ID.nl logo
Nero Multimedia Suite 11
© Reshift Digital
Huis

Nero Multimedia Suite 11

Naar goede traditie brengt Nero ook dit jaar een vernieuwde Multimedia Suite op de markt. De elfde versie is een compilatie van flink wat tools om je foto's, videofragmenten en muziek te beheren, bekijken, beluisteren, bewerken, delen en back-uppen. Dit pakket brengt orde in de chaos van je mediacollectie.

Wanneer u Nero Multimedia Suite 11 geïnstalleerd hebt, nestelen zich een waslijst apps in uw startmenu én op uw bureaublad. Indien u eerder met een Nero-pakket gewerkt hebt, weet u ondertussen welke tool waarvoor precies dient. Nero-nieuwelingen klikken beter door naar Welkom bij Nero 11. Naast een introductievideofilmpje en de hoogtepunten van het programma krijgt u hier namelijk een gestructureerd overzicht van alle beschikbare programma's uit de suite. In de rechterkolom krijgt u een lijst te zien met alle geïnstalleerde Nero-toepassingen. U kunt extra informatie opvragen door op een tool te klikken en desgewenst de applicatie starten. Bovendien is het ook mogelijk om rechtstreeks bureaubladpictogrammen aan te maken.

©PXimport

Via het startscherm krijgt u een duidelijk overzicht over de aanwezige programma's in de suite.

Converteren kan met Nero Recode; video bekijken en monteren doet u met Nero Video; uw bestanden veiligstellen is eenvoudig met Nero BackItUp; branden, kopiëren en rippen kan via Nero Burning ROM en snel iets branden aan de hand van een wizard doet u met Nero Express. Wilt u cd- en dvd-hoesjes ontwerpen? Dan hebt u Nero CoverDesigner nodig. Nero SoundTrax biedt de mogelijkheid om muziek te mixen en te converteren en via Nero RescueAgent kunt u beschadigde of verwijderde bestanden herstellen. Met Nero WaveEditor kunt u audiobestanden opnemen en bewerken.

Nieuwigheden

Helemaal nieuw is de geïntegreerde Nero MediaBrowser. Vanaf hier krijgt u met één klik toegang tot uw bibliotheek met muziek, foto's en videobestanden. Ook nieuw is de mogelijkheid om rechtstreeks vanuit de suite fotoboeken te maken en te bestellen vanuit Nero Kwik Media. Op vlak van videobewerking zijn er ook flink wat vernieuwingen. U kunt nu eenvoudiger dvd's en videobestanden converteren en Nero Multimedia Suite 11 is ook compatibel met Windows Live Movie Maker. Projecten die u vroeger met deze gratis tool van Microsoft hebt aangemaakt, kunt u nu rechtstreeks importeren en verbeteren.

©PXimport

Helemaal nieuw is de mogelijkheid om rechtstreeks vanuit Nero fotoboeken aan te maken en te bestellen.

Conclusie

Nero Multimedia Suite 11 is ontzettend compleet. U kunt nagenoeg alles met uw foto's, muziek en videofragmenten. De tools hebben allemaal een intuïtieve interface en zijn daardoor erg gebruiksvriendelijk. Een aanrader voor iedereen die door de bomen het bos niet meer zien op hun harde schijf. Het aantal vernieuwingen is echter niet zo heel groot waardoor een upgrade niet echt noodzakelijk is.

Nero heeft naast haar standaardsuite ook een duurdere Platinum-versie. Hiermee kunt u onder andere ook nog video synchroniseren met mobiele apparaten en Blu-ray-schijven afspelen. Bovendien krijgt u één jaar lang vijf gigabyte gratis opslagruimte voor back-ups.

Nero Multimedia Suite 11

Prijs € 79,99 (dvd), € 69,99 (download) upgrade vanaf € 39,99

Taal Nederlands

Medium 1 dvd of download

Proefversie15 dagen

OS Windows XP SP3/Vista SP1/7

Systeemeisen 2GHz-processor, 1 GB RAM, 5 GB harde-schijfruimte, 128 MB videogeheugen

Maker Nero

Oordeel 8/10

Pluspunten

Complete suite

Gebruiksvriendelijk

Mooie interface

Minpunten

Weinig vernieuwingen

Platinum-versie biedt niet veel meerwaarde

▼ Volgende artikel
Wanneer komt Zootopia 2 naar Disney+?
© Disney
Huis

Wanneer komt Zootopia 2 naar Disney+?

Vanaf vandaag is Zootopia 2 digitaal te bekijken als je de film koopt of huurt op verschillende platformen, en een Disney+-release laat waarschijnlijk niet al te lang op zich wachten.

De meest recente film van Disney Animation kwam op 26 november uit in de bioscoop. Hoewel je in Nederland nog een voorstelling kunt bijwonen, is Zootopia 2 inmiddels ook digitaal te huren of kopen, zodat je de film thuis op de bank, in bed of op het dak kunt kijken - waar je maar zin in hebt. Dit kost je op Pathé Thuis bijvoorbeeld 14,99 euro. Dvd’s, blu-rays en 4k-schijfjes van de film zijn vanaf 3 maart verkrijgbaar.

Maar goed, voor de prijs van een dvd of de digitale versie scoor je ook een maandje Disney+, al is Zootopia 2 dus nog niet beschikbaar op de streamingdienst. Disney houdt geen specifiek stramien aan met het overhevelen van bioscoopfilms naar het platform, maar we verwachten dat de film ook ergens begin maart op Disney+ te kijken is.

Watch on YouTube

De meest recente blockbuster van Disney die op de streamingdienst is verschenen, is Tron: Ares. Die film kwam op 10 oktober uit, en werd op 7 januari beschikbaar op Disney+. Ongeveer drie maanden na de release dus, en samenhangend met het moment dat ook de dvd’s in de schappen lagen - dat was op 6 januari. 

Het is te verwachten dat Disney een vergelijkbaar schema aanhoudt met Zootopia 2, al is het benoemen waard dat de Disney Animation-film een gigantisch succes is in de bioscoop. De film is inmiddels de meest opbrengende Amerikaanse animatiefilm ooit geworden, met een geschatte 1,76 miljard dollar aan inkomsten - via The Wall Street Journal. Tron: Ares was dit - met een geschatte wereldwijde opbrengst van 142 miljoen dollar - allerminst. Wellicht wacht de House of Mouse dus nog iets langer met de Disney+-release van hun kaskraker.

▼ Volgende artikel
Microsoft gaat grote datacenters bouwen in Amsterdam
© AdobeStock
Huis

Microsoft gaat grote datacenters bouwen in Amsterdam

Microsoft heeft toestemming gekregen om in Amsterdam drie grote datacenters te bouwen. Dat is opvallend, omdat dergelijke grote gebouwen met dit doel eigenlijk niet mogen in de stad.

In Nederland hebben we strenge wetten rondom de bouw van grote datacenters. De drie gebouwen van elk 85 meter hoog die Microsoft in Amsterdam gaat bouwen, verbruiken samen ongeveer evenveel stroom als een stad als Haarlem.

Regels omzeilen

Dergelijke datacenters van dit formaat mogen eigenlijk alleen nog maar in Eemshaven en Wieringermeer gebouwd worden. Microsoft heeft deze regels omzeild door de de gebouwen hoog te maken in plaats van breed, waardoor de oppervlakte per gebouw niet boven de tien hectare uitkomt

Ook het opsplitsen in drie gebouwen is expres gedaan. Elke toren zal 26 MW gebruiken. We noemen een gebouw een hyperscaler-datacenter wanneer deze 70 MW of meer gebruikt. De drie losse torens komen daar niet aan, waardoor de provincie Noord-Holland de gebouwen niet als hyperscalers ziet.

De komst van datacenters an sich levert veel kritiek op in dit land, mede door het forse stroomverbruik dat druk legt op het stroomnet. Ook het feit dat Microsoft als Amerikaans bedrijf nog meer datacenters in handen krijgt in Nederland, is omstreden.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.