ID.nl logo
YouTube lijkt aantal advertenties op te schalen
© Reshift Digital
Huis

YouTube lijkt aantal advertenties op te schalen

Het ziet er naar uit dat Google het aantal video-advertenties op YouTube opschaalt. Gebruikers melden zelfs tot tien advertenties voordat een YouTube-video begint met afspelen.

Langzaam maar zeker lijkt Google het aantal YouTube-advertenties op te schalen. Waar het begon met een advertentie voordat de video begint met afspelen, worden advertenties steeds frequenter en de advertenties langer. Hoewel veel advertenties over te slaan zijn, is dat ook niet altijd het geval.

Advertenties opgeschroefd

Veel kijkers melden dat Google onlangs het aantal advertenties op YouTube fors heeft opgeschroefd. Op bijvoorbeeld Reddit melden veel gebruikers dat er tot wel tien advertenties getoond worden. Deze advertenties kunnen bovendien in de meeste gevallen niet worden overgeslagen. Tot grote frustratie van veel kijkers. 

Google’s medewerkers houden zelf de kaken stijf op elkaar over de ophoging van de getoonde advertenties. Hoewel het natuurlijk een lucratieve beslissing is, leidt het tot een negatieve gebruikerservaring en heeft Google een slechte naam als het aankomt op adverteren. De techgigant verzamelt ongekend veel data om deze advertenties zo persoonlijk mogelijk te kunnen verkopen.

View post on X

Sowieso ligt YouTube de laatste maanden niet lekker bij de gebruikers. Zo wordt er altijd nog veel geklaagd door kijkers dat de dislike-knop verwijderd is.

YouTube zonder advertenties

Er zijn mogelijkheden om YouTube zonder advertenties te kijken. Zo biedt Google zelf YouTube Premium, dat een advertentieloze videosite biedt voor een tientje per maand. Ook kun je YouTube bezoeken met een adblocker. Dat is echter lastig als je YouTube op tv kijkt, of via de mobiele app. Bovendien maakt Google adblockers het leven zuur door ze praktisch onmogelijk te maken in de Chrome-browser.

▼ Volgende artikel
Pokémon FireRed en LeafGreen komen op 27 februari naar Switch eShop
Huis

Pokémon FireRed en LeafGreen komen op 27 februari naar Switch eShop

Er gingen onlangs al geruchten over, maar nu is het zo goed als zeker: vanaf 27 februari zijn Pokémon FireRed Version en Pokémon LeafGreen Version speelbaar op Nintendo Switch en Nintendo Switch 2 via de eShop.

Na eerdere geruchten zijn beide games nu inmiddels op de Nintendo eShop verschenen: hier en hier. Daarbij kost elk spel 19,99 dollar. Een prijs in euro's is nog niet bekend, maar zal waarschijnlijk rond de 20 à 25 euro liggen.

Officieel zijn de Switch-releases van de klassieke games nog niet aangekondigd op moment van schrijven, maar volgens de beschrijving op de eShop wordt lokale draadloze multiplayer ondersteund, en zal Pokémon Home op een later moment ook worden ondersteund.

Overigens zullen diverse regio's unieke taalversies ontvangen, net als bij het origineel. Dat betekent bijvoorbeeld dat mensen die het spel in de Verenigde Staten kopen, alleen een Engelse taal kunnen selecteren in de games.

Er gingen eerder al geruchten dat de Pokémon-games opnieuw uitgebracht zouden worden om de franchise te vieren. De Pokémon-reeks bestaat dit jaar namelijk dertig jaar.

View post on X

Over Pokémon FireRed en LeafGreen

Pokémon Red en Pokémon Blue waren de eerste Pokémon-games die in 1996 verschenen, terwijl FireRed Version en LeafGreen Version uit 2004 afkomstige Game Boy Advance-remakes zijn van de spellen.

In deze Pokémon-games verkennen spelers de originele Kanto-regio, waar men wilde pokémon tegenkomt die men kan vangen, om ze vervolgens in te zetten in gevechten tegen andere pokémon. Spelers nemen het namelijk op tegen ervaren Gym Leaders en proberen de beste pokémontrainer ooit te worden. De FireRed- en LeafGreen-versies van de game voegen ook de nieuwe regio Sevii Islands toe.

▼ Volgende artikel
Facebook-bedrijf Meta maakt volgens ceo geen verslavende apps meer
© Reshift Digital
Huis

Facebook-bedrijf Meta maakt volgens ceo geen verslavende apps meer

Tijdens een rechtszaak heeft Mark Zuckerberg, de ceo van Facebook- en Instagram-bedrijf Meta, geclaimd dat het bedrijf geen apps meer maakt die verslavend zijn.

In Californië is een civiele rechtszaak gaande tegen socialmediabedrijven. Deze rechtszaak is door een individu - een twintigjarige vrouw die claimt op jonge leeftijd verslaafd is geraakt aan social media - aangespannen. De aanklacht maakt echter onderdeel uit van een grotere zaak waarbij 1600 mensen claimen dat platforms als Meta's Instagram en Google's YouTube bewust verslavend zijn voor de gebruikers.

Daarbij werd ook Zuckerberg deze week aan de tand gevoeld. Hij ontkende tijdens de rechtszaak dat het bedrijf tegenwoordig nog apps maakt die erop gebrand zijn gebruikers zo lang mogelijk aan het scherm gekluisterd te houden.

NOS maakt melding van interne e-mails van Zuckerberg die volgens de aanklager in ieder geval aantonen dat het bedrijf voorheen wel platforms zo verslavend mogelijk maakte. Het doel was voorheen om de tijd dat mensen aan apps van het bedrijf besteedden, te verdubbelen. Zuckerberg heeft aangegeven dat dit inmiddels geen doel meer van het bedrijf is.

Over de rechtszaak

Naast Meta zijn ook de bedrijven achter YouTube, Snapchat en TikTok aangeklaagd. De laatste twee bedrijven hebben echter al een schikking met de betreffende aanklager getroffen. Ze ontkennen schuld, maar geven wel compensatie.

De rechtszaak richt zich naast mogelijke verslavingen aan socialmedia-apps vooral ook op de manier waarop minderjarige gebruikers van deze platforms worden vastgehouden. Meta zou zich volgens de aanklager niet genoeg inzetten om mensen onder de 13 jaar te weren.

De uitkomst van de rechtszaak kan verregaande gevolgen hebben rondom de regulering van social media, en de toon kunnen zetten voor toekomstige rechtszaken rondom hetzelfde onderwerp. Er wordt in steeds meer landen overwogen om social media niet meer voor jongeren beschikbaar te stellen. Eind vorig jaar werd dit in Australië al doorgevoerd, en TikTok gaf vorige maand aan strenger op te gaan treden om zo gebruikers van jonger dan 13 jaar te weren. Ook Zuckerberg gaf tijdens de rechtszaak aan stappen te ondernemen om de jongste leden van de samenleven te weren van zijn platforms.