ID.nl logo
Formule 1 kijken in 2022: alle F1-races live op tv
© Reshift Digital
Huis

Formule 1 kijken in 2022: alle F1-races live op tv

Max Verstappen is wereldkampioen en dus wil je het nieuwe seizoen Formule 1 live volgen. De uitzendrechten zijn alleen niet meer in handen van Ziggo. Dat betekent dat je op een andere manier op zoek moet gaan naar Lewis, George, Checo en Max. Wil je dit jaar F1 kijken? Deze opties heb je om alle F1-races live te volgen.

Er was de afgelopen maanden onduidelijkheid over wat de omschakeling van Ziggo Sport naar Viaplay zou betekenen voor de Nederlandse Formule 1-fans. Precies voor de start van het nieuwe seizoen is er dan toch eindelijk duidelijkheid. We vertellen je hoe je Formule 1 kunt kijken, wie de verslaggevers en presentators zijn, of er concurrentie is voor Viaplay en wat de alternatieven zijn als je niet per se livebeeld hoeft te zien.

©PXimport

Viaplay

Het Zweedse Viaplay heeft eind vorig jaar de uitzendrechten voor de Formule 1 in Nederland bemachtigd. Was er in het begin nog sprake van dat het vaste Ziggo Sport-team mee zou verhuizen naar de nieuwe zender, het bleek al snel dat Viaplay het over een andere boeg wilde gooien. Viaplay is een onafhankelijke aanbieder en moet dus door iedereen in Nederland los aangeschaft worden.

Je hebt hierbij geen televisiepakket nodig en je kunt dus zonder televisieabonnement genieten van de koningsklasse. Een abonnement bij Viaplay kost 13,99 euro per maand, maar voor het eerste jaar heeft het bedrijf een aanbieding voor 99 euro. Dit komt neer op 8,25 euro per maand. Het abonnement wordt wel stilzwijgend verlengd. Dat moet je dus wel zelf gedurende de contractperiode opzeggen.

Voor 13,99 euro per maand heb je trouwens niet alleen toegang tot Formule 1, ook Bundesliga-, PDC Darts- en Premier League-wedstrijden zijn bij de aanbieder te zien. De Premier League pas vanaf augustus trouwens. Ook biedt Viaplay Scandinavische en internationale films en series aan. Meer informatie vind je op www.viaplay.com.

©PXimport

Valse start ViaPlay

Helaas is de start van ViaPlay in Nederland niet vlekkeloos. Om in racetermen te blijven: ViaPlay maakt een beetje een valse start. De beeldkwaliteit loopt achter, wellicht door het grote aantal kijkers dat gelijktijdig de Formule 1-race op zet. Hierdoor is de beeldkwaliteit vaak niet in 1080p (Full-HD). Veel reviewsites zoals TrustPilot en de Consumentenbond ontvangen veel negatieve geluiden van kijkers.

Viaplay-account delen

Het is mogelijk om een Viaplay-abonnement te delen, al wordt er niet specifiek gezegd of dit legaal is of niet. Bij de dienst mag je zes profielen aanmaken, waarvan je met twee profielen tegelijkertijd kunt kijken.

Viaplay via televisie

Meerdere televisieaanbieders hebben al aangegeven deals te hebben met Viaplay en het is dus gemakkelijk om een Viaplay-pakket af te sluiten via je bestaande televisieprovider. Zo’n extra Viaplay-pakket kost bij alle providers 13,99 euro per maand, maar verschillende aanbieders hanteren lucratieve introductieaanbiedingen.

Zo biedt KPN je aan om tot 1 augustus voor 9,99 euro per maand te kijken en kun je via Ziggo de eerste vier maanden voor in totaal 20 euro naar Viaplay kijken. Bij bestaande klanten van T-Mobile zijn de eerste vier maanden zelfs helemaal gratis. Het is wel even opletten, want veel van deze acties worden stilzwijgend omgezet naar het duurdere abonnement van 13,99 euro per maand.

Zoek je nog een nieuwe tv om F1-races haarscherp op te volgen? Bekijk hier het 4K-tv-aanbod van Bol.com.

©PXimport

Ziggo Sport

De afgelopen jaren had Ziggo Sport het alleenrecht op het uitzenden van Formule 1 in Nederland, maar daar is sinds de komst van Viaplay een eind aan gekomen. Toch zijn er nog wel wat dingen op Ziggo Sport te bekijken. Het Formule 1 Café dat voor en na de races te zien was op Ziggo Sport, heet vanaf nu officieel Ziggo Sport Race Café en is gedurende het hele weekeinde te zien. Dat begint al op vrijdagavond en heeft een extra uitzending na de races op zondag.

De samenvattingen van alle races, trainingen en kwalificaties kun je ook gewoon via Ziggo Sport blijven kijken. Ziggo geeft aan dat ze een goede samenwerking aangaan met Viaplay en je kunt dus ook via Ziggo een Viaplay-abonnement afsluiten, maar je zult hiervoor dan wel van zender moeten wisselen. Viaplay is een aparte dienst op een aparte zender.

©PXimport

Nieuw in 2022

In 2022 verandert niet alleen de plek waar je Formule 1 kunt kijken, ook de bolides zijn compleet nieuw. Dit om ervoor te zorgen dat het makkelijker is om in te halen en zo de races aantrekkelijker te maken. De banden zijn vanaf dit seizoen 18 inch in plaats van 13 inch en alle auto’s zijn weer een stuk veiliger gemaakt. De reglementen zijn ook op een aantal punten veranderd. Zo is het nu niet meer mogelijk voor teams om oneindig veel geld uit te geven, elk team moet zich aan de bovengrens van 140 miljoen dollar houden.

F1 TV Pro

Het is ook nog steeds mogelijk om je direct te abonneren op de streamingdienst van de Formule 1 zelf. Er zijn in Nederland twee opties beschikbaar: F1 TV Access en F1 TV Pro. Bij TV Pro heb je toegang tot alle races, kwalificaties en trainingen en dit niet alleen van de Formule 1, maar ook van de F2, F3 en Porsche Supercup. Leuk is verder dat je meerdere camera’s tijdens de race kunt bekijken en eveneens toegang hebt tot alle onboardcamera’s van elke coureur op de grid. Ook heb je via het Live Timing scherm alle tijden op je beeldscherm.

Een ander voordeel is dat F1 TV Pro een stuk goedkoper is dan Viaplay. In plaats van 13,99 euro per maand betaal je slechts 7,99 euro per maand voor een F1 TV Pro-abonnement. Kies je ervoor om jaarlijks te betalen, dan kost dit 64,99 euro per jaar. Enig nadeel is wel dat de app van de Formule 1 zelf niet altijd heel stabiel is. Het kan wel eens voorkomen dat het beeld stilstaat of dat er geen verbinding met de server kan worden gemaakt. Irritant als dit natuurlijk direct bij de start gebeurt. Abonneer je op F1 TV Pro via de website f1tv.formula1.com.

©PXimport

F1 TV Access

F1 TV Access biedt alles wat TV Pro je ook levert, met het verschil dat je de races, kwalificaties en trainingen niet live kunt zien. Het is wel mogelijk om de gehele race op een later moment terug te kijken. Dus als je jezelf tijdens een race opsluit en geen social media checkt, kun je prima twee uur later alles terugkijken. TV Access kost 26,99 euro per jaar of 2,99 euro per maand.

Gratis races

Er is één race die je sowieso live gratis kunt zien! Dat is de Grand Prix van Zandvoort op 4 september. Deze race is gewoon via de NOS op NPO1 te bekijken. Een paar andere races zijn ook gemakkelijk te volgen via televisiezenders in het buitenland die bij vrijwel iedereen in het standaardpakket zitten.

De Belgische Grand Prix van Spa-Francorchamps is live bij onze zuiderburen op 28 augustus te zien op België Een, de Vlaamse publieke omroep. In Duitsland heeft RTL vier races weten te bemachtigen. De races die je gratis via RTL ziet, zijn de races van Emilia Romagna (Italië) op 24 april, Groot-Brittannië op 3 juli, België op 28 augustus, Nederland op 4 september en Brazilië op 13 november.

©PXimport

Presentatoren

Ben je gehecht aan de vaste Ziggo-presentatoren en -verslaggevers, dan heb je pech. Sommige mensen blijven namelijk bij Ziggo Sport, anderen hebben de overstap naar Viaplay gemaakt. Presentator Rob Kamphues en expert Robert Doornbos blijven bij Ziggo Sport en zijn dit seizoen ook gewoon weer te zien bij het Ziggo Sport Race Café. Ook Olav Mol speelt daar een rol, al verslaat hij niet meer live de races.

Tom Coronel en Guido van der Garde die veelvuldig te zien waren bij Ziggo Sport, hebben wel de overstap naar Viaplay gemaakt. Bij Viaplay ga je daarnaast veel nieuwe gezichten zien. De bekendste naam is Amber Brantsen, zij wordt het gezicht van de Formule 1 op Viaplay. Het liveverslag van de races wordt door Nelson Valkenburg en Melroy Heemskerk gedaan en zij worden bijgestaan door Stephane Kox voor de live-interviews. In de studio zie je naast Van der Garde en Coronel ook Christijan Albers aan tafel. Verder is er een rol weggelegd voor oud-coureurs Mika Hakkinen, David Coulthard, Jos Verstappen en Tom Kristensen.

©PXimport

Radio

De NPO schakelt tijdens de F1-wedstrijden op zondag vaak over naar verslaggevers om je op de hoogte te houden van de race, maar de hele race integraal luisteren is er niet bij. Een beter alternatief is om het webradiostation Grand Prix Radio op te zetten, een initiatief van Olav Mol en voormalig Veronica-dj Alexander Stevens.

Uiteraard is niet alleen de race te volgen, ook trainingen, kwalificaties en nieuwtjes worden behandeld op de zender. Je kunt Grand Prix Radio online luisteren via www.grandprixradio.nl of via de eigen app voor iOS en Android. Door de week is Grand Prix Radio een normale zender met veel muziek en autonieuws.

©PXimport

Liveblogs

Veel blogs en websites verslaan de races ook live, zoals de NOS of NU.nl. Deze nieuwssites bieden alleen maar weinig updates tijdens de race. Het is slimmer om een blog van een autosportsite te volgen, zoals https://nl.motorsport.com. Sowieso is dit een goede site om de laatste nieuwtjes over alles wat met Formule 1 en andere auto- en motorsporten te maken heeft. Tijdens de races, kwalificaties en trainingen vind je uitgebreide liveblogs waar je per minuut kunt lezen wat er tijdens de race gebeurt.

Een alternatief is de site www.racingnews365.nl, een Nederlandstalige site met naast een liveblog ook heel veel nieuws over F1 en een speciale sectie met informatie over Max Verstappen. De officiële site van de Formule 1, www.formula1.com, heeft natuurlijk ook veel informatie en een live blog.

©PXimport

VPN

Vrijwel elk land heeft een deal om de eigen F1-race live uit te zenden via de publieke omroep of een commerciële partij en met een VPN zou je dus bijvoorbeeld de F1-race uit bijvoorbeeld Spanje of Italië kunnen kijken. Er zijn buitenlandse zenders die aangeven alle F1-races live uit te zenden, maar je moet dan wel zelf navigeren op deze sites.

De zenders zijn ServusTV en ORF in Oostenrijk en MatchTV in Rusland. De Oostenrijkse zenders verdelen alle races en zijn dus bij de ene of de andere zender te zien zijn. Bij de Oostenrijkse zenders wordt er natuurlijk Duits gesproken, maar heb je wel interessant commentaar van experts als Nico Hülkenberg en Mathias Lauda. Een goede VPN-dienst met veel verschillende landen-opties kost geld, ga uit van een paar euro per maand.

©PXimport

Live kijken

De mooiste ervaring om een F1-race te kijken is natuurlijk om er heen te gaan. Zandvoort is de makkelijkste optie, maar de reguliere tickets zijn al uitverkocht. Op de officiële website www.dutchgp.com kun je nog wel zogenaamde resell-tickets krijgen, dit zijn entreekaarten die door de tickethouders voor (duurdere) prijzen worden verkocht. Klik op Bekijk Resell Platform en je wordt naar de site geleid. Klik op één van de opties en je ziet of er nog tickets beschikbaar zijn.

Het meeste is al uitverkocht, maar mocht iemand toch de race niet kunnen bijwonen, dan heb je hier de beste kansen. Je kunt er natuurlijk ook voor kiezen een buitenlandse race bij te wonen. De grand prix van België en de tweede thuisrace van Max in Oostenrijk zijn populair bij de Nederlandse fans. Op de site tickets.formula1.com zie je alle beschikbare tickets voor alle F1-weekends. Heb je geen geld om een race live bij te wonen of zijn alle plaatsen al uitverkocht? Dan kun je altijd nog met wat vrienden naar de kroeg gaan en gezamenlijk Max (of wie je favoriet dan ook is) naar de overwinning schreeuwen.

©PXimport

Raceschema Formule 1

Het Formule 1 seizoen is inmiddels in volle gang. De kalender voor de komende races ziet er als volgt uit:

  • 19 juni: Gran Prix van Canada

  • 3 juli: Grand Prix van Groot Brittanië

  • 10 juli: Grand Prix van Oostenrijk

  • 24 juli: Grand Prix van Frankrijk

  • 31 juli: Grand Prix van Hongarije

  • 28 augustus: Grand Prix van België

  • 4 september: Grand Prix van Nederland

  • 11 september: Grand Prix van Italië

  • 2 oktober: Grand Prix van Singapore

  • 9 oktober: Grand Prix van Japan

  • 23 oktober: Grand Prix van VS

  • 30 oktober: Grand Prix van Mexico

  • 13 november: Grand Prix van Brazilië

  • 20 november: Grand Prix van Aby Dhabi

▼ Volgende artikel
Review Comfy warmte van Beurer – Laat de winter maar komen!
© AK | ID.nl
Huis

Review Comfy warmte van Beurer – Laat de winter maar komen!

Nog niet zo heel lang geleden was een elektrische deken vooral iets voor omaatjes. Maar sinds de gasprijzen eind 2021 enorm opliepen, hebben we allemaal de warmtekussen en -dekens omarmd. Welk deel van je lichaam je ook wilt verwarmen: het aanbod is enorm. Tijd voor een uitgebreide test dus. Zaten we er warmpjes bij?

Het van oorsprong Duitse bedrijf Beurer richt zich vooral op producten die te maken hebben met beauty, medical en wellbeing. Dat loopt van haardrogers tot weegschalen en bloeddrukmeters. Maar van oorsprong – en we hebben het dan over 1919(!) – hield Beurer zich bezig met de productie van warmtekussens. Het is dan ook niet vreemd dat het bedrijf een aanzienlijk aantal warmteproducten in het assortiment heeft. Voor deze test probeerden we vier producten uit: een verzwaarde warmtemat (HK 145), een oplaadbaar warmtekussen (Heaty HK 77), een voetenwarmer met massagefunctie (FWM 45) en tot slot een elektrische bovendeken (HD 82 Stockholm). 

Voor gerichte warmte: HK 145 Cosy Weight Green Planet

We beginnen met de HK 145. Hoewel de HK 145 Cosy Weight door Beurer zelf als verwarmingskussen wordt aangeduid, zouden wij het toch eerder een warmtemat noemen. Dat komt door de langwerpige vorm (60x30 centimeter) en de geringe dikte (iets minder dan 9 centimeter). Heel geschikt dus om op specifieke delen van je lichaam te leggen – denk aan een stijve schouder of pijnlijke knieën. Ook als je bijvoorbeeld menstruatiekrampen hebt, kan de HK 145 helpen.

Bij het uit de doos halen viel meteen het gewicht van de mat op: ongeveer anderhalve kilo. Door de vulling van glaskralen is hij een stuk zwaarder dan traditionele warmtekussens. Wie wel eens onder een verzwaringsdeken heeft geslapen, weet hoe rustgevend dat werkt. Bovendien zorgen de kralen ervoor dat de warmte langer wordt afgegeven. Fijn is dat de mat gemaakt is van superzachte materiaal (100% gerecycled – de HK 145 maakt deel uit van de duurzame Green Planet-lijn).

©AK | ID.nl

De werking is heel simpel: stekker in het stopcontact en de gewenste stand kiezen. In totaal zijn er zes warmtestanden. Omdat wij enorme koukleumen zijn, vonden we de hoogste stand het lekkerst, maar dat is een persoonlijk iets. We hebben het kussen eerst uitgeprobeerd op onze de buik. Dat voelde door het verzwarende effect vooral heel ontspannend. Daarna was onze schouder aan de beurt (de combinatie een zekere leeftijd + 40 uur per week achter de laptop zitten is daar niet al te best voor). De warmte werkte snel en gericht: na een minuut of vijftien voelde de schouder duidelijk soepeler. Langer doorgaan was minder prettig, vooral door het gewicht en de harde rand van de mat, die in onze nek begon te drukken.

Eindoordeel:🔥🔥🔥🔥

Dat de HK 145 warmtemat niet in elke stand even comfortabel blijft aanvoelen, is eigenlijk het enige wat we aan te merken hebben. Ben je op zoek naar warmte voor heel je lichaam, dan is deze warmtemat niet het juiste product voor je. Heb je met enige regelmaat echt gerichte warmte nodig, dan is dit een aanrader.

Om mee te knuffelen: HK 77 Heaty warmtekussen

Zeg je cosy warmte, dan zeg je al snel: warmtekussen. Maar dan wel eentje die in je interieur past. Dat hebben ze bij Beurer goed begrepen: het HK 77 Heaty kussen is verkrijgbaar met een corduroy hoes (in crème, oudroze, blauwgroen) of een velvet hoes (in taupe, roze. blauw). De hoes is wasbaar.

Net als bij de andere producten in deze test wordt ook de Heaty (wij probeerden de velvetblauwe versie) geleverd met een handleiding met een duidelijke schematische tekening waarop alle onderdelen en functies staan uitgelegd. Het enige wat we in de handleiding niet helemaal duidelijk vonden, was of je de accu kunt opladen terwijl hij nog in het zakje van het binnenkussen zat, of dat je hem eerst moet verwijderen. Voor de veiligheid hebben wij hem eruit gehaald. Het opladen zelf wijst zich vanzelf. Drie witte ledjes op het bedieningspaneel (het bruine label aan de buitenzijde) geven de voortgang van het opladen aan. Is de accu helemaal opgeladen, dan regel je via de drukknop op het paneel de hoogte van de warmte. Als het kussen aan staat, zie je zowel de ingestelde temperatuur-indicator als de ledjes van het batterijniveau.

©AK | ID.nl

Om met die warmte te beginnen: we kunnen niet anders concluderen dan dat het ultiem comfort is, snuggelen met een warm kussen. Wij als koukleumen opteerden natuurlijk voor de hoogste stand, maar ook na terugschakelen naar een lagere stand gaf het kussen nog steeds behaaglijke warmte af.

Wel vonden we dat de accu redelijk snel leegliep.Na ongeveer een uur op de hoogste warmtestand waren al twee van de drie witte ledlampjes uit. Volgens Beurer heeft de accu een maximale gebruiksduur van vier uur, maar dat geldt alleen voor de laagste stand. Op de hoogste stand haal je dus waarschijnlijk nét het einde van een romantische kerstfilm niet.

Eindoordeel:🔥🔥🔥🔥

De accuduur is eigenlijk het enige minpunt dat we aan het HK 77 Heaty warmtekussen hebben kunnen ontdekken. En minpunt is misschien te sterk. Minderpunt is een betere benaming. Het is en blijft namelijk een heerlijk knuffelkussen!

Warmte en ontspanning voor je voeten: FWM 45 voetenwarmer

Wie vaak koude voeten heeft, heeft niets aan een warmtekussen. Speciaal voor die mensen is er de FWM 45: een voetenwarmer met een teddyvoering, die twee verschillende warmtestanden heeft én twee verschillende massagestanden. Je kunt zowel de warmte als de massage afzonderlijk of tegelijkertijd gebruiken. Variatie genoeg dus.

Op een thuiswerkdag waarop het buiten behoorlijk koud was hebben wij de voetenzak onder het bureau gezet. Stekker in het stopcontact, even laten opwarmen en voeten erin. Aanvankelijk hielden we daarbij onze sokken aan. Dat voelde oké, maar echt warm: nee. Met blote voeten ging dat wat beter, hoewel het van ons nog wel wat warmer had gemogen. Jammer is dat de warmte alleen van een verwarmingselement aan de onderkant komt en dat de bovenkant niet elastisch sluit, waardoor er een opening blijft waardoor koude lucht naar binnen glipt. Kleine tip: vouw de teddyvoering uit in plaats van die over de zak te laten hangen, zodat je onderbenen beter bedekt zijn. Doen, wat ons betreft.

©AK | ID.nl

Bijzonder aan deze voetenwarmer (geschikt voor voeten tot en met maat 47) is dat er een massagefunctie op zit. Je kunt daarbij kiezen uit twee standen: rustgevend en verkwikkend. De rustgevende modus (stand 1) doet precies wat hij belooft. Je voelt de trilling in je voeten en kuiten. Het is niet hinderlijk en vooral ontspannend. We kunnen ons voorstellen dat dit een prettige stand is bij het tv-kijken na een dag hard werken. Tv-kijken terwijl de verkwikkende modus (stand 2) aan staat, zouden we zelf niet zo snel doen. Het masseren gaat in deze stand namelijk een stuk harder (en maakt ook wat meer geluid). Voelt het vervelend? Nee, dat niet. Maar het voelt ook niet heel lekker – je bent je vooral heel de tijd bewust van het getril onder je voeten. Wij vonden het lastig om ons tijdens deze stand te focussen op ons werk.

Eindoordeel:🔥🔥🔥

Wat ons betreft had de FWM 45 voetenwarmer meer warmte mogen afgeven, en dan het liefst ook vanaf de bovenkant. Massagestand 1 (rustgevend) is een fijne bonus, maar stand 2 vonden we minder plezierig.

Om nooit meer onderuit te kruipen: HD 82 Stockholm warmtedeken

Reviewen is soms hard werken, maar soms is het een feestje. Het uitproberen van de HD 82 warmtedeken was zo'n feestje. Dankzij zijn afmetingen (130x180 centimeter) kun je er helemaal in wegkruipen. Op de handig verlichte bedieningseenheid kun je kiezen uit zes warmtestanden, waarbij koukleumen zoals wij ook bij een lagere stand dan de hoogste nog heerlijk warm blijven.

©AK | ID.nl

De deken is heel zacht (fleece) en ziet er luxueus uit. Geen deken die je na gebruik opbergt omdat hij lelijk staat in je interieur, maar echt een deken om standaard op de bank te hebben liggen. Een fijn idee daarbij is dat er een veiligheidssysteem is ingebouwd: bij een storing schakelt de deken automatisch uit. Ook wanneer hij drie uur heeft aangestaan, schakelt hij automatisch uit. Dat voorkomt dat je hem zelf vergeet uit te zetten. Scheelt weer op je energierekening! Niet veel, want een gemiddelde warmtedeken verbruikt ongeveer 100 watt per uur. Na drie uur is dat dus ongeveer 0,3 kWh. Bij een gemiddelde elektriciteitsprijs van 0,28 euro per kWh (niveau november 2025; bron: ANWB) kom je uit op net iets meer dan 9 cent. Dat is veel goedkoper dan drie uur de kachel aan… 

Eindoordeel:🔥🔥🔥🔥🔥

Wil je je gasrekening deze winter laag houden? Dan is de HD 82 Stockholm een must-have. We hebben aan deze warmtedeken geen enkel minpunt kunnen ontdekken. Heerlijk warm en supercomfortabel: het liefst zouden we er heel de winter onder willen bivakkeren.

ProductSoortAantal warmtestandenOplaadbaarAutomatische uitschakelingWasbaar
HK 145 Cosy Weight Green PlanetWarmtemat6NeeJa, na 90 minutenJa
HK 77 HeatyWarmtekussen3JaJa, na 90 minutenJa (kussenhoes)
FWM 45Voetenwarmer2 (+ 2 massagestanden)NeeNeeJa (teddy voetenzak)
Beurer HD 82 StockholmElektrische bovendeken6NeeJa, na 3 uurJa
▼ Volgende artikel
FRITZ! introduceert compacte wifi 7-stopcontactset voor sneller internet in huis
© FRITZ!
Huis

FRITZ! introduceert compacte wifi 7-stopcontactset voor sneller internet in huis

FRITZ! heeft de Mesh Set 1700 uitgebracht, een nieuwe wifi 7-oplossing die je gewoon in het stopcontact prikt. De compacte set bestaat uit kleine repeaters die samen één groot draadloos netwerk vormen, bedoeld om in elke hoek van het huis snel en stabiel internet te bieden.

De set draait om de vernieuwde FRITZ!Repeater 1200 AX, nu uitgerust met wifi 7 en goed voor snelheden tot 3.600 Mbit/s op de 2,4- en 5GHz-banden – een toename van ongeveer 600 Mbit/s ten opzichte van het vorige model. Dankzij multigigabit-wifi kunnen meer apparaten tegelijk verbonden zijn zonder dat de snelheid merkbaar daalt. De nieuwe wifi 7-functie Multi-Link Operation maakt het mogelijk om data gelijktijdig via beide frequentiebanden te versturen, wat de stabiliteit verder verbetert. Voor vaste apparaten is er bovendien een gigabitpoort aanwezig.

Omdat de repeaters direct in het stopcontact worden gestoken, nemen ze nauwelijks ruimte in en zijn ze eenvoudig te installeren. Gebruikers kunnen kiezen voor een set met twee of drie repeaters, afhankelijk van de grootte van de woning. De FRITZ!Mesh Set 1700 werkt het best samen met een FRITZ!Box, maar kan ook worden gekoppeld aan routers van andere merken. In dat geval fungeert de eerste repeater als centrale wifi-regelaar.

Goed om te weten: alle FRITZ!Box-routers en repeaters worden in Europa geproduceerd, krijgen vijf jaar garantie krijgen en ontvangen gratis beveiligings- en functie-updates.

Beschikbaarheid

De FRITZ!Mesh Set 1700 is per direct verkrijgbaar als set van twee of drie repeaters. De afzonderlijke repeater is ook los te koop onder de naam FRITZ!Repeater 1700.

Wat doet Multi-Link Operation?

Multi-Link Operation is een technologie specifiek binnen wifi 7 waarmee apparaten gelijktijdig gebruikmaken van meerdere frequentiebanden. Hierdoor kan data sneller en stabieler worden verzonden, vooral bij druk gebruik van het netwerk.