelen. Via Home keer je op ieder moment weer terug naar het beginvenster.

Zeker in een omvangrijke collectie is het nog een hele kunst om dat ene liedje te vinden. Gelukkig heeft MediaMonkey een snelle zoekfunctie. Klik rechtsboven op het vergrootglas om het zoekveld te ontvouwen. Je hoeft maar een deel van een liedje, albumtitel of artiest te typen. Het programma laat namelijk meteen de bijbehorende resultaten zien. Klik voor een uitgebreidere zoekfunctie bovenaan op Naar Geavanceerd.

MediaMonkey maakt van alle muziek een overzichtelijke bibliotheek met albumhoesjes.

Grotere albumhoesjes

Vind je de albumhoesjes in de muziekcatalogus te klein? Dat kun je aanpassen! Navigeer bovenin de menubalk achtereenvolgens naar Beeld / Weergave hoofdvenster / Afbeeldingsgrootte. Sleep het oranje schuifje nu naar rechts om de albumcovers te vergroten. Je klikt als laatste op OK om het resultaat te bekijken.

Maak de albumhoesjes desgewenst tweemaal zo groot.

Tip 4 Muziek luisteren

Uiteraard wil je de muziek ook graag beluisteren. Als je op een albumhoesje klikt, komen de onderliggende nummers tevoorschijn. Afhankelijk van in welke sectie je zit, dien je mogelijk nogmaals op de afbeelding te klikken. Gebruik achter de albumtitel de afspeelknop om alle liedjes in chronologische volgorde af te spelen. Je hoort meteen geluid.

Je kunt de liedjes ook husselen. Klik in dat geval op het pictogram met de twee gekruiste pijlen en luister in willekeurige volgorde naar de nummers. Wil je een specifiek liedje van het album horen? Zweef dan met de muisaanwijzer boven een titel en klik daarna op de afspeelknop.

Achter ieder albumhoesje schuilen er meerdere nummers.

Tip 5 Afspeellijst maken

Je maakt in MediaMonkey eenvoudig een eigen afspeellijst. Daarmee luister je naar jouw favoriete nummers van verschillende artiesten. Klik in de menubalk op Bewerken / Nieuwe afspeellijst. Er verschijnt aan de rechterkant een nieuw deelvenster. Typ een relevante naam en bevestig met Enter.

Zoek nu een nummer dat je aan de lijst wilt toevoegen. Klik eerst op de naam van het liedje en sleep deze audiotrack met ingedrukte muisknop naar het rechterdeelvenster. Je kunt als alternatief ook met de rechtermuisknop op een nummer klikken. Navigeer vervolgens naar Verzenden naar / Afspeellijst en klik op de juiste naam. Je maakt zoveel favorietenlijstjes als je maar wilt. Alle afspeellijsten zijn in het linkermenu bereikbaar.

Geen zin om zelf een afspeellijst te maken? Laat MediaMonkey dit dan voor je doen. Ga naar Bewerken / Nieuwe Auto-Afspeellijst. Er verschijnt een nieuw venster waarin het programma volgens zelfgekozen criteria liedjes selecteert. Misschien wil je bijvoorbeeld alleen maar rockmuziek horen. Klik in dat geval op het plusteken en kies Genre. Je typt volgens bovengenoemd voorbeeld Rock, waarna je bevestigt met Enter. Uiteraard staat het je vrij om andere criteria te gebruiken. Geef de automatische afspeellijst tot slot een andere naam.

Voeg via het contextmenu goede nummers aan een afspeellijst toe.

Tip 6 Audio-cd’s rippen

Wil je een digitale kopie van een fysiek muziekalbum op de computer bewaren? Dan komt de ripfunctie van MediaMonkey goed van pas. Daarmee kopieer je de inhoud van een audio-cd naar de pc. Een voorwaarde is dat het systeem is voorzien van een (extern) cd/dvd-station.

Doe eerst een muziek-cd in de lade van de optische drive. Na even wachten verschijnt in MediaMonkey vanzelf het venster Albumgegevens kiezen. Selecteer in het overzicht het juiste muziekalbum. Dat is belangrijk, want het programma koppelt zo de juiste eigenschappen aan elk liedje. Denk onder meer aan de artiest, de naam van het nummer en het genre. Maak een keuze en bevestig met OK.

Klik in de menubalk op Extra / Audio-CD rippen. De nummers van het album komen tevoorschijn. Standaard staan voor alle liedjes vinkjes. Als je een bepaald nummer niet op de computer wilt bewaren, haal je het desbetreffende vinkje weg.

Heb je alleen interesse in de grootste hits van een album? Verwijder voor de overige nummers dan de vinkjes.

Tip 7 Ripinstellingen

Voordat je de cd naar de computer kopieert, neem je eerst de instellingen door. Geef aan in welke map je de nummers wilt opslaan. Zodra je op CONFIGUREREN klikt, komt er een nieuw venster tevoorschijn. Ga via BLADEREN naar de gewenste map en bevestig met OK om deze opslaglocatie te selecteren. MediaMonkey plaatst elk geript album in een eigen submap. Sluit het venster met OK.

Met de huidige instellingen maakt het programma mp3’tjes. Je kunt desgewenst ook een ander audioformaat instellen. Klik dan eerst op MP3 en kies bijvoorbeeld WMA, WAV of FLAC. De twee laatstgenoemde bestandsformaten bieden over het algemeen een hogere audiokwaliteit. Daarentegen nemen de liedjes wel meer opslagruimte in beslag. Mp3 staat bekend om zijn acceptabele geluidskwaliteit en geringe bestandsomvang.

Bij sommige audioformaten kun je de kwaliteit aanpassen, zoals in het geval van ogg, wav, wma, aiff en flac. Klik dan achter de gekozen indeling op INSTELLINGEN. Een hogere waarde resulteert doorgaans in een betere geluidskwaliteit. Houd hierbij wel rekening met grotere bestanden en een langere ripduur. Maak een keuze en klik op OK. Bevestig nogmaals met OK om het ripproces te starten. Na afloop belanden de nummers vanzelf in de bibliotheek van MediaMonkey.

Bepaal in welke (sub)map je de geripte nummers wilt opslaan.

Tip 8 Schijfjes branden

De omgekeerde route werkt ook: niet rippen, maar brand een album naar een schijfje en speel deze cd vervolgens af op een cd-speler. Handig voor wie nog een klassieke audioset met goede speakers bezit. Overigens heb je voor dit klusje wel een (externe) cd-brander en leeg schijfje nodig.

Doe een beschrijfbare cd-r in de lade van de cd-brander. Je kunt hier normaal gesproken tachtig minuten muziek op kwijt. Klik nu met de rechtermuisknop op een albumhoes en kies Verzenden naar / Audio-CD (Branden). Belangrijk is dat in het kleine venster achter Schijf: de juiste cd-brander is geselecteerd. Klik op BRANDEN om het proces te starten. Na afloop hoor je een geluidssignaal en wordt de cd uitgeworpen. Overigens kun je deze opties eventueel uitvinken.

Je brandt desgewenst ook nummers van verschillende albums en artiesten op een cd. Het is dan handig om van jouw favoriete liedjes eerst even een afspeellijst te maken (zie tip 5). Je navigeert in het linkermenu daarna naar Afspeellijsten. Klik met de rechtermuisknop op de bewuste lijst en kies Verzenden naar / Audio-CD (Branden) / BRANDEN.

Brand een muziekalbum of afspeellijst eenvoudig naar een lege cd.

Muziek vanuit cloud

MediaMonkey kan ook muziek bij diverse clouddiensten ophalen. Deze optie is nuttig voor wie audiobestanden op een online server van een bekende aanbieder bewaart. Er is ondersteuning voor Microsoft OneDrive, Google Drive en Dropbox ingebakken.

Klik in de menubalk op Bestand / Bestanden herscannen/toevoegen. Ga via LOCATIE TOEVOEGEN naar Cloudopslag. Na het aanwijzen van de juiste aanbieder opent er een webpagina in de browser. Je dient MediaMonkey toegang tot jouw persoonlijke cloudomgeving te geven. Log zo nodig in en beslis of je het mediaprogramma wel of geen toegang geeft.

Klik in MediaMonkey op OK / NU SCANNEN om audiobestanden vanuit de cloud te importeren. Daarnaast bewaar je optioneel een kopie van de muziekbibliotheek op een online server. Gebruik hiervoor het tabblad Inhoud bibliotheek. Je kunt de koppeling tussen MediaMonkey en de clouddienst op elk moment weer verbreken.

Als je MediaMonkey toegang tot jouw Google Drive-omgeving geeft, voeg je audiobestanden vanuit de cloud toe.

Tip 9 Metadata wijzigen

Elk digitaal opgeslagen liedje bevat metadata. Dit noemt men ook wel tags. Hierin staan allerlei gegevens, zoals de artiest(en), de naam van het nummer en het uitgiftejaar. Het is belangrijk dat alles klopt, want MediaMonkey deelt op basis van deze informatie zijn bibliotheek in. Bovendien bevindt zich in de metadata ook een hoesafbeelding.

Met name bij gedownloade bestanden klopt de metadata soms niet. Gelukkig herstel je eenvoudig een foutje. Klik in MediaMonkey met de rechtermuisknop op het bewuste liedje en kies Eigenschappen. Er verschijnt een venster met verschillende kenmerken. Pas naar eigen inzicht een of meerdere velden aan. Bij Score laat je eventueel ook nog jouw waardering voor het nummer blijken. Kies tussen een waarde van één tot vijf sterren.

Bij het tabblad Details staan nog meer kenmerken van het liedje. Die kun je eveneens allemaal wijzigen. Verder voeg je via Songteksten vrijblijvend een complete liedtekst toe. Kijk tot slot ook nog even bij Illustraties, want je kunt hier zo nodig een andere albumhoes selecteren. Klik op OK om eventuele wijzigingen op te slaan.

Controleer in de Eigenschappen of het liedje aan de juiste albumhoes is gekoppeld.

Tip 10 Automatisch taggen

Het aanpassen van metadata heet ook wel het taggen van muziek. MediaMonkey heeft hiervoor een slimme functie, want het programma wijst op jouw verzoek automatisch de juiste metadata aan alle nummers van een album toe.

Klik met rechts op een muziekalbum en kies Auto-labelen. Het programma gaat nu op zoek naar de correcte gegevens. Hebben liedjes bijvoorbeeld geen titels, dan probeert de software deze via een zogenoemde audiovingerafdruk te achterhalen. Door de huidige audiodata met dat van een database te vergelijken, komt MediaMonkey de juiste tags op het spoor. Er wordt zo nodig ook een verse albumhoes opgehaald. Vink de nummers aan waarvan je de metadata wilt aanpassen en bevestig met LABELEN EN DOORGAAN.

Wijs in één klap correcte tags aan alle liedjes van een muziekalbum toe.

Tip 11 Mediaserver

Tijdens de installatie activeert MediaMonkey op de achtergrond een mediaserver. Het voordeel hiervan is dat je met andere apparaten in je thuisnetwerk de muziekbibliotheek kunt benaderen. Denk onder andere aan een geschikte smart-tv, netwerkreceiver, wifi-speaker en soundbar. Je speelt de nummers op deze apparaten af.

Open maar eens met de afstandsbediening de bronlijst van een smart-tv en kies MediaMonkey Bibliotheek. Daarachter staat waarschijnlijk ook nog de naam van jouw computer vermeld. Je dient deze televisie nu toegang tot de muziekbibliotheek te geven. Klik in MediaMonkey op JA. Zodra je de bibliotheek op de smart-tv vernieuwt, heb je toegang tot alle albums en afspeellijsten.

Stream de nummers over je thuisnetwerk naar andere apparaten, zoals een smart-tv.

MediaMonkey Gold

Er bestaat ook een betaalde Gold-versie van MediaMonkey. Die bevat nóg meer functies. Met name op het gebied van audio-cd’s rippen zijn er meer mogelijkheden. Zo stel je desgewenst een hogere geluidskwaliteit voor de gekopieerde nummers in. Een andere handige functie is dat je een ongelimiteerd aantal nummers tegelijk automatisch kunt taggen. Daarnaast bevat MediaMonkey Gold extra opties om liedjes te ordenen en over je eigen (thuis)netwerk te streamen. De betaalde versie kost ca. 39 euro. Je kunt voor ca. 97 euro ook een zogeheten lifetime-licentie aanschaffen.

Voor het gebruik van MediaMonkey Gold dien je een gebruikersnaam en licentiesleutel in te voeren.

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
Nieuw van L'OR: Barista Absolu – een koffiemachine die ook ijskoffie zet
© L'OR
Huis

Nieuw van L'OR: Barista Absolu – een koffiemachine die ook ijskoffie zet

IJskoffie is populairder dan ooit. Om in te spelen op die trend lanceert L'OR de Barista Absolu: een nieuwe koffiemachine die niet alleen warme, maar ook gekoelde koffie zet. Samen met de speciale capsules zet je er thuis gewoon zelf een goede ijskoffie mee – mét smaak en cremalaag.

Gekoelde koffie met één druk op de knop

De Barista Absolu is de eerste koffiemachine van L'OR die speciaal is ontworpen met ijskoffie in gedachten. Een opvallend detail is de knop 'Enjoy Over Ice'. Die activeert een langzamere, zachte extractie van de koffie, zodat de smaken behouden blijven en niet verwateren door het ijs. Voeg zelf ijsklontjes toe aan het glas en je krijgt een koude koffie met een volle cremalaag en een verfrissende smaak.

Wie liever iets romigs of zoets drinkt, kan de basis eenvoudig aanvullen met melk, siroop of slagroom. Ook warme koffievarianten zijn mogelijk: van ristretto en espresso tot lungo of twee koppen tegelijk. Dankzij 19 bar pompdruk en geavanceerde extractietechnologie belooft de machine koffie met de intensiteit van een barista.

©L'OR

Tot 18 koffievariaties

De L'OR Barista Absolu is geschikt voor zowel standaard- als XXL-capsules van L'OR, waarmee je tot 18 verschillende koffievariaties kunt bereiden. Met de knop 'Intensity Boost' verhoog je de extractieduur voor een krachtiger kopje. De machine is beschikbaar in zwart, wit en grijs, met een adviesprijs van 129 euro.


Ook nieuw: zomerse (ijs)koffiesmaken

Speciaal voor de zomer introduceert L'OR twee nieuwe capsules, speciaal voor ijskoffie: 🥥 Coconut Iced Een zachte koffie met kokossmaak, bedoeld om koud te serveren. De blend is gemaakt van 100% gecertificeerde koffie (Common Grounds) en zit in recycleerbare capsules. Geschikt voor zowel L'OR Barista- als Nespresso-machines. 🧊 Iced Coffee XXL Een capsule met dubbele inhoud voor grotere ijskoffies. De smaak is krachtig en fris, en ideaal als basis voor recepten met ijsblokjes, melk of siroop.