ID.nl logo
Norton 360 v6
© Reshift Digital
Huis

Norton 360 v6

Norton 360 is een totaaloplossing voor beveiliging en verbetering van de computer. Het bevat de bekende functies van internetsecurity-pakketten, maar voegt daar enkele andere functies aan toe. Heel veel nieuws is er in versie 6 echter niet.

Norton 360 biedt voor de beveiliging van de pc alle bekende functies zoals antivirus, antimalware, antispam, identiteitsbescherming, ouderlijk toezicht en een firewall. E-mail wordt automatisch gescand, Norton 360 werkt samen met nagenoeg ieder mailprogramma. De beveiliging tegen malware is met Norton 360 van hetzelfde goede niveau als bij Norton AntiVirus en Norton Internet Security. Logisch ook, de producten gebruiken dezelfde scantechniek. Norton 360 is daarbij niet (merkbaar) trager dan de minder uitgebreide Norton-producten.

©PXimport

Het home-scherm van Norton 360 maakt direct duidelijk dat het systeem veilig is.

Andere onderdelen zijn onder meer Norton Safe Web dat bij zoekresultaten aangeeft of zoekresultaten veilig zijn. Norton Insight geeft aan van bestanden of die veilig zijn, hoeveel rekenkracht ze vergen en nu ook of ze stabiel zijn. En Norton Identity Safe is een wachtwoordkluis die gebruikersnamen en wachtwoorden veilig bewaart en invult wanneer op een website een loginscherm verschijnt.

Installatie

De installatie verloopt vlekkeloos en snel, zoals we dat de laatste jaren van Norton-producten gewend zijn. Wat opvalt, is dat de software niet direct een malwarescan uitvoert: een melding dat het systeem wel of niet schoon is, wordt namelijk niet gegeven. Een andere vernieuwing in het product is de verbeterde back-up. Deze is erg gebruiksvriendelijk. De vraag is echter of u het product vertrouwt, want het programma maakt namelijk niet duidelijk welke bestanden precies worden geback-upt, wanneer en waarheen. Norton 360 verstopt deze essentiële informatie meer dan noodzakelijk en verantwoord is. Behalve opslaan naar cd, dvd of externe harde schijf is er ook 2 GB online opslagruimte beschikbaar. Voor drie pc's erg weinig. Wilt u meer opslagruimte, dan is de Premier Edition van Norton 360 het overwegen waard. Voor een meerprijs van tien euro krijgt u dan 25 GB opslagruimte voor maximaal drie pc's.

©PXimport

De back-upfunctie geeft niet duidelijk aan welke bestanden precies worden geback-upt.

Niet-Windows-producten

Norton 360 wordt verkocht als een totaalproduct, maar het werkt uitsluitend op Windows-pc's. Hedendaagse huishoudens hebben vaak ook al apparaten als een tablet, smartphone of Mac-systeem in huis. Die producten worden door Norton 360 niet beveiligd (terwijl Symantec daar wel al separate producten voor had). Bovendien kunnen wachtwoorden die via Norton Identity Safe in 'de cloud' worden opgeslagen, niet via een niet-Windows-pc worden opgeroepen. Norton heeft een echt totaalproduct in voorbereiding, dat later dit voorjaar gelanceerd zal worden als Norton 360 Everywhere. Over de functionaliteit is al wel het een en ander bekend, evenals dat het tot vijf apparaten ondersteunt.

Conclusie

Norton 360 is een zeer compleet beveiligingsproduct. Het scoort hoog op gebruiksvriendelijkheid, maar vooral voor beginnende gebruikers. Wie meer uit het product wil halen dan de standaardopties zal zich al snel ergeren aan de versnippering van onderdelen en opties. Met een licentie voor drie pc's is 2 GB online opslag bovendien wel erg mager.

Norton 360 v6

Prijs € 79,99 (3 pc's met 1 jaar updates); € 159,99 (3 pc's met 2 jaar updates)

Taal Nederlands

Medium 1 cd of download

Proefversie30 dagen (download 79 MB)

OS Windows XP (32 bit)/Vista/7 (32 en 64 bit)

Systeemeisen 256 MB RAM (1 GB RAM aanbevolen), 300 MB harde-schijfruimte

Maker Symantec

Oordeel 7/10

Pluspunten

Goede beveiliging

Veel opties

Uitgebreide online helpfunctie

Minpunten

Online back-up maar 2 GB voor drie pc's

Alleen pc-beveiliging

Vereist voor gevorderden veel muisklikken

▼ Volgende artikel
Zo zien The Beatles er uit in de aankomende films
Huis

Zo zien The Beatles er uit in de aankomende films

Er zijn eerste foto's uitgekomen van de acteurs in de rol van The Beatles voor de aankomende vier films rondom de legendarische Britse band.

Het Liverpool Institute for Performing Arts (LIPA) deelde via social media officiële ansichtkaarten van de aankomende films, waarop die vier acteurs te zien zijn in de rol van de The Beatles-bandleden. Kort daarna werden de afbeeldingen als officiële foto's naar buiten gebracht. Ze zijn hieronder te zien.

Op de foto's zien we Paul Mescal (Normal People, Gladiator 2) als Paul McCartney, Harris Dickinson (Triangle of Sadness, Babygirl) als John Lennon), Barry Keoghan (Saltburn, The Killing of a Sacred Dear) als Ringo Starr en Joseph Quinn (The Fantasic Four: First Steps, Stranger Things) als George Harrison. Fans merken op dat de gelijkenissen tussen de acteurs en de bandleden erg goed gelukt zijn.

View post on X

Over de Beatles-films

Het is al geruime tijd bekend dat Sam Mendes (American Beauty, 1917, Spectre) aan vier The Beatles-films werkt, waarbij elke film zich op een ander lid van de band richt. De vier films verschijnen onder de naam 'The Beatles - A Four-Film Cinematic Event'. De films zullen alle vier op 7 april 2028 in de bioscoop draaien.

The Beatles behoeven eigenlijk geen introductie: de band, die actief was van 1960 tot 1970, worden beschouwd als de meest invloedrijke band uit de geschiedenis van popmuziek. Met nummers als 'Yesterday', 'Let It Be', 'All You Need is Love', 'Hey Jude' en 'Here Comes the Sun' waren ze niet weg te slaan uit de hitlijsten, en zorgden vele miljoenen fans wereldwijd voor 'Beatlemania'.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Nog meer acteurs voor God of War-tv-serie bevestigd
Huis

Nog meer acteurs voor God of War-tv-serie bevestigd

Er zijn nog meer acteurs bevestigd die een rool hebben in de aankomende televisieserie gebaseerd op PlayStation-gamereeks God of War.

Zo zal de rol van de Noordse god Odin volgens Deadline worden vertolkt door Mandy Patinkin, onder andere bekend voor zijn rollen in Homeland en The Princess Bride. Ólafur Darri Ólafsson - die vooral bekend is voor zijn rol als Mr. Drummond in de Apple TV-serie Severance, gaat de rol van Thor vertolken.

Variety meldt daarnaast dat Alastair Duncan de rol van Mimir gaat spelen. Hij speelde ook al de rol van Mimir in de God of War-games. Danny Woodburn en Jeff Gulka zullen de rollen van de broers Brok en Sindri vertolken.

Eerder werd al bevestigd dat Max Parker - bekend van Boots en Vampire Academy - de rol van Heimdall gaat spelen en Teresa Palmer (Hacksaw Ridge) in de huid van Sif - Thors vrouw - kruipt. De hoofdrol van Kratos zelf wordt vertolkt dor Ryan Hurst, die in de God of War-games juist de stem van Thor insprak.

View post on X
View post on X

Een focus op de moderne games

Onlangs kwam er al een officiële beschrijving van de tv-serie naar buiten. "God of War volgt vader Kratos en zoon Atreus op hun reis om het as van hun vrouw en moeder Faye te verspreiden. Gedurende hun avonturen probeert Kratos zijn zoon te leren om een betere god te zijn, terwijl Atreus probeert van zijn vader een beter mens te maken."

Uit beschrijving blijkt dat de tv-serie de laatste twee hoofddelen in de God of War-reeks gaat verfilmen, God of War (2018) en God of War Ragnarök. Die games wisselden de Griekse setting uit de vroegere delen in voor een Noordse mythologische setting, inclusief de aanwezigheid van Noordse goden.

De God of War-tv-serie

Sony en Amazon kondigden in 2022 aan dat er een tv-serie rondom God of War zou komen. Afgelopen jaar werd ook bekendgemaakt dat er minstens twee seizoenen gemaakt zullen worden. Voordat het zover is, moet natuurlijk het eerste seizoen uitkomen op Amazon Prime Video, maar dat kan nog wel even duren: de opnames gaan waarschijnlijk in februari van start. Frederick E.O. Toye, bekend van onder andere The Boys en Fallout, zal de eerste twee afleveringen regisseren.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.