ID.nl logo
Maak automatisch gifjes met Google Foto's
© Reshift Digital
Huis

Maak automatisch gifjes met Google Foto's

Google Foto’s is een ontzettend handige dienst om je foto’s te back-uppen. De tool is zowel beschikbaar als app voor Android en iOS, als in de browser. Het enige wat je nodig hebt is een Google-account. Maar met Google Foto's kun je bijvoorbeeld ook automatisch gifjes maken. We leggen je uit hoe je dat precies moet doen.

Instellen

Om gebruik te maken van Google Foto’s op je Android-smartphone of -tablet, volstaat het om in te loggen met een Google-account (bijvoorbeeld je Gmail-adres) in de app die op veel apparaten is voorgeïnstalleerd. Haal de app anders op uit de Play Store. iOS-gebruikers kunnen Google Foto’s gratis downloaden via de App Store.

Vervolgens schakel je via Instellingen de functie Back-up en synchronisatie in. Alle foto’s op je apparaat worden op die manier geback-upt in de cloud. In Hoge kwaliteit – dat is tot maximaal 16 megapixel per foto – is de opslagruimte onbeperkt.

In de browser

Het grootste voordeel van Google Foto’s is dat je nog altijd bij je afbeeldingen en videofragmenten kunt als je smartphone gestolen wordt of verloren raakt. Je surft hiernaartoe en je logt in met je Gmail-account. Via Assistent in de linkermarge krijg je waarschijnlijk al een heleboel animaties te zien die Google automatisch heeft gemaakt aan de hand van foto’s die op een bepaalde dag of specifieke locatie zijn gemaakt. Je bewaart ze via Opslaan in bibliotheek. Om zelf een animatie te maken, klik je bovenaan op Animatie. Vervolgens selecteer je een reeks foto’s – minimaal 2, maximaal 50 – en daarna klik je rechts bovenaan op Maken. Het gif-bestand kun je delen via e-mail of sociale netwerken.

©PXimport

Via de app

Je kunt de animaties ook maken via de Google Foto’s-app. Hiervoor tik je links onderaan op Assistent. Vervolgens selecteer je een reeks foto’s – wederom minimaal 2, maximaal 50 – en daarna klik je rechts bovenaan op Maken. Het fraaiste resultaat krijg je met een reeks foto’s die vanuit hetzelfde perspectief gemaakt zijn, met kleine verschillen tussen de beelden. Tevreden met het resultaat? Dan kun je de animatie delen via e-mail, Facebook, Twitter of andere populaire diensten.

▼ Volgende artikel
Switch 2-editie van Xenoblade Chronicles X uitgebracht
Huis

Switch 2-editie van Xenoblade Chronicles X uitgebracht

Nintendo heeft geheel onverwachts een Switch 2-upgrade voor Xenoblade Chronicles X: Definitive Edition aangekondigd en uitgebracht.

De rpg van Monolith Soft kwam oorspronkelijk uit in 2015 op Wii U, maar vorig jaar werd het spel al overgezet naar de Nintendo Switch in de vorm van een 'Definitive Edition'. Nu is daar dus een Switch 2-editie bijgekomen.

Mensen kunnen deze editie los kopen op Switch 2, of - als ze de Switch-versie al hebben - een upgrade van (naar schatting) 5 euro aanschaffen om te upgraden naar de Switch 2-versie. Op 16 april komt er ook een fysieke versie in de winkels te liggen.

De Switch 2-upgrade laat het spel in 4K en 60 frames per seconde op televisie draaien, en in 1080p en 60 fps in handheldvorm. Verdere wijzigingen zijn er voor zover bekend niet. De Switch-versie was al een upgrade ten opzichte van het origineel, met verbeterde graphics en meer verhaal.

Watch on YouTube

Over Xenoblade Chronicles X

Xenoblade Chronicles X maakt deel uit van de Xenoblade Chronicles-franchise van Monolith Soft, dat tegenwoordig onderdeel uitmaakt van Nintendo. Er zijn drie hoofddelen in de rpg-serie verschenen, en Xenoblade Chronicles X staat daar los van.

De game speelt zich af in het jaar 2054, waarin de aarde is verwoest. Een kleine groep overlevenden is met een ruimteschip ontsnapt en neergestort op de planeet Mira. In een grote, open spelwereld kunnen spelers op verkenning gaan, en gebruikmaken van een Skell - een soort mech die in een voertuig kan transformeren en kan vliegen.

▼ Volgende artikel
''Deze God of War stelt teleur!'' - Power-Up Podcast #5
Huis

''Deze God of War stelt teleur!'' - Power-Up Podcast #5

Met de PlayStation State of Play nog vers in het geheugen, de aanloop naar Resident Evil Requiem, recente releases én gloednieuwe aankondigingen is er weer genoeg te bespreken! Simon en Jacco hebben een hartig woordje over voor God of War: Sons of Sparta, maar ook voor de aangekondigde trilogie-remake. Martin is ondertussen in High on Life 2 gedoken, en de jongens duiken ook nog in hun favoriete interviews ooit. Benieuwd welke dat zijn? Check dan snel de aflevering, baklap!

Watch on YouTube

00:00 Intro
01:05 Simon zijn ‘spannende’ carnaval
04:30 E-sportopleiding
10:25 Denis Dyack-interview
14:10 Layers of Fear 3-aankondiging
17:25 Aanloop naar Resident Evil Requiem
25:50 High on Life 2
29:50 Death Howl
39:20 God of War: Sons of Sparta
53:45 Twijfels over God of War-trilogie-remake
57:10 Favoriete interviews
01:07:25 Gecancelde Ubisoft-games
01:11:00 Outro

Je kan ook de podcast beluisteren hieronder of via deze link!