ID.nl logo
Zo werkt de nieuwe People Hub in Windows 10
© Reshift Digital
Huis

Zo werkt de nieuwe People Hub in Windows 10

Het beheren van je contactpersonen gaat vanaf de Fall Creators Update van Windows 10 veranderen. De algemene Contacten-app wordt vervangen door de People Hub, een makkelijker te bereiken onderdeel in Windows 10.

Meer lezen over de Windows 10 Fall Creators Update? In dit artikel zetten we alle veranderingen voor je op een rij.

Het communiceren in Windows 10 bestaat voor een groot deel uit mailen en berichten of bestanden versturen via Skype en OneDrive. Vanaf de volgende versie van Windows 10 - de Fall Creators Update - introduceert Microsoft een nieuwe plek in het besturingssysteem waar vanuit je eenvoudig al je contacten kunt opzoeken.

Hub

De nieuwe People Hub - of in het Nederlands Personenbalk - is een nieuwe locatie op de Windows 10-taakbalk, waarmee je snel gegevens van personen waarmee je eerder hebt gemaild, geSkyped of bestanden naartoe hebt gestuurd, kunt vinden. Het pictogram bestaat uit twee naast elkaar staande poppetjes.

©PXimport

Met de Personenbalk kun je contacten uit verschillende toepassingen koppelen, zodat ze op een centrale plek beschikbaar zijn en je ze snel kunt benaderen. Een enkele klik op het pictogram met de linkermuisknop toont een pop-up van de meest recente contacten die je onlangs hebt gebruikt.

Snelkoppeling

Je kunt een contactpersoon ook direct afzonderlijk koppelen aan de taakbalk. Onder het tabblad Personen hoef je dan maar één keer te klikken op de persoon die je wilt vastmaken aan de taakbalk. Direct daarna verschijnt het nieuwe pictogram naast het pictogram van de Personenbalk. Er is echter wel maar een maximum van drie personen die je aan de taakbalk kunt koppelen.

©PXimport

Andere apps

In feite is de Personenbalk een plek waar contactpersonen uit andere software die je gebruikt, wordt weergegeven. De app haalt bijvoorbeeld automatisch al je contactpersonen uit de Windows 10 Mail-app, Skype en de contactpersonen-app, simpelweg genaamd People. Je kunt onder het tabblad Apps precies zien welke apps aan de Personenbalk zijn gekoppeld. In de huidige testversie van deze app - die we tot onze beschikking hadden in de laatste Redstone 3-update (16296.rs3_release.170919-1503) was het niet mogelijk om andere apps toe te voegen, maar we kunnen ons voorstellen dat Microsoft die functionaliteit in een later stadium, of op het moment dat de Fall Creators Update daadwerkelijk beschikbaar komt, alsnog gaat inbouwen.

©PXimport

Zoeken

Vanuit de Personenbalk kun je ook direct zoeken in al je contacten. Daarvoor klik je eenmaal op Contactpersonen zoeken en vastmaken..., onderin de app. Er verschijnt dan direct een zoekvenster. Het klikken op een contactpersoon geeft alle apps weer waarmee je de betreffende persoon kunt contacten.

©PXimport

Informatie over een contact

Klik je eenmaal op een contactpersoon vanuit de Personenbalk, dan kun je aan de hand van het kiezen van de gekoppelde app - zoals eerder gezegd is dat in de huidige versie alleen de apps Mail, Skype en Contactpersonen - meer informatie of gegevens van die persoon zien. Klik je op Mail, dan zie je alle mailwisseling die jij met die contactpersonen hebt gehad.

Vooral zoekplek

De Personenbalk blijkt echter vooral een zoekmachine voor al je contacten te zijn. Het is niet in eerste instantie een plek waarmee je snel contact kunt leggen met een van je contacten, want als je op een item klikt, is het niet mogelijk om bijvoorbeeld meteen een Skype-bericht te sturen, of een mailtje. We zijn benieuwd of Microsoft deze functionaliteit nog wel gaat toevoegen. Zo'n vijf jaar geleden had Microsoft namelijk ook al een People Hub voor Windows Mobile, maar daarmee kon je wel direct contact leggen via verschillende andere apps.

▼ Volgende artikel
Samsung Galaxy S26-teaser richt zich op het privacyscherm
© Samsung
Huis

Samsung Galaxy S26-teaser richt zich op het privacyscherm

Samsung heeft een nieuwe teaser online gedeeld van de aankomende Samsung Galaxy S26-serie, ditmaal gericht op een nieuwe privacyfunctie.

Zoals al duidelijk was, hebben de aankomende Samsung Galaxy S26-smartphones een functie voor een privacyscherm. Dit is een optie die mensen desgewenst aan kunnen zetten, zodat alleen de persoon die recht voor het scherm gepositioneerd zit of staat de inhoud van het scherm daadwerkelijk goed kan zien. Omstanders kunnen dat niet, waardoor men dus meer privacy heeft wanneer de smartphone bijvoorbeeld in het openbaar vervoer wordt gebruikt.

Als de nieuwe teaser trailer geloofd kan worden, is het privacyscherm aanzetten zo simpel als een knop omzetten - genaamd 'Zero Peeking Privacy' - waardoor de persoon naast de smartphonegebruiker in het filmpje niets meer van het scherm ziet. Als het goed is kunnen gebruikers straks er ook voor kiezen om deze optie automatisch aan te zetten voor specifieke apps of alleen delen van het scherm.

Watch on YouTube

Wanneer wordt de Samsung Galaxy S26-lijn onthuld?

Onlangs bleek al dat Samsung op 25 februari de nieuwste editie van het tweejaarlijkse Galaxy Unpacked-evenement organiseert. Het is zo goed als zeker dat daar de nieuwe Samsung Galaxy S26-lijn wordt onthuld. Om precies te zijn begint het om 19:00 uur Nederlandse tijd - dan zal het evenement, dat in San Francisco wordt gehouden, ook live online te zien zijn.

Over de Samsung Galaxy S26-toestellen

Samsung brengt dit jaar naar verwachting de Galaxy S26, S26+ en S26 Ultra uit. Eind vorig jaar lekten er al foto's van dummyversies van de smartphones op social media, waaruit blijkt dat deze modellen waarschijnlijk een ovaalvormig camera-eiland krijgen, vergelijkbaar met de Galaxy Z Fold-smartphones.

Qua kleuren zouden de nieuwe Galaxy-modellen in Black Shadow, White Shadow, Galactic Blue en Ultraviolet beschikbaar komen. Zoals hierboven al gemeld zal een grote focus ook liggen op de toevoeging van het privacyscherm. Daarnaast ligt de focus op verbeterde camera's en het gebruik van AI bij het schieten van plaatjes, zo bleek onlangs al uit enkele teaservideo's.

▼ Volgende artikel
Sega's hardware-ontwerper Hideki Sato is overleden
Huis

Sega's hardware-ontwerper Hideki Sato is overleden

Hideki Sato, de ontwerper van zo goed als alle spelcomputers van het Japanse bedrijf Sega, is op 77-jarige leeftijd overleden.

Volgens de Japanse X-account Beep21 (via Eurogamer) is dat afgelopen weekend gebeurd. Precieze details over zijn overlijden zijn er niet.

Sato werd ook wel liefkozend de 'vader van Sega-hardware' genoemd. Hij ging in 1971 bij Sega aan de slag en leidde in de jaren negentig de research & development-afdeling binnen Sega. Begin jaren nul was hij kort de directeur van Sega.

Sato en zijn team ontworpen de meeste hardware van Sega, waaronder consoles zoals de Mega Drive en Dreamcast, alsmede de meeste arcademachines van het bedrijf. In 2008 vertrok hij bij Sega.

View post on X

Over Sega als consolebedrijf

Sega kreeg vooral voet in de markt met zijn arcademachines, maar bracht ook spelcomputers uit waarmee het zeker in de jaren negentig van de vorige eeuw veel succes had en geduchte concurrentie voor Nintendo vormde.

Met de komst van PlayStation werd Sega's positie binnen de spelcomputermarkt echter steeds kleiner, en na enkele misstappen bij de release van de Saturn-console, bracht het bedrijf al snel de opvolger uit, de Dreamcast. Hoewel deze console geliefd was onder de fans en nog altijd als een van de betere projecten van het bedrijf wordt gezien, bleek het de allerlaatste spelcomputer van Sega te worden. Sindsdien brengt het bedrijf zijn games naar consoles van Nintendo, Sony en Microsoft en pc.