ID.nl logo
Licht in het donker
© Reshift Digital
Huis

Licht in het donker

Of het komt door het gebrek aan grafische kracht of omdat er weinig interesse is in het genre, feit is dat er weinig goede horrorgames in de App Store te vinden zijn. Infinight brengt daar verandering in.

Infinight is een top down adventure die het verhaal vertelt van een kind dat in een verlaten ziekenhuis wakker wordt en geen idee heeft wie of waar ze is. De wereld van Infinight is gitzwart, op een kleine cirkel licht rond het hoofdpersonage na. De levels worden zo nu en dan verlicht door een flits van de onweer die buiten het ziekenhuis aan de gang is. Je doel is om door elk level naar de uitgang te navigeren waarbij je onderweg valstrikken moet ontwijken. Tijdens je zoektocht door het ziekenhuis en de vier andere omgevingen die het spel rijk is, gebruik je licht om de verschillende gevaren in je omgeving te ontdekken. Onverklaarbare gaten in de grond kun je alleen zien in het licht en nemen de helft van je levenspunten weg als je er in valt. Elke glimp licht die je opvangt, helpt je bij het maken van een kaart van de kamer in gedachten.

Sfeer

Hoewel de grafische stijl vrij simpel is, heeft de game een sfeer die ik nog nooit ben tegengekomen in een iPhone-game. De game kan soms verrassend eng en spannend zijn. Het is heel stressvol om constant te moeten onthouden waar alle gaten zijn als je voorlopig niet bij een lichtknop kunt komen. In elk level zijn ook enkele audio logs te vinden die je iets vertellen over de achtergrond en het verhaal. Dit is een goede reden om elk level helemaal te verkennen.

Het grootste probleem van Infinight is dat het te lang vertrouwt op één techniek. De eerste paar levels zijn volledig gebaseerd op de flitsen van onweer. Alle vijftig levels van Infinight zijn lang genoeg en dankzij de toevoeging van een multiplayer en free play-modus - hoewel die niet heel interessant zijn - kun je lang bezig zijn met de game. Met Infinight haal je een interessante puzzle-adventure binnen op je iPhone.

Kortom

Als je dus de arcade-achtige puzzels zat bent en zin hebt in een goed, interessant verhaal, dan is deze game zeker zijn geld waard.

▼ Volgende artikel
Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling
Huis

Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling

Ubisoft heeft bevestigd dat er ongeveer veertig werknemers van diens studio in Toronto, Canada worden ontslagen. Wel benadrukt het bedrijf dat de Splinter Cell-remake nog altijd in ontwikkeling is.

De veertig ontslagen werknemers beslaan ongeveer acht procent van de complete Ubisoft Toronto-studio. Dat is een van de grotere Ubisoft-studio's. "Dit besluit is niet lichtzinnig gemaakt en zegt niets over het talent, de motivatie en bijdrage van de individuen", zo stelde een woordvoerder.

Ubisoft Toronto heeft odner andere Far Cry 6, Splinter Cell: Blacklist en Watch Dogs Legion ontwikkeld. Ook werkt het al geruime tijd aan een remake van Splinter Cell. Ubisoft heeft benadrukt dat die remake in ontwikkeling blijft bij de studio.

Remake van Splinter Cell

In 2021 werd de remake van de klassieke stealthgame Splinter Cell aangekondigd. Sindsdien is er maar mondjesmaat informatie over de game naar buiten gekomen. Kort na de aankondiging werd gemeld dat het verhaal wordt herschreven voor een moderner publiek.

Eind vorig jaar bleek dat David Grivel terugkeerde naar Ubisoft Toronto om aan het spel te werken. Hij nam de regie van de remake oorspronkelijk op zich, maar vertrok in 2022. Inmiddels is hij dus weer terug op het oude nest en werkt hij weer aan het spel.

Watch on YouTube

Reorganisatie van Ubisoft

Afgelopen januari kondigde de Franse uitgever en ontwikkelaar Ubisoft al een grootschalige reorganisatie van het bedrijf aan, waarbij ook zes games werden geannuleerd - waaronder de remake van Prince of Persia: The Sands of Time.

Ubisoft noemde de reorganisatie een "grote organisatorische, operationele en portfolio-reset". Daarbij wil het bedrijf nog meer letten op de kwaliteit die het uitgeeft. Ubisofts nieuwe model gaat zich richten op verschillende 'creatieve huizen' die zich elk met andere soorten games bezighouden. Een daarvan is Vantage Studios, de vorig jaar met Tencent opgerichte dochteronderneming waar Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six nu onder vallen.

Ubisoft heeft daarnaast aangekondigd dat het thuiswerken niet meer toelaat en dat alle werknemers worden geacht om fulltime op kantoor aanwezig te zijn. Wel krijgen werknemers een "een jaarlijkse toelage bestaande uit thuiswerkdagen". Twee studio's van Ubisoft sloten daarnaast hun deuren: de studio's in Halifax en Stockholm. Gedurende de volgende twee jaren wil het bedrijf nog eens 200 miljoen euro besparen.

Ubisoft heeft de laatste jaren wisselend succes met zijn games. Zo viel de verkoop van het miljoenenproject Star Wars Outlaws tegen. Zover bekend is het begin vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows wel een verkoopsucces.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube