ID.nl logo
Wat is Thread, het nieuwe smarthome-protocol?
© Reshift Digital
Huis

Wat is Thread, het nieuwe smarthome-protocol?

Thread is een smarthomeprotcol dat in de toekomst heel belangrijk kan worden. Er zitten namelijk belangrijke verschillen tussen dit protocol en varianten als Zigbee en Z-wave. We gaan in op de vraag: wat is Thread precies?

Thread is in de basis eenmeshnetwerkprotocol dat behoorlijk energiezuinig is. Daardoor bestaat de kans dat we het in veel apparaten tegenkomen. In tegenstelling tot Z-wave en Zigbee doet dit protocol een aantal dingen anders. Dankzij het energiezuinige karakter kunnen ook apparaten die op accu’s of batterijen werken beter opgenomen worden in je smarthomenetwerk. De belofte luidt dat die devices jaren kunnen meegaan.

Daarnaast is het zo dat je veel meer apparaten in huis met elkaar kunt verbinden, ongeacht de fabrikant of de producent. En je hebt er geen smarthomehub voor nodig. Dat komt door de native ondersteuning voor IPv6 en 6LoWPAN. Vooral dat laatste is heel handig. Dat protocol is namelijk bedoeld voor minder krachtige en kleinere apparaten, die nu nog vaak buiten schot blijven als het gaat om het Internet of Things.

Bovendien is er AES-versleuteling aanwezig. Dat is een type versleuteling die banken ook gebruiken voor online transacties. Een netwerk op basis van Thread is dus behoorlijk veilig te noemen. In totaal kan zo’n Thread-netwerk meer dan 250 apparaten hebben. Voor een gemiddeld smarthome is er dus meer dan genoeg ruimte, terwijl kantoren en bedrijven er ook flink mee uit de voeten kunnen.

©PXimport

Is Thread dan echt zo anders?

Een terechte vraag is of Thread dan echt zo anders is dan andere populaire protocollen. Dat antwoord is dus ja. Het sterkste punt is misschien wel dat je met Thread veel meer verschillende soorten apparaten direct met elkaar in verbinding brengt. Werk je alleen met wifi of met protocollen als Z-wave of Zigbee, dan heb je vaak een hub nodig wil je meerdere apparaten aan elkaar koppelen.

Daarnaast ben je afhankelijk van fabrikanten: als die een tof product uitbrengen die net geen ondersteuning aanbiedt voor het protocol dat jij voor je huis uitgekozen hebt, dan kun je dat product dus niet gebruiken of alleen met een omweg installeren. Dan ben je aangewezen op een platform als IFTTT, bijvoorbeeld. Of je moet kijken of het lukt via Google Assistent, Amazon Alexa of Apple HomeKit iets voor elkaar te krijgen.

Kortom: voor de meer geavanceerde smarthome-eigenaar kan het een nachtmerrie zijn producten te koppelen. Dat is misschien waar je als gemiddelde smarthome-enthousiasteling ook al tegenaan loopt. Thread heeft de potentie dat probleem te elimineren. 

©PXimport

Bedrijven die Thread ondersteunen

Thread wordt ontwikkeld door de Thread Group, die inmiddels veel steun krijgt van een groot aantal fabrikanten. Wat denk je van Google en Apple? Maar ook Nanoleaf, D-Link, Eero, Kwikset, LG, Lutron, Bosch, Samsung, Signify, Tado, LG, Somfy, Tado en Yale zijn van de partij. 

Daarom ziet de toekomst er rooskleurig uit voor dit protocol. Nu is het wachten op de ontwikkeling en brede uitrol van de technologie.

▼ Volgende artikel
Nieuwe trailer van Michael Jackson-biopic te zien
Huis

Nieuwe trailer van Michael Jackson-biopic te zien

Er is een nieuwe trailer uitgekomen van Michael, de aankomende biopic rondom wijlen superster Michael Jackson.

Afgelopen najaar kwam al een eerste teaser trailer uit, en nu is de eerste volledige trailer hieronder te zien. Daarin is te zien dat er een blik wordt geworpen op het jonge leven van Michael Jackson, alsmede zijn toenemende populariteit en het begin van zijn carrière als soloartiest na zijn werk bij de Jackson 5.

Over Michael

Michael wordt geregisseerd door Antoine Fuqua (Training Day). Een opmerkelijk feit is dat de rol van Michael Jackson wordt gespeeld door Jaafar Jackson, het neefje van de wijlen artiest. De film draait vanaf 23 april in de bioscoop.

Overigens heeft de studio achter de film al gehint naar de mogelijkheid dat er nog een film rondom Michael Jackson uit zal komen die zich op de latere jaren in het leven van de artiest zal richten. Hier is verder echter nog niets over bekend.

Watch on YouTube
Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Nintendo Direct Partner Showcase: hier kijk je om 15:00 uur
Huis

Nintendo Direct Partner Showcase: hier kijk je om 15:00 uur

Gisteren kondigde Nintendo aan dat er vandaag een Nintendo Partner Direct uit wordt gezonden. Deze kan wanneer hij begint in dit bericht worden bekeken.

De livestream begint dus om 15:00 uur Nederlandse tijd, en duurt zo'n dertig minuten. Nintendo zendt de Direct uit op YouTube, en je kunt de stream ook hieronder bekijken.

Watch on YouTube

Over de inhoud is vooralsnog nog niets bekend, maar aangezien het om een Partner Showcase gaat zal de livestream zich richten op Nintendo Switch 2- en Nintendo Switch-games van andere uitgevers en ontwikkelaars dan Nintendo zelf.

Er gingen onlangs al geruchten over de mogelijkheid dat er een Nintendo Direct Partner Showcase zou worden uitgezonden. Die geruchten blijken nu dus te kloppen.

Wat zou er in een nieuwe Partner Direct kunnen zitten?

De vorige Partner Direct werd afgelopen juli uitgezonden. Toen kwamen er games als Star Wars Outlaws, Octopath Traveler 0 en Final Fantasy Tactics voorbij.

Het is niet bekend wat er in een eventuele nieuwe Partner Direct zou kunnen voorkomen, al zijn al genoeg aankomende third-party games bevestigd voor Switch 2, waaronder 007: First Light, The Duskbloods en Elden Ring van FromSoftware, Indiana Jones and the Great Circle en Resident Evil Requiem.

Ook gaan er al geruime tijd geruchten over diverse andere third party-games die mogelijk naar de Switch 2 komen. Onder de games waar geruchten de ronde over doen, vallen Clair Obscur: Expedition 33, Red Read Redemption 2, Final Fantasy 16 en Metaphor: ReFantazio.

Voor de Partner Direct duiken ook nieuwe interessante geruchten op. Zo stelt insider Nate the Hate - die ook het bestaan van de Partner Direct heeft onthuld - dat de Switch 2-versie van Final Fantasy 7: Rebirth getoond gaat worden. Ook heeft hij gezegd dat Black Myth: Wukong naar het platform gaat komen. Anderzijds is er ook een leeftijdsclassificatie opgedoken voor een Hollow Knight Switch 2 Edition (via NintendoEverything) die we mogelijk dus ook gaan zien.

View post on X
Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.