ID.nl logo
Hoe zet je je Favorieten over naar Edge?
© Reshift Digital
Huis

Hoe zet je je Favorieten over naar Edge?

De Edge-browser is één van de belangrijkste nieuwe features van Windows 10, dus willen we daar graag zo snel mogelijk mee aan de gang. Maar één van de vervelendste stappen van een nieuwe browser is het overzetten van al je Favorieten. Die zijn in Edge niet altijd even makkelijk te importeren, maar in deze workshop laten we je precies zien hoe je je Favorieten in Edge importeert.

Wil je onze complete review van de Edge-browser lezen? kijk dan hier.Let op: Je kunt Favorieten in Edge alleen importeren vanuit Internet Explorer. We laten daarom eerst zien hoe je Favorieten vanuit Firefox en Chrome overzet naar IE. Gebruik je Internet Explorer al? Dan kun je gelijk naar het onderste gedeelte van het artikel gaan.

Bladwijzers exporteren vanuit Firefox

In Firefox kun je je Favorieten (of 'Bladwijzers') importeren vanuit het menu met favorieten. Je vindt dat bovenin de taakbalk, naast het zoekscherm. De functie heet daar 'Laat bladwijzers zien'.

©CIDimport

Als je hierop klikt, krijg je een dropdown-menu met opties. Kies de onderste optie: 'Laat bladwijzers zien'. Je kunt vanuit iedere pagina ook naar deze optie met de sneltoetsen Ctrl + Shift + B.

©CIDimport

Je krijgt nu een apart scherm te zien met al je bladwijzers. Bovenin staat een nieuw menu, genaamd 'Import and backup'. Klik daarop, en kies voor 'Exporeer bladwijzers naar html'. Je moet nu een html-bestandje met de bladwijzers ergens opslaan. Kies voor een plek waar je ze makkelijk terug kunt vinden, bijvoorbeeld 'Mijn Documenten' of het bureaublad.

©CIDimport

We kijken nu eerst hoe je bladwijzers uit Chrome moet exporteren, dus als je deze stap hebt doorlopen kun je het volgende stuk overslaan.


Bladwijzers exporteren uit Chrome

Ook in Chrome is het mogelijk je bladwijzers te exporteren naar een html-bestand. Je doet dat via het menu, door daar onder het kopje 'Bladwijzers' te klikken op 'Bladwijzerbeheer' te klikken. Je kunt dat overigens ook vanuit iedere webpagina doen met 'Ctrl + Shift + O'.

©CIDimport

Je ziet hier een overzicht van je bladwijzers. Rechtsboven staat Organiseren. Klik daarop en kies Bladwijzers exporteren naar HTML-bestand.

©CIDimport

Bladwijzers importeren in Internet Explorer

Je kunt je bladwijzers niet direct importeren in Edge. De browser kan namelijk alleen bladwijzers importeren vanuit Internet Explorer, een vreemd en eigenlijk best vervelend obstakel. Start eerst Internet Explorer op. Dat is even zoeken, want Microsoft heeft de browser goed verstopt. Je kunt IE vinden onder 'Start' -> 'Alle apps' -> 'Accessoires'. Daar staat de browser bovenaan het lijstje. Je kunt ook altijd op 'Start' klikken (of de Windows-toets indrukken) en beginnen te typen. Internet Explorer komt dan vanzelf naar boven. Klik in het menu rechtsboven op het sterretje, de 'Favorieten'. Je krijgt er een menu te zien met al je huidige favorieten.

©CIDimport

Klik in dit veld op het pijltje naast de optie 'Aan Favorieten toevoegen'. Er komt een menu naar beneden. Klik daar op 'Importeren en exporteren'.

©CIDimport

Je krijgt hier een nieuw venster te zien. Kies daarin uit 'Vanuit een bestand importeren'. Let op: Je ziet hier ook de optie 'Importeren vanuit een andere browser' staan. Daarmee is het mogelijk om direct vanuit een browser iets te importeren. Die functie werkt echter niet altijd - zo zie je Firefox vaak niet tussen de opties staan. We hebben er daarom in deze workshop voor gekozen om een export-bestand te maken van onze bladwijzers, sowieso omdat het altijd een goed idee is een backup te maken van zoiets. Klik op 'Volgende'.

©CIDimport

Je kunt nu aangeven wat je allemaal wil importeren. Naast Bladwijzers kunnen dat ook cookies zijn (waarmee sommige websites je wachtwoord bijvoorbeeld onthouden) en je Feeds. Klik op 'Volgende'.

©CIDimport

Je moet nu aangeven waar je je Favorieten vandaan wilt halen. Klik daarvoor op 'Bladeren' en navigeer naar de plek waar je het export-bestand bij stap 1 hebt neergezet. Klik vervolgens weer op 'Volgende'.

©CIDimport

IE vraagt je in welke map je je Favorieten wil opslaan. Wij kiezen voor het gemak gewoon de bovenste: 'Favorieten'. Let op: Als je ervoor hebt gekozen om ook je feeds en je cookies te importeren, krijg je dit veld nog 2 keer te zien. Je moet dan van ieder bestand aangeven waar je het wil hebben.

©CIDimport

Klik ik het laatste veld op 'Voltooien', en je Favorieten zijn geïmporteerd.


Favorieten importeren in Edge

Goed, we zijn er bijna. Je kunt je Favorieten nu makkelijk importeren in Edge, de nieuwe browser in Windows 10. Start de browser, en ga via het hamburgermenu bovenin naar je Favorieten. Je ziet daar rechtsboven in blauwe letters 'Favorieten importeren' staan.

©CIDimport

Je krijgt hier een nieuw menu te zien, waar het voor zich mag spreken dat je er op 'Importeren' moet klikken. Je ziet hier Internet Explorer standaard aangevinkt staan, maar geen andere browsers. In dit screenshot zie je dat ondanks het feit dat we ook Firefox, Chrome en zelfs Safari op ons systeem hebben staan. Het doet vermoeden dat Microsoft in de toekomst wel de optie aanbiedt om te importeren vanuit andere browsers, maar voorlopig is dit even de enige manier.

©CIDimport

Je hebt nu al je Favorieten ook in Edge staan, zodat je de browser nog beter kunt gebruiken. Je kunt ook onze review over de nieuwe Edge-browser lezen, waarin we alle details uit de browser laten zien.

▼ Volgende artikel
Gerucht: iPhone 17e gaat evenveel kosten als voorganger
© Jeroen Boer - ID.nl
Huis

Gerucht: iPhone 17e gaat evenveel kosten als voorganger

De mogelijk binnenkort te verschijnen iPhone 17e zou evenveel gaan kosten als de iPhone 16e, namelijk 599 dollar - omgerekend mogelijk wederom 719 euro.

Dat claimt journalist en Apple-expert Mark Gurman op Bloomberg. De iPhone e-modellen zijn betaalbaardere versies van de iPhone. Dat blijkt wel uit de prijs van de begin vorig jaar uitgekomen iPhone 16e, die op release 719 euro (en 699 dollar in de VS) kostte.

Gurman claimt dat de prijs van opvolger iPhone 17e in ieder geval in de VS gelijk blijft, oftewel nog steeds 699 dollar. Dat zou dus kunnen betekenen dat hij ook weer 719 euro in Europa gaat kosten.

Verbeteringen

De prijs blijft waarschijnlijk dan wel gelijk, maar de 17e zou toch enkele verbeteringen ten opzichte van de 16e kennen. Zo zou er een A19-chip in de iPhone 17e zitten, een chip die ook in de duurdere, reguliere iPhone-modellen voorkomt.

Verder zou de 17e ook Apple's 5G-chip bevatten, net zoals de duurdere iPhones. Tot slot zou ook MagSafe ondersteund worden voor Apple’s magnetische accessoires. Dit was bij de iPhone 16e niet het geval.

Volgens Gurman wordt de iPhone 17e op 19 februari onthuld en ergens binnenkort uitgebracht. De 16e kwam op 28 februari 2025 uit, dus het is waarschijnlijk dat de opvolger ook ergens later deze maand of begin volgende maand uitkomt. De reguliere iPhone-modellen worden altijd pas in september aangekondigd en uitgebracht.

Overigens claimt Gurman ook dat Apple binnenkort nieuwe iPads uitbrengt - een iPad Air met een M4-chip en een instapmodel met een A18-chip - en nieuwe Macbook Airs en Pro's. Die zouden mogelijk ergens in maart uitkomen.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Veilig gevoel: nieuwe Aankomstmeldingen van Snapchat sturen een seintje als je veilig bent aangekomen
© guteksk7 - stock.adobe.com
Huis

Veilig gevoel: nieuwe Aankomstmeldingen van Snapchat sturen een seintje als je veilig bent aangekomen

Het is vandaag Safer Internet Day en Snapchat grijpt dat moment aan om de veiligheidsopties in Snap Kaart uit te breiden. Met Aankomstmeldingen kun je automatisch een vriend laten weten dat je veilig ergens bent aangekomen, zonder dat je zelf nog een bericht hoeft te sturen. De functie bouwt voort op 'Veilig thuis', dat eerder vooral was bedoeld als seintje bij thuiskomst.

Zo werkte 'Veilig thuis' tot nu toe

Je kon in een chat of via het profiel van een vriend in Snap Kaart onder 'Aankomstmeldingen' de optie 'Mijn huis' inschakelen. Zodra je thuiskwam, kreeg die vriend een pushmelding en een melding in Chat. Je kon daarbij kiezen of de melding 'Eenmalig' was (die instelling verloopt na 24 uur) of 'Elke keer'.

©Snapchat

Dit verandert er met Aankomstmeldingen

Je kunt dezelfde meldingen nu ook instellen voor andere plekken dan thuis, zoals de sportschool, school of een hotel. In de Nederlandse Snapchat-app voeg je onder 'Aankomstmeldingen' een locatie toe via het profiel van een vriend of direct vanuit een chat. Je beweegt de kaart, kiest 'Locatie instellen' en zet de schakelaar daarna aan. Ook hier kun je kiezen tussen 'Eenmalig' en 'Elke keer'. Snapchat laat je desgewenst een naam en emoji aan een plek geven. Je kunt maximaal tien plekken opslaan; die lijst is voor al je vrienden hetzelfde, terwijl jij per vriend bepaalt wie meldingen krijgt. Ben je veilig op de plek van bestemming, dan krijgen je vrienden automatisch een pushmelding en een melding in Chat.

Voor Aankomstmeldingen geldt volgens Snapchat wel een belangrijke voorwaarde: je locatie-instellingen op je telefoon moeten op "Altijd" staan. Dat betekent dat je op de kaart zichtbaar kunt zijn voor vrienden die jouw locatie mogen zien, tenzij je Onzichtbare modus gebruikt.