ID.nl logo
Efficiënt knippen en plakken in Word met de Spike
© Reshift Digital
Huis

Efficiënt knippen en plakken in Word met de Spike

Knippen en plakken in Word, dat doe je met Ctrl+X en Ctrl+V toch? Jazeker, maar er is nog een andere (vrij) onbekende manier: de Spike.

Het verschil tussen knippen en plakken via de reguliere manier en knippen en plakken via de Spike, is dat er in het klembord normaliter maar één plek is voor het opslaan van gekopieerde tekst. Zodra je een nieuw stuk tekst kopieert of knipt, wordt het oude stuk vervangen (en is dus weg). Knip je echter iets met behulp van de Spike, dan wordt dat woord of stukje zin gewoon toegevoegd aan de verzameling met geknipte teksten. Vandaar ook de naam Spike, je kunt het zien als een spies waar je telkens een nieuw stukje informatie op prikt. Lees ook: Hyperlinks uitschakelen in Word 2013.

Toevoegen aan de Spike

Werken met de Spike (waarvoor overigens geen Nederlandse naam beschikbaar is, zelfs Microsoft noemt het de Spike op haar eigen ondersteuningssite) is wel even wennen, maar kan je echt enorm veel tijd besparen als je ermee om leert gaan. Om een woord toe te voegen aan de Spike, selecteer je het woord (of de reeks woorden) en druk je op Ctrl + F3. Het woord zal uit de tekst verdwijnen, en is toegevoegd aan de Spike, dit kun je echter niet zien. Elke keer dat je nu een woord of reeks woorden selecteert en drukt op Ctrl + F3, wordt het bovenop de stapel gegooid.

©PXimport

Door de tekst te selecteren en op Ctrl + F3 te drukken voeg je tekst toe aan de Spike

Plakken uit de Spike

Om de tekst uit de Spike nu te plakken, plaats je de cursor in Word op de gewenste plek en druk je op Ctrl + Shift + F3. Alle fragmenten die je hebt toegevoegd aan de Spike worden nu in de volgorde van toevoeging geplakt. Deze methode is superhandig als je een groot document moet doorspitten, er veel tekst uit moet halen, maar wel een overzicht wilt bewaren van wat je eruit hebt gehaald, zonder Wijzigingen bijhouden aan te zetten.

▼ Volgende artikel
Gerucht: PlayStation Portal met oledscherm komt dit jaar uit
Huis

Gerucht: PlayStation Portal met oledscherm komt dit jaar uit

Sony zou volgens geruchten in de loop van dit jaar een nieuwe versie van de PlayStation Portal uitbrengen. Deze nieuwe editie zou een oledscherm hebben.

Dat claimt de over het algemeen zeer betrouwbare leaker Kepler_L2 op het NeoGAF-forum. In eerste instantie meldde hij alleen dat Sony aan een revisie van het apparaat werkt, maar kort daarna maakte hij duidelijk dat het een oledscherm zou hebben. Meer informatie werd niet gegeven, en Sony heeft op moment van schrijven nog geen officiële aankondiging gedaan.

View post on Instagram
 

De PlayStation Portal

De PlayStation Portal verscheen in 2023 en laat spelers games die ze op de PlayStation 5 hebben of via PlayStation Plus Premium via de cloud spelen streamen naar de Portal-handheld. Op die manier hoeft een televisie niet gebruikt te worden.

De huidige PlayStation Portal heeft een lcd-scherm die games in 1080p kan weergeven. Een oledscherm zorgt over het algemeen voor een scherpere weergave van games en andere media, met betere, realistischere zwartwaarden.

Handheld die games lokaal draait

Tot slot benadrukt Kepler_L2 dat Sony ook werkt aan een PlayStation-handheld die games lokaal kan draaien, in plaats van streamen. Hoe deze handheld zich verhoudt tot het nieuwe Portal-model is niet bekend. Er gaan al langer geruchten over een PlayStation-handheld die in eerste instantie gelijktijdig met de PlayStation 6 moest verschijnen, al zou Sony overwegen die nieuwe console intern uit te stellen. Wat dat voor de nog onbevestigde handheld betekent qua releasedatum, is niet duidelijk.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
De Highlander-reboot komt er aan: check de eerste foto's
Huis

De Highlander-reboot komt er aan: check de eerste foto's

Er wordt al enige tijd gewerkt aan een nieuwe Highlander-film. Hoofdrolspeler Henry Cavill heeft nu de eerste foto's gedeeld van de aankomende reboot.

Op social media deelde Cavill, die de hoofdrol gaat spelen in de nieuwe Highlander, de eerste twee foto's. Het zijn sfeervolle shots - eentje met een kleurrijke achtergrond en de andere in een gotische omgeving - met Cavill zelf in het middelpunt.

"Een fijne eerste blik op Highlander!", zo schrijft Cavill, die bekend is van zijn rollen in Superman en The Witcher. "Het is een flinke reis voor mij geweest, waar ik alles over vertel wanneer de tijd rijp is, maar het is een speciaal moment nu ik dit kan delen. Hopelijk genieten jullie ervan."

View post on Instagram
 

Productieproblemen

De nieuwe Highlander-film werd al vele jaren geleden aangekondigd, maar sinds 2008 kwam de film maar niet van de grond. Ook kwam er uiteindelijk flinke vertraging in de opnames. Tijdens de opnames raakte Cavill namelijk gewond, en moesten deze uitgesteld worden.

Verder bestaat de cast uit grote namen als Russell Crowe, Dave Bautista, Karen Gillan, marisa Abela, Jeremy Irons en Djimon Hounsou. De regie is in handen van Chad Stahelski, bekend van de John Wick-franchise. Het is niet bekend wanneer de film precies in de bioscoop zal draaien.

Over de Highlander-franchise

De eerste Highlander-film verscheen in 1986 en combineert fantasy met actie. De franchise draait om Connor MacLeod, een Schotse 'Highlander' die onsterfelijk is. Alleen door onthoofd te worden kunnen Highlanders sterven, en de bedoeling is dat er maar één Highlander op aarde overblijft.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.