ID.nl logo
ConfigureDefender - Windows 10 In het defensief
© Reshift Digital
Huis

ConfigureDefender - Windows 10 In het defensief

(Anti)virusproducenten zien met lede ogen aan dat het in Windows 10 ingebouwde Defender steeds beter wordt. Tegelijk groeit ook het aantal instellingsopties, wat een optimale configuratie bemoeilijkt. ConfigureDefender brengt al deze functies samen in een handige interface.

Microsoft blijft stevig verder sleutelen aan de beveiligingsopties van Windows. Een aantal ervan kun je weliswaar aansturen vanuit Instellingen / Bijwerken en beveiliging / Windows-beveiliging maar er zijn ook nog andere, meer verborgen functies waarvoor je diep in het register moet graven. ConfigureDefender maakt die bereikbaar via knoppen in een programmavenster. Zorg wel dat je de versie downloadt die bij je eigen Windows-architectuur aansluit (32- of 64-bit) en voer het programma bij voorkeur als administrator uit. Ga tevens na of de Realtime-beveiliging van Windows Defender wel is ingeschakeld.

Protectieniveaus

Meteen na de opstart duikt een venster op met een reeks instellingen. Je treft hier drie vooraf ingestelde protectieniveaus aan. Default zorgt ervoor dat alle beveiligingen worden ingesteld zoals bij een verse Windows-installatie. High is wellicht de meest aangewezen optie voor wie niet zelf door alle opties wil waden: de beveiliging wordt dan opgeschroefd weliswaar met een minimaal risico op ‘valse positieven’. Max ten slotte schakelt zowat alle beveiligingen in en maakt tevens de app Windows-beveiliging onbereikbaar, wat inhoudt dat je wijzigingen daarna alleen nog kunt doorvoeren vanuit ConfigureDefender.

©PXimport

Eigen configuratie

Voor wie liever zelf het heft in handen houdt: ConfigureDefender heeft alle beveiligingsopties in een drietal rubrieken opgedeeld. De meeste opties laten zich eenvoudigweg instellen via een keuzeknop: in- of uitgeschakeld, of de zogenoemde audit-modus. Deze laatste activeert de functie wel maar blokkeert niets; er wordt van een potentieel risico dan enkel een melding opgenomen in de Windows-logboeken. Verder kun je nog uitzonderingen aan de lijst met de door ASR (attack surface reduction, onderdeel van Exploit Guard) beschermde mappen en bestanden toevoegen, evenals mappen en applicaties die je buiten de greep van anti-gijzelsoftwaretool Controlled Folder Access wilt houden. Bovenaan tref je nog een knop aan waarmee je de meest recente 200 ingangen uit het logboek van Defender kunt opvragen.

Conclusie

ConfigureDefender is een handige tool om snel alle – ook verborgen – functies uit het uitgebreide verdedigingsarsenaal van Defender te benaderen en naar eigen goeddunken in te stellen. Jammer wel dat het programma nauwelijks of geen uitleg geeft over de exacte betekenis of impact van elke beveiligingsoptie: je zult dus zelf moeten googelen. Er is evenmin een mogelijkheid om een specifieke reeks wijzigingen snel ongedaan te maken.

©PXimport

Goed
Conclusie

**Prijs** Gratis **Taal** Engels **OS** Windows 10 (32- en 64-bits versies) **Website** [github.com/AndyFul/ConfigureDefender](https://github.com/AndyFul/ConfigureDefender)

Plus- en minpunten
  • Vooraf ingestelde protectieniveaus
  • Overzichtelijk
  • Geen specifieke terugroloptie
  • Nauwelijks feedback
▼ Volgende artikel
Microsoft gaat grote datacenters bouwen in Amsterdam
© AdobeStock
Huis

Microsoft gaat grote datacenters bouwen in Amsterdam

Microsoft heeft toestemming gekregen om in Amsterdam drie grote datacenters te bouwen. Dat is opvallend, omdat dergelijke grote gebouwen met dit doel eigenlijk niet mogen in de stad.

In Nederland hebben we strenge wetten rondom de bouw van grote datacenters. De drie gebouwen van elk 85 meter hoog die Microsoft in Amsterdam gaat bouwen, verbruiken samen ongeveer evenveel stroom als een stad als Haarlem.

Regels omzeilen

Dergelijke datacenters van dit formaat mogen eigenlijk alleen nog maar in Eemshaven en Wieringermeer gebouwd worden. Microsoft heeft deze regels omzeild door de de gebouwen hoog te maken in plaats van breed, waardoor de oppervlakte per gebouw niet boven de tien hectare uitkomt

Ook het opsplitsen in drie gebouwen is expres gedaan. Elke toren zal 26 MW gebruiken. We noemen een gebouw een hyperscaler-datacenter wanneer deze 70 MW of meer gebruikt. De drie losse torens komen daar niet aan, waardoor de provincie Noord-Holland de gebouwen niet als hyperscalers ziet.

De komst van datacenters an sich levert veel kritiek op in dit land, mede door het forse stroomverbruik dat druk legt op het stroomnet. Ook het feit dat Microsoft als Amerikaans bedrijf nog meer datacenters in handen krijgt in Nederland, is omstreden.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Stomende Heated Rivalry op HBO Max houdt internet in zijn ban
Huis

Stomende Heated Rivalry op HBO Max houdt internet in zijn ban

Sinds enkele dagen is de serie Heated Rivalry ook hier te zien op HBO Max. De serie heeft in Canada en de Verenigde Staten de gemoederen de afgelopen maanden flink bezig gehouden.

De serie - oorspronkelijk ontwikkeld voor de Canadese streamingservice Crave - puilt namelijk uit van de stomende seksscènes. Heated Rivalry draait om Shane Hollander en Ilya Rozanov, twee ijshockeyspelers die rivaliseren. Maar dan slaat de vonk tussen hen over, terwijl homoseksualiteit nog een taboe is binnen de sport die ze beoefenen.

Mede dankzij scènes die op TikTok en andere socialmediaplatforms worden gedeeld, werd Heated Rivalry - dat is gebaseerd op een boek van Rachel Reid - een ware (internet)sensatie in de VS en Canada, waar het via HBO Max te zien is.

Naast de hierboven genoemde pikante scènes zit Heated Rivalry ook vol met emotie en diepgang. Het zorgt voor een combinatie die volgens fans heerlijk wegkijkt. Heated Rivalry is sinds enkele dagen ook hier op HBO Max te zien, al verschijnt er elke week een nieuwe aflevering. In totaal komen er zes afleveringen uit, en een tweede seizoen staat ook al op de planning.

Watch on YouTube
Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.