ID.nl logo
Kaspersky Free - Gratis Russische uitsmijter
© Reshift Digital
Huis

Kaspersky Free - Gratis Russische uitsmijter

De lijst met gratis antivirusprogramma’s was al lang en is nog wat langer geworden. Kaspersky Free is de nieuwkomer op de lijst en het biedt basisbeveiliging op basis van de virusscanner en handtekeningen van Kaspersky’s bekende betaalde producten. Maar is dat anno 2017 wel goed genoeg en is het daarmee ook de beste gratis scanner?

Kaspersky Free heeft dezelfde antimalware-engine als de commerciële producten van het bedrijf en krijgt even vaak en dezelfde updates. De voorwaarden voor een heel goed product zijn dus aanwezig, ook omdat elke Kaspersky Free wordt aangesloten op het Kaspersky Security Network en zo nog sneller kan reageren op nieuwe dreigingen. Verder beschermt het tegen phishing en besmette websites, het laatste via plug-ins voor Firefox en Chrome. Tot slot is er Kaspersky Secure Connection. Deze vpn-dienst biedt gratis 200 MB versleutelde internettoegang per dag en zelfs 300 MB wanneer je ervoor kiest Kaspersky Free te registreren. Je krijgt dan ook een licentie voor een jaar die daarna automatisch wordt verlengd. Er is geen beperking in het aantal pc’s dat je met Kaspersky Free kunt beschermen.

©PXimport

Kaal

Omdat Kaspersky Free niet mag concurreren met de betaalde producten, is er flink gesnoeid in de beveiligingsfuncties. Zo ontbreken onder meer de Kaspersky-firewall, de beveiligingscontrole van draadloze netwerken, de extra bescherming bij online bankieren en shoppen, privacybescherming, webcambescherming en het ouderlijk toezicht. Bovendien is Kaspersky Free er alleen voor Windows. Voor een aantal van deze beperkingen kun je eenvoudig een alternatief vinden, soms zelfs standaard aanwezig in Windows, maar dat geldt niet voor allemaal. Dat laatste geldt vooral voor een aantal minder zichtbare beveiligingsfuncties die Kaspersky exclusief houdt voor zijn betaalde producten. De belangrijkste daarvan zijn Proactive Detection, Application Control en de Automatic Exploit Prevention, die samen vooral ransomware helpen bestrijden en ongewenste wijzigingen door besmette programma’s kunnen terugdraaien. Dat juist deze beveiliging ontbreekt terwijl ransomware de belangrijkste dreiging is, is een verkeerde keuze, zeker ook omdat bijvoorbeeld concurrent Bitdefender deze juist wel heeft gehandhaafd in zijn gratis antivirus-versie.

©PXimport

Conclusie

Kaspersky Free brengt het erg goede en veel bekroonde antivirusplatform gratis naar alle Windows-pc’s. Het is daarbij prettig in het gebruik en helder in de communicatie, ondanks de constant aanwezige verwijzingen naar ontbrekende functies en de mogelijkheid tot betaald upgraden. Het ontbreken van een aantal beschermingsfuncties tegen ransomware maakt het echter onmogelijk Kaspersky Free echt aan te bevelen.

Slecht
Conclusie

**Prijs** Gratis **Taal** Nederlands **OS** Windows 7/8/8.1/10 **Website** [www.kaspersky.nl](https://www.kaspersky.nl/)

Plus- en minpunten
  • Goede prestaties antimalware
  • Geen reclame
  • Gratis (beperkte) vpn
  • Geen anti-ransomware
  • Beperkte functionaliteit
  • Verwijzing ontbrekende functies
▼ Volgende artikel
Een nieuw begin! - Power-Up Podcast #1
Huis

Een nieuw begin! - Power-Up Podcast #1

New mask, same task! Ondanks het zware afscheid van ons geliefde merk, zijn we meer dan ooit gemotiveerd om van ID Games opnieuw iets groots te maken. In deze allereerste Power-Up Podcast leggen we uitgebreid uit wat onze toekomstplannen zijn voor het magazine en de website, delen we de enorme hoeveelheid toffe berichten die we hebben ontvangen én moeten we helaas ook een paar uitspraken rechtzetten. Natuurlijk ontbreekt het vaste recept niet: Simons poepverhalen, Martins boomer-programma’s en een flinke dosis games. Zo hebben we het onder andere over Dispatch, Halo en 2XKO. En hoewel sommige dingen veranderen, blijft traditie gewoon bestaan. Dus: Check snel de aflevering, baklap!

Watch on YouTube

00:00 Intro
02:05 Een ‘goed’ begin
04:25 Warme berichten
08:35 Correcties
12:00 Het magazine
18:00 De nieuwe site
20:45 Kopzorgen & Irene Moors
23:15 Simon zijn wc-avonturen (deel 2)
27:10 Dispatch
31:35 Opsporing: games gezocht
37:00 Ubisoft-chaos
51:25 Simons laatste Halo-avonturen
57:25 Toekomst van de gamesmedia
01:01:55 Terug naar de programma’s
01:07:00 The Rip
01:13:05 2XKO
01:16:15 Outro

Je kan ook de podcast beluisteren hieronder of via deze link!

▼ Volgende artikel
Kijk hier naar de  Xbox Developer Direct met Fable, Forza Horizon 6
© Xbox Game Studios
Huis

Kijk hier naar de Xbox Developer Direct met Fable, Forza Horizon 6

Eens in de zoveel tijd geeft Microsoft ons een kijkje in de keuken van verschillende ontwikkelaars middels een Xbox Developer Direct. Deze week is het weer zover, en krijgen we meer te weten over aankomende games Fable, Gran Turismo 6 en Beast of Reincarnation. Hieronder vind je de stream, de tijden en onze verwachtingen.

De Xbox Developer Direct is een presentatie waarin de ontwikkelaars van verschillende games rechtstreeks aan spelers kunnen vertellen over hun aankomende titels. De eerste editie van 2026 wordt op donderdag 22 januari, om 19:00 uur Nederlandse tijd uitgezonden. 

De presentatie is dan te bekijken op het YouTube- en Twitch-kanaal van Xbox, maar is ook hieronder live te zien. De lengte van deze Developer Direct is nog niet zeker, maar vorige edities namen zo’n vijftig minuten in beslag. 

Watch on YouTube

Programma van de Developer Direct

Daarbij is al bekend welke games er getoond gaan worden. Twee daarvan komen uit de stal van Playground Games, de ontwikkelaar van de Forza Horizon-games die dan ook het zesde deel in die racefranchise en de nieuwe spelwereld in Japan uitgebreid laat zien. Ook is het goed mogelijk dat de releasedatum van het spel tijdens de Developer Direct wordt onthuld, gezien die vorige week mogelijk gelekt is

Maar Playground werkt ook al jarenlang aan een ander, zeer geanticipeerd project: Fable. Dit gaat niet om een remake, maar een gloednieuwe game in de geliefde fantasyfranchise. De game werd in 2020 aangekondigd dus de hoop is dat het spel ergens dit jaar verschijnt. Gezien Playground blijkbaar klaar is om meer te gaan onthullen over het spel achten we dat ook wel mogelijk. Er is vooralsnog maar weinig bekend over deze nieuwe Fable-titel, dus we hopen vooral veel te zien over hoe het speelt en hoe diep we in de wereld van Albion kunnen duiken. De diepgang van de quests was immers wat Fable zo grijpend maakte.

Watch on YouTube

Een ietwat onverwachte verschijning in een Xbox-presentatie is ontwikkelaar Game Freak. Dit Japanse bedrijf staat immers bekend om de Pokémon-games die exclusief op Nintendo-consoles uitkomen, maar zoals vorig jaar duidelijk werd, wordt er ook gewerkt aan een geheel andere game. Beast of Reincarnation is een prachtig ogende rpg die zich afspeelt in een post-apocalyptische versie van Japan, en er is een hele grote hond van de partij. De interesse is dus wel gewekt, maar Game Freak moet wel even bewijzen dat er meer redenen zijn om geïnteresseerd te worden dan “de Pokémon-makers maken een Xbox-game”. 

Fallout-remasters?

Opvallend aan deze editie van de Xbox Developer Direct is dat er drie games uitgelicht worden. In eerdere edities waren dit er vier, waardoor fans speculeren dat er nog een geheime aankondiging komt. Insiders als Jez Corden, die in het verleden correcte informatie naar buiten heeft gebracht, zeggen dat er inderdaad een vierde aankondiging is. Er is een mogelijkheid dat dit remasters van Fallout 3, Fallout: New Vegas of beide betreft. Geruchten over opgepoetste versies van die spellen gaan al geruime tijd rond, en gezien het tweede seizoen van de Fallout-serie op Amazon Prime Video bijna ten einde komt, lijken de sterren er perfect voor in de hemel te staan.

©Obsidian Entertainment

Het lijkt echter iets anders te lopen, gezien diezelfde Jez Corden nu claimt dat de Fallout-remasters 'niet bepaald aanstaande' zijn, en niet á la The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered plotseling uitgebracht worden tijdens de Developer Direct.

Daarbij gaan er andere geruchten rond vanuit onder andere de website VGC, dat deze vierde aankondiging een ‘kleinschalige, originele game van een first-party Xbox-ontwikkelaar’ is. Geen bestaand IP dus, wat speculatie over wat het zou kunnen zijn lastig maakt. Enfin, donderdag komt er ongetwijfeld duidelijkheid.