ID.nl logo
Huis

Facebook gaat nepnieuws ook in Nederland aanpakken

Facebook gaat vanaf nu ook in Nederland nepnieuws eerder blokkeren. Eerder deed het bedrijf dat al in Amerika. In Nederland gaat het social media-bedrijf een samenwerking aan met nieuwssite Nu.nl en de Universiteit van Leiden.

Om de nieuwsvoorziening op Facebook beter te bedienen, krijgen redacteuren van onder meer Nu.nl toegang tot een speciaal dashboard van Facebook, waar zij kunnen zien welke berichten door Facebook-gebruikers zijn aangemerkt als nepnieuws.

Als blijkt dat de aangemerkte berichten inderdaad niet juist blijken te zijn, kunnen deze berichten worden gelabeld. Andere Facebook-gebruikers die dat bericht dan willen delen, krijgen een melding dat het waarschijnlijk een nepnieuwsbericht betreft.

De redacteuren kunnen op deze manier ook beter de feiten checken bij berichten die zijn aangemerkt als 'nep'.

Niet onoverkomelijk

Met de extra controle op nepberichten kan overigens niet worden tegengehouden dat dergelijke items ook niet worden gedeeld met andere Facebook-gebruikers. De berichten worden dan ook niet zonder meer van het netwerk verwijderd, maar krijgen - afhankelijk van het aantal keer dat een bepaald bericht is aangemerkt als spam - een lagere 'rating', waardoor het bericht weer sneller verdwijnt van het sociale netwerk.

Niet veel interesse

Andere mediabedrijven hebben niet veel interesse om mee te doen met de plannen van Facebook. Zo zegt NOS-hoofdredactuer Marcel Gelauff tegen Nu.nl dat hij geen meerwaarde ziet in deze mogelijkheid. Ook Adjunct-hoofdredacteur Johan Groeneveld van ANP ziet geen enkele reden om deel te nemen aan het project.

▼ Volgende artikel
Switch 2-editie van Xenoblade Chronicles X uitgebracht
Huis

Switch 2-editie van Xenoblade Chronicles X uitgebracht

Nintendo heeft geheel onverwachts een Switch 2-upgrade voor Xenoblade Chronicles X: Definitive Edition aangekondigd en uitgebracht.

De rpg van Monolith Soft kwam oorspronkelijk uit in 2015 op Wii U, maar vorig jaar werd het spel al overgezet naar de Nintendo Switch in de vorm van een 'Definitive Edition'. Nu is daar dus een Switch 2-editie bijgekomen.

Mensen kunnen deze editie los kopen op Switch 2, of - als ze de Switch-versie al hebben - een upgrade van (naar schatting) 5 euro aanschaffen om te upgraden naar de Switch 2-versie. Op 16 april komt er ook een fysieke versie in de winkels te liggen.

De Switch 2-upgrade laat het spel in 4K en 60 frames per seconde op televisie draaien, en in 1080p en 60 fps in handheldvorm. Verdere wijzigingen zijn er voor zover bekend niet. De Switch-versie was al een upgrade ten opzichte van het origineel, met verbeterde graphics en meer verhaal.

Watch on YouTube

Over Xenoblade Chronicles X

Xenoblade Chronicles X maakt deel uit van de Xenoblade Chronicles-franchise van Monolith Soft, dat tegenwoordig onderdeel uitmaakt van Nintendo. Er zijn drie hoofddelen in de rpg-serie verschenen, en Xenoblade Chronicles X staat daar los van.

De game speelt zich af in het jaar 2054, waarin de aarde is verwoest. Een kleine groep overlevenden is met een ruimteschip ontsnapt en neergestort op de planeet Mira. In een grote, open spelwereld kunnen spelers op verkenning gaan, en gebruikmaken van een Skell - een soort mech die in een voertuig kan transformeren en kan vliegen.

▼ Volgende artikel
''Deze God of War stelt teleur!'' - Power-Up Podcast #5
Huis

''Deze God of War stelt teleur!'' - Power-Up Podcast #5

Met de PlayStation State of Play nog vers in het geheugen, de aanloop naar Resident Evil Requiem, recente releases én gloednieuwe aankondigingen is er weer genoeg te bespreken! Simon en Jacco hebben een hartig woordje over voor God of War: Sons of Sparta, maar ook voor de aangekondigde trilogie-remake. Martin is ondertussen in High on Life 2 gedoken, en de jongens duiken ook nog in hun favoriete interviews ooit. Benieuwd welke dat zijn? Check dan snel de aflevering, baklap!

Watch on YouTube

00:00 Intro
01:05 Simon zijn ‘spannende’ carnaval
04:30 E-sportopleiding
10:25 Denis Dyack-interview
14:10 Layers of Fear 3-aankondiging
17:25 Aanloop naar Resident Evil Requiem
25:50 High on Life 2
29:50 Death Howl
39:20 God of War: Sons of Sparta
53:45 Twijfels over God of War-trilogie-remake
57:10 Favoriete interviews
01:07:25 Gecancelde Ubisoft-games
01:11:00 Outro

Je kan ook de podcast beluisteren hieronder of via deze link!