ID.nl logo
Licht in het donker
© Reshift Digital
Huis

Licht in het donker

Of het komt door het gebrek aan grafische kracht of omdat er weinig interesse is in het genre, feit is dat er weinig goede horrorgames in de App Store te vinden zijn. Infinight brengt daar verandering in.

Infinight is een top down adventure die het verhaal vertelt van een kind dat in een verlaten ziekenhuis wakker wordt en geen idee heeft wie of waar ze is. De wereld van Infinight is gitzwart, op een kleine cirkel licht rond het hoofdpersonage na. De levels worden zo nu en dan verlicht door een flits van de onweer die buiten het ziekenhuis aan de gang is. Je doel is om door elk level naar de uitgang te navigeren waarbij je onderweg valstrikken moet ontwijken. Tijdens je zoektocht door het ziekenhuis en de vier andere omgevingen die het spel rijk is, gebruik je licht om de verschillende gevaren in je omgeving te ontdekken. Onverklaarbare gaten in de grond kun je alleen zien in het licht en nemen de helft van je levenspunten weg als je er in valt. Elke glimp licht die je opvangt, helpt je bij het maken van een kaart van de kamer in gedachten.

Sfeer

Hoewel de grafische stijl vrij simpel is, heeft de game een sfeer die ik nog nooit ben tegengekomen in een iPhone-game. De game kan soms verrassend eng en spannend zijn. Het is heel stressvol om constant te moeten onthouden waar alle gaten zijn als je voorlopig niet bij een lichtknop kunt komen. In elk level zijn ook enkele audio logs te vinden die je iets vertellen over de achtergrond en het verhaal. Dit is een goede reden om elk level helemaal te verkennen.

Het grootste probleem van Infinight is dat het te lang vertrouwt op één techniek. De eerste paar levels zijn volledig gebaseerd op de flitsen van onweer. Alle vijftig levels van Infinight zijn lang genoeg en dankzij de toevoeging van een multiplayer en free play-modus - hoewel die niet heel interessant zijn - kun je lang bezig zijn met de game. Met Infinight haal je een interessante puzzle-adventure binnen op je iPhone.

Kortom

Als je dus de arcade-achtige puzzels zat bent en zin hebt in een goed, interessant verhaal, dan is deze game zeker zijn geld waard.

▼ Volgende artikel
Elfde Fast and Furious-film gaat in 2028 in première
Huis

Elfde Fast and Furious-film gaat in 2028 in première

De naam en premièredatum van de elfde en tegelijkertijd waarschijnlijk ook allerlaatste Fast and Furious-film zijn bekendgemaakt.

Universal Pictures bevestigde dat de film Fast Forever gaat heten en op 17 maart 2028 in première gaat. Het was al geruime tijd bekend dat er een nieuwe Fast and Furious-film zou komen, maar nu zijn eindelijk de eerste details bevestigd. Het lijkt daarbij de laatste film in de franchise te worden, al weet je dat natuurlijk nooit helemaal zeker in Hollywood.

De goedkeuring van de film had nog wat voeten in de aarde. Afgelopen oktober kwam al naar buiten dat er nog geen script klaar lag, en dat de hoofdrolspelers nog geen contract hadden ondertekend. Dit had deels te maken met het gerucht dat er een budget van zo'n 250 miljoen dollar nodig was om de film te creëren, en dat Universal zou hebben geëist dat de kosten met 20 procent naar beneden werden bijgesteld.

In 2023 kwam de meest recente film in de reeks uit, Fast X. Het was oorspronkelijk de bedoeling dat hier een direct vervolg op zou uitkomen genaamd Fast X: Part Two. Die film zou in 2025 verschijnen, maar dat idee werd geschrapt. Fast Forever zal nu dus het verhaal uit die film opvolgen.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Streamtips: nieuwe films en series – Jurassic World Rebirth en The Muppet Show
© Disney
Huis

Streamtips: nieuwe films en series – Jurassic World Rebirth en The Muppet Show

Ben je op zoek naar iets nieuws om te streamen? Dan ben je aan het juiste adres. Of je nu zin hebt in actie, horror of een heleboel nostalgie: er is voor ieder wat wils! Wij hebben de beste tips voor je op een rij gezet, zodat je precies weet wat je deze week niet mag missen.

The Copenhagen Test (seizoen 1) | SkyShowtime | 2 februari

De zesdelige serie The Copenhagen Test draait om Alexander Hale (Simu Liu), een Chinese-Amerikaanse analist bij de geheime inlichtingendienst. Hij ontdekt dat zijn brein is gehackt en dat de daders dus toegang hebben tot alles wat hij ziet en hoort. Terwijl hij de schijn probeert op te houden dat alles oké is, moet hij erachter zien te komen wie de daders zijn en moet hij bewijzen aan wie hij echt loyaal is.

Watch on YouTube

Jurassic World Rebirth | SkyShowtime | 3 februari

De nieuwste toevoeging aan de Jurassic Park-franchise, Jurassic World Rebirth, is vanaf deze dinsdag te zien op SkyShowtime. Martin Krebs (Rupert Friend), een leidinggevende bij het farmaceutische bedrijf ParkerGenix, werft Zora Bennett (Scarlett Johansson), een voormalig militair, om samen te werken met paleontoloog Dr. Henry Loomis (Jonathan Bailey) aan een geheime missie. Door Zora voegen haar oude vriend Duncan Kincaid (Mahershala Ali), bootsman LeClerc (Bechir Sylvain), huurling Nina (Philippine Velge) en de hoofdbeveiliging Bobby Atwater (Ed Skrein) zich bij het team. Samen vertrekken ze naar een eiland in de Atlantische Oceaan om biomateriaalmonsters te verzamelen van verschillende dinosauriërs die daar leven.

Watch on YouTube

Bring Her Back | Netflix | 3 februari

De horrorfilm Bring Her Back volgt de tiener Andy (Billy Barratt) en zijn blinde zus Piper (Sora Wong). Hun vader is recent overleden en daarom worden de twee bij de pleegmoeder Laura (Sally Hawkins) geplaatst. Ze krijgen al snel het idee dat er iets niet in de haak is, wanneer Laura Piper en Andy uit elkaar begint te drijven. Bring Her Back is niet bepaald een film waar je een goed gevoel van krijgt, de narigheid druipt ervan af. Het steengoede acteerwerk van de cast, met name van Hawkins, maakt hem echter zeker het kijken waard.

Watch on YouTube

The Muppet Show | Disney+ | 4 februari

The Muppet Show is terug! Voor het eerst in meer dan veertig jaar staan onder anderen Kermit, Miss Piggy, Gonzo the Great, Fozzie Bear en Dr. Teeth and the Electric Mayhem weer terug op het podium met hun klassieke variétéshow. Te gast zijn Seth Rogen, Sabrina Carpenter, Maya Rudolph en misschien wel Game Awards-presentator Geoff Keighley. De special verschijnt ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Muppets. Vooralsnog blijft het bij één aflevering, maar naar verluidt is deze special ook een ‘backdoor pilot’, dus dat smaakt naar meer!

Watch on YouTube

Star Trek: Starfleet Academy (seizoen 1) | SkyShowtime | 5 februari

Het Star Trek-universum blijft zich uitbreiden met de nieuwe serie Starfleet Academy, die vanaf deze week op SkyShowtime te zien is. De serie speelt zich af in de 32e eeuw, na Star Trek: Discovery, op de titulaire Starfleet Academy. De nieuwe lichting Starfleet-cadetten krijgen les aan boord van de USS Athena en worden daar opgeleid tot officier. Deze donderdag verschijnen de eerste twee afleveringen, de overige acht worden daarna wekelijks toegevoegd.

Watch on YouTube